Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
18412. picike318 (válaszként erre: 18399. - Alexandra909)
2014. febr. 21. 09:58

Szia!


Tudnál valamit mesélni arról légy szíves, hogy szóbelinél mikor bementetek mi volt? Le kellett betűzni a neveteket vagy hogy volt légy szíves mesélj erről valamit, mert én még soha nem voltam ilyen vizsgán és jó lenne tudni, hogy ne legyen olyan nagy meglepi:) Köszi szépen a segítséget.

18411. boszorka23 (válaszként erre: 18408. - Sipi5)
2014. febr. 20. 16:10
elküldtem :)
2014. febr. 20. 14:03

Hali!


Januari vizsgan milyen leveltemak voltak?


Koszi!

18409. szerenkemnek (válaszként erre: 18373. - Moninho)
2014. febr. 20. 11:15

Két dolog miatt lehet 0 pontos a levél:

1 - wrong topic (bár amit írtál az jó, de nem arról írtál, amiről kellett volna

2 - a nyelvtani hibák (olyan súlyosak voltak, hogy nem értek pontot)

aposztrófot (rövidítést - Pl.It's az It is helyett) sehol nem használhatsz vizsgán, mert az pontlevonást ér

18408. sipi5 (válaszként erre: 18403. - Boszorka23)
2014. febr. 20. 10:41

Szia engem érdekelne.

El tudnád küldeni az anyagokat: s.a.nagy5@gmail.com


Előre is köszönöm

18407. ladumillu
2014. febr. 19. 22:10

Kedves Fórumozók,

segítséget kérnék. eddig az angol-mindenkinek.com oldalról szedtem le a feladatokat, de az oldal jó pár napja eltűnt. Van valaki, aki letöltötte a feladatsorokat? meg is venném. A könyveket már megcsináltam. köszi.

18406. szerenkemnek (válaszként erre: 18403. - Boszorka23)
2014. febr. 19. 21:12

Szia, boszorka23!


Engem is érdekelne. A március 1-i vizsgára készülök, de a hirdetéses-mondtahozzápasszolós rész az vaahogy rosszabbul megy.


Köszi a segítséget! :)


roli.nagy@gmail.com

18405. boszorka23 (válaszként erre: 18404. - Calella1)
2014. febr. 19. 19:26
ok küldöm :)
18404. calella1
2014. febr. 19. 18:31

Boszorka23 engem érdekelne : calella@t-online.hu

Köszönöm előre is!

18403. boszorka23
2014. febr. 19. 15:39

Akiknek kell segítség vmi gyakorló, írjátok le a mail címeteket és küldöm :)


Ezek a dolgok vannak meg nekem, most szereztem őket: Angol nyelvvizsga gyakorló feladatok TELC B1 és B2

Némethné Hock Ildikó: Angol levelezés

Oxford angol gyakorlókönyv

Szöginé Csiszár Ilona-Tóthné Schulz Hedvig: Érettségi és nyelvvizsga feladatgyűjtemény angol nyelvből 2. kötet

Bukta Katalin-Sulyok Andrea: 7 próbaérettségi angol nyelvből

18402. volzol
2014. febr. 19. 12:51

Azok közül akik végeztek tudna valaki nekem küldeni levélmintákat? Szal kidolgozott leveleket?


Nagyon megköszönném :( volzol@gmail.com

18401. faster (válaszként erre: 18395. - Nagymate)
2014. febr. 18. 20:49
Szia, én voltam győrbe, kétszer is szóbeliztem, hát mindegyiken más tanár volt ott és nem nézték az órájukast az volt a fontos sztem h lássák h folyamatosan beszéljünk és értsük egymást!
18400. cinko11
2014. febr. 18. 20:03
En nagyon segítek barkinek szóbelibe szívesen. Most voltam. A jan19. Vasarnapi vizsgan es 94% lett az egesz beszédem
18399. alexandra909 (válaszként erre: 18398. - Nagymate)
2014. febr. 18. 19:00
Ezeket sajnos kikell dolgozni és ha nem megy magadtól akkor bekell magolni , mert ezek igenis gyakori témák. De egyébként igazad van a való életben senki nem fog tőled recepteket kérdezgetni és valszeg az sem fog senkit se érdekelni hogy mi a városod nevezetessége.
18398. nagymate
2014. febr. 18. 18:32
ilyen hülye témákat...városom nevezetessége. Ha egy magyar kérdezné akkor se tudnám,nemhogy még az angol szókincsemet is igazítsam a semmihez. Ettől félek,hogy kikapok két olyan témát,amit magyarul se tudnék. Pl az egyik az ez,meg másik egy magyar étel (hogy készíted el,meg stb). Komolyan mondom ezeket csak én érzem buktatós tételeknek?
18397. alexandra909 (válaszként erre: 18396. - Irenkebadics)
2014. febr. 18. 18:07
Ha prezentációra gondolsz aminek a témája a látványosság városod közelében akkor szerintem jobb ha csak konkrétan egy dologról beszélsz ha ilyen nincs akkor válasz egy másik város nevezetességét. Én is így voltam, mivel Kecskeméten max a Cifrapalotáról tudtam volna beszélni. A vizsgáztatókat nem fogja érdekelni hogy milyen nevezetességről beszélsz amíg megállás nélkül nyomod a sódert. De egyébként a címben is benne van városod nevezetessége nem városod nevezetességei.
2014. febr. 17. 21:03
A turista-látványosságos szóbeli tételnél pontlevonás jár azért, ha több látványosságról is beszélek?
18395. nagymate
2014. febr. 17. 19:35
Győrbe volt már valaki innen? mert jó lenne ha kérdezhetnék egy ilyen embertől is,hogy pontosan mi hogyan zajlott,mert ahogy olvastam,ahány hely,annyi szokás a szóbelinél. Arra gondolok,hogy valahol rendesen kimérik a 90 másodpercet a prezentációnál,valahol meg csak hagyják,amíg jön az emberből. Amúgy a tanárokat minden vizsgán váltogatják,vagy van egy állandó,aki egy helyen ott van akár évekig is?
18394. boszorka23
2014. febr. 17. 12:16
Sziasztok! Már nagyon régen voltam fenn ezen a fórumon. Gratulálok a sikeres vizsgázóknak! Ügyesek vagytok! Akinek meg nem sikerült azoknak is gratulálok, hiszen nem adtátok fel és újra-újra megpróbáltátok. A levéllel szívóznak ez nyílt titok. Akiknek nem sikerült egy tipp: válasszatok másik nyelvvizsgát szerintem. Én speciel nézegettem a nyelvvizsgák árait és arra jutottam, hogy egy ilyen bandának nem fogok a zsebébe tenni kemény 32 ezer pénzeket. Nem gondoljátok hogy az nem túl egyenes dolog hogy ha nem sikerül a komplex vizsga külön is rohadt drága???? 25 ezer ft külön minden alkalommal. Megmondom őszintén hogy ha a szóbelin nem lettek volna olyan ganajok akkor hajlottam volna arra, hogy maradok a Telc-nél és megpróbálom külön kölön... akkor is ha 25 ezer rugó. Nah nekem a szóbelim az októberi vizsgán fél ponton múlott. Fellebbeztem is, ahol gyakorlatilag angolul írnod kell egy panaszlevelet... persze nem fogadták el. Azt tudom, hogy 2. nekifutásra tutira nem voltam felkészülve, de azért az már nagyon fura volt hogy a szóbelim a beszédkészség része csak fél ponton múlott. Most úgy vagyok vele, hogy nekifekszek az angolnak, és meglesz a nyelvvizsgám mindenképp beadom MA-ra mert az a nagy álmom. Szeretnék később a német nyelvet is feleleveníteni. Azt a kitűnő érdemjegyű diplomát mégsem fogom hagyni csak úgy a TO-n porosodni :) Egy szónak is 100 a vége... mindenki maga dönti el ki mennyit öl bele a Telcbe, de szerintem érdemes gyakorolni másabb típusú nyelvvizsgákat is akkor is, ha Telcre készültök. :) Sosem árt. Van egy olyan könyv, de szerintem ismeritek, hogy 8 próbanyelvvizsga angolból... abban vegyítve vannak a nyelvvizsgatípusok... van benne Telc, ECL stb... Lehet hogy hülyén hangzik, de még akár emelt vagy középszintű érettségiket is érdemes megoldanotok. Én most járok angolra és ő javasolta ezt nyelvvizsga típustól függetlenül. Én már csak azt várom, hogy magamhoz ölelhessem a zöld diplomámat, amúgy is a zöld a kedvenc színem :) Még egy tipp: volt itt egy haen nevű felhasználó is, szerintem ha segítséget kértek tőle, szívesen segít, főleg levéltémákban. Úgy gondolom, hogy a levélnél nem csak a Telc, de talán a legtöbb nyelvvizsga szeret lehúzni. Sok erőt és minden jót kívánok mindenkinek! Végképp ne csüggedjenek akiknek fél nyelvvizsga van... én most annak is nagyon örülnék :)
2014. febr. 16. 21:46
Jön az az email, mindig jött. És mindig az szerepelt benne, ami előtte a honlapon. De az valakinek ugye jót jelent! :)
18392. szöszipanna (válaszként erre: 18385. - Alexandra909)
2014. febr. 16. 21:46
Köciiii!!! :)
18391. szöszipanna (válaszként erre: 18384. - Angharad)
2014. febr. 16. 21:45
Kösziiii!!!
18390. Angharad (válaszként erre: 18389. - YoonBora)
2014. febr. 16. 21:41
Küldenek majd, de csak holnap, hétvégén ezek szerint egyáltalán nincsenek. :) Én is azt hittem, hogy tegnap küldenek, de már csak holnap/jövőhéten. Engem a bizonyítvány átvételének pontos ideje érdekelne már nagyon.
18389. YoonBora
2014. febr. 16. 21:26
Szerintem amúgy nem küldenek külön e-mailt, csak félreértettünk valamit.Vagy van valakinek korábbi tapasztalata ezzel kapcsolatban?
18388. echelowl (válaszként erre: 18387. - YoonBora)
2014. febr. 16. 18:32
Én se, sőt, az osztályomból senki se.
18387. YoonBora
2014. febr. 16. 13:39
Én még mindig nem kaptam e-mailt :/
2014. febr. 15. 19:22
De ha konkrétum kell vagy tippmixezünk ,akkor én a beteg ember mellé ápolót keresünk , és nyelvtanulással egybekötött nyaralásra tippelek ami információkérős volt. De mondom ez csak az én tippem, ha nem ez lesz akkor senki se panaszkodjon vagy okoljon engem.
2014. febr. 15. 19:16
Ezek nem évek alapján ismétlődnek erre a múltkori levélnél jöttem rá, hanem a hónapokat kell nézni szeretnek bizonyos hónapokat egymással párosítani. pl januári és az augusztusi levelek többsége megegyezik. Tehát nem az éveket kell nézni hanem a hónapokat. A márciusi levelek főleg a februári (régebben volt még abban a hónapban is)októberi és a novemberi levelekre hasonlítanak vagy teljesen ugyanazok. Egyébként statisztika 4-er voltam írásbelin és abból 2-er régi levelet adtak.De szerintem érdemes az összes régi levelet átnézni amit a múlt évben még nem adtak.
18384. Angharad
2014. febr. 15. 19:16

Ezeket nem én gyűjtöttem össze, hanem Marcipán86, utána pedig a kiegészítés alexandra909 érdeme. :) Csak gyorsan bemásolom őket, hogy minél előbb elkezdhessetek készülődni.


2011.04. (2012.05. hóban is volt) Információ kérő: Segítesz valakinek szervezni 1 eseményt és találsz egy hirdetést egy reklámcégről. A reklám cég segít reklámozni, hirdetőtáblákkal bicikliznek és ott szeretnél te is hírdetni. Részleteket kell kérned az árakról...


2011.05. Információ kérő: Állatkertből kellett adoptálni 1 állatot a barátunk szülinapjára.

- miért tartom jónak az adaptációt

- milyen állatot választok és miért

- mi a véleményem az állatkertről


2011.08. (2012.10.hóban is volt)állásra jelentkezős: 1 fiatal mozgáskorlátozott (disable) férfihez keresnek asszisztens, közvetítőt. Leírták a fizetést, a szállást, az utást.

- ok amiért jelentkezel

- miért szeretnél ott dolgozni

- mikor tudnék személyesen találkozni velük


2011.11. (2012. 08.hóban is volt) Érdelkődő/Pályázó levél. Kenyába keresnek önkénteseket majmok gondozására.

- utazási tervekről írj

- nyelvi tudás

- miért szeretnél jelentkezni

- tapasztalataid


2012.03. (2013.10. hóban is volt) Pályázás?: Suli étkeztetési verseny. Meg kell írnod hogy melyik egyetemen tanulsz. Jelentkezési határidőről is írtak.

- mit jelent számodra az egészséges étkezés

- a te egyetemeden hogyan étkeznek a diákok, mi a helyzet a kajával

- 2 kérdés a versennyel kapcsolatban


2012. 04.(2010.-ben volt) Információ kérés: Költözés. Új munka ajánlat miatt 1 másik városba kaptál munkát és 1 lakást és meg kell szervezni a költözést.

- költözés helye és ideje

- milyen cuccokat akarsz vinni magaddal


2012. 05. Reklám céges és a másik levél szülinapi meghívás lemondása (azt hiszem itt nem kértek hivatalos levelet, barátit kellett de nem 100%)


2012. 08. Kenyás társadalmi munkás mellett a másik levél téma: köszönő levél: részt vettél 1 kiránduláson ahol baleset ért nagyon jól elláttak újra csatlakonál a csoporthoz. Már otthon vagy és most szeretnéd megköszönni nekik a profi segítséget. (compliment szót használják a levélben ami dícséretet jelent, szóval sokan complain-nek olvasták véletlenül és panasz levelet írtak!!!!)


2012.10. 2011.08.hóban volt


2012. 11. (2011.10.hóban is volt) TV showra jelentkezés, főzőshowra jelentkezel és érdeklődsz


2013. 01. Érdeklődő levél, kurzusra jelentkezel, de szó volt valami barlangmászásról is.


2013.03. Információ kérő:társadalmi munka


2013.04.(2012. 01. hóban is volt) Érdeklődő levél. Londonban voltál, és elvesztettél valamit ami számodra fontos. Találsz egy hirdetést ami elveszett dolgokkal foglalkozik és írsz nekik.

- mikor vesztetted el azt a dolgod

- hol vesztetted el

Másik levél: tanácsadó levél: induló magazinnak kell tanácsokat adni


2013.05. Pályázat levél: Várost kell pályáztatni egy pénzösszegre, a lakókörnyezet fejlesztésére lehet költeni.

- be kell mutatni a várost

- mire költenéd a pénzt

- milyen előnyökkel járna neked ez a környezet


2013. 08. Köszönő levél: 3 napos utazásra mentél és 5en voltatok. Írni kellett arról h milyen jól éreztétek magatokat, miket csináltatok, és h legközelebb is mennétek.


2013.10. Suli étkeztetős pályázós (2012.03.)

Másik levél: Panasz: Szüleid évfordulójára lefoglaltál 10 napos üdülést Ecuadorba. Volt egy hirdetés utána valami fotós túráról. Benne volt h az állatokat lehet fotózni közelről, mert a hüllők barátságosak. Meg benne volt h angol nyelvű idegenvezetés, meg sállás is benne van az árban, meg h egyéni és csoportos túrák is vannak.

- javaslat h min kellene változtatni

- írd le h a szüleid miért voltak csalódottak a helyi idegenvezetés miatt

- írd le h miért nem jó ez a túra a szüleid korosztályának

- írd le h eredetileg miért et foglaltad le a szüleidnek


2013. 11. Szeretnél külföldre menni nyaralni, és találsz egy honlapot, ami a lakáscseréről szól, hogy idegen emberekkel lehet lakást cserélni a nyaralás idejére. Mielőtt hirdetést adnál fel, írsz egy levelet a honlaposoknak.

- milyen a lakásod és annak környezete

- mi az előnye a lakás cserének

- milyen lakásra szeretnéd cserélni a lakásodat(mik az elvárásaid a másik lakáséval szemben)



Én még ezzel egészíteném ki Marcipán86 levél gyűjteményét. Sajnos volt ahol tényleg nem írtak a fórumozok semmit csak egy-egy szót a levélről, úgyhogy oda én se tudtam többet írni, de gondolom a semminél azért mégis csak több:)


2011. augusztus

információ kérő: nyelvtanulással egybekötött nyaralás amit egy Amerikai cég finanszírozna


2011 október

panasz: internetes szolgáltatás/ ingyenes mobilszolgáltatás volt ha jó emlékszek a csengőhangokkal volt valami probléma meg a tárhellyel, de sokan nem tudták jól megírni ezt a levelet mert egy ingyenes szolgáltatásra mégis hogy panaszkodjon az ember (ugye ugye a telc milyen kis furfangos ráadásul a levél legvégén volt hogy ingyenes a szolgáltatás és szinte senki nem vette ezt észre ha jól emlékszek csak egy fórumozónak tűnt fel )


2011 március

álláshirdetéses: walt disney-hez kellett jelentkezni


2012 április

panasz: számítógépes tanfolyammal kapcsolatosan merültek fel problémák

panasz: ahol voltatok nyaralni hotel nem tetszett, ki kellett fejteni a következőket:- mi nem volt megfelelő,- mit kellene javítania a hotelnek,- illetve pénzvisszatérítés követelése


2012 május

panasz: számlát nyitottál de túl magas lett a kezelési költsége


(Ezeket itt a fórum 9. oldalán találtam.)

2014. febr. 15. 18:57
Engem is ez a 13-14 havonta ismétlödő levél témák érdekelnének!
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook