Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek dolgozhat valaki pultosként szakma, képesítés nélkül?Ha, igen, milyen feltételekkel? fórum

Szerintetek dolgozhat valaki pultosként szakma, képesítés nélkül?Ha, igen, milyen feltételekkel? (tudásbázis kérdés)

13. Camy32
2009. máj. 16. 12:01
Szia! Én dolgoztam pultosként ,vendéglátóztam ugy hogy csak kereskedö szakmám van.Hamar meg tudod tanulni a fogásokat,nem nehéz.Sok sikert ,bátran vágj bele!Hátulütő csak az éjszakázás lehet,mert kicsit fárasztó éjjel 2 kor is kedvenek lenni:D
2009. máj. 16. 11:34
Nincs hirdetés és sajnos némelyik szakmával is éhen lehet halni,az enyémmel is.Sajnos,érettségivel nem rendelkezem.A tulajdonossal beszéltem,ő kérdezte volna-e kedvem nála melózni,de azóta csend van.Bár az üzlet is csak a napokban fog nyitni.Ezért,még reménykedem,csak azt hittem a szakma hiánya miatt nem jelentkezik.
2009. máj. 16. 11:16
Ha benn a hirdetésben hogy szakmai tapasztalat és kereskedeli-vendéglátós végzettség vagy szakképzettség akkor nyilván ne próbálkozz! Ahol nem kérnek ilyet oda elég egy sima érettségi is, és jó ha beéred a minimálbérrel. A mai világban szakképzetlenül éhen is lehet halni.
2009. máj. 16. 10:56
A munkaszerződés alapvetően egy egyezség. A két fél megegyezése, ha a munkáltató megegyezik veled abban, hogy az ellátandó tevékenységhez nem igényli a szakmai bizonyítványt, akkor tulajdonképpen létrejött a szerződés ezen része akár szóban, írásban vagy ráutaló magatartással. Minden a megállapodástól függ, ha nincs közös megállapodás, akkor lehet igénybe venni az MT. adta lehetőségeket.
2009. máj. 16. 10:56
Hát,ettől tartok,bár az is jobb,mint a semmi....:))
2009. máj. 16. 10:54
Hát szerintem ma már szigorúabban nézik ezt,talán megnézik h dolgozol,és utána beugrósként rendezvényekre,esküvőkre visszahívhatnak...
2009. máj. 16. 10:53
Egy volt bisztróban,ami most új tulajjal egy kicsit átalakulva hétközben "kocsma" hétvégén inkább disco jellegű lesz.
2009. máj. 16. 10:48
Milyen helyen szeretnél dolgozni(kocsma, étterem stb.)???
2009. máj. 16. 10:47
Lehet. A megbízhatóság, és a vendégekkel való bánás a lényeg.
2009. máj. 16. 10:47
Hú,ez jó hír! Köszönöm.
2009. máj. 16. 10:45
Persze hogy dolgozhat. Elsősorban inkább a szakmai tapasztalat számít egy munkáltatónak, de természetesen anélkül is lehet pályázni egy ilyen munkakörre. Annak idején én is jelentkeztem - holott gépíró és szövegszerkesztő a képesítésem - és három nap próbaidőt kellett ledolgoznom. Azt követően ítélte meg a munkám és alkalmazott.
2009. máj. 16. 10:45
Engem most ez a munka érdekel,de ha bárkinek hasonló témába vágó kérdése van,itt a helye.
2009. máj. 16. 10:43
Szerintetek dolgozhat valaki pultosként szakma, képesítés nélkül?Ha, igen, milyen feltételekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook