Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki tudna nekem ajánlani fejlesztő központot Pest megyében? fórum

Ki tudna nekem ajánlani fejlesztő központot Pest megyében? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. gerna (válaszként erre: 31. - Cicaanya)
2009. okt. 1. 10:24
Ez az "Isten Patikájá"ról van. Hozzátartozik, hogy NYERS spenótból nyert léről van szó (avagy: rágcsáljuk el a spenótot.
2009. okt. 1. 10:20

Idegnyugtató: Az idegrendszer munkáját nagymértékben befolyásolják a B vitaminok. Nehéz így egyenként foglalkozni velük, mert rendkívül összetett a B vitaminok munkája, hisz a táplálékban előforduló többi ásvány és vitamin befolyásolja hatásukat. A spenót idegnyugtató hatását a nagy mennyiségű folsavnak, vitaminnak köszönhetjük, valamint a B6 pyridoxine vitaminnak. Ha a gyerek pl. kalimpál a lábával vagy más ideges megnyilvánulásai vannak, arra következtethetünk, hogy B9 folicsav vitaminhiánya van, ami a spenótban bőven megtalálható.


Hiperaktivitás csökkentése: A spenót magas szerves só tartalmának köszönhetjük azt, hogy a gyerek hiperaktivitása csökken, ha spenótlevet itatunk vele. A sótartalom hat a vércukor tartalomra, aminek következtében a gyerek megnyugszik, személyiségi elváltozása megszűnik, könnyebben szocializálódik és kezelhetőbb lesz, fogékonyabb a tanulásban.

30. gerna
2009. szept. 21. 21:40
És szintén Vácon, a Cházár András Óvodában.
29. gerna (válaszként erre: 5. - Anaterra)
2009. szept. 21. 21:13
Szobi vagy... Vácon van ilyen intézmény, nézd meg itt: [link]
2009. szept. 21. 18:17

Egyébként a Korai Fejlesztő foglalkozik 3 évesekkel. oda vinném vizsgálatra, komplex, mindenre kiterjedő vizsgálatot végeznek, profik.

[link]

27. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Anaterra)
2009. szept. 21. 18:09

Gyógypedagógus-logopédus vagok:

első és legfontosabb dolgod elvinni mozgásvizsgálatra. Legtöbb esetben a mozgásterápia jelent megoldást a hiperaktivitás-figyelemzavar problémájára.

2009. szept. 21. 17:25
14kerületben ha érdekel írj privit,véletlenül néztem vissza bocsi:)
25. anaterra (válaszként erre: 24. - Tavaszilány)
2009. máj. 17. 20:39
Köszi majd utánanézek, másnem a honlapon.
24. tavaszilány (válaszként erre: 23. - Anaterra)
2009. máj. 17. 15:39
Állami. Ferencvárosi Komplex Óvoda
2009. máj. 17. 15:10
Mi az ovi neve, ahova a gyereket járatod? Ez magán vagy állami?
22. tavaszilány (válaszként erre: 21. - Anaterra)
2009. máj. 16. 16:32
Van lehetőséged más oviba vinni? Mert ez így gondolom nem jó, és szegényke ő issza meg a levét annak, hogy ilyen az óvónője... Egyébként ezekben a spec. csoportokban a maximális létszám 12. Sokka-sokkal emberibb..én nagyon örülök, hogy sikerült ide bejutnunk,még akkor is, ha naponta ez összesen majdnem 3 órás út nekünk. De van, aki még messzebbről jár, úgyhogy nem panaszkodom..
21. anaterra (válaszként erre: 20. - Tavaszilány)
2009. máj. 16. 15:38
Szót fogad, ha erélyes vagyok, de egyébként eszméletlenül illedelmes. Mást nem is tud mondani, de azt mindenképpen hogy kérem, mindig mindent megköszön. Vannak napok, amikor teljes mondatokkal normálisan próbál beszélni, ismétli a szavakat. Aztán 2-3 hétig semmi, csak halandzsa. Itthon nem ütközik ki annyira, hogy folyton pörög, de óvodában nagyon zavaró, mikor foglalkozás lenne. Szabályokat nem képes betartani, de maradjunk annyiban, hogy az ovónő előre közölte velem, hogy nem akarja a Marcikát az ő csoportjában látni és mondjam az óvodavezetőnek, hogy én nem akarom abba a csoportba vinni a gyerekez. Ezek után mondtam is, csak hogy a vezető úgy látta jónak, ha abban a csoportban lesz. Így ha már rosszul néz, már akkor is hibás. Így ez nem igazán jó terápis neki, ha azt rögzítik benne, hogy csak nyűg és Isten őrizz oda. Mert egyébként itthon nagyon jó kontrolálható, ha foglalkoznak vele. De 22 gyereknél ő már sok. Ez van.
20. tavaszilány (válaszként erre: 19. - Anaterra)
2009. máj. 16. 14:45

Hát basszus, nem irigyellek.. nekünk magatartásproblémánk (vele)nincsen. Mi is úgy hittük 3 éves koráig, hogy megúsztuk a sérülést, csak későn kezd beszélni...aztán nem vették fel oviba, mert nem beszélt gyakorlatilag semmit és akkor kezdtek küldözgetni mindenféle vizsgálatokra. Így tudtuk meg, hogy komoly gond van. Szegénykém egy verset vagy éneket sem tud elmondani és mostmár elég nagy ahhoz, hogy ezzel szembesüljön is :(.

A kisfiad - jól értem - nem fogad szót? Egyébként valamilyen módon kommunikál?

19. anaterra (válaszként erre: 18. - Tavaszilány)
2009. máj. 16. 14:39
Nekem 3 éves, de ennyire durva dolog nem történt vele. Bélbeteg voltam mikor megfogant, és erős antibiotikumokat szedtem és emiatt kétséges volt hogy megtarthatom-e. De a genetikai tanácsadóban azt mondták, hogy nem lesz semmi baj, nyugodtan tartsam meg. Ráadásul az erős hasi fájdalmak, meg görcsök miatt véreztem is. De születéskor minden rendben ment. MOst az oviban ütközik ki igazábóla probléma. Az ovónő csak panaszkodik, hogy a Marcival mindig lennie kell egy ovónőnek, mert a szabályokat nem ismeri, beszélni nem tud. Én meg csak hallgatok.
18. tavaszilány (válaszként erre: 17. - Anaterra)
2009. máj. 16. 14:31
Ha tőlem kérdezted: születéskori oxygénhiány miatt sérült a beszédközpontja, ezért gyakorlatilag érthetetlenül beszél és nem használ nyelvtant. Egyébként ép értelmű. 5 és fél éves.
2009. máj. 16. 14:24
Nálatok milyen gond van a gyerekkel?
16. tavaszilány (válaszként erre: 15. - Cicaanya)
2009. máj. 16. 14:18
Az tök jó! Hol van ez az ovi? És az iskolában 8. osztályig van logopédiai osztály?
2009. máj. 16. 14:10
nálunk helyben van!
14. anaterra (válaszként erre: 11. - Tavaszilány)
2009. máj. 16. 14:07
Én is arra gondoltam, hogy talán tudnak ajánlani. Most nézegetem a weboldalakat, hogy milyen ez az intézmény.
2009. máj. 16. 14:06
Kisfiam a IX. kerületben egy spec. oviba jár, ahol van kifejezetten logopédiai csoport. Nagyon jók az óvónénik! Valószínűleg ilyen iskolába kell majd járnia is, mert más módszerrel tanulnak olvasni és írni...
2009. máj. 16. 14:05
sajna fej fejből nem tudom a nevét ,meg ahol meg lehetne nézni a tájékoztatót ,mert kint vagyok a netkávézónkban,de .. estére be írom ide a fórumba ha nem fejeltem el
11. tavaszilány (válaszként erre: 5. - Anaterra)
2009. máj. 16. 14:04
Ez egy országos intézmény, szerintem ezért Neked is tudnak a közelben ovit ajánlani.
2009. máj. 16. 14:03

de van egy ujjabb,én azt ki akarom próbálni

nagyon jó eredményeket saját szememmel láttam 2hónap ismertetőknél!!

2009. máj. 16. 14:01

nem gyógyszer

google-ba írd be

2009. máj. 16. 14:01
van aki ,vonattal jár be
7. anaterra (válaszként erre: 6. - Cicaanya)
2009. máj. 16. 14:00
Az meg mi? Nem is hallottam róla! Homeopathiás vagy sima gyógyszer?
2009. máj. 16. 13:59
ja és adom neki,a MEMOlife - Memória javító kapszula
5. anaterra (válaszként erre: 2. - Tavaszilány)
2009. máj. 16. 13:59
Ez Pesten van? Csak az a gond, hogy szobi vagyok és ha esetleg pesti ovit ajánlanak, azt most jelen körülmények között nem fogom tudni vállalni. De ha azt mondják, hogy terápiára járassam oda, még benne vagyok, de mindennap nem. Bár gondolom, a környéken is tudnak ajánlani.
2009. máj. 16. 13:58
nekem gyerekem ,már 5 osztályos és normál suli szintre fel hozták!!!
2009. máj. 16. 13:57

szia

én tudok ajánlani

14kerületben ,nagyon ajánlom,tündériek az ovonénik,és.. ott helyben mehet tovább isibe is!

én nekem helyre rakták a gyermekemet,és...

ha valaki hévvel közlekedik,már utazási vissza térítést meg kapja!

szóval ha érdekel,írj privátot!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook