Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyorsírást hogy és miből tudok itthon megtanulni? Van olyan oldal, ahol ezt tanítják? fórum

Gyorsírást hogy és miből tudok itthon megtanulni? Van olyan oldal, ahol ezt tanítják? (tudásbázis kérdés)

1 2
51. HDorottya (válaszként erre: 25. - Wiolette)
2022. nov. 14. 20:51
Én is szeretném megtanulni! Esetleg tudna vlki segíteni?
50. SzánI. (válaszként erre: 48. - Huskym22)
2013. szept. 22. 07:37

[link]


Kezdetnek ez is jó, a könyv pár leckéje van feldolgozba.

2013. szept. 18. 17:29
Sajnos nekem nincs már semmim. :(
48. huskym22 (válaszként erre: 38. - Regin_a)
2013. szept. 17. 19:58

Kedves Regina!


Nagyon nagy szükségem lenne a gyorsírás füzeteire, könyveire, bármire, ami Önnek meg van, mert a munkahelyem miatt OKJ-s továbbképzésre kell járnom és nem adtak túl jó anyagot a megtanulására, konkrétan könyvet nem kaptunk, csak a tanár kézzel írott anyagából van az oktatás.



Kérem ha még meg vannak a holmik, akkor én mindenképpen igényt tartok rájuk.



Segítségét előre is köszönöm

Dudás Anita, Érd

47. Hmv. (válaszként erre: 46. - Geridina)
2013. szept. 17. 15:41

Én is érettségiztem gyors- és gépírásból anno.

Utána kozmetikus iskolában tanultam, de ott sajnos nem mertem alkalmazni, bár megpróbáltam. 4 évig olyan spec. szövegeket tanultunk és magoltunk be, amit álmunkból fölkelve is le tudtunk már írni, de a biológia, kémia és anyagismeret tantárgyak jegyzetelésére nem vállalkoztam gyorsírásban, mert attól féltem, nem tudom majd itthon lefordítani.


Persze, ha szántam volna elég időt erre az új témára, itt is ki tudtam volna alakítani a saját rövidítéseimet, mert olyan nincs, hogy valamit nem lehet megtanulni. De én feladtam, azóta sem jutott eszembe használni.


Az én kedvenc szavam akkoriban az volt, hogy : szerény véleményem szerint! /szeényesz/

Ezt még ma is leírnám, ha szükség lenne rá.


Sok kitartást kívánok annak, aki autodidakta módon akarja megtanulni!

46. geridina (válaszként erre: 45. - 99279bb06f)
2013. szept. 17. 15:08

Ebben igazad van, de amikor meg később esetleg egy teljesen sima lapra kell írnod, akkor meg egyáltalán nincs vonal.

Tény és való, hogy a jó füzet, a jó ceruza az alapja az egésznek, és a sok gyakorlás.

Én szorítok azoknak, akik veszik a fáradságot és megpróbálják otthon, ez egy nagyon szép cél. És én mindig azt szoktam mondani, hogy ha valaki gyorsírni tud, azzal tulajdonképpen egy idegen nyelvet ismer.


És nem utolsóü sorban a logikát nagyon fejleszti, mert ugye gondolkodni kell azon, mikor írsz, hogy mennyire rövidíts, hogy ezt még vissza is tudd olvasni, illetve milyen szavakat éppen hogyan rövidíthetsz. Én kitaláltam annak idején a suliban egy rövidítést, ami még bekerült a gyűjteménybe is:) de már ha agyonütnek sem tudom:)


A Szent István király rövidítése mindig is tetszett (sze iá iá)

45. 99279bb06f (válaszként erre: 44. - SzánI.)
2013. szept. 17. 14:21
A gyorsírófüzetben nem szabályos távolságokra vannak a vonalak! Van egy vastagabb (az alapvonal) és két vékonyabb. Ha valamit fél sorral feljebb írsz (megemeled), akkor annak a szónak egész más az értelme. Egy egész mondat rossz helyen - érdekes fordítás jöhet ki. :)
44. SzánI. (válaszként erre: 43. - Geridina)
2013. szept. 16. 19:55

Nem kell hozzá gyorsírós füzet, ugyanakkora a sorköz az elsős vonalas füzetben is. Ma is gyakoroltam.

Annyira szép :D

43. geridina (válaszként erre: 41. - SzánI.)
2013. szept. 16. 09:18

Simán meg lehet otthon tanulni kitartással. Annyi a tanácsom, hogy addig ne menjen senki tovább a tananyaggal, míg jól be nem gyakorolta a jeleket, nagyon sok sort kell írni, akkor jó lesz.

Mondtam én, hogy lehet kapni füzetet, csak utána kell járni. Én mostanában nem láttam sehol, de biztosan beszerzik a papírboltok, ha valaki rendel.

42. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 41. - SzánI.)
2013. szept. 15. 19:10

Lehet gyakorolni. Egy mondat - egy sor - egy oldal.

222 fokon végeztem anno...

41. SzánI. (válaszként erre: 38. - Regin_a)
2013. szept. 14. 19:35
Ne félj, nem pályázok a könyveidre. Megvettem az antikváriumban. Már el is kezdtem gyakorolni. Szerintem meg lehet tanulni otthon, egyedül is. Vettem elsős füzetet, puha cerkát és kész. Ennyi.
2013. szept. 13. 13:22
Van még egy-két iskola, ahol tanítanak gyorsírást!
39. SzánI. (válaszként erre: 38. - Regin_a)
2013. szept. 9. 19:50

Attól függ, hogy mit akar az ember megtanulni. Ha olyat, ami érdekli, akkor otthon is megtanulhatod. Ez nem kötelező tantárgy lenne. Gépelést is egyedül tanultam meg 10 ujjal, azóta is sokat diktálnak és gépelek a munkahelyemen.


Egyébként gyorsírást nem is tanítanak és még füzetet sem tudtam ma venni, mert nem voltak a papírboltokban. ENNYI.....

2013. szept. 9. 10:42

Sose hittem abban hogy bármit meg lehet tanulni otthon egyedül

Nagy a kezdeti lelkesedés aztán ott a sok zavaró tényező, most a tv-t kell nézni, most a gyerek sír, majd holnap többet tanulok mert fáradt vagyok és főképpen hogy nincs számonkérés


Akinek otthon van elég ideje tanulni, annak arra is van hogy elmenjen egy iskolába

Apám gép és gyorsíró volt, magas szinten

A napokban rendezgettem családi papirjaimat és jutott a kezembe apám oklevele 300szótagos gyorsirásversenyen elért első helyezéséért


1940-ben áthelyezésért folyamodott a katonaságnál magasabb parancsnoksághoz, mert ott tudná jobban "szolgálni a hazát tudásával"

Az öccse megjárta a frontot, apám, kis kitérővel, kibekkelte irodában.


Írta itt korábban valaki, hogy ez semmire sem jó

Nézem a tv-ben, az ujságirókat ahogy szép lassan kézírással próbálgatják lejegyezni egy tájékoztató anyagát

Milyen cikket fog abbol írni?

Semilyet, vagy összeollózza másébol, esetleg kikéri a hivatalos szöveget

Újságíróknak kötelezővé tenném a gépírással együtt


Van itt egy halom füzet/könyv gyorsiráshoz, én szivesen adnám aki ezt tanulja, de nem annak aki otthon egyedül szeretné elsajátitani

Akkor csak ebek harmincadjára kerül

37. geridina (válaszként erre: 35. - SzánI.)
2013. szept. 9. 09:24
Az elsős füzeet is hasonló, de a gyorsírás füzetben nem csak egy vastagabb vonal van, hanem kettő, így tudsz közé írni. Mikor már jól megy, akkor pedig minden harmadik (vagy második?) sor nincs benne. Én kaptam kb 3 éve gyorsírás füzetet sima papírboltban (rózsaszín a külseje) a kezdőnek pedig barna volt régen. Én múlt héten is használtam, úgyhogy még azért nem veszett ki annyira ez a szép szakma:)
2013. szept. 8. 12:42
Most meg nem mondom hol,de pár hónapja spirál füzetet láttam olyan vonalazással.Azt hiszem a kezdő vonalazás volt benne.De gyorsírást sima vonalasban is lehet gyakorolni.
35. SzánI. (válaszként erre: 33. - Ubi pretium)
2013. szept. 8. 07:41
Most néztem a neten, hogy füzethez szinte nem lehet hozzájutni. Szerinted az elsős vagy másodikas vonalas füzet olyasmi lehet??
34. SzánI. (válaszként erre: 33. - Ubi pretium)
2013. szept. 8. 07:33

Nagyon kár. Szerintetek könyvtárba lehet még kikölcsönözni? Majd hétfőn megpróbálom.

Tényleg, milyen füzet kell hozzá? Lehet még kapni????

33. ubi pretium (válaszként erre: 32. - SzánI.)
2013. szept. 7. 19:16

Az enyém anyuéknál tuti megvan,csak hát nem járok oda.De őket ismerve nem dobták ki.


Erről jut eszembe,de régen írtam gyorsírással,gyakorolni kellene :)

2013. szept. 7. 19:15
Nincs véletlenül meg valakinek a gyorsírás alapjai könyv?
31. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 30. - Geridina)
2013. szept. 7. 15:34
Úgy látom, ezen az oldalon nem tolonganak.
2013. máj. 28. 12:41

Sziasztok!

Kihalt ez a fórum?

én is azt mondom, hogy aki gyorsírni tud, az tulajdonképpen tud egy idegen nyelvet.

Én 20 éve tanultam, nagyon szerettem.

Azóta van hogy naponta használtam, volt, hogy 4 év kihagyás volt. De nem felejtettem el, bármikor leülök és egy 120-as diktálást simán leírok. Nem rövidítek már annyira nagyon, de az a helyzet, hoyg már diktálni sem tudnak úgy a főnökök mint régen, tehát nincs is rá szükség.


Nem tudja véletlenül valaki, hogy parlamenti gyorsírónak hogy lehet jelentkezni, és mennyi lehet a fizetés? Ha annyi mint a közszférában, már vissza is vontam a kérdésemet:) jelenleg is minimálbérért dolgozom köztisztviselőként:(

29. 99279bb06f (válaszként erre: 28. - Bonyhárdné)
2010. szept. 8. 10:55

Ez igen! Szerencsés vagy, hogy tudod rendszeresen használni. A te helyzetedben valóban hatalmas segítség!

Néha még én is jegyzetelek vele, de csak magamnak, meg a barátnőmnek, hogy mégis legyen egy kis titkunk! :)

2010. szept. 8. 08:31

Én is 4 éven keresztül tanultam a gyorsírást, nagyon szerettem a sok házi feladat ellenére is. Welker Melinda azt írta, hogy gyönyörű dolog a gyorsírás, és teljes mértékben egyetértek vele. Én sajnos nem tudtam dolgozni, mivel autista fiammal vagyok itthon már 27 éve. A 30 éves érettségi találkozón felvetődött a kérdés, hogy ki mennyire használja a gyorsírást. Nagyon érdekes dolog, hogy bár mindenki olyan helyen dolgozik, ahol naponta használhatná, ennek ellenére a 90 % már teljesen elfelejtette azt, egyáltalán nem használják. Én pedig, aki 27 éve nem dolgozom, a mai napig szinte naponta használom a gyorsírást. Igaz, a férjem vállalkozást vezet, és az összes levelezést én bonyolítom. Természetesen gyorsírásba diktál mindent.

Az a véleményem, hogy lehet, hogy nehezen lehet megtanulni, lehet, hogy nagyon sokat kell gyakorolni, de ez mégiscsak olyan, mint egy művészet. És a legjobb dolog, hogy a legtitkosabb dolgaimat is leírhatom, azt nem kell esetleg dugdosni, mivel úgysem tudják elolvasni.

Egyébként otthon, egyedül ezt megtanulni, szinte biztos vagyok benne, hogy nem lehet.

27. Sly001
2010. jan. 20. 15:48
Nem akarlak lehangolni,de szerintem nem fog menni... még egy tanfolyamon sem hiszem,hogy el tudnád sajátítani.Én négy évig tanultam és érettségiztem is belőle,de nagyon bonyolult és elavult is a módszer,nem érek vele semmit...Szerintem fektesd az energiádat hasznosabb dologba.
26. bnedora (válaszként erre: 25. - Wiolette)
2010. jan. 20. 11:40
Tankönyvboltban biztosan lehet kapni gyorsíró könyvet, abból nagyon nagy szorgalommal megtanulhatod. De, mint a korábbi hozzászólók is írták, valóban nagyon sok gyakorlás szükséges hozzá.
2010. jan. 20. 11:37

Gépírni tudok, de szeretnék megtanulni gyorsírni is. Anyagi kereteim miatt, nem tudok magántanárhoz menni, ezért itthon szeretnék megtanulni, de nem találtam semmi leckét hozzá a neten.

Találtam egy oldalt, de ott is csak egy lecke található.

Ha valaki megszánna és segítene nekem, hogy megtanulhassam a jeleket, nagyon megköszönném.

Tudom, hogy nem könnyű, de én nagyon autodidakta tipus vagyok és bízom benne, hogy ezt is egy kis önszorgalommal meg lehet tanulni.

Előre is köszönöm a segítségeket.

24. Magdi8
2009. júl. 1. 22:58
Egyedül nem fogod tudni megtanulni. Én 4 évig tanultam, érettségiztem belőle, versenyekre jártam, de semmi hasznát nem veszem. Mostmár inkább diktafont használnak. Ha egyszer jól megtanultad, nem lehet elfelejteni. Mármint a jelöléseket és a rövidítéseket, de a sebességet csak állandó, több órás gyakorlással lehet tartani. Én egy normál emberi beszédet simán le tudtam írni, bármilyen nehéz téma volt is. Együtt tanultuk a gépírással, annak van értelme, azt ki lehet használni.
2009. júl. 1. 22:32

Kizártnak tartom, hogy valaki otthon, segítség, diktálás nélkül képes lenne megtanulni a gyorsírást.

Mert ugye annak az a lényege, hogy a beszédet lejegyzetelje, aztán lefordítsa írógépen, hogy más is el tudja olvasni (egy értekezleten készült gyors jegyzetet átfordítani, hogy alá is tudják a résztvevők írni).


Ha mégis egy ideig eljut saját erőből, de akkor még ott van, hogy a család, vagy a barátok diktálnak. A lényeget, hogy a beszédet leírja, nem fog sikerülni. Ezt határozottan állítom.


Főleg nem napi 15-20 perc (nevetségesen kevés) gyakorlással. Több órákat kell naponta írni, és utána egy hozzá értő embernek leellenőriznie, hogy ugyanaz-e amit diktáltak.


Szerintem foglalkozz valami életképesebb dologgal!

Túlontúl felgyorsult már a világ, hogy ilyenre szükség legyen. Azonkívül a beszédet rögtön lehet írógéppel, vagy számítógéppel legépelni, nem kell mégegyszer annyi idő, hogy gyorsból lefordítsd. Szerencsésebb lenne, ha a gépírást tanulnád meg olyan szinten, hogy le tudd azonnal írni, amit egyébként gyorssal szeretnél.

Nekem ez a véleményem.

22. Ritkó (válaszként erre: 19. - McKenzi)
2009. júl. 1. 22:19

A gépírás tényleg hasznos, de a gyorsírás semmit se ér. Lehet még le tudnám írni a szavakat, de hogy visszaolvasni nem tudnám, az tuti :)

Értekezleteken se szoktam már gyorsírni, inkább marad a diktafon :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook