Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Négy kis lurkóm születése - az első fórum

Négy kis lurkóm születése - az első (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Négy kis lurkóm születése - az első

20. c62e5b7d24 (válaszként erre: 19. - Flependzsi)
2009. júl. 17. 13:02
Akkor jó:) Várjuk a többi cikket:)
19. flependzsi (válaszként erre: 16. - C62e5b7d24)
2009. júl. 17. 12:53
Nincs semmi baj, még kb 39 napig vagyunk együtt, a dokik szerint nagy, és egészséges lesz.
18. mgagi (válaszként erre: 16. - C62e5b7d24)
2009. júl. 16. 18:16
Ha kíváncsi vagy a szülétörténetemre, olvasd el a Veronika születését.
17. mgagi (válaszként erre: 14. - Flependzsi)
2009. júl. 16. 18:08
Ne aggódj mert én sem fizettem az orvosnak akihez terhesgondozásra jártam. Megkérdeztem tőle hogy megcsászározna e. Akkor azt mondta hogy igen. De nem garantálhat semmit. Mikor befeküdtem a kórházba az utolsó héten beszéltem vele. Akkor is azt mondta hogy megpróbálja úgy csinálni hogy ő lehessen ott. De mikor a szülésem előtti estén felhívtam hogy mégis mire számíthatok azt mondta sajnos nem. Így az ügyeletes orvos műtött meg. Amit nem bánok, mert nem biztos hogy az akit megkértem jobban csinálta volna mint az ügyeletes. Végül a műtét urán az ügyeletes orvosnak fizetett a párom. Az orvos nem akarta elfogadni, de végül megtartotta.
16. c62e5b7d24 (válaszként erre: 13. - Fleer)
2009. júl. 16. 17:01
Jó, hogy visszatértél, kicsit aggódtunk, hogy baj lehetett a legkisebbel, de akkor nem, ügye?
15. ében11 (válaszként erre: 13. - Fleer)
2009. júl. 16. 16:52
oké!írj!
14. flependzsi (válaszként erre: 13. - Fleer)
2009. júl. 16. 11:10
Na, visszakaptam a régi felhasználónevem, szóval mint látjátok tényleg nem a véleményektől félek.
13. fleer
2009. júl. 14. 19:10

Sziasztok!

Én vagyok, aki korábban flependzsi néven ezt a cikket írta. Nem félek a véleményektől, csak sok fura és bonyolult dolog történt az életemben, és a fiókomat még az előtt töröltem, hogy a cikk meg tudott volna jelenni. Ha valóban érdekel többeket, megírom a másik kettőt is. Meg majd a 4.-et :)

2009. máj. 23. 06:21
Én a szülés után fizettem a dokimnak. Elötte nem is adtam volnapénzt,mert mi van ha véletlenül nem ér oda a szülésre a doki??!! KIdobok az ablakon 80000 ezer forintot!!??? Persze azért a havi 10000 ezer forintot odaadtam a terhesgondozáson.
11. Kinga (válaszként erre: 3. - C62e5b7d24)
2009. máj. 19. 11:22
szerintem is kár.:(
2009. máj. 18. 17:15
Gratulálok:_)De kíváncsi lettem volna hogy ez után hogy szültél! A többi babát is császárral vagy engedtek simán??mennyi korkülönbség van a gyerekek között??Remélem minden ok a történet írójával!!Kiváncsian várom a folytatást!!
2009. máj. 18. 15:21
szia, az én fiam fejkörfogata is 37 volt és én simán szültem meg. az igaz, hogy vágtak is...de azért gratula neked és hogy bevállalsz még egy negyediket is!:o)))
2009. máj. 17. 18:12

én tudtam adnak a kismamák a vizsgálatoknál is és majd a szülés után is.És azt is a legtöbb doki ezt nyíltan megmondja az első vizsgálatnál, akkor is ha a vizsgálatot az SZTK-ban oldja meg vagy ügyelete alatt.

Az én dokinőm nem ilyen volt, nem mondott összeget, csak azt hogy szülhetek nála, ha meg nem tud bejönni, azt a kollégát küldi akivel hasonló móson segítkeznek a szülésnél.Na azért egyszer adtam neki 5000 Ft-ot egyik vizsgálat után, de nagyon leteremtett, hogy mit képzelek, az a baba pénze.elfogadta, de utánna mindig úgy intézte, ne legyünk kettesben, asszisztensnő, főorvos védőnő mindig volt ott valaki, én meg úgy éreztem előttük

ezt nem illik odaadni.Én az SZTK-s rendelésére jártam.Aztán az utolsó harmadban rákérdeztem van-e olyan szülésznő akivel jól kijön szívesen dolgozik együtt, mert akkor találkoznék vele is,tudtam lehet szülésznőt is "fogadni".Sikerült is találkoznom egy kedves szülésznővel, ő sem kért pénzt, ez nem is jött fel témának.Mikor megindult a szülés, nem ők(a "fogadottjaim") voltak ügyeletben, de mind a kettő bejött éjszaka!

Utánna kaptak 10-10 ezer forintott.Én meg rengetek

ölelést puszit tőlük!

Amikor bekerültem a kórterembe a többiektől hallottam az összegeket, 7000 Ft vizsgálatonként+60000-90000 Ft a szülés után.Volt aki 500.000-nél többet hagyott ott.

2009. máj. 17. 17:52

Engem az a rész gondolkodtatott el, hogy a borítékot már az orvos fogadásakor kellett volna a cikk írójának odaadni.

Én azt gondoltam, hogy az az általános gyakorlat, hogy a szülés után adják az anyuák.

Örülnék az ezzel kapcsolatos véleményeknek és tapasztalatoknak.

2009. máj. 17. 15:17
remélem én is,hogy minden ok!
5. c62e5b7d24 (válaszként erre: 4. - Ében11)
2009. máj. 17. 15:05
ez aranyos:) Hát remélem nem a terhességgel volt valami baj és azért lépett ki.
2009. máj. 17. 14:40

észrevettem :-) !

De lehet megírja még a következő 3 szülést, ha visszatér!

Vagy félt a véleményektől?Nem harapok, neten keresztül nem megy :-) !

2009. máj. 17. 14:26
Kár, hogy már nem hoxa-tag az illető:S
2009. máj. 17. 13:48

Szia!

Nekem eddig ez a legfurább szüléstörténet amit olvastam.

Nem tudom, ennyire kifogtad, hogy egyik védőnéni orvos se tudot konkrét tanácsokkal ellátni?

Azért egy sima hasfájást nem kell magyarázni, nem egészen értettem,milyen választ vártál a védőnénitől.

Se nőrokon, se barátnő ,se újság vagy valami nem jutott el hozzád a kilenc hónap alatt?

Én ha csak mentem a dokihoz, már a váróban akarva akaratlanul is de fülltanúja voltam a kismamák társalgásának.

A császárt megértem, az nem egy leányálom.Láttam mennyit szenvedtek nálunk a császáros anyukák,de a klinikán segítettek nekik a kicsi körül(és egy kötél is volt az ágyra kötve,hogy tudják húzni magukat).Azt szívesen meg is mutatnám minden olyan kismamának aki úgy szeretne szülni, hogy utánna mi várható!

Remélem azért a következő szüléseid már sokkal jobban alakultak, és kellemes élményt örzől róluk.Amúgy gratula a 4.dik babóhoz!Várom a folytatást!

2009. máj. 17. 10:03
Három gyermekem van. A negyediket várom. Úgy gondoltam, itt az ideje, hogy leírjam eddigi szüléseim történetét.
Ez az első gyermekem születésének a története.
Még 2001-ben történt. A legmeghatározóbb, amire visszaemlékszem az a tanácstalanság, és a halálfélelem.

Ugrás a teljes írásra: Négy kis lurkóm születése - az első

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook