Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
18202. daltonka85
2014. jan. 16. 09:13
sziasztok! Szeretnék menni telc-es angol középfokú nyelvvizsgára és az lenne a kérdésem, ha elmegyek a tanfolyamra, akkor az mennyire garantálja, hogy meglesz a nyelvvizsga? Valamint, ha garantálja, akkor elég a 30 órás tanfolyam is?
2014. jan. 15. 15:58
Nem hiszem, hogy ilyen dolgok miatt vonnának le pontot, egyébként meg találnak ők máshol hibát, ha nagyon akarnak:D
18200. Angharad (válaszként erre: 18199. - Alexandra909)
2014. jan. 15. 15:42
Én is így gondoltam valahogy, köszi. De ezek szerint akkor emiatt nem pontoznak le senkit, hogy nem hagy ki folyton üres sorokat... remélem tényleg veszik az adást... o.o Úgy tudom, hogy szerencse is kell hozzá, mert a javító tanártól is függ a dolog.
2014. jan. 15. 14:06
Szerintem azokra kötő szavakra gondolt marcipán:) és igen valóban a levél úgy nézne ki a legjobban, ha minden egyes bekezdés között kihagynál egy sort, de mint mondtam nagyon kevés a hely, ezért a legjobb amit tehetsz, hogy csak a Dear Sir or Madam után hagysz ki egy sort meg a végén az elköszönésnél. A bekezdéseknél meg kezdheted mindig egy ujjnyival bentebb , így a javító tanárok veszik az adást, hogy kevés a hely és hogy ezért nem hagysz ki egy sort. Én mindig így csináltam és ezzel a módszerrel is épp, hogy csak kifértem.
18198. Angharad (válaszként erre: 18197. - Marcipán86)
2014. jan. 14. 23:06

Ilyenekre gondolsz kötőszónak, hogy, pl.: FIRST/firstly, i would like to... vagy Second/secondly... esetleg ami még eszembe jutott, Therefore... :) Ilyesmik?

Másik, ami még eszembe jutott hirtelen: ugye a bekezdéseket külön vonalra kell kezdeni. Külön sor a bevezető, az elköszönés, az aláírás, stb. De ezek közé is be kell iktatni MÉG egy plusz sort? Azaz:


I have seen your advertisement in a newspaper, and it has aroused my interest.

First, let me introduce myself blablabla...


VAGY:


I have seen your advertisement in a newspaper, and it has aroused my interest.


First, let me introduce myself blablabla...


Hogyan fogadják el? o.o Mert ugye a hely meg kevés.

Bocsi a sok kérdésért, de megint rám jött a parázhatnék, úgy érzem nem vagyok tisztában mindennel.. :( Szóbelinél ugye néha belekukkanthatunk a lapunkra? Nem felolvasni akarom a dolgokat, csak esetleg egyszer-kétszer rápislantani. Ez lehetséges? Ettől félek nagyon a levél mellett.

2014. jan. 14. 20:16
Levél pontozása maximálisan a javító tanáron múlik. Írtam 15, 27, és most legutóbb 39 pontos levelet. Amit másként csináltam utoljára hogy , minden bekezdésnél használtam kötőszavakat (állítolag szeretik) próbáltam a szóismétlést kerülni pl: i think= i feel, és mind a négy szempontotról írtam. Nem használtam bonyolult igeidőket. Mindenből egyszerűt :) Egyszerű jelen, jövő, múlt.
18196. Zsuzsanna99 (válaszként erre: 18128. - Marcipán86)
2014. jan. 12. 19:43
Köszönöm Marcipán! És minden kedves fórumozónak is a segítséget!
18195. alexandra909 (válaszként erre: 18194. - Reggi96)
2014. jan. 12. 12:05

Nem tudom mi kétséges benne, szerintem nézd vissza a fórumozok pontjait itt a fórumon és meglátod te is hogy ez a 33/39/45 pontozás már rég nem létezik a legtöbb ember pontja pont ezen pontok közé esik. Aszem marcipán86(bocs a személyeskedésért csak példát említek) írta pont legutóbb hogy neki 27 pontos lett a levele, és hogy 1 vagy 2 pont kellett neki ahhoz hogy meglegyen az írásbelije.

Egyébként ha pontoknál tartunk megnéztem módosították a szóbeli pontjait is, most már a prezentációra : 15 , a szervezésre és az újságcikkre pedig: 30, 30 pontot adnak. A részvizsga díját pedig lecsökkentették 28000 Ft-ról 22000-re.

18194. Reggi96
2014. jan. 11. 22:28
Igen,tudom hogy van 0 pontos is,de azt már számításba sem veszem :)Ez a levél pontozgatás akkor még mindig kétes dolog...
2014. jan. 11. 22:19
Nem, nekem pl magnóra is adtak fél pontot nem is egyszer. Ez a gyakorlatban másképp működik. Ja és van 0 pontos levél is, egyik ismerősöm már kapott olyat, és a fórumon is olvastam már róla:( Ezért mondtam én is, hogy már nem értem mi alapján pontoznak, mert hogy nem az alapján ami a honlapjukon van az biztos.
18192. Reggi96
2014. jan. 11. 22:17
viszont az akadémia kiadós linteningeket még mindig keresem,senki sem tudná elküldeni?
18191. Reggi96
2014. jan. 11. 22:12
Nem csak 33/39/45 pontot lehet kapni? Mivel van 5,3,és1 pontos értékelés,ezektől eltérni ugye nem lehet,és ezeket összeadva szorozzák meg hárommal,úgy jön ki a teljes pont .
18190. alexandra909 (válaszként erre: 18189. - Reggi96)
2014. jan. 11. 22:07
Én kaptam már 35 és 15 pontos levelet is érdekes arra kaptam többet ahol több volt a hibám és ahol sokkalta kevesebbet írtam. Tehát erre a kérdésre hogy 3 és 4 hibád volt hány pontot kapsz elég nehéz válaszolni. Ez tanár függő, na meg ha a magyar tanár azt is mondja hogy egye fene ez még bele fér a kinti német biztos szigorúbb és lentebb húzza:( Extrém levél pl: bankszámla kezelési költsége panasz levél volt.
18189. Reggi96
2014. jan. 11. 20:42
Kb hány pontot szoktatok kapni levélre? az a,amikben 3-4 hiba szokott lenni mennyire felelne meg,mondjuk egy 39 pontos levélhez?És milyen extrémebb levelekkel találkoztatok már?:D
2014. jan. 11. 19:40
Szívesen :) No para :D
18187. Angharad (válaszként erre: 18186. - Alexandra909)
2014. jan. 11. 19:26
Jól van akkor, megnyugodtam. Megpróbálom befejezni a parázást mára. :D Köszönöm szépen a válaszokat!!
2014. jan. 11. 19:17
Én is úgy tanultam ahogy te és úgy is írtam a leveleimet és eddig mindig kaptam rájuk pontot és ahogy gyorsan rátudtam nézni a többiek levelére ők is így írták a címzést sőt Némethné Dr. Hock Ildikó levelezős könyvében is így van.
18185. Angharad (válaszként erre: 18183. - Alexandra909)
2014. jan. 11. 19:06
Huh....:((
18184. Angharad (válaszként erre: 18182. - Alexandra909)
2014. jan. 11. 19:06
Na de jó, még erre is koncentrálni kell... én is elég nagy betűkkel írok alapból, úgyhogy megpróbálom majd minire csökkenteni a méretet. Csak hát ugye igen, ott a címzés, a dátum, a ref. line... ha ilyeneken csúszok el, akkor tuti kiugrok az ablakon... :( Ráadásul most nézem, én úgy tanultam, hogy jobb oldalon van a saját címem, alatta egy sor kihagyás, dátum, egy sor kihagyás, bal oldalt a címzett. Ehhez képest a TELC oldalán a mintalevél: Bal oldalt saját cím, alatta címzett, dátum... most akkor mi az igazság??? o.o
2014. jan. 11. 19:01
Persze hogy van többféle ,volt itt már visszautasításos , köszönő levél , teljesen egyedi amit neked kellett összerakni és volt olyan is amiről azt se tudtad hirtelen eldönteni hogy melyik kategóriába tartozik. Amúgy én is csak a hagyományosakat néztem át, egyébként imádkozom hogy ne legyenek extrém levelek a januári vizsgán.
2014. jan. 11. 18:55
Igen másfél lap van bazi nagy sorközökkel . Tehát ha nagy betűkkel írsz próbálj meg arra a fél órára kicsikre váltani, tudom hogy nehéz mert én is nagy betűkkel írok. Nálam is volt olyan, hogy elkezdtem a szokásos nagy betűimmel és hopp egyszer csak azt vettem észre hogy vége van a lapnak újra kellett írnom az utolsó bekezdést. Amúgy muszáj hogy bele férj a kiszabott helyre, mert a margón túli szöveget nem nézik, nem kapsz rá pontot ezt el is mondja a bent lévő tanár. És a legnagyobb szívás hogy a címzéssel a másfél lapod lecsökken egyből csak egy oldalra. Tehát ha akarnál se tudnál kilométer hosszú szöveget írni, mert nincs hova.
18181. Angharad (válaszként erre: 18180. - Alexandra909)
2014. jan. 11. 18:46

Atyaég. :DD Na ezt én nem merném megtenni. Ráadásul szerintem annyira fogok remegni levélírás előtt, hogy felállni sem fogok tudni, nem hogy gyöngybetűkkel írni (ahogy egyébként szoktam). Az ügyeskedésem maximum abban fog kimerülni, hogy nem ájulok el. Ja meg azt is hallottam, hogy állítólag bolhafingnyi sorok vannak meghagyva a levélnek, és hogy néha ki sem fér az egész. Olyankor mi van? :D Benyomorítom, ahogy csak tudom?

Meg ugye panasz/érdeklődő/jelentkező levélen kívül nincs másfajta? Én csak ezekre készültem. Betanultam az alap mondatokat, aztán megpróbálom a szituáció köré építeni. Csak hát az a fél óra nem elég semmire... :(

2014. jan. 11. 18:36
A levéllel kapcsolatosan vannak vicces élményeim októberben voltam utoljára vizsgázni , jön a levél rész mindenki izeg mozog ügyesebbek már bele is lestek a levélbe és fejben már lejátszották mit és hogyan írnak. A tanár elindítja az időt na és jött a vicces rész egyszerre öten jelentik be hogy már pedig nekik most azonnal égetően de ki kell menniük a mellékhelyiségbe. A tanár néz, mint borjú az újkapura, hogy persze menjetek nincs semmi gond, de mégis melyiket engedje ki előbb, mert egyszerre csak egy ember mehet ki , a fiúk udvariasak voltak a lányok meg szemetek, mert sokáig voltak kint. Természetesen, akik visszajöttek hirtelen megtáltosodtak és egész kis szép tetoválásuk lett. Úgyhogy lehet itt is ügyeskedni, ha minden kötél szakad, na meg persze lehet lelkiismeretesnek is lenni. Volt egy fiú az októberin is, aki teljesen lefulladt mondta neki a tanár, hogy legalább egy két szót vagy valamit írjon, de a gyerek teljesen reménytelen volt.
2014. jan. 11. 18:23
Mindig mindent írj ki, de az amire te gondoltál szerintem csak annyit jelent hogy Dear Mr. Mitudom én kit ne hagyd le tehát legyen meg a levél forma, de általában mindig leírják sőt a bent lévő tanár is el szokta mondani hogy mire kell nagyon oda figyelni. Piszkozat lapot nem kapsz én még sose kaptam , a legelső alkalommal volt egy gyerek aki piszkozatot írt a tanár szúrósan nézet rá mi meg úgy mit akinek elment az esze, fél óra semmire nem elég, erre fel is hívta a figyelmet a tanár és közölte vele hogyha nem tudja befejezni ő sajnálja de akkor is el kell vennie tőle a levelet. A gyerek vállat vont és írt piszkozatot a tanár meg úgy tépte ki a kezéből az utolsó pillanatban.
18178. Angharad (válaszként erre: 18177. - Alexandra909)
2014. jan. 11. 18:15

Huh, akkor tényleg nagyon nagyon oda kell figyelni, köszi szépen. Tehát ha jól értem, akkor ha nincs külön felsorolva a feladatban (ahova azt is írják, hogy 150-200 szavas legyen a levél), hogy írj ref. sort, vagy dátumot, akkor nem szabad ref.-et/dátumot írni, mert ha írsz, az azt jelenti, hogy nem értetted meg a feladatot? Vagy MINDIG MINDENT bele kell írni a formába (saját cím, dátum, címzett, ref.)?

És ugye lesz piszkozati lap, ahova felvázolhatjuk a levelet, majd onnan átmásolhatjuk? Az jó lenne.

18177. alexandra909 (válaszként erre: 18175. - Angharad)
2014. jan. 11. 18:03
Angharad jó a webes címzésed , és igen oda kell figyelni a címzésre és figyelni kell, hogy van-e egyáltalán címzett és egyáltalán cím illetve hogy mikorra kell a levelet megcímezni, mert igen akár ezért is vonhatnak le pontot. Ha azt mondják, hogy te márciusi időponttal írj meg egy levelet és te oda írod, mondjuk hogy január 12 jó hogy levonnak pontot, mert úgy értelmezik hogy nem értetted meg a feladatot. Nyáron pl nem is volt cím , fogtam és kitaláltam egyet magamtól, nem kell kétségbeesni inkább biztosra kell menni , ott is utána kezdett el kétségbeesni mindenki, hogy ja van egy levelem amit meg se címeztem , miért (?) mert nem adtak címzést és annyi eszünk meg már nem volt hogy magunktól mondjunk ki találjunk egyet.
2014. jan. 11. 17:54

A lényeg hogy folyamatosan beszéljetek, és néha egy-egy különleges kifejezést vagy szót belecsempészetek a mondatótokba. Pl: But if we look at it another light /de ha megnézzük más megvilágításból, na ilyenekre gondolok ez jó időhúzó és még jól is hangzik az ilyeneket szeretik a pontozok. Amúgy ha nem beszéled tökéletesen a nyelvet, de látják rajtad hogy kommunikatív vagy tehát tudsz válaszolni a kérdésekre és nagyjából tudsz folyamatosan beszélni anélkül hogy hosszú másodpercekre leállnál, akkor nyert ügyed van.


Reggi96 ez a legnagyobb tévhit a telcel kapcsolatosan, angolon hangsúlyozom, hogy az angolon nem csak 5 prezentációs téma van. Ha jól tudom ez a módszer a németeseknél működik. Angolnál van vagy 20-25 db téma, de ez se egyezik meg a telc a hivatalos honlapjára felrakott prezentációs témáival. Itt ha vissza nézed a fórumot megtalálod a szóbeli és a levél témákat is

18175. Angharad (válaszként erre: 18174. - Reggi96)
2014. jan. 11. 17:51

Én is így vagyok. Meg vannak még finom témák: advantages and disadvantages of being the age you are/living in the 21st century... electronic/printed media... extreme weather conditions... kíváncsi leszek, melyiket rakják elém... :D


Remélem nem gond, de megkérdezem még egyszer, hogy e-mailt hogy írunk pontosan? :)

From:

dátum

To:


Ennyi? A másik kérdésem afelé irányult, hogy például ez a feladat a levélnél:

"Tartsa be a formát, építse bele a címzettet és a dátumot, és figyeljen a helyes elköszönésre."

Nos, ilyenkor CSAK és KIZÁRÓLAG a címzettet és a dátumot kell beleraknom, vagy ez csak egy felhívás, hogy ezek se maradjanak ki? Mert nem mindegy, ezek miatt nullázzák a leveleket...

18174. Reggi96
2014. jan. 11. 16:35
Én a Hungary témáról sem nagyon tudok mitmondani,mármint....a bőség zavarával küszködöm,fogalmam sincs,mit kéne rőla másfél perc alatt mondanom:)
18173. Angharad (válaszként erre: 18172. - Reggi96)
2014. jan. 11. 16:22
Ahogy itt olvasgattam vissza a fórumon, úgy láttam, hogy nem, bár az egyik talán mindig könnyebb. Pl.: Környezeti problémák/valami kreatív, amit csináltál. Bár nagyon jó lenne, ha az egyik az öt közül lenne... a kedvenc könyvemről hosszan beszélek, vagy egy ünnepről, de a different nationalities in Hungary már kissé megizzasztana.
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook