Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Településünkön "divat" lett fűnyírás helyett lemérgezni a füvet. Szabad ilyet csinálni? fórum

Településünkön "divat" lett fűnyírás helyett lemérgezni a füvet. Szabad ilyet csinálni? (tudásbázis kérdés)

2009. máj. 16. 09:59

Ne keverjük a permetszeres mérgezést a gyomirtóval :-(


A permetszer rovarkártevőket pusztít el, gombás fertőzésektől véd és veszélyes az emberre is, a hatóidő lejártán belül.


A gyomirtó megakadályozza a növény vízszállítását, így az elsárgul. Csak növényekre hat és abból se mindre, általában az egyszikűekre valót szórják, mert attól kimennek a fűfélék. Ettől senki nem lesz "mérgezett", más kérdés persze az ökológiai szempont.


Vannak még műtrágyák, amik a növények növekedését serkentik. Pl a pétisó ammónium-nitrát. A nitrát dúsulása az élelmiszerekben szintén nem kedvező tendencia. Mondják, csecsemőkre pl veszélyes lehet. De sajnos minden gazdaságban műtrágyáznak, háztájiban éppúgy, mint nagyban.

2009. máj. 16. 09:51
a cégeknél azért vannak szabályok a bácsi meg lehet feledékeny, vagy túlbuzgó is, konkrétan én piacos répától meghalt kisbabáról hallottam.Mert azt mondta a kofa nem permetezte de mégis és bőségesen, persze bárhol előfordulhat.De a saját anyósomnál is azt látom bátran permetez,nem fél tőle apukámék pedig semmit se, szerencsére a szomszédok se azt esszük ami így is megmarad és terem.
16. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. máj. 16. 09:39

Ez a füre vonatkozik nem a zöldségekre!!

Amúgy meg hülyeség azt gondolni hogy amit máshol pl hipermarketben veszel azt nem az öreg bácsik termelik. Esetleg még sokkal rosszabbul jársz mert mig a bácsi egyet permetelt addig a többi termelő cég hetente 4 hatóanyagot alkalmazott. Melyiktől lesz kisebb baja a gyereknek? Én nem a piactól félnék jobban,..

15. bared (válaszként erre: 14. - Mmirci)
2009. máj. 14. 11:05
hát a Szinva patak egyébként is egy koszfészek(((
14. mmirci
2009. máj. 14. 10:56
Nálunk az az új divat, hogy mindent el kell égetni, szemét, gally, zöld levél. Füstbe burkolózik néha Miskolc széle. Na..ott lakom én.. A patakpartot meg vegyszerezik is, had folyon a patakban a méreg...úgyis annyi mérget eszünk, nem mindegy...? hülyék az emberek, saját magukat meg a gyerekeiket mérgezik.
13. kattyus (válaszként erre: 7. - Mothertiger)
2009. máj. 14. 10:56
Szégyelje el magát aki a lustasága miatt csinálják. Nálunk az idősebb emberek inkább lelegeltetik a kecskével, birkával. A permetlé leszivárog a talajba.
2009. máj. 14. 10:55
Szerintem nem, de érdeklődj a helyi jegyzőnél engedélyezi-e? amennyiben igen mond el neki a véleményed miért nem jó dolog az egyébként is mérgezett földjeinket tovább pusztítani. Esetleg hátha felfogja. A permet a környező szomszéd kertek nyövényeire és háziállataira is veszélyes szerinten, hiszen a talajvízzel átmegy nem ismert telekhatárt.
2009. máj. 14. 10:53
na ezért nem veszek piacon zöldséget a kicsinek, az idős nénik-bácsik néha mindent bevetnek! pl. mint anyósom :-(
2009. máj. 14. 10:52
hát mert a közmunkásokkal így szokták, örülhet ha a pénzt rendesen megkapja és nem csapják be!
9. bared (válaszként erre: 6. - Mothertiger)
2009. máj. 14. 10:52
és akkor a kutyusokról, egyéb állatokról nem is esett szó...szerintem ez gyalázatos dolog...
2009. máj. 14. 10:47
Szerintem nem. Inkább fűnyírózni rendszeresen. De pl nálunk a tyúkudvarban évek óta egy szál fű se nő. Ez is jó megoldás :)
2009. máj. 14. 10:46

Kattyus, az a baj, hogy nálunk nem pázsit miatt csinálják, hanem csak hogy ne kelljen nyírni a füvet!


Csak azon az útvonalon, ahol ovisok-iskolások járnak nap mint nap, egymás után két ház előtt, legalább 100 méteren mérgezett a fű!

2009. máj. 14. 10:44

Sok helyen több tíz méteren sárga, elhalt füvezet övezi a járdákat, sok ház előtt. Ezt a megoldást nyilván idősebb és lusta emberek választják, akik nem akarnak a későbbiekben a fűnyírással bajlódni.


Tegnap egy közmunkás ebben a méregtől kornyadozó árokban dolgozott, én meg kiküldtem onnan.


Törvényes dolog ilyet csinálni?

Igaz, hogy ki van írva, hogy a terület mérgezett. De mi van a gyerekekkel, akik nem tudnak olvasni? Mi van a kalandvágyóbb gyerekekkel, akik fittyet hányva játszanak mindenhol? Kinek a felelőssége egy esetleges mérgezés?


A közmunkásokat miért nem tájékoztatják megfelelően, hogy ilyen területen dolgozhat-e vagy sem? (Ugyanis nem tudta eldönteni, hogy mit tegyen.)

5. kattyus (válaszként erre: 2. - Vereskati)
2009. máj. 14. 10:43
Gondolom gyoirtóval lepermetezni. Van aki nálunk is így "nyírja" a füvet. Mi fűnyíróval. Szerintem akkor jó, ha utána pázsitot akarsz, és hogy ne jöjjön ki a gyom. De nem vagyok szakértője:)
2009. máj. 14. 10:42
nagy paraszt dolog!! mi is kértünk egy embert kapával, majd visszaüzenték a főnökék, hogy ember nincs, szórjuk a füvet gyomirtóval... nem mondok inkább semmit...
2009. máj. 14. 10:41

gyomírtóval?

anyós nyomja ezerrel!még a vakondokokat is kinyírná!

Kapható a boltba, de nem tudom lehet-e

2009. máj. 14. 10:40
Mi az a "lemérgezni"?
2009. máj. 14. 10:39
Településünkön "divat" lett fűnyírás helyett lemérgezni a füvet. Szabad ilyet csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook