Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Finom kaják bográcsban... (saját ötleteket várok, netes kereső ajánlása nélkül) fórum

Finom kaják bográcsban... (saját ötleteket várok, netes kereső ajánlása nélkül) (beszélgetős fórum)


2011. okt. 29. 23:13

Sziasztok!



Nagy segítségünkre lennétek, ha kitöltenétek a linkelt kérdőívet:)



A bográcsokkal kapcsolatban végzünk felmérést egy dolgozathoz.



[link]



Annyit kérnénk, hogy aki kitölti, az válaszoljon minden kérdésre mielőtt elküldi a kitöltött kérdőívet.



Köszönjük a segítségeteket!:)

28. sztolyka (válaszként erre: 27. - Survivor3)
2009. szept. 25. 11:16
Én is így szoktam tárolni.
27. survivor3 (válaszként erre: 1. - 546185aeac)
2009. szept. 25. 11:00

Szia!


Csak átfutottam a fórumot de nem találkoztam egy lényeges dologgal.

Az egésznek a lényege, maga a BOGRÁCS!

Mindegy, hogy mit készítesz benne, az a fontos, hogy lehetőleg ne legyen zománcozott.

Tudom, ezt a legkönnyebb karbantartani és tisztítani. Mégsem az igazi.

Én vasbográcsot használok szépen elvezeti a hőt, és valahogy ízt is ad az ételnek, persze az alatta lévő tűzre mindig nagyon ügyelek.

Ha elkészül az étel, sokáig nem tárolom benne, mert oxidálódik az étellel. Kizsírozva tárolom, így nem rozsdásodik.

Sokan dícsérik a réz bográcsot is. Talán az még jobban elvezeti a hőt.

A bográcsban készített ételeket nem takarom le fedővel, hiszen a szabadban készített ételnek ez a lényege.

Vannak megszállottak, akik a tűzrevalót is magukkal viszik-arra esküdnek.

2009. szept. 25. 10:45
?
2009. aug. 4. 19:44
jöhetnek még ötletek
2009. máj. 29. 10:14
mi mindent főzünk bográcsban!! tegnapelőtt pl. lebbencset főztünk sűrűre ,,isteni,,
2009. máj. 29. 10:13
Paprikás krumpli 4 személyre?Írja már le valaki!
22. Nanda
2009. máj. 13. 16:48

Gombás sertésragu:

-60 dkg sertéslapocka

-10dkg füstölt szalonna

-20 dkg csiperkegomba

-10 dkg vöröshagyma

1 paprika,1paradicsom

pirospaprika,őrölt bors.só

2 dl tejföl


A felkockázott szalonnát a bográcsban kiolvasztjuk,majd az összevágott hagymát a zsíron megfonnyasztjuk,rárakjuk a pirospaprikát,jól elkeverjük,rárakjuk a felszeletelt húst.

Ha zsírjára pirult beletesszük a felszeletelt gombát,paprikát és paradicsomot,sóval,borssal ízesítjük,kevés vízzel felöntjük és készre főzzük.

tálalás elött óvatosan hozzákeverjük a tejfölt,tarhonyával kínáljuk.


Múlt hét végén ezt főztük igaz mi tettünk bele kevés babérlevelet,majorannát,egy deci bort.Isteni finom volt!

2009. máj. 13. 15:11
Az biztos, hogy sokkal fincsibb :) kérek még ... :)
2009. máj. 13. 14:42

Bármit meglehet bográcsban csinálni.

Mikor még volt telkünk ott mindent abban csináltunk. Tojásrántottától kezdve a reszteltmájig mindent Sokkal izletesebb mint lábosban.

19. bared
2009. máj. 13. 14:29

próbálj meg bográcsban a nyáron töltött paprikát csinálni...hát, verhetetlen, ezt komolyan mondom!!!


vagy van a bográcsban főtt kapros csirke, majd elkérem a recijét....tavaly csinált az egyik haverom, hát, mit ne mondjak... eszméletlen jó volt..

2009. máj. 13. 14:18
Kicsit hagy legyek malac, már folyik a nyálam, de superek vagytok, így tovább !!! :)) Köszi !!!
17. 9e7527505c (válaszként erre: 14. - Bared)
2009. máj. 13. 14:13
:D:DIgen lehet:D
16. 9e7527505c (válaszként erre: 13. - Bared)
2009. máj. 13. 14:13
Simán vega vagyok:)Tudom h fontos a szalonna, de lehet h anélkül is finom, csak más az íze...nem feltétlenül kell pont olyannak lennie.Csak finomnak:)
2009. máj. 13. 14:06
köszi, köszi, jöhetnek még !!! :)
14. bared
2009. máj. 13. 13:29
most jut szembe, hogy az egyik ismerősöm mondta, hogy lehet libazsír ízű növényi zsírt kapni vegásoknak...hátha sertés is van...
13. bared (válaszként erre: 9. - 9e7527505c)
2009. máj. 13. 13:28
hát, ha csak simán vega vagy, akkor max a pörcöt kiszeded, de a szalonnazsír szükséges az íze miatt... ha viszont betegség miatt nem ehetsz, akkor tényleg ki kell találni rá valami mást(
12. 9e7527505c (válaszként erre: 11. - Mya01)
2009. máj. 13. 13:26
Vagy egy gombapörcsi
11. Mya01
2009. máj. 13. 13:23

Egy egyszerű paprikás-krumpli is teljesen más bográcsban.

A hagymát megdinszteled,megszóród pirospaprikával,beleteszed a krumplit,felengeded 1kis vízzel,sózód,borsozod,dobsz rá pár babérlevelet,mikor majdnem megfőtt beleteszed a virslit,lecsókolbászt,ki mivel szereti.

2009. máj. 13. 13:23
Nagyon jó, ez Nekem is tetszik! Köszönöm :)
9. 9e7527505c (válaszként erre: 7. - Bared)
2009. máj. 13. 13:22

Köszi, még húsevő koromban ettem vidéken párszor és nagyon finom.

Kolbászt tudom pótolni húsmentesen, a szalonnát nem,de ki fogom próbálni így is.

Remélem a topik indítója is mert nagyon fincsi:)

8. bared (válaszként erre: 7. - Bared)
2009. máj. 13. 13:21
bocsbocs...a darált pirospaprika kimaradt, csemege mindenképpen kell, a csípős ízlés dolga))
7. bared (válaszként erre: 5. - 9e7527505c)
2009. máj. 13. 13:19
akkor én mondom:)) szalonnát kiolvasztani, hagymát pirítani rajta, kolbász bele...krumplit hozzá adni+paprika,paradicsom, felönteni annyi vízzel, ami éppen ellepi...félig megfőzni, a pirított tördelt tésztát hozzá adni, sózni borsozni))))) ennyi az egész))
2009. máj. 13. 13:16

Bogrács-gulyás,a legjobb. :)


Felteszed a húst(marhából az igazi) mintha pörköltet készítenél,mikor félig megfőtt felengeded vízzel,mehetnek bele a zöldségek,krumpli..majd ha szinte kész beleszaggatod a csipetkét.

Isteni finom friss kenyérrel,pogival. :p

..és állítólag bográcsban csak zsírral jó főzni. :)

2009. máj. 13. 13:15

Slambuc!

A receptet sajnos nem ismerem pontosan, de finom!

2009. máj. 13. 13:13
húsos szalonnát kiolvasztok, benne hagymát fonnyasztok...ha ez kész, körmöt, és farkot teszek a bográcsba, fokhagymát nyomok bele,felöntöm paradicsomlével és vízzel,teszek bele darált pritaminpaprikát, vegetázom, és elkezdem főzni....amikor félig elkészült, akkor adom hozzá az előzőnap beáztatott tarkababot, főzöm tovább... amikor eléri a 3/4 főttséget: pirospaprika rá,paprika paradicsom bele, és egyre óvatosabban főzöm, hogy a levét kezdje elfőni... kicsi őrölt bors rá, hagyom állni 1- percet... friss ropogós kenyérrel, kovászos uborkával nagyon finom!
2009. máj. 13. 13:12

Marha, vagy vadpörkölt.mm, isteni!

A titok, hogy ugyanannyi legyen a hús és hagyma mennyisége (nem kilóra, hanem mondjuk tállal mérve), só, bors, paprika, paradicsom, vadhoz őrölt kömény, fokhagyma is. Jó sok vízzel felönteni,m ajd félkészen hozzáöntögetni finom édes vörösbort, az a dja meg a pikantériáját!Nekem egy üveg is el szokott fogyni (a bográcsban :-)))), 3 kiló húshoz.

2009. máj. 13. 13:09

Sziasztok ! Recepteket keresek, de ne keresőoldalakat és könyvesboltokat ajánljatok légyszi, hanem ide írjátok...ahogy Ti szoktátok főzni...

Esetleg másol-beilleszttel jöhet recept, ami szerintetek jól hangzik. Köszi

2009. máj. 13. 13:07
Finom kaják bográcsban... ( saját ötleteket várok, netes kereső ajánlása nélkül )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook