Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dublinban hol lehet rostos öszibaracklevet kapni? fórum

Dublinban hol lehet rostos öszibaracklevet kapni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. máj. 17. 07:52

Olyan szép ez az ország!

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/T8INe8A8n0A&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/T8INe8A8n0A&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

2009. máj. 17. 07:04

[link]

LIDL, Tesco,Dunnes Stores, Piacok, Magyar boltok / Gulyás Corner is / orvos, fodrász, gázszerelő, segély, egyetem, élet, csupa praktikum, szartól a repülőig tapasztalatok, fórumok.. minden információ dögivel adott...hatalmas, tartalmas, keresett tudásbázis a googleban,minden, ami élet Írországban témakörben..

:)

71. Klimpírozi (válaszként erre: 70. - Spinneli)
2009. máj. 16. 20:39

adomadom, de bármikor szólj, ha megszorulsz..nem lenne diód elég, ha Kejja felfalná a falafeled, el ne feledd..kiklimpírozzuk..

:)

70. spinneli (válaszként erre: 67. - Klimpírozi)
2009. máj. 16. 20:31

Köszönömköszönöm, azt hiszem ezeket mind be tudom szerezni.

:)

paciknak pacsit-pukedlit a nevemben.

:)

69. Klimpírozi (válaszként erre: 68. - Emagdi)
2009. máj. 16. 20:28

Édesmagdi, a világ olyan kicsi, olyan közel van..

:))

68. emagdi
2009. máj. 16. 20:21

szerintem mindenkinek a google az egyik legjobb internetes barátja:)))

(akinek még nem, annak ajánlom ismerkedjen meg vele, nem fogja megbánni:))



azért komolyan megnyugodtam, hogy dublinban sem kell őszilé nélkül élni honfitársainknak:)))

67. Klimpírozi (válaszként erre: 66. - Spinneli)
2009. máj. 16. 20:17

kicsi gyere velem.. rózsát szedni...

jut eszembe, küldessek neked - interneten keresztül - holland fekete tulipánt Hollandiából, Budapestre futárral, vagy kérsz Sportszeletet, Túró Rudit, Pick párizsit a dublini magyar boltból??? Nézzem meg, van -e Beluga kaviár a moszkvai magyar boltban, és Domestos?

Ha most nincs, egy email röppen, és órák múlva lesz, ígérem neked kedves ifjú bölcsem, innen Szolnokról...

homlok redői már nem ráncosak, tenyerünket ütemesen jobbról - balra, és fordítva összecsapkodjuk, és boldogan, megelégedetten új irányokat keresünk életünknek.. én például holnap Nagyrévre megyek, Spin ..átadom bajtársi üdvözleted a lovacskáknak, Vaspatkónál..

:)))

66. spinneli (válaszként erre: 64. - Klimpírozi)
2009. máj. 16. 20:02

Látom mindent megoldottál, verejték letöröl, le lehet kapargatni a balfasz matricát, és rendelni a következő adagot.

:)

65. Klimpírozi (válaszként erre: 60. - Spinneli)
2009. máj. 16. 18:58

Jó Spin.. gyere, keressünk Alaszkában havasi gyopárt, vagy malamutot.. baracklé megvan, meglesz!

:)

64. Klimpírozi (válaszként erre: 63. - Klimpírozi)
2009. máj. 16. 18:51

Házhozszállítás


Sokak kérésére stratégai partnerünkkel, az Ír Futárral együttműködve most már minden Írországban és Észak-Írországban élő magyarnak elérhetővé tettük közel 600 féle termékünket! Néhány szó a rendelés menetéről illetve feltételeiről:

* Minimális rendelés nincs.

* A házhozszállítás díja 400€ értékhatárig 10€, felette pedig a megrendelt áruk értékének 5%-a (500€ esetében pl. mindössze 25€).

* A kért áruk, valamint a szállítás díját közvetlenül a Futárnak kell kifizetni készpénzben, euróban.

* Szállítási időpontok: minden hétvégén van házhozszállítás, általában péntektől hétfőig terítjük a rendeléseket. A következő szállítás időpontját a lista végén találod. A kiszállítást megelőző nap értesítünk telefonon, de a kiérkezés előtt pár órával a Futár is fel fogja venni veled a kapcsolatot.

* A rendelésnek legkésőbb a kiszállítást megelőző hétfőig kell beérkeznie.

* A megrendelőlap végén lehetőséged van megjegyzést írni akár a megrendelt termékekkel, akár a szállítással kapcsolatban.

* A megrendelőlap kitöltése után egy visszaigazoló e-mailt kapsz a rendeléskor megadott címre. Az levélben benne lesz az általad rendelt termékek listája, ára, valamint egy redelési szám. Ha módosítani szeretnéd megrendelésedet, legkésőbb a rendelési határidőig (hétfő) értesíts minket a (01)-87-88-469-es telefonszámon (a rendelési szám legyen kéznél). Esetleges reklamációval kapcsolatban is a fenti számot hívjátok.

* A rendelésekhez egyes esetekben visszaigazolást kérhetünk telefonon is.

* Egyes termék (pl. szalonnák, kolbászok, szalámik, egyes sajtok...) ára súlytól függ, ezért ilyen termékek rendelésekor a pontos végösszeget csak kiszállításkor tudod meg. Értelemszerűen igyekszünk a megrendelt mennyiséghez legközelebb eső súlyú árut küldeni.

* A hűtést igénylő termékeket hűtőládában szállítjuk. Minden esetben igyekszünk a készletünkből a legfrissebb termékeket kiválasztani, azonban ha valamely termék nem nyeri el tetszésedet, a (01)-87-88-469-es számot hívd, hogy az esetleges hibát korrigáljuk.

* Keresni a termékek között, ha megnyitsz egy csoportot a Ctrl+F billentyűkombnációval tudsz.

* Ha valamelyik termék ára 0€, az azt jelenti, hogy ideiglenesen nem rendelhető.

* Ha bármilyen problémát észlelsz a rendelés közben, vagy esetleg javaslatod van a rendszer jobbá tételére, a webshop@paprikastores.ie címre küldj e-mailt.

* A rendeléshez Javascript-képes böngészőre van szükség, vagy a Javascript engedélyezésére a böngészőben!

* Személyes adataidat bizalmasan kezeljük, azokat csak a Futárnak adjuk át, hogy ki tudja szállítani Neked a termékeket.

* A termékek képei a valóságban eltérhetnek a ténylegesen kiszállított termékektől

* Következő szállítás: 2009. Május 15-17.


A szállítási feltételeket megértettem és elfogadom , alant a terméklista..

pár kattintás az élet, a baracklé..

:)))))

2009. máj. 16. 18:48

Paprika Stores Ltd.

Cím: Ryders Row 6, Dublin 1

(A Parnell Street-i mozitól 50 méterre balra a kanyarban.

5 perc sétára vagyunk az O´Connell Street-től és a piros LUAS Jervis Street-i megállójától egyaránt.)

Nyitva tartás:

hétfő: zárva,

kedd - vasárnap: 11:00 - 19:00

Tel.: +353-1-87-88-469

E-mail: info@paprikastores.ie



a teljesség igényével, magam miatt..írtam nekik a honlapjukon megadott levelezőfelületen, s megkérdeztem, milyen típusú őszibaracklevük van vagy ha nincs mikor és hogyan szereznek be igény szerint,mikor szállítanak..várom a gyors választ, nagyon szimpatikusak a fotók a dublini magyar boltról...a forrásom természetesen az internet.

62. bodza55555 (válaszként erre: 61. - Df2a740c00)
2009. máj. 16. 18:38

Hát igen.Meg az is minek ír ide aki nem is olyan régen hasonló kérdésekkel fárasztotta az ide látogató segítőkész embereket.

pl.Szó szrt.ezt a kérdést tetted fel"Valaki meg tudná mondani,hol lehet csapra szerelhető szűrőt venni pár száz forintért,ami tisztítja a vizet?"

Megmondom Neked.Vasedény boltba,viz-gáz szerelvény szaküzletekbe.Másik kérdésed:"Hol lehet friss húst kapni Székesfehérváron."

Hát itt csak annyit tudok segíteni amit nekem is sokan írtak.Írd be a google-ba.

2009. máj. 16. 18:14
Mi a faxnak ír az ide, aki nem tudja, hol lehet megvenni azt a kib@tt baracklevet Dublinba?! Ezt most magamtól is kérdezem..sziasztok
60. spinneli (válaszként erre: 59. - E3fbbc47f9)
2009. máj. 16. 15:40

Legalább annyira amatőr, mint szarkazmussal próbálkozni egy bizonyos szint alatt.

:)

59. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 53. - Spinneli)
2009. máj. 15. 22:00

Nem látok többet bele, mint ami...sok kis apró hülyeség..barackszinten:)


Nolátod..mégiscsak minösítés a dolog..glóriás angyalka:)He-he..tanul az ember:)

Pont jól jött volna ma ezt a szó.Mondhattad volna hamarabb is:)

Jaj..miért is nem néztem meg a googleben?:)



Nos, te magad is megadtad magadnak a választ: megkérdezi:))

Ezt tette:)


Jut eszembe tudtátok, hogy csúúúúúnya dolog másokat bántani ilyen dolgokkal (és amatör, de csak zárójelben jegyzem meg),hogy: glóriás angyalka..meg nagylány..meg efféle?Jesszum...kellene külön illem kódex google-t nyitnom, azt hiszem:) Az a gyanúm, hogy megélnék belöle..csak itt a hoxán kellene párat szétosztani:)



Jó éjt mindenkinek:)További építö jellegü vitát:)

58. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 52. - A1baa7edcc)
2009. máj. 15. 21:52

Használjuk:) Nincs fenn a neten a barkácsüzlet ajánlata.

Ha erre gondolsz. Söt, elég limitált azon lehetöségek, ahol beszerezhetjük ezt az egyszerü dolgot, de megtesszük, merthogy kell:)

Amúgy az ember elsönek azt gondolja, elmegy,megveszi..merthogy termeszetes neki,hogy a foglalat is ott van, ahol a csö. Nem ott van:) Az eladó is csak körülbelüli lelöhelyet mondott. Mindegy, megtaláljuk, söt, nagy a valószínüsége,hogy ott lesz, ahová a hétvégén igyekszünk.

Ám köszi az ötletet.

57. emagdi
2009. máj. 15. 21:51
szerintem aki jó üzletember már le is szervezett néhány kamion őszilé szállítmányt dublinig:DD
56. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 50. - Klimpírozi)
2009. máj. 15. 21:49

Nos, a nagylány szó lekezelö, nem illik, nem idevaló, söt, nem is nekem való....Azt gondolom, hogy semmi másért nem ragadtál tollat, csak a gúnyért. Mellesleg nem kell pazarolnod az idödet, nem kértelek rá...söt.

Azt sem értem, hogy ha én segítek másnak,mert nem tudja,hol a baracklé a polcon, az miért is bosszant téged és miért is pazarlod az idöd emiatt?


Viszont jellemzö ez a hozzáállás.Leginkább azon emberek részéröl, akik azt gondolják, hogy az ö igazuk a szent..nem tudnak sem elismerni, sem bocsánatot kérni. Söt, nem is tudnak elgondolkozni azon, miért is kell egy baracklé miatt a másikra ráförmedni..aki pedig erre válaszol, azt miért kell becsmérelni, söt..miért kell címeket aggatni rá(pl..nagylány...hihetetlen:)))?

hm...


Hogy mit is ad neked az én írásom? Oh, hát, a legkevésbé sem érdekel. Tipikus a következö is:

- élj boldogan , stb...nem szólok többet hozzád..(nyers fordítás: bibiii, ha nem vigyázol,megmondalak óvónéninek).


Nos...2009. mindnekinek mást hoz, remélem egyes fórumtársaimnak némi kedvességet is,nemcsak beszólási hajlamot:)

Jah, még valami..nem nagyon szólok mostanában a fórumokhoz, de mikor "bántják a kisebbet" azért az bicskanyíló.

Megjegyzem, aki beleköt a másikba, az viselje el, ha van rá válasz..söt, ha a válasz nem öt dícséri és emeli a magasba, akkor nézzen magába és esetleg mondja azt,hogy: bocs, tényleg csak annyit kellett volna mondani,ha tudom a választ, hogy: a boltban...itt és itt van a baracklé.

ha pedig nem, akkor csendben maradok, vagy nem csesztetem azt, aki segíteni akar.


Megjegyzem, ez nem feltétlenül a Klimpírozi névnek szól..hanem globál azoknak, akik nem tudnak bánni a tollal, csak lekezelöen.


Ha nincs igazam...hej...mit számít az? Nem felelhetünk meg mindenkinek:)


Még egy gondolat, nem akartam ebböl vitát, de a válaszokat sajna nem hagyhatom szó nélkül, ha bántóak..föleg meg ha rám irányulnak. Merthogy fórum, ergo lehetnek érveink, válaszaink, kérdéseink, ötleteink, gondolataink...

Kinek így,kinek úgy...ez is beletarozik a 2009-es évbe.

2009. máj. 15. 19:20
"Ne vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz a szintükre és legyőznek a rutinjukkal"
54. Klimpírozi (válaszként erre: 53. - Spinneli)
2009. máj. 15. 19:12

mindig mondtam, mekkora vagy...

:))

53. spinneli (válaszként erre: 45. - E3fbbc47f9)
2009. máj. 15. 19:08

Megjegyzem a kérdés szintjét ki hivatott minösiteni?


A közönség természetesen-kár ebbe többet láttatnod, mint ami.

Elmondom mi történt nem újdonság:

Valaki feltett egy hülye kérdést, ami hovatovább szimplán enyhe életképtelenségről árulkodik.

Add1 ha nincs ismerőse az első ha már ide felrakta, hogy rákeres a neten, jóbarátunk a gugli sok mindent elárul ehhez a bonyolult dologhoz, még többsoros szókapcsolatot sem kellett volna használni.

Add2: oké nincs egy emberfia akit ismerne kint, tegyük át a helyzetet magyar környezetben mit csinálsz ha vmit nem találsz a boltban: megkérdezed.

Odakint ez még működőképesebb, mivel alapjáraton az emberek segítőkészebbek ilyen gyakorlati dolgokban, mint itthon.


Azt hiszem ezzel ki is merítettem, hogy micsoda bonyolult és elképesztő módszerekkel lehetett volna információt keresni ahhoz, hogy baracklevet találjon.

És tudod ami még röhejesebb, hogy mégcsak nem is Kambodzsában keresi.


Ami pedig a válaszom minősítését illeti bőszen belefért abba, amit ez a kérdés és ami a glóriás angyalka szereped itt megérdemelt.

:)

52. a1baa7edcc (válaszként erre: 26. - E3fbbc47f9)
2009. máj. 15. 18:14
A netet nem hasznaljatok, hatha egyszerubb megtalalni dolgokat, mint gondolnatok?
51. Klimpírozi (válaszként erre: 48. - Bodza55555)
2009. máj. 15. 17:55

?????

:)))

50. Klimpírozi (válaszként erre: 47. - E3fbbc47f9)
2009. máj. 15. 17:53

nagylány.. mostmár vitriol cseppen a tollamban,eddig a gúnyolódásra nem pazaroltam időt, lassan rád sem..

vegyük úgy, hogy más világban élünk, én egy gyakorlatiasabb fajtában, nekem természetes a google segítsége ha elakadok, de az utcán is szétnézek, és bárhol a világban magam körül, ha erre igényem felmerül, sőt a hoxán is örömmel olvasok-kérdezek-tanulok..bő levű írásod semmit sem ad nekem, így a kiírót remélhetően segítve , veled befejezem..élj boldogan, hasznosan feltalálva magad akárhol is vagy!

baracklével, vagy nélküle..most megyek, hív W.A.

:))

2009. máj. 15. 17:52
bocsánat,Klimpírozinak írtam az előző hozzászólásomat
2009. máj. 15. 17:48
Én azt gondolom mindenkinek a saját problémája a legnagyobb,akár itt él akár külföldön.Viszont továbbra sem értem miért kelt ekkora agressziót egy baracklé,vagy egy bugyuta kérdés.Emberek vagyunk és senki sem tökéletes.Én azt hiszem kedves Elöttem szóló, hogy Te még mindig nem érted a lényeget és ha kár erre az egészre időt pazarolni,akkor miért foglalkozol vele vagy miért írsz.???Szerintem Téged a keserűség vitt ebbe az irányba és nekem a Te hozzászólásod okoz nagy-nagy csodálkozást ma 2009 májusában:)))
47. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 46. - Klimpírozi)
2009. máj. 15. 17:46

Miért fogom rosszul az adást azzal,ha valakinek a kérdésére adok választ, mert tudom, hogy hol lehet megvenni a baracklevet? Ráadásul nem kezdem el, hogy jesszum pepi, mit nem merészel ez a csaj..ilyet kérdezni manapság?


Hogy ki hol és mit vállat az egy más dolog. Ami neked természetes, másnak nem biztos hogy az. Korántsem biztos, hogy vállalta..lehet így hozta a sors. Miért is ne lehetne segíteni másnak, ha igényli? Csak mert te nem kértél belöle?


Én úgy gondolom, hogy igenis lehet segíteni akár egy baracklé lelöhelyének megadásával is másokon. Föleg, hogy ö ezt kérdezte..nem kezdett el nyavalyogni,hogy jaj, de nehéz az életem, nem tudok megoldani egyedül semmit...stb, stb.


Használhatná a google-t, a barátnöit, a szomszédot, hogy kérdéseire választ kapjon.Nem tette, itt kérdezett. Most ha ö ezt itt teszi fel, mi a bajod vele?:)ha nem tudod rá a választ, nem baj...nem is azt kérdezte,hogy ki nem tudja hol lehet venni....vagy ki mit vállat be a döntéseivel.

2009-ben már nem válaszolunk a másik embernek,mert számára a baracklé lelöhelye kérdéses?Csak akkor válaszolunk,ha valami nagy horderejü filozófiai kérdést tett föl?

Ha pedig kár idöt pazarolni rá..miért is teszed?


Nem gondolom, hogy szegény mást szeretett volna azon kívül, hogy segítsen a rokonának megkeresni egy kis hazai gyümölcslét felkutatni. Nem is értem, hogy 2009-ben aki gyakorlataiasan él, annak ez ekkora probléma...:)

na igen...más idöket élünk meg manapság....:)

46. Klimpírozi (válaszként erre: 45. - E3fbbc47f9)
2009. máj. 15. 17:24

fene se gúnyolódik, időt kár rá pazarolni, rosszul fogod az adást..vállaltad, hogy Írországban teszed a dolgod a továbbiakban, és vállaltad a vele járó mindennapos tortúrát, a vele járó összes kockázattal, annak nyűgjével, hogy nő vagy, feleség és anya, tehát a család ellátása a tiéd, amit a magad módján,a magad tapasztalásán keresztül nincs hiszti és vonakodás, meg kell csinálnod..be kell szerezned mindent a tűtől a repülőig, orvostól a bútorig a mifenéig...Írország, Dublin nem egy eldugott apró település, nem egy sötét csóró élőhely, nem a világ vége...a magam keserves és boldog tapasztalatán okulva, rendkívül praktikusan és gyakorlatiasan élve továbbra is nehezen fogadom el, hogy egy doboz baracklé ekkora probléma..

de ez nem okoz fejtörést és fájást nekem, csak nagy_nagy csodálkozást, ma 2009. májusában:)))

45. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 42. - Spinneli)
2009. máj. 15. 17:10

He-he:)

Nos, lehetne ezt ragozni és fokozni, .

Megjegyzem a kérdés szintjét ki hivatott minösiteni?

A másik: a kérdés ne legyen se ostoba, se bugyuta...de a válasz lehet kötekedö, lefitymáló?..

Persze a kérdés nem volt ostoba, hiába próbáljátok ráhúzni a vizeslepedöt.

Szerintem nem látjátok miért kérdezte:

Otthon (Magyarország) :egy baracklé vásárlása csak annyi,hogy leszaladsz a boltba a sarokra és ott válogatsz..de mondjuk szeretnél egy speciális dolgot megvenni, biztosan kérdezgetni kezdesz a baráti körödben, hogy vajon hol vegyél pl: indiai füszert, vagy ázsiait..stb.

Választ is kapsz rá, a barátaidtól, hogy ebben és ebben a boltban láttam....és ö otthon van, kismamaként(ha jól emlékszem), lehet nincs olyan ismeröse, aki ezt élböl rávágja, hogy itt és itt lehet venni. Gondolta, megkérdezi ( hogy miért ...simán, hogy segítsen).

Ugyanez van itt írben például egy baracklével.


Szóval valóban igazam van, még akkor is, ha neked a válaszadás kimerül abban,hogy gúnyként kezeljük más emberek kérdéseit vagy válaszát. Merthogy most már az én válaszomat is minösíted.

Hozzátenném, a te válaszod talán még rosszabb.


Nos..hajrá barackléééééé:))

44. spinneli (válaszként erre: 43. - Bodza55555)
2009. máj. 15. 16:38
kb. ugyanolyanok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook