Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet segíteni annak, aki nagyon szereti a hazugságot? fórum

Hogyan lehet segíteni annak, aki nagyon szereti a hazugságot? (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. ina87
2016. ápr. 22. 21:58
se h aki màr gyerekortol hazudik ott màr nincs mittenni vagyis de ne hid el minden szavat
2016. ápr. 20. 07:02
A hazug , hazug marad. Hisz mi van, ha tudod az igazat, de akkor is tagad? Semmi. Neked rossz. Neki nem. Írtad, hogy nem is érdekli bármit mondasz. Nem fogod megváltoztatni. És úgy fogsz élni vele, hogy azt se hiszed el, amit kérdez. Így van ez.
2016. ápr. 20. 06:00
annak sehogysem hisz senkit nem lehet megvaltoztatni.
2016. jan. 19. 09:51
Mindkét orcájára csapni.
2016. jan. 19. 09:48

Mi az hogy nagyon szereti? Többféle hazugság van. A kegyes, a rosszindulatú, az önmaga mentése..

Nem mindegy. Van aki piál vagy gyógyszerezi magát és olyankor teszi.

56. Cyntia (válaszként erre: 55. - 274c9996b8)
2009. nov. 5. 10:47
Igazad van: én vagyok az a full becsületes!!
55. 274c9996b8 (válaszként erre: 5. - Cyntia)
2009. nov. 3. 13:13
Vannak ilyen emberek epp ugy mint a kronikus,becsuletes kategoria :) Mindennek megvan az ellenparja.
2009. aug. 19. 20:58

Hogyan lehet segíteni annak, aki nagyon szereti a hazugságot?


sehogy örök hazudozó marad,és sokx rá fog faragni,pl: rossz helyen lesz rossz időben!!!

53. Cyntia (válaszként erre: 52. - Zizisicc)
2009. máj. 15. 18:42

80%-ról kb 10%-on ha áll a kapcsolat.

Az apasága az most 80-os.

52. Zizisicc (válaszként erre: 51. - Cyntia)
2009. máj. 15. 12:42

Nézd, így "látatlanban" nehéz bármit is mondani. Ha úgy érzed, hogy Te mindent megtettél, de nem változik a helyzet, és nem tudod elviselni már, akkor a saját és a lányod érdekeit nézd. Lehet, hogy pont ez a trauma rázná meg őt annyira, hogy szembenézzen önmagával. Persze nem arra bíztatlak, hogy ijesztgesd, vagy fenyegesd ezzel, csak akkor állítsd ilyen helyzet elé, ha már tényleg nem látsz más megoldást, és már eldöntötted, hogy lépsz.

Amúgy milyen a kapcsolatotok, milyen apa?

51. Cyntia (válaszként erre: 47. - Zizisicc)
2009. máj. 15. 11:18

Veszett fejsze nyele.

Ismerősei vannak: de senki sem közeli barátja.

Egészségügyi problémájával minimum egy fél éve küldöm orvoshoz: nem megy.

Nagyon nehéz eset.

Csak gondoltam, hátha meg tudom valakivel fejteni és változást előidézni. Másoknál már sikerült elérnem.

Egyébként meg mindegy hogy milyen úton: csak változna már.. Pozitív irányba. Mert ezt sokáig én se bírom. És akkor más fogja nevelni a lányunkat.

50. spinneli (válaszként erre: 49. - Dorottya84)
2009. máj. 15. 10:27

mint mondtam a jelzések valóban fontosak-utána pedig az, hogy ezekből kiindulva belsővé tegye őket.

Fogalmam sincs, hogy ösztönzőleg hatottál-e a férjedre vagy sem, de a lényeg, úgyis az eredményen van.

49. Dorottya84 (válaszként erre: 46. - Spinneli)
2009. máj. 15. 10:15
Ez így van maga miatt változott de én úgy gondolom ha még nem is mondta ki hogy azért valamilyen szinten ösztönzőleg hatottam rá..........szerintem ez nem naív szemlélet.
48. Zizisicc (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2009. máj. 15. 10:08
Így-így, csatlakozom! :o)
47. Zizisicc (válaszként erre: 44. - Cyntia)
2009. máj. 15. 10:07

A barátaival sem beszéli meg?

Tudod, könnyebb lenne, ha valami más problémája kapcsán sikerülne rávenni arra, hogy segítséget kérjen, előbb-utóbb terítékre kerülne a hazudozás témája is.

Ez így nagyon nehéz! :o(

Egészségügyi gondja nincs?

46. spinneli (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2009. máj. 15. 10:07
Egyébként a leírt pédád is ezt igazolja, a párod önmaga fedezte fel azt ami nemcsak neked, hanem számára is visszatetsző volt, ezért változott.
45. spinneli (válaszként erre: 35. - Dorottya84)
2009. máj. 15. 10:06

Szép, de naív elképzelés, én úgy tapasztaltam a valaki miatti változás többnyire önmegerőszakolást jelent, ami hosszabbtávon egyáltalán nem tartós.

A problémát elsősorban önmagunknak kell felfedeznie és akarni, hogy megoldódjon.

A jelzések persze fontosak a környezetből, és valóban van a két dolgonak köze egymáshoz, de változtatni önmagunkért (is) kell, szerintem ez a legfontosabb.

44. Cyntia (válaszként erre: 43. - Zizisicc)
2009. máj. 15. 10:02

Férfi.

Ha lehetne csak a hobbiairól beszélne.

Magától nem mond semmilyen probémájáról semmit.

Aki elkezdi az ezekről a dolgokról való beszélgetést, az én vagyok. De ő nem válaszol, vagy csak azt mondja: aham. Ettől a falra mászok.

43. Zizisicc (válaszként erre: 42. - Cyntia)
2009. máj. 14. 22:17

:o((

Szoktatok egyébként beszélgetni? Magatokról, az érzéseitekről, megbeszélitek egymással, ha bánt benneteket valami? Ezt a hazugság témát kivéve, tudtok "őszintén" beszélgetni egymással? Szokott beszélni a problémáiról?

42. Cyntia (válaszként erre: 41. - Zizisicc)
2009. máj. 14. 22:13
Dühös és agresszív, támadó.
41. Zizisicc (válaszként erre: 40. - Cyntia)
2009. máj. 14. 21:54
Tudtok valamilyen szinten beszélni erről? Mit szól akkor, ha lebuktatod, és szembesíted a tényekkel? Hogyan reagál? Dühös, agresszív, támadó, vagy szégyenli, esküdözik, ígérget .... ?
40. Cyntia (válaszként erre: 39. - Zizisicc)
2009. máj. 14. 21:09

Sokminden volt már.

Csinál ő mindent. Internet, ismerkedés. Hogy miért csinálja? Azt csakő, vagy még ő se tudja.

De volt hogy nem mondta el, hogy szabit vett ki, és reggel elindult velem dolgozni de visszafordult. Hogy aztán gépezhessen: gondolom én. Egész nap nyomta.

39. Zizisicc (válaszként erre: 38. - Cyntia)
2009. máj. 14. 21:07
De ő kitalál dolgokat, mert "unatkozik", vagy azért hazudik, hogy leplezze azt, amit valójában csinál?
38. Cyntia (válaszként erre: 29. - Zizisicc)
2009. máj. 14. 14:39

Mikor anno először rájöttem: akkor mint akit leforráztak: 10-essel "jutalmaznám". Mostanában azért volt egy kis idő, mikor nem volt időm ilyennel törődni egyáltalán és csak nyeltem egyet. De ez nem meg az idők végezetéig.

Hát simán 10-es mikor hazudik.

Egyébként biztos, hogy a múltjából hozta. Szegény anyja mindenkire rátelepedett: rá is. És ő inkább hazudott, úgy könnyebb volt: ezt egyszer mondta nekem.

Az is biztos, hogy szürke életet élünk. De aki a kegfőbb bűnös az ő! Mert én hiába mondom, hogy ezt meg azt kellene csinálni: neki a legkényelmesebb, ha hazajön: leül a gép elé és prüntyög.

És az extra a dologban, hogy mikor megismerkedtünk és még egy kis ideig: olyan dolgokat tett meg nekem, hogy sütit sütött, egyfolytában én voltam a középpontban, rengeteget törődtünk egymással, figyelmes volt: nagyon jó volt. Vele volt a legjobb eddig! És most meg tessék.

Pedig tudhatná, hogy mindig lebukik, mert előttem kevés titok van. S még annyit, hogy édesanyám amit legalaposabban belémvert: hogy legyek őszinte. Az vagyok: és ezt a másiktól is elvárom.

2009. máj. 14. 12:42
A hazugság mindig csak egy tünet, nem önmagában ez a probléma. Az első lépés az, hogy ki kell deríteni, mi áll mögötte. Meligának igaza van, lehet mögötte pl. szeretet-, figyelemhiány és akkor ezt kell orvosolni, de lehet sumákolás, gyávaság ..... akkor viszont erről kell beszélni. A megrögzött hzudozók, akiknek szinte ez az életformájává vált, gyakorlatilag szenvedélybetegek, az ő függőségüket a hazugság, ill. az általa elnyert figyelem, akár negatív figyelem is tartja fent.
36. Meliga
2009. máj. 14. 11:36

Azért nem mindegy,ki miért hazudik...van aki ezzel szinesiti szürke kis életét,

más,meg azért,hogy leplezze félrelépését,átverje a másik embert...stb.

Nem mindegy.

35. Dorottya84 (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2009. máj. 14. 08:28

Én meg úgy gondolom igen egy ember igenis tud változni valami vagy valaki miatt!!!!!!!!!!!!Csak AKARNI kell!

Ha nem másért akkor mi vagy ki miatt szokott változni az ember mert ha nem is mondja ki az illető "hogy nem miattad változtam hanem magam akartam!!!akkor is valmi kötődés van a két dolog között

(pl.párom rengeteget változott,senki nem kérte senki nem mondta vagy tett említést neki..............maga jött rá hogy ha mégjobb ember szeretne lenni akkor bizony változnia kell.......én szerettem akkor is és most is,de lehet hogy ha nem változtat egy két dolgon akkor nem lennénk már együtt........azóta van egy szép kislányunk,én nem azt mondom hogy miattam változott meg mert maga miatt de én úgy érzem egy motíváló erő voltam neki

Persze elfogaadom hogy más ember máshogy gondol,nem lehetünk egyformák

2009. máj. 14. 07:17

Sziasztok!

Nekem a barátnőm ugyanezt csinálja, én már nem szembesítem vele felesleges, hála istennek sikerült kiszürni a hazugságot...

Amikor úgy érzi hogy mások élete izgalmasabb akkor ő még izgalmasabbá teszi az övét hogy rá figyeljünk...ami persze meg is történik mert néha olyan cifra hazugságok jönnek ki amit sztem maga sem hisz el..

egyszer sok-sok hazugság után lebukott volt sírás rívás meg harag egy db-ig, aztán rájöttem hogy nem haragudhatok egy beteg emberre...

így a bnőm maradt ha jön a hazugság bólogatok...

orvosnál volt az jót tett neki már nem jár...egyszerűbb hazugságokkal az élete...

általában azok hazudnak akiknek uncsi az élete, vagy kevés barátjuk van akkor ezzel akarják magukköré csalogatni az embereket ami többé kevésbé sikerül is a lebukásig..

Tanácsom ami nekem bejött tanulj meg bólogatni és próbáld meg kiszürni a badarságokat...sztem menni fog, aztán csak belátja egyszer hogy orvosra van szüksége...

33. spinneli (válaszként erre: 11. - Dorottya84)
2009. máj. 14. 00:10
jaj, a nők ezt még mindig elhiszik, változni nem másért szokott az ember.
32. cd53f62c87 (válaszként erre: 16. - Zizisicc)
2009. máj. 14. 00:07
Életem eddigi legnagyobb ellenségének mondok most köszönetet, a hazugságnak illetve az őt felvállaló hazudós-, és a rajta segíteni akaró embernek. Általuk eljutottam Zizisicchez, kinek adatlapján fantasztikusan megérintő idézeteket, zenéket találtam, az aktuális élethelyzetemhez éppen passzolókat. Eddig is tudtam, de csak most értettem meg igazán, hogy senkit semmiért nem ítélhetek el, nem ítélkezhetek felette, nem akarhatom a változását, mert valahol, valamikor, valaminek a segítségére lesz. Merthogy véletlenek nincsenek, amik vannak azok csakis értünk történnek és minden mindennel összefügg. Nem tudhatom a felszínen mi van a mélyben, mert csak ember vagyok, s nem farkas :>)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook