Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 70 fős lakodalomba hány üveg (és milyen)tömény italt javasolnátok? (Vodka, Jéger, Bacardi, Pálinka, Whisky?) fórum

70 fős lakodalomba hány üveg (és milyen)tömény italt javasolnátok? (Vodka, Jéger, Bacardi, Pálinka, Whisky?) (tudásbázis kérdés)

17. Kíwa
2009. nov. 19. 16:14

Amik végül 60 főre (gyermek nem volt a társaságban) fogytak:


12 üveg pálinka.

6 üveg ( 1l-es) Jéger

4 üveg 0,7 es Vodka

4 üveg 0,7 es Whisky

5 üveg 1 l-es Bacardi

12 üveg pezsgő (6 száraz-6 édes)


Ezenkívül még volt 3 fajta bor, abból nem tudom mennyi fogyott mert korlátlan volt, illetve sör is.


Volt végül koktélpult kedvezményes, de nem sokan vették igénybe. A legmenőbb az a pálinka volt. Amikor elfogyott akkor tértek át a Jégerre.

2009. okt. 30. 11:36

Sziasztok! Voltam már jó pár esküvőn, de még sehol nem kaptunk köktélt. Az asztalon sör, bor, üdítő és ásványvíz volt. Szerintem egyáltalán nem ciki, hogy fizetni kell érte. Ha nem felel meg az asztalon lévő kínálat, amit Ti fizettek, akkor megmondhatjátok nekik, hogy van lehetőség egyéb italokra, de az fizetős.


A vacsora előtti italról: voltam már olyan lagziban, ahol töményeket adtak az ajtóban, de van olyan is, ahol pezsgőt, édeset a hölgyeknek, szárazat az uraknak. A pezsgős verziónál, miután mindenki felmarkolta a sajátját az ajtóban és elfogyasztotta, a pincérek az asztaloknál tettek még pár kört, hogy kér-e valami töményet vacsi előtt! De gondoljatok a gyerekekre is!! :) A pezsis verziónál de a másiknál is lehet nekik gyerekpezsgőt vagy gyümölcslevet kínálni ;). Nagyon boldogok tudnak lenni tőle!


ÁÁÁÁ!!! Most látom, hogy túlfutottam a nagy napotokon, remélem, jól sikerült!!! :) Talán másoknak még hasznos lesz ez a pár infó.

Amúgy mennyi tömény fogyott?

15. be52089f0e (válaszként erre: 14. - Kíwa)
2009. máj. 16. 22:43

Akkor még van idő a tervezgetésre.

Addig egy pár érintett véleményét is megkérdezhetitek és abból le lehet majd szűrni, hogy mit szólnak hozzá.:)

14. Kíwa
2009. máj. 15. 20:07

Köszönöm szépen!:-))


Szeptember 5-én lesz:-)

13. be52089f0e (válaszként erre: 11. - Kíwa)
2009. máj. 15. 13:22

Úgy gondolom, hogy ha a barátoknak elmondod, hogy a koktélokért fizetni kell, mert azt már nem bírjátok, akkor az igaz barátok megértik. A többiekkel pedig nem kell foglalkozni.


Mikor lesz a nagy nap?

12. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 8. - Be52089f0e)
2009. máj. 15. 13:09
Én olyan esküvőn voltam ahol csak rendes pia volt, tömény meg ilyen drága dolgok nem.
11. Kíwa
2009. máj. 15. 12:27
Egyáltalán nem! Köszönöm a véleményed! Igazából én is ezt gondolom, csak próbálom magam nyugtatni.. de annyira magas költség lenne még pluszban, hogy egész egyszerűen már erre nem telik.. és mivel a helyszín alapból egy lounge bar.. még azzal próbálom nyugtatni magam, hogy tényleg szűkkörű lesz a party, nem is igazi lakodalom, hanem beöltözős maszkabál és tényleg csak a barátaink jönnek így talán ezt elfogadják.. :-))) UGYE?:-)))
10. be52089f0e (válaszként erre: 9. - Kíwa)
2009. máj. 15. 11:49

örülök, hogy nem haragudtál meg. Kicsit féltem.:)


Értettem, hogy rendes pia lesz. Csak hát tudod milyenek az emberek. Legalábbis errefelé mindent megszólnak.

Bár sosem szervezheted úgy a dolgokat, hogy mindenkinek jó legyen.

2009. máj. 15. 11:36

Hali,


rendes pia lesz, ( bor, sör benne van az alapcsomagban, és igen jó minőségű borok amik szintén nem olcsók..) ezen kívül a töményt bevisszük.. ( azért kérdeztem, hogy kb hány üveggel és mivel számoljak). A koktélpult azonban még plusban több százezer Ft. lenne amire már nincs kapacitásunk. Így annak akinek nem elég a "rendes" pia vehet magának a helyszínen koktélt kedvezményes áron. Mivel a többit álljuk remélem ez annyira nem lesz gáz.. így is irdatlan sok pénz:-(((((( Először én is úgy láttam, hogy ciki.. de próbálom magam nyugtatni, hogy mivel más van..

8. be52089f0e (válaszként erre: 6. - Kíwa)
2009. máj. 15. 10:33

Jól értem, a vendégeknek kellene fizetnie a koktélokat?


Én már voltam ilyen esküvőn, bár ott a rendes piát kellett fizetni.

Inkább ne, hidd el sokan megszólnának érte.

7. efa181b264 (válaszként erre: 6. - Kíwa)
2009. máj. 14. 06:49

Szerintem nem ciki semmi, hiszen egy lakodalomban, főleg ha fiatal a társaság legunkább az ital fog fogyni.

Mellesleg koktélokat a vendégek is tudnak maguknak csinálni, csak kell egy szervízasztalt készíteni, ahova kiteszitek a hozzávalókat és a vendégek ha koktélozni szeretnének saját ízlésüknek megfelelően elkészítik azt.

ha van még kérdésed szívesen válaszolok, mert már melóztam kb.100 esküvőn.

2009. máj. 13. 22:58

Köszi!! Az a baj, hogy még nem tudom honnét rendeljem.. elkezdtem keresgélni a neten a nagykereket.. de totál eltérő árak vannak az is lehet,hogy au egyik piát innen, a másikat meg onnét veszem meg..


Más: Ma megállapodtunk az étteremmel.. eredetileg szerettünk volna koktélpultot, de mivel baromi sok lenne.. a vendégek ha akarnak koktélt saját zsebből kell fizessék és 30% akciós árat kapnak az esküvő alatt.. ( még így is drága) szerintetek ez nagyon ciki?

5. efa181b264 (válaszként erre: 2. - Kíwa)
2009. máj. 13. 19:12

Szia!

Ha 30-as a korosztály minden főre számolhatsz kb. 3 decilitert.Az kb 20 üveg alkohol ami talán el is fogyhat

Nézd meg mennyi a pasi ill.a nő hiszen nem valószínű, hogy a csajok jagerezni fognak, de az tutti, hogy backardit mindenki fog inni.

A pasik whiskyt is isznak majd.

Aperetívnek(kaja elötti ital az legyen 0.05cl pálinka, jager, és valami édes bonbon meggy, vagy hubertus, nők-férfiak arányában.

Csak az aperetíved így 3.5 l.szesz lesz akkor már van viszonyítási alapod arra, hogy egy egész estés bulira 70 főre nem is olyan sok az a 20-21 l alkohol.

2009. máj. 13. 18:25

Szia!


Vannak olyan ital nagykerek, ahol biztos tudnak segíteni. És a lényeg, hogy elviszel egy bizonyos mennyiséget és a fel nem bontottakat visszaveszik. Fizetni is csak utána kell.

2009. máj. 13. 18:09

Szia!

Szerintem nem érdemes nagyon sok fajtát kérni.Szerintem a pálinka, Jäger, nőknek valami könnyebbet,(likőr-sherry).Az arányhoz nem nagyon tudok hozzászólni.Attól is függ, hogy mennyire piás a társaság.De vacsi előtt tuti iszik mindenki egyet, na és utána is iszogathatják.Nem tudod megbeszélni ahonnan rendeled, hogy amit nem bontottatok fel azt visszavigyétek?Mert akkor tudsz többet rendelni, és ha mégse fogy el, akkor visszaviszed.

2009. máj. 13. 16:51

Légyszi segítsetek!! Le kellene adnom a rendelést..


A násznép: 68 fő 30 as korosztály, 7-en 55-65 év között.


Az alapcsomagban van sör és bor. E mellé szeretnék tömény italokat, de fogalmam sincs mennyit.. amiket leírtam ( Jager, vodka, Bacardi vagy Havanna Rum, Pálinka, Whisky, de ha más ötlet van szívesen veszem!)

2009. máj. 13. 12:40
70 fős lakodalomba hány üveg (és milyen)tömény italt javasolnátok? (Vodka, Jéger, Bacardi, Pálinka, Whisky?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook