Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást? fórum

Érdemes beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2011. ápr. 8. 17:05
Bárányhimlő elleni védőoltásról kérdeznék.
133. lily3
2011. febr. 25. 11:04
Én már írtam ide korábban, az én lányom 3 évesen megkapta az oltást,semmi probléma nem volt.Most 8 éves lesz;nem tudom kell- e még egy oltás?Meg fogom kérdezni az orvosunkat,de érdekelne ki mit hallott erről.
2011. febr. 25. 07:39

Nem érdemes:-)

nem is értem miért kellene??Kb.3 évig nyujt védettséget.

Jobb,ha tul van rajta a kisgyerek,minél előbb....Teljesen "normális" gyerekbetegség.

131. titati
2011. febr. 18. 08:28

Hány nap a kritikus nagyon viszkletős időszak?


A nagyobbik lányom 2 nap alatt 5 pöttyel megúszta...(6éves volt). Aznap jöttünk haza a kisebbik lányommal a kórházból...és a kicsi nem kapta el.


Most a kisebbik lányom lett bárányos (5éves), 2. napja vannak pöttyök, de teljesen beterítette a testét mindenhol, és kegyetlenül viszket neki :-(((


Meddig tart ez a borzalmas viszketés?????


Amúgy a mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy nem ajánlja az oltást, pláne lányoknál nem :-((

De ha tudom hogy ilyen kegyetlen lesz, tuti beoltattam volna :-(

2011. febr. 13. 16:52

Nos mi két oltás után , most olyan bárányhimlősek vagyunk mint a sicc..

No komment...

2011. jan. 25. 21:14

Én is szövődménymentesen túlestem a bárányhimlőn óvodás koromban, aztán már kamasz koromban kijött rajtam az övsömör és bármikor visszatérhet stresszes vagy immungyenge időszakban...

Hát azt az ellenségemnek se kívánom, nem hogy a gyerekeimnek!!!

128. pmjudit
2011. jan. 25. 18:52

Mi nem adattuk be, mindkét gyerkem túl van rajta szövődménymentesen.

Lányom 2és fél, fiam 3 és fél évese éppen karácsonykor volt bárányhimlős.

A lánykám 3 napid lázas volt, a kisfiamnak még hőemelkedése sem volt tőle.

127. enid79 (válaszként erre: 123. - Correct)
2011. jan. 25. 16:59
Orvos vagy, hogy ezt ilyen biztosan állítod? Akkor tök felesleges ezekszerint bármivel is beoltatni magunkat, majd legyőzzük - vagy nem.
126. enid79 (válaszként erre: 122. - Correct)
2011. jan. 25. 16:58
A gyerekorvosunk felesége 7 hónapos terhesen kapta el. Semmi bajuk nem lett. Mindennek két oldala van.
125. enid79 (válaszként erre: 120. - Correct)
2011. jan. 25. 16:53
Pl az a baj, hogy konkrétan a keresztfiam kisagyát támadta meg 4 évesen és kórházba került. A gyerek összeomlott egyik pillanatról a másikra, se beszélni, se járni nem tudott. Hát köszi, nem szeretném, ha ezt a saját gyerekeim elkapnák. Hogy nektek szerencsétek volt, örüljetek! Mellesleg övsömörük lehet öregkoruka a bárányhimlő miatt... Látom, nem olvastál utána, de ellenzed. Nézd meg, egy évben hány kisgyerek kerül kórházba ez miatt a "kis" betegség miatt. És sajnos évről-évre nő az arány.
124. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 122. - Correct)
2011. jan. 25. 16:53

Így van!Én is terhességem előtt 3 hónappal adattam be magamnak..

gyerekkoromban nem kaptam el..így felnőttkorban meg már nem mertem kockáztatni..

123. correct (válaszként erre: 121. - Enid79)
2011. jan. 25. 16:52
Teljes védettség oltással nem létezik, csak természetes úton történő immunreakcióval.
122. correct
2011. jan. 25. 16:51
És ha lányról van szó, és későbbi terhessége alatt jönne ki, akkor két emberélet is veszélyeztetve lenne.
121. enid79
2011. jan. 25. 16:51
Én anno beadattam a lányomnak, nem volt mellékhatása. Nem bántam meg, de ő akkor még csak egyet kapott. A fiam másfél, szeretném, ha ő is megkapná, de már mindenki kettő oltást kap a doki szerint, így nem fogja elkapni és teljes védettsége lesz.
120. correct
2011. jan. 25. 16:51

A védőoltás 60-70%-os védettséget nyújt.

Ha később felnőtt korában mégis kijön, bele is lehet halni, megvakulni, később sokkal rosszabb.

Nem értem, mi a baj a bárányhimlővel gyerekkorban...mi most nyáron estünk át rajta, nagyon sok pöttyöcske volt, mégis simán túl lettünk rajta, ennyi volt.

2011. jan. 25. 16:48

Véleményekre lennék kiváncsi..

Van itt olyan anyuka,aki két év alatti gyerkőcnek adatta be az oltást?

Illetve egy vagy két oltást kapott,és volt-e valami mellékhatása?

ui.aki ellene van a védőoltásnak,az inkább ne írjon!Köszi

2011. jan. 25. 16:48
Bárányhimlő elleni védőoltás két éves kor alatt
117. 0d717b184a (válaszként erre: 110. - Buksi13)
2010. okt. 26. 16:48

pont ezért szeretném magamnak beadatni

gyermeket szeretnénk, akár melyik hónapba teherbe eshete, és sajna mire kiderül addigra kárt is okozhat a himló

és gyerekekkel foglalkozom, szóval fokozottan ki vagyok téve a veszélynek

116. 587bdae269 (válaszként erre: 115. - 587bdae269)
2010. okt. 26. 16:47

Bocs, most új fórumként indítottam a kérdést, de összevonta a moderátor ezzel a meglévővel.


Szóval: áprilisra várjuk a kistesót és nem szeretném, ha a nagyobbiktól esetleg majd elkapná.


Mindjárt visszaolvasom az eddig leírtakat, lehet, hogy már érintettétek a témát...

2010. okt. 26. 16:43
Érdemes beadatni 2 éves fiamnak a bárányhimlő elleni oltást?
2010. ápr. 19. 14:28

Ma az orvosi rendelőben olvastam:


"AKI 2010 ELŐTT KAPOTT VÉDŐOLTÁST, ISMÉTLÉS SZÜKSÉGES!"


Még jó, hogy járunk tanácsadásra a kisebbel!


Doktornéni elmondta, hogy egy oltás után enyhébb lefolyású, de fertőz...

113. hancsalean (válaszként erre: 101. - Kittycat2)
2009. okt. 15. 11:11
Semmi mellékhatása nem volt neki! Sőt rosszul se lett az azt követő napokban, hetekben egyik sem.
112. hancsalean (válaszként erre: 105. - Mariann7533)
2009. okt. 15. 11:10
Szted 20 év múlva elfogy az oltóanyag? Akkor kaphat újra nem?
2009. okt. 15. 11:09
Sziasztok! Én is beadadtam mindegyiknek! Nálunk is van ekcéma gond, de nem csak ezért. Nem akartam, hogy szenvedjenek feleslegesen a betegségtől, ha megelőzhető és én pl. nem estem gyermekoromban át rajta. De a testvérem se.
110. Buksi13
2009. okt. 15. 11:05

Sziasztok

Nekem ugyan már nagyok a gyerekek, és túl vagyunk a bárányhimlőn, igy csak tapasztalatom tudom leirni. Én 27 évesen kaptam el, valahol összeszedtem az utcán. Majdnem sikerült belehalnom, rettenetes volt. Nem kivánom senkinek, jobb ha gyerekkorban túl van rajta az ember. A két kicsi akkor elkapta tőlem, és simán átvészelték. Nekem a fejem búbjátóla talpamig egy pici hely sem volt hólyag nélkül, és az orvos először azt mondta, allergia és belémnyomott egy kalcium injekciót, ugy jó messziről . Hát, remek volt.

109. Kittycat2 (válaszként erre: 108. - Andi6020)
2009. szept. 24. 10:47
Szia Andi, a húgom tegnap beadatta a kislányának az oltást. Örülök, hogy megerősíted, hogy jól döntött. Nagyon sokat vacilált, és nem volt biztos benne, de végül is meglépte. Köszi!
2009. szept. 23. 08:43
A kislányom ekcémás, nem adattam be, és maradtak hegei. Ha újra csinálhatnám, beadatnám. Ha a húgod mégsem adatja e a kislányának, és elkapja, mindenképp kérjen a bőrgyógyászától ekcémásoknak való "bárányhimlő kezelő" szert. Azért írom így, mert sajnos nem tudom a nevét. Nekik sokkal fájdalmasabb a betegség lefolyása, mint nornál esetben.
2009. szept. 23. 08:42
Köszi lányok a segítséget, elmondom neki amiket írtatok.
2009. szept. 23. 08:38
Szia.Én beadattam a kisfiamnak.Semilyen mellékhatása nem volt.Tesóm nem adatta be az övének és szövődmények lettek amikor beleesett a himlőbe
2009. szept. 23. 08:35
Szia.Nekem három gyerekem van.Én nem adattam be,mert úgy voltam vele,hogy inkább essen át rajta most,mert az oltás ha jól tudom 20 évre ad védettséget,és ha utánna kapja meg felnőtt korban,akkor sokkal veszélyesebb.Nekem mind a három gyerek télen lett himlős,és nem vakaróztak,mert már nagyon jó szereket lehet rá kapni.Közepesen voltak pöttyösök,és csak az első napon volt lázuk.Az igazsághoz viszont az is hozzátartozik,hogy volt olyan kisgyerek,aki tetőtől talpig pöttyös volt.Mindentütt.És volt olyan kisgyerek,akinek beadták az oltást,és mégis elkapta,csak enyhébb tünetekkel,pl. nem volt láz,és kevesebb volt a pötty.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook