Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
18142. bigris (válaszként erre: 18140. - Bigris)
2013. dec. 19. 16:16
Bocsánat, nem olvastam vissza, hogy Marcipán már kigyűjtötte a leveleket.
18141. bigris (válaszként erre: 18130. - Alexandra909)
2013. dec. 19. 16:15
Nem csak a leveleket, a komplett feladatsorokat is újra meg újra beadják. Ha valaki az elejétől visszaolvassa a fórumot, akkor gyakorlatilag az összes feladatsor összes feladatát meg lehet találni sokszor a jó válaszokkal együtt. (Kivéve, ha a köv vizsgán egy vadi új feladatsort szerkesztenek be.) Nyilván munkás átnézni az egész fórumot, de érdemes.
18140. bigris (válaszként erre: 18131. - Alexandra909)
2013. dec. 19. 16:11

Angol vagy német nyelvből voltak ezek a feladatok?

2012. májusban biciklis futáros volt az egyik, a másikra már nem emléxem, de ha ezen a fórumon addig visszaolvas valaki, akkor meg lehet találni milyen levelek voltak visszamenőleg.

18139. Béé90
2013. dec. 14. 09:28

Sziasztok!


Olvasgattam vissza a hozzászólásaitokat, és azt szeretném kérni, hogy ha valakinek lenne egy kis ideje, az le tudná nekem írni a saját tapasztalatait a vizsgaával kapcsolatban?

Én egy teljesen más stílusú nyelvvizsgán voltam még anno 4 éve, Telcel nem vagyok tisztában.

A vizsgafelékészítő megvan, abból próbálok dolgozni, de nem nagyon vagyok képben például a szóbeli menetével, a témák kidolgozásának stratégiájával kapcsolatban sem. Azon a nyelvvizsgán amin én voltam, általánosságban kellett beszélni a kifejtős résznél, a telc "prezentáció" résznél ez hogy van? Bármilyen témát kaphat az ember?

Köszönöm a segítséget :)

18138. Didry (válaszként erre: 18133. - Tündérke24)
2013. dec. 10. 11:22

Szia!

Én is német középre szeretnék menni,jövőre!

18137. etelkagula
2013. dec. 6. 17:04

Németesek!

Hasznos, de nem 100 %-os infók, biztos forrásból a középszíntű levelek írásához:

- mondatot ne kezdjetek ICH-vel, mindig emeljetek ki valamit,

- nagyon ügyeljetek a formaságokra (helyes megszólítás, rövidítések, feladó-címzett a megfelelő helyekre),

- az általad kitalált információ a minimális legyen,

- a megadottakat fel kell használni, de más szavakkal,

- a levél ne legyen személyeskedő vagy intim,

- szóismétlést kerüljétek.

Jó vizsgázást!

18136. Sibetti (válaszként erre: 18135. - Gömbigombóc)
2013. dec. 6. 12:27
Már készen vannak a bizik? Miért nem írnak erről?
2013. dec. 6. 11:58

Sziasztok!


Ma átvettem az írásbeli nyv-t is, (mert a télapó megtojta az éjjel :D) és bementem a fősulira kérvényezni a diplomám, talán még idén megkapom :). Végre igazán tudok örülni :).


Köszi mindenkinek, aki segített itt, és ha bármiben tudok segíteni, írjatok, néha majd benézek azért :).

18134. etelkagula
2013. dec. 5. 15:37
Akiket a német érdekel. Az unokám összel sikeresen levizsgázott középfokon a TELC-nél. Kis türelmeteket kérjük, de későbbiekben a levélírásról hasznos tanácsokat fog nektek írni.
2013. nov. 28. 12:40

Sziasztok!

Én idén már túl vagyok a telces középfokú angol nyelvvizsgán. (Az írásbeli csak másodjára sikerült.)


Úgy gondoltam, hogy jövő tavasz környékén nekivágnék a német középfoknak. Bár már 10 éve nem használtam a németet.


Többnyire itt angolos hozzászólásokat találok. Németesek nem lenne jó egy németes topic?

Bármilyen tapasztalatot szívesen vennék a németesektől!

Esetleg valaki nem megy jövőre vizsgázni?

2013. nov. 25. 18:48
Németen nem tudjátok mi volt most a novemberin?
2013. nov. 25. 10:58

Én még ezzel egészíteném ki Marcipán86 levél gyűjteményét. Sajnos volt ahol tényleg nem írtak a fórumozok semmit csak egy-egy szót a levélről, úgyhogy oda én se tudtam többet írni, de gondolom a semminél azért mégis csak több:)


2011. augusztus

információ kérő: nyelvtanulással egybekötött nyaralás amit egy Amerikai cég finanszírozna


2011 október

panasz: internetes szolgáltatás/ ingyenes mobilszolgáltatás volt ha jó emlékszek a csengőhangokkal volt valami probléma meg a tárhellyel, de sokan nem tudták jól megírni ezt a levelet mert egy ingyenes szolgáltatásra mégis hogy panaszkodjon az ember (ugye ugye a telc milyen kis furfangos ráadásul a levél legvégén volt hogy ingyenes a szolgáltatás és szinte senki nem vette ezt észre ha jól emlékszek csak egy fórumozónak tűnt fel )


2011 március

álláshirdetéses: walt disney-hez kellett jelentkezni


2012 április

panasz: számítógépes tanfolyammal kapcsolatosan merültek fel problémák

panasz: ahol voltatok nyaralni hotel nem tetszett, ki kellett fejteni a következőket:- mi nem volt megfelelő,- mit kellene javítania a hotelnek,- illetve pénzvisszatérítés követelése


2012 május

panasz: számlát nyitottál de túl magas lett a kezelési költsége

18130. alexandra909 (válaszként erre: 18127. - Zsuzsanna99)
2013. nov. 25. 10:34
Kedves Marcipán86 beelőzött:) de itt is érdemes minden levelet kidolgozni ugyanis sorra adják újra a régi leveleket. PL: biciklis hirdetéses, Angliában elhagytad a tárgyaidat, szüleid nyaralása panasz levél, önkéntes munka külföldön, étkezéssel kapcsolatos vélemény kifejtés, nyaralással és hotel kapcsolatos válaszlevelek.
2013. nov. 24. 21:44
2012.03.-nál lehagytam h a sulidat kell pályáztatnod a versenyre.
2013. nov. 24. 21:36

A panasz leveleket nem gyűjtöttem ki mindenhol mert nem szeretem. :) Néhol csak pár szót sikerült csak találnom.


2011.04. (2012.05. hóban is volt) Információ kérő: Segítesz valakinek szervezni 1 eseményt és találsz egy hirdetést egy reklámcégről. A reklám cég segít reklámozni, hirdetőtáblákkal bicikliznek és ott szeretnél te is hírdetni. Részleteket kell kérned az árakról...


2011.05. Információ kérő: Állatkertből kellett adoptálni 1 állatot a barátunk szülinapjára.

- miért tartom jónak az adaptációt

- milyen állatot választok és miért

- mi a véleményem az állatkertről


2011.08. (2012.10.hóban is volt)állásra jelentkezős: 1 fiatal mozgáskorlátozott (disable) férfihez keresnek asszisztens, közvetítőt. Leírták a fizetést, a szállást, az utást.

- ok amiért jelentkezel

- miért szeretnél ott dolgozni

- mikor tudnék személyesen találkozni velük


2011.11. (2012. 08.hóban is volt) Érdelkődő/Pályázó levél. Kenyába keresnek önkénteseket majmok gondozására.

- utazási tervekről írj

- nyelvi tudás

- miért szeretnél jelentkezni

- tapasztalataid


2012.03. (2013.10. hóban is volt) Pályázás?: Suli étkeztetési verseny. Meg kell írnod hogy melyik egyetemen tanulsz. Jelentkezési határidőről is írtak.

- mit jelent számodra az egészséges étkezés

- a te egyetemeden hogyan étkeznek a diákok, mi a helyzet a kajával

- 2 kérdés a versennyel kapcsolatban


2012. 04.(2010.-ben volt) Információ kérés: Költözés. Új munka ajánlat miatt 1 másik városba kaptál munkát és 1 lakást és meg kell szervezni a költözést.

- költözés helye és ideje

- milyen cuccokat akarsz vinni magaddal


2012. 05. Reklám céges és a másik levél szülinapi meghívás lemondása (azt hiszem itt nem kértek hivatalos levelet, barátit kellett de nem 100%)


2012. 08. Kenyás társadalmi munkás mellett a másik levél téma: köszönő levél: részt vettél 1 kiránduláson ahol baleset ért nagyon jól elláttak újra csatlakonál a csoporthoz. Már otthon vagy és most szeretnéd megköszönni nekik a profi segítséget. (compliment szót használják a levélben ami dícséretet jelent, szóval sokan complain-nek olvasták véletlenül és panasz levelet írtak!!!!)


2012.10. 2011.08.hóban volt


2012. 11. (2011.10.hóban is volt) TV showra jelentkezés, főzőshowra jelentkezel és érdeklődsz


2013. 01. Érdeklődő levél, kurzusra jelentkezel, de szó volt valami barlangmászásról is.


2013.03. Információ kérő:társadalmi munka


2013.04.(2012. 01. hóban is volt) Érdeklődő levél. Londonban voltál, és elvesztettél valamit ami számodra fontos. Találsz egy hirdetést ami elveszett dolgokkal foglalkozik és írsz nekik.

- mikor vesztetted el azt a dolgod

- hol vesztetted el

Másik levél: tanácsadó levél: induló magazinnak kell tanácsokat adni


2013.05. Pályázat levél: Várost kell pályáztatni egy pénzösszegre, a lakókörnyezet fejlesztésére lehet költeni.

- be kell mutatni a várost

- mire költenéd a pénzt

- milyen előnyökkel járna neked ez a környezet


2013. 08. Köszönő levél: 3 napos utazásra mentél és 5en voltatok. Írni kellett arról h milyen jól éreztétek magatokat, miket csináltatok, és h legközelebb is mennétek.


2013.10. Suli étkeztetős pályázós (2012.03.)

Másik levél: Panasz: Szüleid évfordulójára lefoglaltál 10 napos üdülést Ecuadorba. Volt egy hirdetés utána valami fotós túráról. Benne volt h az állatokat lehet fotózni közelről, mert a hüllők barátságosak. Meg benne volt h angol nyelvű idegenvezetés, meg sállás is benne van az árban, meg h egyéni és csoportos túrák is vannak.

- javaslat h min kellene változtatni

- írd le h a szüleid miért voltak csalódottak a helyi idegenvezetés miatt

- írd le h miért nem jó ez a túra a szüleid korosztályának

- írd le h eredetileg miért et foglaltad le a szüleidnek


2013. 11. Szeretnél külföldre menni nyaralni, és találsz egy honlapot, ami a lakáscseréről szól, hogy idegen emberekkel lehet lakást cserélni a nyaralás idejére. Mielőtt hirdetést adnál fel, írsz egy levelet a honlaposoknak.

- milyen a lakásod és annak környezete

- mi az előnye a lakás cserének

- milyen lakásra szeretnéd cserélni a lakásodat(mik az elvárásaid a másik lakáséval szemben)

18127. Zsuzsanna99 (válaszként erre: 18111. - Alexandra909)
2013. nov. 24. 17:10

Kedves Alexandra!


A levéltémákat véletlenül nem gyűjtötted ugyanígy ki? Szerintem sokunknak nagy segítség lenne. Kösz

18126. riszamo
2013. nov. 24. 11:23
Köszönöm mindenkinek a hasznos infókat :-)
18125. kylla (válaszként erre: 18122. - Riszamo)
2013. nov. 24. 09:53

Az írásbeli részén pedig:

A levélnél home exchange program tagja vagy és meghirdeted a weboldalon a lakásod. Mik az előnyei ennek a programnak. Mit vársz el egy idegentől a lakásodban. Mutasd be az otthonodat és a területet, ahol élsz. Az utolsó ha jól emléxem, h Te milyen otthont keresel.

A másik valami panaszlevél volt, valami autóval vagy talán hozzá tartozó szolgáltatással kapcsolatban. De azt nem olvastam el, úgyhogy pontosan nem tudom a sztorit. A kettő elolvasására nincs idő.

Nekem az első szimpi volt, úgyhogy nem igazán foglalkoztam a másikkal.

18124. kylla (válaszként erre: 18122. - Riszamo)
2013. nov. 24. 09:45

Én voltam B2-n.

prezi: a memorable day in my life

A másik sajna nem jut eszembe, de az tuti hogy az is benne volt a telc felkészítő könyvben.

Szóval nem volt meglepetés...


A cikk fortune-telling

jóslás, grafológia, asztrológia

jósnő véleményét kikérni döntések előtt stb.


A szervezés pedig, a barátoddal szeretnél egészséges dolgot csinálni. Egészséges étkezés

jóga,szauna,masszázs

sportolás

18123. Habcsoook (válaszként erre: 18122. - Riszamo)
2013. nov. 24. 09:43

Szia,

A levél az egyik az tuti panaszlevél volt a másik meg, hogy fel szeretnéd tenni a alkaásodat egy lakáscsere oldalra és érdeklődsz is és közben hirdeted is a saját lakásodat.

Az írásbelin a gyakorlókönyveknek megfelelő szövegek voltak, a nehézségük szerintem a Tóth László féle könyvével egyeztek meg.

Szóbelin én a második turnusban voltam, az elsőben nálunk egy kedvenc gyerekkori emlék volt a perezentáció vagy egy hasznos találmány, a vita arról volt, hogy ha találsz a földön egy pénztárcát azt elteszed vagy visszaadod és indiai gyerekeknek kellett jótékonysági gyűjtéstszervezni. Nálunk a prezi egy autó volt- ha jól emlékszem, amit szeretnél, de nem ezt választottam, meg egy kedvenc nyaralóhely, a vita a gyógyszerekről, antibiotikumokról volt, hogy kellenek-e vagy nem, hasznosak-e vagy sem, a szervezés pedig az volt, hogy egy suli utáni programot kellett szervezni a gyerekeknek. Kb ennyire emlékszem.

18122. riszamo
2013. nov. 24. 09:09

Sziasztok!

Volt vki tegnap B2 angolon? Emlékszik vki esetleg a kérdésekre?

18121. levis1
2013. nov. 24. 08:41
De már teljesen mindegy, inkább csak mások miatt kérdeztem ha mennek majd német B2-re
18120. levis1 (válaszként erre: 18117. - Alexandra909)
2013. nov. 24. 08:39
Természetesen nem ért meglepetés tegnap. Németből 5 témából egyet kell választani, amik a honlapon is fennt vannak.
18119. fapados
2013. nov. 23. 19:24
németesek,nehéz volt a szövegértés?le tudja valaki a megoldásokat
18118. faster
2013. nov. 23. 14:06
valakli leírta a válaszait?
2013. nov. 23. 11:23
Tegnap óta eszembe jutott mire gondolhatott Levis1 hogy a telc honlapján 5 téma van úgy kifejtve ahogy azt a szóbelin is adják és lehet hogy ő azt hitte hogy csak azaz 5 db téma van. Én a múltkori szóbelin találkoztam ilyen személyekkel, akik váltig állították, hogy 5 téma van, mi meg akik már kétszer háromszor is voltunk kérdeztük tőlük hogy nem is nézetek át másmilyen témát vagy anyagot erre a válaszuk az volt, hogy nem. Mi meg csak hümmögtünk meg egymás közt megjegyeztük, hogy akkor jó nagy meglepetés fogja őket érni az éles szóbelin.
18116. Rejjino
2013. nov. 23. 00:59

5?

Az augusztusin kettő téma votl egymás alatt, nem tudom mi ez az 5db. :S

18115. alexandra909 (válaszként erre: 18113. - Levis1)
2013. nov. 22. 21:31
Amit lentebb írtam az angolosokra vonatkozik azon belül is angol b2-re. Ha te németes vagy akkor nem tudok segíteni, mert én kifejezetten csak az angol témákat gyűjtöttem össze, de van az oldalon jó pár németes is, talán ők tudnak segíteni a kérdésedet illetően. Az viszont 100%-an merem állítani hogy angolból több mint 5 prezentációs téma van.
18114. Rejjino
2013. nov. 22. 14:12
Good luck holnapra mindenkinek!! :D
18113. levis1 (válaszként erre: 18110. - Alexandra909)
2013. nov. 22. 12:44

Szia!


A prezentációs témákat hogy érted, nem 5 témából lehet választani?

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook