Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tulajdonosváltás a munkahelyen: jár a végkielégítés? Mi van, ha az új főnök bocsát el? fórum

Tulajdonosváltás a munkahelyen: jár a végkielégítés? Mi van, ha az új főnök bocsát el? (tudásbázis kérdés)

2009. máj. 17. 20:40
Köszönöm mindenkinek a segítséget :)
2009. máj. 17. 13:24
Az is lényeges, hogy jogutód-e az új tulaj vagy sem! Ennek előbb nézzetek utána.
2009. máj. 17. 10:04
A szerződést, amit az új tulajjal köt, ha marad, olvassa el rendesen. Szoktak olyat csinálni, hogy az új szerződéssel újra kezdődik a munkáltatónál a munkaviszony, így egy pár hónappal későbbi felmondásesetén sem jár!
7. danama (válaszként erre: 6. - Napkelet)
2009. máj. 17. 09:55
igen ezt mondtam én is :-P
6. napkelet (válaszként erre: 4. - Danama)
2009. máj. 17. 09:28

Szióka!


Abban az esteben nincs végkielégítés, ha az új tulaj olyan szerződést köt anyukáddal, hogy elismeri munkaviszonynak az előző munkáltatónál eltöltött munkaidőt. S ebben az estben, ha az új tulaj felmond, akkor az előző munkaviszonyt beszámítva kell végkielégítést fizetnie.

Ha nem ilyen szerződést köt az új tulaj, akkor a jelenlegi munkáltatónak kell végkielégítést és felmentést fizenie.

2009. máj. 17. 09:27
Anyumnál volt ez a szitu tavaly. Náluk felajánlották, hogy átakarnak e menni. Aki nem ment át a másik helyre, az megkapta a végkielégítést, a többiek meg mentek tovább dolgozni. Úgy tudom ott is jár a végkielégítés, de ha ő mond fel (mármint a munkavállaló) akkor nem...
4. danama (válaszként erre: 3. - Kriszti0430)
2009. máj. 17. 09:19

csak tulajváltás miatt szerintem nincs végkielégítés, csak akkor ha nem veszi fel a másik.


mert most ebben az estben van jogutódja a cégnek

2009. máj. 17. 09:15

Anyukámnak nov.1-el megszűnik a m.helye.

4-éve dolgozik ott.

Új túlaj veszi át.

Ha kell az új főnöknek a régi munkaerő

akkor nem jár a végkielégítés?

És az új főnők nem rughatja ki őket az első hónap után,hogy ezzel az előző főnök megússza a végkielégítést?

2009. máj. 17. 09:13
bővebben! mióta dolgozol ott stb
2009. máj. 17. 09:12
Végkielégítés?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook