Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást? fórum

Érdemes beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
44. Laryan
2008. jan. 8. 23:30
Mindenképp érdemes beoltatni,mert felnőttkorban nagyon veszélyes lehet,még ha kicsinek nem is kapja el!
43. berta.magdolna (válaszként erre: 40. - Lily3)
2007. dec. 27. 19:32

Hát volt akinél csak egy-két nagyobb pötty lett,de pl.az egyik kislány korházban kötött ki.

Szerencsére csak egy napot volt bent,mert nem ment le a láza.

Az unokatesó, Máté, átlagosan kapta el.Na ezt jól megaszondtam.)Szóval neki elég sok kiütése lett,+38-fok láz.

Sajnos az én Lillámnak csak az epéjét nem támadta meg,a többi belső szervét igen:(

Teljesen tönkre ment az immunrendszere.Ami betegség van az oviban vagy az utcán mindent elkap.Most kezdi összeszedni magát.

Talán rendbe jön.

42. lily3 (válaszként erre: 41. - Krysty)
2007. dec. 23. 19:17
Kétszer?Ha valaki már volt himlős utána már nem kaphatja el,nem?És be is voltatok oltva?
41. Krysty (válaszként erre: 40. - Lily3)
2007. dec. 23. 17:29
Mi már kétszer is voltunk bárányhimlőssel és A lányom egyszer em kapta el.
40. lily3 (válaszként erre: 39. - Berta.magdolna)
2007. dec. 23. 17:17
És az oltottaknál hogy zajlott le a himlő?Amugy teljesen el vagyok képedve,hogy elkapták.Az én lányom nem kapta el pedig a férjem most gyógyult meg.
2007. dec. 23. 15:34

Az enyének most voltak himlősek,és az unokatesójuk simán elkapta,pedig egy éve beoltották.

Az oviban is minden beoltott gyerek elkapta.Kivétel nélkül!

2007. dec. 22. 19:38
Mi is beoltattuk.Ha van ellene védőoltás miért szenvedjen?
37. lily3
2007. dec. 12. 12:21
Érdemes,még mindig csak ezt tudom mondani,és kitartok mellette.Kislányom csoportársai sorra fertőződtek meg a napokban,igy a mikulás ünnepségen alig afél csoport tudott részt venni.Egy kislány kórházba került a fertőző osztályra egész testét belepte a kiütés alig van rajta ép felület még a végbelén is van és a feje is tele van.Ráadásul elvakarta és magas a láza.Szóval szenved rendesen pedig nem lett volna muszáj.Nekem most a férjem himlős,ha tudtuk volna hogy nem volt himlős őt is beotattuk volna.Borzasztó....
2007. nov. 6. 08:10
Bizony érdemes. Mindenképpen ad védetteséget.
2007. nov. 5. 23:26
Mi is beadattuk, volt egy riport arról, milyen szövődményekkel jár. Sokkal durvább, mint régen. A dokinő és a védőnő is javasolta.
34. lily3 (válaszként erre: 26. - Anyoca69)
2007. nov. 5. 23:01
Pont ezért oltattam be én is a 3 éves lányomat hogy ezt elkerüljem,hiszen senki nem tudja milyen lefolyásu lesz a gyerekénél a betegség.Én megnyugodtam,hogy megtettem minden tőlem telhetöt az oltással.Gondolkodtam én is, hiába körülöttem minden orvos javasolta végül az tette fel az i-re a pontot amikor az rtl klubbon egy kandidátus /jól irom?/valaki erről beszélt és ő is csak megerősitett és csupa jókat mondott.Én igy döntöttem.
2007. nov. 5. 08:13
Egyenlőre úgy vagyok vele,hogy kihagynám. Hallottam jót is, rosszat is ebben a témában. Minden gyermek elkapja előbb-utóbb... Régen se volt védőoltás, igaz nem is volt ennyi betegség...
2007. aug. 30. 14:57
Szerintem igen,mi beadattuk mert elég hamar megbetegszik és már előfordulhat sok szövödmény is
31. Krysty (válaszként erre: 25. - Virginia)
2007. aug. 2. 20:32
Pár pötty kialakulhat,de nem viszket és ami a lényeg nem fertőz!!!
2007. aug. 1. 20:43

Sziasztok,

találtok még oltásos infókat az alábbi topikban is: :

"Mely nem kötelező védőoltásokat érdemes beadatni gyermekünknek?"

29. Krysty
2007. aug. 1. 18:33

Mi beadattuk, sokan azt mondták hogy nem tettünk jót vele de több orvost megkérdeztünk és mindenki javasolta.

Az a baj hogy nagyon sok tévhit kering az oltással kapcsolatban.

2007. aug. 1. 15:46
Igen.
2007. aug. 1. 14:12
Ajánlatos.
2007. aug. 1. 13:44
Szomorú, amiket írtok, hogy nem valami jó a himlőelleni oltás. A pici fiam mindjárt egyéves és én szeretném neki beadatni. Hogy miért? A nagyobbik fiam 4 volt, mikor az oviból hazahozta. Ő három nap alatt túl volt rajta. eltelt a három hét lappangásiidő, mikor a kétéves kislányon jelentkezett. Nagyon csúnya lefolyású volt, mert teljesen tele volt a teste, még a végbelén belül, a puncija belsejében is. Nagyon sokat sírt, pedig nem is vakarta, ügyes volt. Megértette, hogy nem szabad. Aztán másfél hónap múlva, amikor elmúlni látszott, akkor vettük észre, hogy ami nagyon mély és sebes volt, az bizony ottmaradt a kis arcocskáján. Most 12 éves, de a himlőhegek nemhogy eltűnnének, hanem megnőttek vele együtt. Hát ezt szeretném elkerülni az oltással, ha lehet.
2007. jún. 28. 14:55
A fiam óvijában a 24 gyerekböl 12 volt beoltva, mindenki elkapta. Állitolag az oltóanyag nagyon érzékeny hütötáskában kell hazahozni, mert különben tönkremegy.
24. Holnap
2007. jún. 28. 14:12
Halálos betegség a bárányhimlő? Vagy netán súlyos? Igen fertőző, sőt van kockázata is. De jöbb átesni rajta, leginkább gyermek korban -igaz ezt nem tudjuk szabályozni. A rózsa himlő, agyvelő gyulladás, hepatitisz ok. Na de bárányhimlő, influenza -bíztosan több a haszna, mint a kára?
23. nicci
2007. jún. 28. 14:02
Midennkép érdemes beadatni,mert előfordulhat ugyan ,hogy bárányhimlős lesz,de nem lesz olyan súlyos mint oltás nélkül,és a szövődményektől sem kell taratani.
2007. jún. 28. 13:56
Szerintem semmi értelme ezt a védőoltást beadatni. Főleg dora68 18. hozzászólása után. Egyébként én kétszer voltam gyermekkoromban bárányhimlős, mert az első betegség alkalmával nem fejlődött ki elég ellentest.
21. LoLiNa
2007. jún. 28. 11:05
jobb ha megkapja, legalább túl lex rajta. felnőtt korban akár wégzetes is lehet.. amúgyse ad az oltás egy életre xóló wédelmet. akkormeg mi értelme?!
20. dora68 (válaszként erre: 2. - 12667dcac6)
2007. márc. 3. 16:41

Ez érdekes. A kisebbik fiamat is azért nem tudtam hamarabb beoltatni, mert a 18 hónapos oltás után várni kellett, de nekem azt mondták, csak 1 hónapig.

Ezzel szemben az orvosi rendelőben osztogatott bárányhimlőről szóló kiadványban az szerepel, hogy bármilyen más védőoltásal együtt beadható.

Én beadatnám nekik, ha mégis megkapják a betegséget, akkor is sokkal enyhébb lefolyású.

És manapság úgyis mindentől rákosak leszünk.

19. dora68
2007. márc. 3. 16:33
Sziasztok! Én beoltattam a kisfiamat bárányhimlő ellen, ennek ellenére kb. másfél év múlva megkapta az oviban. Erre azt mondta a gyerekorvos, hogy a beoltott gyerek, ha mégis megkapja, nem fertőz. Hát ez sem jött be, mert a kistestvére persze elkapta tőle. Mindenesetre a nagyobbik fiamnak (aki be volt oltva) alig volt kiütése, és más tünete sem, a kicsi pedig tele van kiütésekkel. Én sajnálom, hogy nem oltattam be őt is korábban.
2007. márc. 2. 12:21
Én beoltattam a 3 éves fiam mert az apja és a most született tesójának sem tenne jót ha haza hozná. De én nekem azt mondta az orvos hogy a lányoknál fontos hogy átessenek rajta mert ha trhesek lesznek és akkor kapják el az nem igen jó.
2007. márc. 2. 06:35

Én is osztozom a többiek véleményével:szerintem is jobb ha átesnek rajta.

Bár nekem még egyik gyerek sem kapta el,pedig a lányom "már"11 éves.

16. dobos
2007. márc. 1. 21:06
Szerintem jó ha átesnek rajta.
15. d@nu
2007. febr. 19. 11:34

Nálunk is megoszlanak a vélemények az oltásokról. A bárányhimlőnél a kb. 10 évet mondta a mi védőnőnk is, és persze azt, hogy 10 évente újra lehet oltatni. De ki a fenének jut eszébe mondjuk 20 évesen, hogy lassan ideje újraoltatni magam? :)


Az influenzához: én úgy tudom - de ez persze nem fix -, hogy az oltás során legyengített influenza vírusokat juttatnak a szervezetbe. Magyarán: megfertőznek, mielőtt kitör a járvány. :) Teljesen normális, ha ezután a tested produkálja az influenza tüneteit, hiszen ezalatt az enyhe lefolyású betegség alatt szerzed meg a védettséget. És ha minden igaz, ez a bárányhimlőnél is így működik.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook