Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Távfűtés és gáz támogatás igénynél a tulajdonos igényelheti, nem baj, ha nincs oda bejelentve lakcímileg, vajon? fórum

Távfűtés és gáz támogatás igénynél a tulajdonos igényelheti, nem baj, ha nincs oda bejelentve lakcímileg, vajon? (tudásbázis kérdés)

2008. jan. 31. 13:17
én is pont most jártam meg ezzel a támogatással, a férjem nevén van a gázóra, direkt átírattuk amikor a támogatást kértük 2006 végén. nos, eltelt egy év, és rendesen kaptuk a támogatást, most meg eszükbe jut, hogy mi nem is ide vagyunk bejelentve, holott már itt lakunk két és fél éve, számla is a mi nevünkre jön, ráadásul, a szüleim nem igényeltek a mi nevünkben is támogatást ( oda vagyunk bejelentve), direkt, hogy mi tudjunk igényelni. erre kitalálták, hogy nem csak hogy nem kapunk idénre támogatást, de még lehet, hogy vissza is kérik az elmúlt évit. mindez azért, mert azon a rohadt kártyán nem ez a cím áll. felháborító!! be is tudjuk bizonyítani, hogy itt lakunk, és mi fizetjük a számlákat, szóval aki ilyen cipőben jár feltétlen jelentkezzen is be, mert nem elég, ha a te neveden van a gázóra!!!
2008. jan. 26. 19:42
Be kell hogy jelentve legyen oda,ahová kéri
2007. dec. 28. 18:14
mindenki oda igényelhet ahova be van jelentve.
2007. dec. 28. 17:48
De, baj.
2007. dec. 28. 17:19
be kell hogy jelentve legyél oda.
2007. jún. 14. 17:42

Tigázos vagyok sziasztok.

Át kell íratni a nevetekre sajnos. Figyelni kell arra, hogy a név, cím, ügyfélazonosító gázmérő azonosító megegyezzen azzal amit az Államkincstár ad ki azzal ami a számlákon szerepel.

2007. máj. 9. 10:50
Nagymamámat elutasították, mivel a férje nevén volt a gázszolgáltatás, aki már meghalt. Először átkellett íratnia a saját nevére, és így már meg is kapta.
16. anita72 (válaszként erre: 15. - Anita72)
2007. jan. 15. 10:27
már meg is kaptuk a választ, hogy jogosultak vagyunk a támogatásra.
2007. jan. 15. 10:26
Mi sem a saját lakásunkban élünk és a gázórát átirattuk a párom nevére (ehhez a tulajnak hozzá kell járulnia).
2007. jan. 6. 21:12

Ha most mi igényeltünk ideiglenes lakcímkártyát, attól mi még nem igényelhetjük a gázártámogatást, mert nem velünk kötött szerződést a távhő?!

Át kell iratnunk a gázórát a mi nevünkre, ha jól értem.

2007. jan. 6. 21:09
Ez a téma engem is érdekelne, mert most költöztünk el albiba és mi is igénybe szeretnénk venni a gázártámogatást.
12. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - 7130b15964)
2006. dec. 19. 13:26
Az meg más kérdés, hogy ezeket, hogyan fogják ellenőrízni...
11. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Jay néni)
2006. dec. 19. 13:24

Valahol az is van, hogy életvitelszerűen tartózkodik az ingatlanban...

Ez volt a múltkor a tévében is. Vagyis egy ember nem számítható be két helyen.

Ha a lakására kér árkedvezményt, személye nem számítható be egy másik ingatlannál is.

Pl. ha a szüleivel lakik és csak úgy lennének a szülők jogosultak, hogy a gyereket is hozzáadják az "osztók" számához, akkor el kell dönteniük, hogy hol veszik figyelembe a személyét a szülői ingatlannál, ahol ténylegesen lakik vagy a másiknál, ahol nem.


Egyébként, ha véletlenül egy kiadó lakásról van szó, ahol bérlők fogyasztanak, akkor ott csak akkor jogosultak árkedvezményre, ha a szolgáltatói szerződést az ő nevükre módosítják. Ellenkező esetben a senki nem jogosult, mert a tulajdonos nem tartózkodik életvitelszerűen az ingatlanban. Sőt, a gázszámla hozzáadódik a bérleti díjhoz, amennyiben azt külön fizeti a bérlő és a tulajdonos a közüzemi díjakkal megemelt bérleti díj után köteles adózni.

10. kisgé (válaszként erre: 9. - Jay néni)
2006. dec. 19. 13:23
Én is elolvatam hatszor a leírást, és így gondoltam, de sehol nem említik az állandó, meg ideiglenes lakcímeket, attól még lehet, hogy figyelembe veszik.:))))
9. Jay néni (válaszként erre: 6. - Kisgé)
2006. dec. 19. 11:54
Tehát ha az Ő nevére szól a szerződés akkor igényelhet. Na meg a számla is.
2006. dec. 19. 11:50

"Kérelmező az a személy, aki a szolgáltatóval a közüzemi szerződést megkötötte, tehát akinek a nevére a közüzemi számla kiállításra kerül. Közös mérővel rendelkező társasház esetében a kérelmező a gáz- vagy távhőszolgáltatás díjának megfizetésére köteles személy, akit a közös képviselő igazolásában megnevez."

Ez van a kitöltési útmutatóban

7. Jay néni (válaszként erre: 3. - Bettibaba)
2006. dec. 19. 11:46
Az igénylő lapot a szerződő félnek kell aláírnia.
6. kisgé (válaszként erre: 5. - E71af41436)
2006. dec. 19. 09:48
Akkor ez ellent mond az első válasznak. A tulaj nem oda van bejelentve, de vele van kötve a szerződés. Ahová be van jelentve, ott meg szintén jogosult az anyukája, de nem kéne, hogy a fia is beszámítson, nem is ott lakik.
5. e71af41436 (válaszként erre: 4. - Kisgé)
2006. dec. 18. 21:04
tehát ez minket is érintett és az van,hogy az veheti igénybe aki be van jelentve(ideiglenes is jó)és a gáz szolgáltató avagy távhő vele kötött szerződést.
4. kisgé (válaszként erre: 2. - 3e3da646a6)
2006. dec. 18. 16:45
Köszi szépen, a telefonon nem érem el őket, ahol megkérdezhetném. Viszont az illető édesanyjához van bejelentve lakcímileg, és édesanyja is rászoruló, nála sem gond, ha oda van a fia bejelentve? Csak ne kelljen már itt átjelentkeznie emiatt.
2006. dec. 18. 16:45
Ez engem is érdekelne,mert apum halála után nem írattam át a nevemre a számlákat,és azt olvasom,hogy az igényelhet,akinek a nevén van a szerződés?!
2006. dec. 18. 16:42
nem baj meg kérdeztem aput biztos szakértő
2006. dec. 18. 16:41
Távfűtés és gáz támogatás igénynél a tulajdonos igényelheti, nem baj, ha nincs oda bejelentve lakcímileg, vajon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook