Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
18112. KRics
2013. nov. 21. 20:30

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy tudnátok e küldeni Angol B1 alapfokú nyelvvizsgához segédanyagokat, gyakorló feladatokat?! Ha igen, akkor az alábbi e-mail címre legyetek szívesek elküldeni: kosakalm@t-online.hu


Előre is köszönöm!

2013. nov. 20. 21:01

folyt. köv:


CIKK:

- Organikus ételek

- Jóslás

- Iskolai egyenruha

- Sport hatása a fiatalokra

- erőszakos tv műsorok

- adoptálás

- emberek egymásra gyakorolt hatása

- kegyes hazugság

- gyerekek otthoni és otthoni túlterheltsége

- gyors randi

- iskolai erőszak

- számítógépes játékok veszélyei

- iskolai munka , tanárok munkája

- jó stressz és rossz stressz

- nők és férfiak másképp beszélnek

- erőszak elleni védekezés

- internet és telefon veszélyei

- szépség királynők

- munkahelyi doppingszerek

- valóságshow

- felelőtlenvásárlás, adósság

- Elkényeztetett kutyák, kutya ápolás

Szervezés:

- kosztümös parti

- amatőr zenei fesztivál

- pénz gyűjtés szegényeknek

- állatkert építés

- külföldieknek prezentáció az országunkról

- ideális ház

- Brazíliai utazás

- fitnesz terem nyitása

- park felújítása

- barátod eltörte a lábát mit teszel érte

- rossz az idő program tervezése Íreknek

- film készítése városodról

- főző fesztivál

- születésnapi buli

- kirándulás szervezése Angol csoportnak

- konyhai munka

- klub szervezése

- ideális iskola

- Londonba utaztok de nincs pénzetek

- Önfinanszírozó program amitől a városotok vonzóbbá válik

- sport tevékenységek amit havi tervben meg lehet valósítani


Remélem tudtam segíteni azoknak a szóbelire készülnek:)a helyesírási hibákért meg bocsi. 

2013. nov. 20. 20:59

Gondolom sokan szembesültek a szóbeli során azzal a ténnyel, hogy a telc honlapjára felrakott szóbeli tételek nem egészen fedik a valóságot, ezért némi időmet rászántam a dologra és összegyűjtöttem a fórumon megtalálható összes szóbeli prezentációt, cikket és szervezéses feladat címét. De kihangsúlyozom, hogy ezek csak azok a témák, amiket ti ide ki írtatok a fórumra! Ami még feltűnt gyűjtögetés közben hogy gyakran adják 1 vagy 2 év plusz/ mínusz egy hónap eltérésével ugyanazt a szóbeli témát , szóval akár a cikkeket is megéri kidolgozni. Ja és ha valaki tud esetleg még több címet az nyugodtan megírhatja a fórumon.


PREZENTÁCIÓ:

- Hely ahol jártál

- film amit láttál

- turisztikai látványosság a városod közelében

- tradicionális ünnep

- korunk előnyei hátrányai

- nagyon hasznos találmány

- informatika a mindennapokban

- kedvenc utazási mód

- tv csatorna

- legrosszabb munka /legjobb munka

- könyv ami hatással volt rád

- film karakter

- kedvenc zenei előadód

- tradicionális udvarlási és esküvői szokások

- egy nevezettesség amit láttál

- meghatározó élmény az életedben

- koncert

- művészeti alkotás

- népszerű sport

- sport esemény amelyen részt vettél

- kedvenc étel

- híres személy a múltból

- mit teszel a környezetedért

- bíróság

- egy ember akin segítettél

- kedvenc tárgyad

- barátság , baráti viszonyok

- melyik országba látogatnál el

- kedvenc sportoló

- zenekar akivel szívesen turnéznál

- webb oldal amit használsz

- amerikai és Japán kultúra

- egy kreatív dolog amit valaha tettél

- egy dolog amit szeretnél megtanulni

- egy ember akire felnézel

- gyerekkori emlék

- elektronikus berendezés előnyei hátrányai

18109. boszorka23
2013. nov. 18. 15:18
Sziasztok! Nem tudom hogy kit érdekelnek a művészeti területek, de aki szeretne továbbtanulni, de nincsen nyelvvizsgája az érdeklődhet a következő képzés irányában. Követelmény: pedagógus ( tanár, tanító, szocped, szoc munka) igazolás kell államvizsgáról, persze a végén szükséges a nyelvvizsga... de a jó oldala a dolognak: ahhoz hogy valaki tudjon magával kezdeni valamit, nem kell a nyelvvizsgára várnia. Véleményem szerint megéri, már csak annyiban is hogy 2 szemeszter csak 150 ezer ft. Jó böngészést . [link]
18108. Habcsoook (válaszként erre: 18107. - Habcsoook)
2013. nov. 16. 08:37
Azt elfelejtettem még írni, hogy a jobb felső sarokban arra is van lehetőség, hogy betűrendbe tedd az adott lecke szavait, ha neked úgy könnyebb ;)
18107. Habcsoook (válaszként erre: 18104. - Zenobya)
2013. nov. 16. 08:26

Szia,

Ha rákeresel a felhasználónévre külön témánként és így külön tesztenként vannak a szószedetek. A szavak pedig alapjáraton úgy jönnek sorban, ahogy a könyvben előfordulnak. Így lesz a TELC UNIT 1 flashcards első szava a "violnt attacks". Remélem tudtam segíteni ;)

18106. zenobya (válaszként erre: 18097. - Ilil)
2013. nov. 14. 10:18
Szuper, nagyon szépen köszönöm!!!!!!!
18105. Sibetti (válaszként erre: 18104. - Zenobya)
2013. nov. 14. 09:03
Igen, nekem is elég kuszának tűnt.
18104. zenobya (válaszként erre: 18093. - Sibetti)
2013. nov. 14. 09:01
Szia, megnéztem, hasznosnak hasznos, csak nem tudom beazonosítani, hogy a könyv 8 leckéje közül melyik szó melyikhez tartozik. :) szeretném lefordítani a szövegeket, de azon az oldalon nem tudom mi alapján vannak a szavak sajnos.
18103. Pegasus2
2013. nov. 12. 22:27

Valaki feltudná-e tölteni a Tóth_László_TELC language tests B2 english_2011 könyv 4 CD mellékletét, mert nekem a könyv megvan nyomtatott formában, de a CD-k nincsenek meg hozzá!


Előre is köszönöm a segítséget!

2013. nov. 12. 18:17

Sziasztok!


Ki volt most az októberi vizsgán németes? Mit gondoltok milyen volt? nehéz-könnyű

18101. Habcsoook (válaszként erre: 18100. - Mucinyuszi)
2013. nov. 12. 17:21
Nem kell jelszó, elég, ha rákeresel a felhasználónévre a keresősávban és akkor is meg tudod nézni a szószedeteket ;)
18100. mucinyuszi (válaszként erre: 18097. - Ilil)
2013. nov. 11. 18:38
Jelszavat is megadnád?Köszönöm szépen! :)
18099. tothtea
2013. nov. 10. 21:03
Sziasztok! Nekem olyan problémám lenne, hogy szeretném megtekinteni a vizsgadolgozatom és itt tanácsolta egy felhasználó, hogy érdemes magammal vinnem egy jó angolost (angoltanárom lenne). Viszont a telc honlap azt írja: "A vizsgadolgozat megtekintésén nagykorú vizsgázó csak egyedül vehet részt." Tehát akkor nem is jöhetne be velem a tanárom megnézni? :/ Nem tudom mi a megoldás, de jó lett volna ha bejöhetett volna, mert ő tudna esetleg fogást találni. Vélemények?
18098. Habcsoook (válaszként erre: 18097. - Ilil)
2013. nov. 10. 20:05
Nagyon köszi :)))))
18097. ilil
2013. nov. 10. 18:13

Sziasztok! A Telc B2 legújabb vizsgafelkészítő könyv mind a 8 feladatsorát kiszótáraztam a www.quizlet.hu-n. Felhasználónevem: Mzsuzsi. Angol tanár vagyok, használjátok bizalommal. Sok sikert!!!

Nonamelany: egyik szerkezet sem jó: vagy "most people" (=általában a legtöbb ember ) vagy "most of the people" ( egy bizonyos konkrét csoportban a legtöbb ember ) a helyes. "The most" csak felsőfokú, többszótagú melléknevek előtt áll pl: the most beautiful girl. "The most" jelentése önállóan: a legtöbb

18096. Rejjino (válaszként erre: 18094. - Zsuzsanna99)
2013. nov. 10. 15:44
Köszönetnyilvánító levelet kellett írni egy külföldi Hotel menedzserének, hogy milyen jól éreztem náluk magam. A másik pedig panaszlevél volt, hogy egy babaáruházban vettünk vmit és nem lett jó. :)
18095. Zsuzsanna99 (válaszként erre: 17897. - Boszorka23)
2013. nov. 10. 14:38

Kedves Boszorka23!


Valaki említette, hogy van levélíráshoz pdf segédleted. Átküldenéd a szimici45@freemail.hu-ra? Nagy segítség lenne, előre is köszönöm

18094. Zsuzsanna99 (válaszként erre: 17849. - Rejjino)
2013. nov. 10. 14:31

Kedves Rejjino!

Nem emlékszel véletlenül az augusztusi levéltémákra?

18093. Sibetti (válaszként erre: 18091. - Zenobya)
2013. nov. 10. 10:21

[link]


Szia!

Elvileg ezt egyszer ezen a fórumon találtam. Nem tudom mennyire hasznos, mert addigra én már kiszótáraztam ez egész könyvet! :D

18092. faster (válaszként erre: 18090. - Ditke)
2013. nov. 9. 16:51
nem, de a multkoriaiakról sem kaptam...
18091. zenobya
2013. nov. 9. 13:56
Segítségeteket kérem, esetleg megvan vkinek a Telc B2 vizsgafelkészítő könyv Tóth László 2. kiadás szószedete? Megtalálom vhol esetleg neten szerintetek? Egyedül készülök fel a vizsgára, szükségem lenne rá.
18090. ditke
2013. nov. 9. 13:42
Ti kaptatok már külön e-mailt az eredményről?Én még nem......
2013. nov. 9. 13:20
nekem is elsőre sikerült és nagyon örülök neki!!!, DE továbbra is felháborítónak tartom a magyar TELC vizsga szervezését (pl. a szünetek elhagyását az egyes vizsgarészek között, ahogyan azt már egy másik hozzászólásomban részletesen leírtam)
18088. 3716f68b4c
2013. nov. 9. 13:01
Valaki elmagyarázn hogy mi a különbség a "The most of people" és a "Most of people" között?? :D
18087. mucinyuszi
2013. nov. 9. 11:52
Hát én nem adom fel!!Egyszer csak sikerül!!A szóbeli már meg van,majd csak sikerül az írásbelim is vmikor.Hétfőtől megyek különtanárhoz,aztán meg látjuk!!!
2013. nov. 9. 11:33
Nekem se sikerült harmadjára voltam. Viszont nekem a szóbelim 1,5 ponton múlt, az írásos résznél meg a levelemet húzták le, a többinél meg volt a 70% simán. Én eddig nem gyanakodtam semmire , de amikor a szóbelin a tanár állít le, hogy köszi nem kell többet beszélned mert ennyi bőven elég volt, akkor nem értem hogy adhattak olyan kevés pontot:(
18085. faster (válaszként erre: 18083. - Marcipán86)
2013. nov. 8. 23:24
csak most hétfőig van a határidő és nem tudok bemenni sehova se csak itt neten tudok, ilyenkor szted mi van?
18084. gömbigombóc (válaszként erre: 18082. - Boszorka23)
2013. nov. 8. 22:24

szerintem egy próbát megér, hallottam olyat, hogy 1 pontot nem adtak meg..

sajnálom :(

18083. Marcipán86 (válaszként erre: 18080. - Faster)
2013. nov. 8. 22:20
Amikor mentem jelentkezni a vizsgára határidőn túl, akkor kérdezték tőlem h voltam-e az azelőtti vizsgán, mert akkor nem kell fizetnem plusz 5ezret.
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook