Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Be nem fizetett BKV büntetésnek van elévülési ideje? fórum

Be nem fizetett BKV büntetésnek van elévülési ideje? (tudásbázis kérdés)

21. sexycsajje (válaszként erre: 17. - **Rita**)
2010. márc. 21. 17:13
sya!A bkvnál az ellenör a rendör, és van feletese és van jelvénye kérdezd csak meg a bkvnál.
20. Bogárka62 (válaszként erre: 19. - **Rita**)
2009. máj. 13. 17:04
Köszönöm szépen az információkat!
2009. máj. 13. 17:01

A BKV Zrt. kétségtelenül jogosult ellenőrizni, hogy az utasok megváltották-e a jegyüket, vagy van-e érvényes bérletük. Amennyiben nincs, az ellenőrnek joga van a pótdíjazási eljárás megindítására. Az ombudsman azonban nyomatékosan felhívja a figyelmet arra, hogy az utazási jogosultság ellenőrzése során a BKV Zrt. munkatársai pusztán egy szerződés teljesítését ellenőrzik, és nincsenek az utasokkal szemben fölérendelt helyzetben. Hatósági jogkört sem gyakorolhatnak, tehát például nem igazoltathatnak, hiszen a szolgáltató BKV Zrt. ugyanolyan magánfél, mint a szolgáltatását igénybe vevő utasa. Az ombudsman a jogállamiság elvének érvényesülése érdekében ezért nem támogatja, hogy a jegyellenőrök jogot kapjanak az igazoltatásra.

( [link]

18. Bogárka62 (válaszként erre: 16. - **Rita**)
2009. máj. 13. 17:00

Az előbb beszéltem telefonon a férjemmel azt mondja egyáltalán nem emlékszik, hogy megbüntették volna!


Egy büntetésre pedig azért csak emlékezne!!


Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a vége?

17. **Rita** (válaszként erre: 16. - **Rita**)
2009. máj. 13. 16:59

"Ki igazoltathatja Önt?


Az állampolgár igazoltatására csak törvényben felhatalmazott személy jogosult. Ez lehet: szolgálatban lévő rendőr vagy magát szolgálatba helyező rendőr. A rendőrnek kötelessége igazolnia magát. A polgári ruhában lévő rendőr szolgálati igazolványának és jelvényének felmutatásával igazolja, hogy a rendőrséghez tartozik. Az egyenruhás rendőr jól látható helyen köteles azonosító számot viselni."

16. **Rita** (válaszként erre: 13. - Bogárka62)
2009. máj. 13. 16:58

Előfordult (legalábbis régebben) hogy igazolvány ellenőrzése nélkül bemondás alapján álltották ki a jegyzőkönyvet.

Különben az ellenőrnek nincs is joga elkérni az igazolványt hiszen csak törvényben felhatalmazott személy (pl. rendőr, határőr, pénzügyőr stb.) jogosult rá

15. Bogárka62 (válaszként erre: 14. - **Rita**)
2009. máj. 13. 16:57

Igen,én is remélem! Várjuk az ügyvédi irodát mikor telefonál a papírok miatt!


Köszönöm!!!!

14. **Rita** (válaszként erre: 13. - Bogárka62)
2009. máj. 13. 16:55
remélem sikerül tisztáznotok az ügyet
13. Bogárka62 (válaszként erre: 12. - **Rita**)
2009. máj. 13. 16:54

Köszönöm! Azért kérdeztem mert engem még soha nem büntettek meg! És tudjam, hogy mire figyeljünk!



Köszönöm!!!!

12. **Rita** (válaszként erre: 11. - Bogárka62)
2009. máj. 13. 16:52
Annak akit megbűntettek
11. Bogárka62 (válaszként erre: 9. - **Rita**)
2009. máj. 13. 16:51
Az jegyzőkönyvet kinek kell aláírni?
10. Bogárka62 (válaszként erre: 9. - **Rita**)
2009. máj. 13. 16:49

Szia!

Köszönöm a válaszodat!


A férjem felhívta az ügyvédi irodát és mondta, hogy meg akarja nézni a papírokat!

Azt mondták, hogy kikérik a BKV-tól ha meg van akkor értesítik és mehet megnézni!

9. **Rita** (válaszként erre: 8. - Bogárka62)
2009. máj. 13. 16:41

"az ombudsman állásfoglalása szerint 1 év az elévülési idő. Egyébként a BKV sokszorlégből kapott kamu büntiket küldözget ( különösen a Kováts Sebestyén üdvéri iroda, akinek sok tartozást átadott behajtásra). Amennyiben sima levélként jött a felszólítás (nem tértivevényes) akkor javaslom ,h kukába vele és elfelejteni, mert nem hivatalos, hiszen mondhatod, h nem kaptad meg. Az ilyen amúgy is valószínűleg kamu, hiszen ha valós és jó eséllyel be tudják hajtani akkor tértivevényest küldenek, amit aláírással kell igazolni ,h átvetted."


A sima levelet el kell dobni, ha később jön tértivevényes akkor meg már jó eséllyel elévült ( ha kapcsolatba lépsz most velük, h megkaptad a levelet akkor is megszakad az elévülés ill. újraindul a számláló). Ha jön tértivevényes a tartozásodról akkor sem kell fizetni hanem akkor már kapcsolatba lépni és kikérni a jegyzőkönyveket a büntetésről. Ha nincs jegyzőkönyv nincs büntetés sem, hiszen nincs mivel bizonyítani. Ha nincs aláírva a jegyzőkönyv szintén nincs büntetés, hiába állít mást a BKV egy alá nem írt jegyzőkönyv nem bizonyíték a bíróságon. És persze ha bármilyen adat nem stimmel akkor megint csak nem.


Ha elévült és valós a büntetés akkor sem lehet 5 év után behajtani ( vagy egy év) felszólítani felszólíthat, hogy fizess, de ha nem fizetsz akkor nem behajtható elévülési időn túl.

8. Bogárka62 (válaszként erre: 5. - Eszter_good)
2009. máj. 13. 16:32

Szia!


Mi csak ma kaptunk előszőr levelet egy ügyvédtől!

És az összegről hogy fizessük be! Még az sem volt a levélben, hogy mikor volt a büntetés!

Úgy húztam ki belőlük, hogy 2006-os! Kértük, az ügyvédet, hogy a BKV -tól kérje el a papírokat!

Mert egy büntire csak emlékeznénk!! De, még csak nem is rémlik!

2009. máj. 13. 16:31
Az öcsém ki nem fizetett bkv csekkjeit átadták a bíróságnak!Kiperelték a lóvét!
6. **Rita** (válaszként erre: 4. - **Rita**)
2009. máj. 13. 16:29
ahmmmmmmm metró, hév 5 év a többi meg talán 1?
2009. máj. 13. 16:28

Vagyis 5 év, de csak akkor, ha évente hivatalos levélben fizetési felszólítást küldenek.

Amennyiben ez nem történik meg, úgy a büntetés 1 év után is elévülhet.

2009. máj. 13. 16:28

Úgy tudom 5 év.

viszont minden felszólító levél után ismét kezdődik az 5 év vagy valamennyivel meghosszabítja az elévülési időt

2009. máj. 13. 16:27
Van. Úgy tudom egy év.
2009. máj. 13. 16:22
Bocsánat: büntetésnek!
2009. máj. 13. 16:21
Be nem fizetett BKV bütetésnek van elévülésiideje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook