Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A dauer nagyon tönkreteszi a hajat? fórum

A dauer nagyon tönkreteszi a hajat? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. bucib
2010. aug. 30. 17:36
Jó ez a fórum, igazán tetszik, "mindenki" csak olvassa. Már 10 napja várok válaszra. Akkor ha valaki tud egy jó fodrászt, írjon please!!!!!
32. bucib (válaszként erre: 23. - Nagual)
2010. aug. 21. 13:50

Szia Nagual!

Nekem az a kérdésem lenne hozzád, hogy merre fodrászkodsz pontosan (ha máshogy nem, privátban megadnád az elérhetőséged), mert én nemrég dauert tetettem a hajamba, de most, pár hónap után, ahogy nő le, egyre inkább látszik, hogy a daueros rész főleg a tetején milyen száraz, nem a legszebb látvány, pedig pakolást,hajvégápolót, balzsamot mindig teszek rá. Egy fodrásztól az ember azt várná, hogy bármit csinál, azt szakértelméből adódóan tökéletesen tudja. De mostanában egyre többször csalódtam az én fodrászom munkájában. Én magam Komárom megyei vagyok. Szeretnék végre valakit találni, aki tényleg tökéletesen végzi munkáját, és csak rám koncentrál, amikor a frizurámat csinálja, nem pedig máshol jár esze a dauer víz locsolása közben.

Válaszod köszönöm!!

31. Nagual (válaszként erre: 29. - Natasssa)
2009. aug. 20. 21:06

Szia!


Ptp Plant Tonic Perm. Magyarországon már nem forgalmazzák, illetve semmi infó nincs róla a neten. Használtam még van is belőle, de már lejárt a szavatossága... A lehető legjobb dauervíz volt amit valaha kipróbáltam. Növényi alapanyagokból készült, és abszolút hajépítő, regeneráló tulajdonsága van.

30. natasssa (válaszként erre: 23. - Nagual)
2009. aug. 19. 23:28
Ja, és te azt ajánlanád? Az is "lenövésig" tart?
29. natasssa (válaszként erre: 23. - Nagual)
2009. aug. 19. 23:26
Ennek a növényi dauervíznek mi a neve?
28. Cszsuka (válaszként erre: 27. - Nagual)
2009. máj. 25. 22:40

Szerintem meg éppen nem, de hát ez csupán vélemény különbség :)

Mindenesetre köszi az infót!

27. Nagual (válaszként erre: 26. - Cszsuka)
2009. máj. 24. 22:03
Szerintem is fiatalít az egyenes... A savas kb2-3000ft egy doboz, és megéri mert jobb mint a normál dauervizek. A növényi több mint 10.000ft csak az anyagköltség ami szerintem drága egy probléma mentes hajra.
26. Cszsuka (válaszként erre: 25. - Nagual)
2009. máj. 24. 21:46

Sajnos nem. Múltkor (két éve) hagytam először lenőni teljesen a dauert, mert valami seb elfertőződött, s emiatt nem lehetett. Ekkor mindenki odavolt, hogy hú, kivasaltattam a hajam, milyen jó, stb. Persze, 13 éves korom óta sose volt sima a hajam, ezért mindenki azt hitte, hogy természetes hullámos.

Pont ma nézegettük vissza a fényképeket. Két évvel ezelőtt tíz évvel látszottam öregebbnek, mint amilyen most vagyok, s mindez az egyenes haj miatt.

Ráadásul főleg a frufrum olyan egyenes, hogy szinte beleáll a szemembe. Ha meg rövidebb, akkor úgy nézek ki, mint egy hülyegyerek...:)


Nekem valami 0-ást használ a fodrász, nincs is vele semmi gondom, évente egyszer szoktam megcsináltatni, s közben mindig vágjuk a végét. Csupán arra kell, hogy kezelhető legyen a hajam.

Ezért kíváncsiskodtam a másik iránt, amit írtál.


Mennyibe kerül? Az adatlapomon van a képem, ott épp az egyik képen friss a dauer, mindig ilyen hosszú a hajam.

25. Nagual (válaszként erre: 24. - Cszsuka)
2009. máj. 24. 21:38
Amíg le nem nő ha jól van csinálva. De ez minden dauerre érvényes csak ez abszolút természetes... Miért szeretnél daueroltatni? Egy jó hajvágás is segíthetne... :)
24. Cszsuka (válaszként erre: 23. - Nagual)
2009. máj. 24. 21:26

És ez meddig marad meg a hajban?

Nekem a sima hajsütés, ha nincs dauer, akkor kb. fél óra. Mire végez, az eleje már kilógta magát. Persze ez enyhe túlzás, de tavaly is 11-kor megcsinálták, fél négykor volt az esküvő, estére már semmi nem volt benne. Nem bírom, ha agyon van lakkozva, hogy úgy nézzek ki, mint egy hajasbaba..

23. Nagual
2009. máj. 24. 20:10
Fodrász vagyok. Általában nem ajánlom a dauert, de ha muszáj akkor léteznek kíméletesebb anyagok is mint a savas ph-ju dauervíz vagy létezik egy növényi alapanyagokból összeállított göndörítő, ami nemhogy roncsolja hanem újáépíti a hajat. Egy bemutatón próbáltam ki először és csodát művelt egy szőkített vékonyszálú hajjal. Hihetetlen mi nem létezik már csak nagyon drága.. A rossz dauer csak a fodrász hibájából, hozzá nem értésből vagy ócska dauervíz használatából eredhet... Ha van bármi kérdésetek szívesen válaszolok...
2009. máj. 19. 07:59
hát nekem nagyon tönkretette csak egyszer volt,,,,
2009. máj. 19. 07:43

Nekem 13 éves korom óta van dauer a hajamban, mert anélkül egyszerűen kezelhetetlen. Arra nincs se időm, se energiám, hogy háromnaponta fodrászhoz menjek (ha nem lenne benne dauer, ezt kellene csinálnom). Való igaz, hogy jobban törik, mint anélkül, de kb. háromhavonta vágatok a végéből és évente kétszer (néha csak egyszer) daueroltatok. Ráadásul sokan azt hiszik, hogy ez a természetes hajam. Szerintem is számít, hogy kihez mész.

Amikor GYES-en volt a fodrászom, máshoz kényszerültem. Na, az volt igazán siralmas..

2009. máj. 16. 21:31
Nagyon roncsolja és ez független a fodrásztól.
19. antaki
2009. máj. 16. 21:23

Nem értem, hogy miért a dauer víz tehet minderről? Miért nem jut eszetekbe, hogy talán a fodrászotok nem állt a helyzet magaslatán? És nem értett a szakmájához?

Nekem 10 évig volt - a hátam közepéig érő hajam - hagyományos dauerrel csinálva. Semmi gondom nem volt, a mai napig visszasírom, mert a mosáson kívül semmit sem kellett csinálnom vele.

Egy rossz fodrász kezében még a fésű is kárt tud okozni, nemhogy egy vegyszer.

Változatlanul azt mondom, hogy válogasd meg, hogy kivel csináltatod a daueredet és semmi baja nem lehet a hajadnak!

18. *Pillango* (válaszként erre: 5. - C82ca0b957)
2009. máj. 16. 15:21
nekem a szőke melírtól semmi bajom, a festék nem úgy működik, mint a dauer, kicsit drasztikusabban:D
17. *Pillango* (válaszként erre: 14. - 319cd6978b)
2009. máj. 16. 15:18
az enyém nagy (vagy közepes?) csavarón volt, ha összeillesztem a mutató és hüvelyk ujjam végét, akkora volt körbe. És ez egy KIMOSHATÓ dauer. Két évig mostam, majd letört magától. jó üzlet, nem?:)
2009. máj. 16. 15:17
nekem igen, nagyon tönkretette kb 8 éve. 2 év alatt nőtt le nagyjából a vállamig, akkor a hosszú hajamból válligérő lett :S Bár amúgy is letört volna magától, az olló csak rásegített:DDDDDDD
15. c82ca0b957 (válaszként erre: 12. - Rohiani)
2009. máj. 16. 13:56

na ennek azért még utána nézek

hátha tényleg jó

2009. máj. 16. 13:48
Minél kisebbek a csigák annál jobban tönkreteszi. Az alfaparfnak van olyan dauerja amit festett hajon is lehet csinálni, persze nem szőkítetten. De ez sem életbiztosítás. Lehet hogy inkább levágaítnád utána. Attól is függ hogy milyen vastag a haj, mennnyire igénybevett. Ha nagy csavarókra van becsavarva akkor mindíg olyan mintha be lenne szárítva. De a dauer sem tart ki egy hétig hosszabb hajnál. Két három nap után elkezdenek szétmenni a hullámok, annyit meg egy jobb csavarással is el lehet érni. CSak ugye az macerásabb.
2009. máj. 16. 13:30
Inkább a fixáló ami a lényeges,az ,hogy mivel fixálja a fodrász.Az anyukámnak most marékszámra hullik a haja mert nem sós vízzel öblítette,hanem oxigentával.
12. rohiani (válaszként erre: 5. - C82ca0b957)
2009. máj. 16. 13:28

Szia!

Van egy úgynevezett headline dauer, ez kevésbé káros és nem lenő, hanem kb hat hét alatt szépen kirúgja magát a haj. Hasonló teknikával készül, mint a rendes dauer, csak más az anyag. Én vidéken csináltattam és az ára sem volt durva, nekem már kezd kimenni belőle és hamarosan újra megcsináltatom.

Két okból kifolyólag csináltattam, én is utálom, ha egyenes és nagyon zsírosodik a hajam. Ettől szárazabb egy picit (két nap helyett három napot is kibir mosás nélkül) és ha becsavarom (meleg vizes csavaróval) két napig is benne marad a csavarás, korábban ez jó, ha egy-két óra volt. Ja és vizesen is nagyon jól néz ki, mert akkor tök jó göndör még most is, de én kiszoktam fésülni, ha megszárad, mert azok a pici csigák nekem nem nagyon jönnek be.

Szóval, ha dauert akarsz és hullámokat én ezt ajánlom neked.

11. antaki
2009. máj. 16. 13:20
Csak viccből kérdezted, ugye?
2009. máj. 16. 13:17
Ti nyertetek! :) Marad az egyenes :)
2009. máj. 16. 13:15
Nekem 5 évig olyan volt utána a hajam, mint a pálmalevél. Száraz és mindenhol (alul, középen) töredezett.
8. fadigflo (válaszként erre: 5. - C82ca0b957)
2009. máj. 16. 13:11

Hát kettőt tehetsz.

1. Ha nagyon rossz állapotban van a hajad, akkor már úgyis "mindegy".

2. Ha még helyre hozható, ne tedd még jobban tönkre. Felejtsd el a a dauert...

7. antaki (válaszként erre: 5. - C82ca0b957)
2009. máj. 16. 13:10
keress másik fodrászt!
2009. máj. 16. 13:10
Még a hagyományos dauer sem tette tönkre! A mostani dauer vizek meg főleg nem. Ha ért a fodrászod a szakmájához, akkor semmi gond nem lehet.
2009. máj. 16. 13:09
Annyira mint a szőke hajfesték? Régen szőkére voltam festve, és rendesen szét... a hajam! Most hullámokat szeretnék, de félek, hogy megint úgy járok.
2009. máj. 16. 13:07
Oh basszus! :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook