Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Adjunk konzervkaját kutyának? Beteg lehet tőle?! fórum

Adjunk konzervkaját kutyának? Beteg lehet tőle?! (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. nov. 18. 08:00
enyem nem eszi meg egyentalan a konzervet,igy kap csirkemajat es kenguruhust.es szarazkekszet vagy nem tudom pontosan ti hogy hivjatok.
43. bnedora (válaszként erre: 32. - Agis)
2012. szept. 24. 11:37
A füstölt húst tilos lenne adni a kutyának.
42. bnedora (válaszként erre: 9. - 52fd553855)
2012. szept. 24. 11:34

A füvet nem azért eszik, mert ég a gyomruk.

Én mindig konzervet adok a cicáknak és a kutyámnak. Nem mindegy, hogy milyen fajta a konzerv. Próbálkozni kell melyik a jó, rengeteg fajta van.

41. 116199a424 (válaszként erre: 1. - 52fd553855)
2012. szept. 24. 10:29

En ilyesmirol meg nem is hallottam... igaz, az allergia az allatokat sem kimeli. A szomszedunknak nemetjuhasz kutyaja van, ami gluten erzekeny, igy valami eszmeletlen osszeget koltenek a kulonleges kutya kajara.


Az, hogy a konzervben konkretan MI okozhat allergiat, tudja valaki? Nekunk macskank van, es az is finnyas a konzervekkel, azert erdekelne.

2011. nov. 25. 11:28
miert lenne beteg.itt szelsen elvan terjedve.
2011. okt. 26. 14:57

Általában csirke/pulykamellet, csirke májat-szívet. Darált husit, fasírozottat.


Erre gondoltam:-)

38. e32d76b828 (válaszként erre: 37. - 6187eb1c9a)
2011. okt. 26. 14:13
Nem hiszem h Te szeretnéd a konzervet....én sosem adom a körülöttem élőknek uh szívesen látlak!
37. 6187eb1c9a (válaszként erre: 35. - 9dda89be73)
2011. okt. 26. 14:10
Húúúú!Szeretnék nálad kutya lenni:-)
2011. okt. 26. 13:52
Csak annyira mint azok az emberek akik szintén ezt fogyasztják...
2010. jan. 19. 00:14
Soha nem szoktam neki maradékot adni, szerintem nem igazán tesz jót a kutyusnak a mi fûszervilágunk. Ha nem konzervet adok neki zöldséges rizshez keverve, akkor fôzôk neki sómentesen. Általában csirke/pulykamellet, csirke májat-szívet. Darált husit, fasírozottat. Természetesen a hagymát is kerülöm.
2010. jan. 19. 00:10
Én is adok a kutyámnak hetente akár többször is konzervet és ami lényeges, hogy rizzsel, esetleg sárgarépával keverjem, így soha nem hajthatja meg. Az állatorvostól kérdeztem, hogy mi a véleménye a konzervrôl. Szerinte fontos táplálékforrás, bár nem mindegy milyen gyártmány. A rendelôben is árulnak konzervet és száraz eledelt, bár csak egy bizonyos típust, ami itt külföldön most nagyon felkapott (Science Plan).
2010. jan. 18. 21:56

Szetterem volt és szinte minden t megevett,kivéve a hagymát és a zellert. Az újhagymát viszont igen. Amikor ettem, az utolsó falat mindig az övé volt, ez kettőnk szertartása volt. Az étkezéseit úgy oldottam meg, hogy főztem neki, és a főtt húshoz tettem hol tésztát, hol rizst, vagy száraz tápot. Egyik évben nagyon lefogyott és akkor libanyakat ( azzal a vastag zsírmiriggyel együtt ) főztem meg és ledaráltam, ebből adtam a napi kajában három.négy kanállal. Nem csak, hogy összeszedte magát, de olyan csodaszép lett a szőre, hogy mindenki csak nézte.

Ezek mellett számomra érthetetlen okból léptumorban halt meg 10 évesen.

32. agis
2009. nov. 23. 11:48

Az én kutyám "reggelire" mindig konzervet kap (nem olcsó, 520 Ft, a 800 grammos) csak hús van benne, nincs teletömve színezékkel és tartósítóanyaggal.

Ebédre és vacsorára száraz tápot szokott kapni.


Eddig a konzervtől soha semmi baja nem volt, nem úgy a házikoszttól, egyszer-egyszer kapott füstölt húst illetve pörköltöt, és hányás hasmenés lett a vége.


A főtt sárgarépát viszont főtt rizzsel nagyon szereti.


Egyébként goldenem van, azoknak nagyon érzékeny a gyomruk.

31. xti_
2009. nov. 23. 11:12
a mi kutyánk vegyes táplálékon élt, néha kapott "desszertként" tasakos kutyakonzervet. aztán észrevettük, hogy utána mindig hasmenése és asztmatikus köhögőrohamai voltak, úgyhogy megszüntettük.
30. spatifillum (válaszként erre: 20. - Be52089f0e)
2009. nov. 23. 10:22

:)))jó kutyus.....akkor nemcsak az én blökim fal fel mindent, ami eléje kerül.


Miután olyan lett, mint egy gömbhal, muszáj volt sétálni vinnem.

4 év alatt úgy-ahogy "lefogyott".

Tavaly óta nagyobbrészt tápot kap, többfélét próbáltam.

Az idő kutyáknak való Flatazor úgy néz ki bevált.

Kapott olcsóbb, drágább konzervkaját is.

Állítólag a táp koncentráltabb táplálék, már azért is, mert a konzervnek magas a víztartalma az állaga miatt.

Nálunk biztosan nem lett beteg kutya konzervtől.....viszont állítólag a házi nem biztos, hogy megfelel számár. Persze a tartás körülményei is befolyásolnak.

2009. nov. 22. 22:54
Az én orvosom is lebeszélt arról, hogy konzervet adjak neki. A macskáim viszont hosszú évek óta a kutyakonzervet eszik, és semmi bajuk, mégcsak nem is ugatnak tőle:-)
2009. nov. 22. 22:33
Az én kutyusom is megeszi a konzervet, de csak akkor jóízûen, ha nem napokon keresztül jut hozzá. Mindig fôzök ki valamennyi rizst, vagy tésztát, teszek mellé apróra vágott répát, zellert. Tehát a rizs és a tészta nálunk is egy állandó alap anyag amit belekeverek éppen abba ami aktuális. Legyen az csirkemáj, csirke vagy pulykamell és ami nagyon fontos, hogy ne általunk maradék legyen. Neki készítem külön, lényeges hogy fûszerek és só nélkül készüljön. Sokszor a hús mellé is dobok zöldségeket, sokszor spenót levelet is aprítva. Általában akkor nyúlok a konzervhez, ha sietôs napom van, kikapom a hûtôböl a rizses alapanyagot és összekeverem. Legtöbbször én is 2-3 napra elôre megfôzöm, így praktikusabb.
2009. máj. 15. 18:12
nekünk a száraztápot megeszi,nem kell keverni.a konzervről viszont végleg leszokunk.A németjuhász kutyák amúgy is érzékenyek.Legalábbis az izületeik.Inkább nem tetézem még a gyomrával is.
2009. máj. 14. 21:15

Az én kutyám száraztápot kap az állatdoki javaslatára. Sok gond volt a bűzmirigyével korábban, ezért mondta az állatorvos, hogy a legjobb neki a száraztáp, mert attól keményebb lesz a széklete. Persze mindig kell bele keverni valami "étvágygerjesztőt" pl: főtt husit, vislit, párizsit, sajtot... stb.

Én is azt tapasztaltam, hogy a konzervkajától hasmenése van, úgyhogy ilyet nem kap.

Egyébként bármit megenne! :) A szilvától kezdve a savanyú káposztán keresztül a kiwi-ig, mindent!

2009. máj. 14. 18:07

A mi kutyunk csak azt ette meg szívesen, amit mi ettünk. Kifejezetten szerette a gyümölcsöket. Kedvence volt a cseresznye és a barack, de a narancsért is könyörgött. A konzervkajáért nem volt oda, de anyu töltöttkáposztáját például imádta.

Nem hízott el, 15 éves volt, amikor végelgyengülésben meghalt.

2009. máj. 14. 17:47
A kakaóban olyan anyag van ,hogy egy tábla megölheti a kutyát!
23. 52fd553855 (válaszként erre: 22. - Ében11)
2009. máj. 14. 17:44
mi kutyánk szereti a csokit,de 2 hónapban egyszer kap egy kicsit
2009. máj. 14. 17:43

:-)

eszembe jutott hogy a sajttal és aszotyival is ki volt békülve, de amit soha nem szabad nekik adni az a kakaó és a csoki!

2009. máj. 14. 17:39
Kopogós este lehetett:)
20. be52089f0e (válaszként erre: 17. - Ében11)
2009. máj. 14. 17:35

Szia!


Az én kutyám is szerette a paprikát, sőt az epret is. Mindig lopkodott.


Egyszer nagyon megijedtünk. Ellopott 1 kg kimagozott meggynek a magját és mind megette.

Hívtam is a dokit, hogy akkor most mit csináljunk.

Szerencsére magától megoldódott.:)

19. 2d5a00656a (válaszként erre: 18. - Moonlight1984)
2009. máj. 14. 17:34
Ugyanígy főzömén is.Rizs vagy tészta,csirkafarhát,marhaszív,sertésmáj,zúzarépa,és egyéb kicsi zöldek/amit egyébként a sajátukba is rakok/Három napra egy lábosban nálunk is a hűtő aljában lefedve van.Nincs vele semmi gond.
2009. máj. 14. 17:31
Szerintem otthoni kutyakaja főzésnél is lehet teljes értékű menüt összeállítani,kis figyelemmel és időráfordítással.Én előfőzöm több napra,külön lábasban,a hűtő aljában eláll,és 2-3 napig nincs rá gondom,csak melegíteni kell.
2009. máj. 14. 17:31

az én kutyim szerette a főt kukoricát meg a paprikát(nyersen), de a mamánál néha a lehulott gyümölcsből is kostóltak.

Ha főztünk akkor rizst husival

2009. máj. 14. 17:28
Én is főzök..
15. moonlight1984 (válaszként erre: 13. - 52fd553855)
2009. máj. 14. 17:27
Itt jön a cseles része:én belereszelem a répát,észre sem veszi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook