Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
18352. moninho
2014. febr. 14. 17:56
Vannak eredmények. Nekem nem sikerült 0 pontos levél :(. Negyedszerre voltam soha nem írtam 27 pontosnál rosszabbat. Nem értem. Készültem a témára, bejött az 1 éves "vetésforgós" levéltéma, számítottam a témára. NEM ÉRTEM!!! 0 pontos levéllel 63 pont.....
18351. ildikoooo
2014. febr. 11. 16:55
sziasztók!! :) esetleg valakinek nincs meg az angol tételek kidolgozva. Nagyon megköszönném.
18350. manci100 (válaszként erre: 18348. - Zuhatag)
2014. febr. 11. 11:50

Szia!

Én is ápr.-ban vizsgázom, szeretnék csatlakozni a skype-os csoporthoz.:)Mit kell tennem?

2014. febr. 10. 15:38

Hali!


A szövegértésnél van cím a második feladat hosszú szövegéhez? Feladatsorokban találtam olyat, ahol nincs, de ellenkező példát is. Sokat segítene, ha lenne.

18348. zuhatag
2014. febr. 9. 13:19
Sziasztok! Áprilisban megyek angolból szóbelizni, szeretnék skype-os beszélgetéshez embereket toborozni gyakorlás céljából.
18347. picike318
2014. febr. 6. 08:34

Szia!


Én is március 1jén megyek nem szeretnél velem esetleg skypeolni?

18346. Ayrton1994Imola (válaszként erre: 18345. - Kicsinkóó)
2014. febr. 2. 00:27
Szia! Én is partnert keresek angolozáshoz, ha gondolod, benne lennék a Skypeolásba.
18345. kicsinkóó (válaszként erre: 18344. - Nagymate)
2014. jan. 31. 09:09
Skypolni nem szeretnél?
18344. nagymate
2014. jan. 30. 20:10
Győrből van valaki,aki márciusban megy és tudnék vele gyakorolni?
18343. ica0215
2014. jan. 30. 11:18
Valaki volt már Egerben(katedra) vizsgázni? Én majd március 1-én oda megyek. Most megyek először és remélem utoljára:D
18342. Didry
2014. jan. 29. 13:49

Nos,nyitottam egy új fórumot a németeseknek! Megkérhetek minden németest,hogy inkább oda írjon!

Lehet,hogy jobban egymás segítségére tudunk lenni! Köszi!

18341. KRics
2014. jan. 28. 20:49
Rendelkezik valaki kidolgozott angol szóbeli tételekkel? Ha igen, akkor el tudná nekem küldeni a következő e-mail címre?! - kosakalm@t-online.hu Köszi!
2014. jan. 28. 12:58

Március 1-én megyek az utolsó nyelvvizsgámra...90%-szóbelire gyúrok...és megcsinálom a 60%-os magnót is mostmár!!!


JÖn valaki a központba vizsgázni még angol középfokon???

18339. kicsinkóó (válaszként erre: 18338. - Szinezek)
2014. jan. 28. 12:53
Szia! Monoron még nem. De a pesti központban már kétszer. Nagyon kedvesen voltak a vizsgáztatók mindkétszer...én mindkétszer a magnó miatt buktam meg, mert a szóbelim 84%-os, majd 87%-os lett..a magnóm meg 40% se.....
18338. szinezek
2014. jan. 27. 17:51
Vizsgázott már valaki Monoron? Normális hely? Vagy inkább jelentkezzek Pestre? Mivel inárcsi vagyok, nagyjából egyenlő távolságra van mindkettő.
18337. picike318
2014. jan. 27. 17:35
Sziasztok! Ti hogyan készültök a hallott szövegre? tippek? köszi
18336. szinezek (válaszként erre: 18335. - Alexandra909)
2014. jan. 27. 15:34
Köszönöm a sok infót! Így sokkal könnyebb, hogy ennyire részletesen elmondasz mindent. :)
2014. jan. 27. 15:20

Szinezek, nem szabad leakadni egy kudarc után, ezt tapasztalatból mondom sajna :( tovább kell lépni és készülni kell a következő megmérettetésre.


A feladatlapokat ma már kitöltheted ceruzával és tollal is viszont egy dologra nagyon figyelj oda, ha elkezdted tollal, akkor már nem válthatsz ceruzára, magyarán nem csinálhatod vegyesen. A ceruzás megoldás azért jobb, mert még tudsz javítani. Viszont igen benne van a csalás veszélye is.


Olyan oldalt ahol telces levelek lennének én nem ismerek , itt a fórumon van néhány levél nézz vissza. Sőt, mi összegyűjtöttük az előző évi levél, prezentáció, újságcikk, és szervezéses feladatokat. De ismétlem ezek csak címek, a fórumon nincsenek fenn kidolgozott prezentációs témák.


Szóbeli ezt már többen is kérdeztétek. Szerintem vegyük elő a józanabbik eszünket és gondolkodjunk logikusan egy nyelvvizsgán átlagosan van vagy 20-30 páros a szóbeli elindul fél egykor és átlagosan véget ér olyan 5 óra tájékán, na ebből adódóan szerintettek mégis milyen hosszú lesz egy páros szóbelije ha még van hozzá 20 perces felkészítő idő is? Elárulom rövid, 10 percnél tovább nem tart az egész, főleg ha tudtok is beszélni, ha nem akkor igen sokáig is el tudják nyújtani, de ha folyamatosan beszéltek a tanárok automatikusa leállítanak. Nekik is haladniuk kell. A prezentáció pedig általában 90 másodperc szokott lenni, több nagyon nem, de engem már állítottak le négy mondat után is mondván ennyi bőven elég volt nem kérnek többet.


Nyelvtani szabályokat nem követlenek meg , szeretik ha bevetsz néhány jól hangzó különleges szót , de nem várják el tőled hogy minden mondatot más nyelvtani szerkezettel kezdj. Itt az a lényeg hogy folyamatosan beszélj és értelmesen. Ha a legegyszerűbb nyelvtani szerkezet használod de megállás nélkül ontod magadból a lényeges infókat akkor az jobban fog nekik tetszeni, mintha összevissza beszélnél különböző nyelvtani szerkezetekkel.

18334. csakegyharit (válaszként erre: 18333. - Szinezek)
2014. jan. 27. 14:42

Szia!

Én is most áprilisban megyek nyelvvizsgázni, csak én középfokú németet csinálok. És nagyon bennem van a para. Ez lesz az első próbálkozásom, de remélem, az utolsó is, mert muszáj sikerülnie. De az a szerencse, hogy nagyon jó magántanárom volt, aki mindent megtanított. De még így is félek, különösen a szótanulástól, meg néhány mondatszerkezettől.


Amúgy állítólag azt szereti a bizottság, ha minél nehezebb szavakat és kifejezéseket használsz szóbelinél. És persze azt, ha választékosan fejezed ki magad.

18333. szinezek
2014. jan. 27. 13:57

Sziasztok!

Én az áprilisi vizsgát szeretném megcélozni. 10 év után próbálkozom újra a nyelvvizsgával, eddig elég komoly frusztráció volt bennem, akkor 16 évesen annyira nem tudtam továbblépni a kudarcomból, hogy abszolút elhitettem magammal, hogy nem lehet ezt megcsinálni. Az elmúlt néhány hónapban jártam Támopos angol tanfolyamra, ahol a tanárnő már az első órán megkérdezte, hogy mit keresek én itt, merthogy a sok év kihagyása után újrakezdőbe iratkoztam. Így elhatároztam, hogy áprilisban, ha más nem legalább a vizsgaszituáció szokása miatt újrapróbálkozom. Elkezdtem tematikusan készülni a vizsgára. Viszont lenne ehhez néhány kérdésem:

Ez a ceruzás vizsgáztatás nem hangzik túl jól. Volt vele rossz tapasztalatotok, vagy egyszerűen tényleg csak arról van szó, hogy így tudnak javítani számítógéppel?


Néztem néhány levélmintát, de tényleg csak néhány van a könyvben. Valaki tud javasolni nekem olyan helyet, ahol levélmintákat találok? Vagy olyan könyvet ajánlani?


Én a szóbeli prezentációs részt több helyen két és fél percként láttam. Ez azért lehetséges, hogy már benne van a kérdezős rész is? Illetve ehhez kapcsolódóan nekem nem egyértelmű, hogy a cikknél illetve a szervezéses feladatnál kb. mennyi időt kell beszélni?


Arra vonatkozólag sem találtam adatot, hogy a szóbelinél megkövetelnek-e bizonyos nyelvtani szabályok használatát? Tehát pl. elég az, hogy én el tudom mondani a mondókámat 4-5 nyelvtani szabállyal vagy bele kell mindenképp csempésznem a nehezebb szabályokat is?

18332. Krittike23
2014. jan. 27. 11:33
Nem jó a link, szóval mindegy. Inkább úgy kérdezem, hogy van-e olyan könyvetek/feledatsorotok amit át tudnátok küldeni pl. Pdf-be???
18331. Krittike23
2014. jan. 27. 11:27

Sziasztok!


Valakinek nincs meg ez a könyv pdf formátumban???


[link]

2014. jan. 27. 11:08
Egyet értek kiscsinkóóval, nem fognak azért pontot levonni mert nem arról beszélsz ami a zárójelben van. Itt az a lényeg, hogy 90 másodpercben mindent, amit tudsz azt elmondj az adott témával kapcsolatosan. Ezt megszakítások nélkül kell megtenned, illetve ha tudsz a témához kapcsolódó különleges ritka szavakat azokat illeszd be. Ha ezeket a tanácsokat betartod, akkor elég nagy esélyed van arra, hogy maximális pontot kapj.
18329. kicsinkóó (válaszként erre: 18328. - Nagymate)
2014. jan. 27. 10:04
Szia! Nem kell minden megadott témát szóba ejtened!). Azok csak javaslatok, és csak 1,5 perced van!!!! Tehát pl. kiválasztasz 3-at és azokról bezsélsz....
18328. nagymate
2014. jan. 26. 18:47

prezentációs résznél mennyire veszik komolyan azt,hogy miről beszélsz? Úgy értem,hogy pl amit nézek én könyvet,abba meg van adva egy cím:

a trip you have made (where,when,the local people and area,sights,etc.)

Szóval ennél pl ami zárójelbe van írva az csak egy tipp,hogy segítsen,vagy tényleg azokat is bele kell szőni,mert pl ha a helyi látványosságokról nem mondok semmit,akkor pontlevonást kapok?

18327. picike318
2014. jan. 25. 12:12
A vizsgán a haramadik résznél a szövegek milyenek voltak a nagy zsuzsa féle könyvben lévőkre hasonlítottak vagy mint tóth lászló féle 2011es könyv. Köszi az infokat előre is.
2014. jan. 23. 22:15
Nem azok csak minták, vannak benne jó mondatok, de azt bemagolni nem érdemes. Én saját magamnak írtam párbeszédeket egy-egy témához. Ez a könyv főként a prezentációkra épül, a szervezés és az újságcikk csak kiegészítés benne,(gondolom azért így csinálta az író mert a cikk és a szervezés mindig valami új vagy az esetek 60%-ban új) de ezt írtam is, hogy 3-5 db példafeladat van benne. A cikk és a szervezés is általában olyan 3-5 perc szokott lenni élesben attól függően, hogy milyen a témád és hogy milyen a társad.
18325. nagymate (válaszként erre: 18289. - Alexandra909)
2014. jan. 23. 20:04
Most kikölcsönöztem ezt a Czfira könyvet,és az lenne a kérdésem,hogy te a szituációkra is ez alapján készültél? Mert van pl,hogy szervezni kell valamit,és ennél elég rövid kis példa van hozzá,amit 1 perc alatt simán le lehet zavarni. Vagy azoknál mennyi beszélgetési időt várnak el? Mert a prezentációnál ugye tudjuk,hogy 90 másodperc,de a többinél?
2014. jan. 22. 19:43
De így vissza nézve thomas95 válaszaira hasonlított az első feladatom megoldásai az tuti hogy 4:a 5:f volt az igaz hamisnál pedig az első kettőt hamisnak jelöltem utána volt elvétve igazam is de a többsége hamis volt aszem a végénél volt még igaz. A lisening 3 meg teljesen vegyes volt ott már nagyon kapkodtam.
18323. alexandra909 (válaszként erre: 18322. - Cinko11)
2014. jan. 22. 19:39
Nem emlékszek, leírni külön meg nem volt időm:(
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook