Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
2014. márc. 1. 15:29
Pedig hétvégi szórakozásost lehetet társítani aszem, a dinósat én azért nem társítottam mert ott semmi nem utalt az oktatásra, csak a dinókról volt szó, bár az illet a legjobban a 11 gyerekhez ház most elbizonytalanítottál:(
2014. márc. 1. 15:09
Szóval sok lett az a-b :D kicsit elgépeltem amit akartam
2014. márc. 1. 15:08
Nyelvtan szövegértés elsőhöz nekem is sok lett a b meg az a, bár én nem vagyok jó ezekbe sose
2014. márc. 1. 15:07
én a dínósat raktam a gyerekeshez..mert akkor túl sok x maradt volna, nekem így is maradt 3. A tizenegyeshez raktam x-et mert én nem találtam olyat, amibe hétvégi szórakozás lenne és a 17-18hoz se találtam.
2014. márc. 1. 15:05
A nyelvtan első részéről tud valaki valamit mondani mert én ott elég sok ,a' meg ,b' jelöltem de c -ét aszem csak egyszer. Azt szerintem jól elszúrtam pedig most a nyelvtan se volt olyan nehéz.
2014. márc. 1. 14:57
de kettő x-em volt az egyik a 13-as másik meg a 18-as ha jól emlékszem az egyik hogy a szülő a gyerekének akar valami oktatást a másikra nem emlékszem. De reklámok közül a dinósat és a kábeleset nem tudtam sehova se rakni.
2014. márc. 1. 14:44
A szövegértés 3.nál nem emlékszel hány x volt?
18435. alexandra909 (válaszként erre: 18431. - Baaba)
2014. márc. 1. 14:43
Szerintem igen, csak ha 18 pontos a leveled a többi résznek kell nagyon jónak lennie.
2014. márc. 1. 14:42
Nálunk el kellett tenni a csekket is, mert állítólag azzal tudtuk volna egymásnak üzengetni a megoldásokat , ja és az írásbeli végén az idős vizsgáztató benyögte, hogy ha 1 pont híján bukunk meg se felebezzünk mert Frankfurtból nem küldik vissza a te értékelős lapodat és a külföldi biztosok érdemben nem akarnak részt venni a Magyarországi ügyekben. Mondom jó ezt is tudni, tehát ezért nem adnak plusz pontokat. Amúgy könnyűnek könnyű volt a feladat lap, mármint az eddigi feladatokhoz képest, de a sok hasonló megoldás miatt necces a dolog.
2014. márc. 1. 14:06
Aki volt szóbelizni, milyen témák voltak? Nehéz volt a magnós rész?
2014. márc. 1. 14:02
Sziasztok! Van aki felírta a megoldásait?
18431. baaba
2014. márc. 1. 13:18

Sziasztok!

Remélem mindenki túlélte a vizsgát.

Azt szeretném kérdezni, ha nem írtam a levelet túl választékosan, és akadt benne egy-két hibám, akkor még sikerülhet elérnem a minimum 18 pontot?

18430. nagymate
2014. febr. 28. 20:28

Sok sikert mindenkinek holnap!Cikkhez amúgy annyit mondanák,hogy igazából csak 1-2 mondatot kell mondanod a cikkről nekem nagyon az jött le. Elolvasod és általában olyanokról szól,hogy ez meg az van kialakulóban,meg elterjedve. Elmondod,hogy tök érdekes a cikk és hogy te is tapasztalod,aztán hogy hogyan tapasztalod meg ezeket. Legtöbbször olyanról szokott lenni cikk,mint pl idegen nyelv,bűnözés,valami új szokás terjed,meg hasonlók. Ezekhez meg tudod mondani,hogy te is tapasztaltad így megy úgy,vagy hogy ez milyen rossz ezért meg azért.

Én inkább a magnós része miatt félek,mert amiből eddig tanultam,abban a szöveges részek nagyon nehezek voltak,de a magnós része viszonylag tiszta és érthető de most bele hallgattam egy másik próbavizsgás feladatsorba és azt pl alig értem :( . Ha még valaki gyorsan leírja,hogy kb a magnós rész melyik nyelvkönyvhöz,vagy kb mihez hasonlók,annak nagyon örülnék.

18429. Barca8
2014. febr. 28. 17:52
A cikk megvitatásához tudtok tanácsokat adni?
2014. febr. 27. 16:45
Angolból szerintetek milyen levél várható szombaton?
2014. febr. 27. 14:41
Én mikor januárba voltam a téma a kedvenc zenekarom a másikra nem emlékszem , a vita: a gyorskaják, a szervezés pedig egy délutáni klub, hogy a gyerekek lehessenek valahol amíg a szülök dolgoznak
18426. Habcsoook
2014. febr. 27. 13:50

Sziasztok,

Tudom, hogy ez egy elég buta kérdés de szerintetek milyen prezentáció témákra lehet számítani szombaton? Tiszta frászban vagyok, pedig egy csomót átnéztem, kidolgoztam...

18425. peroximane
2014. febr. 26. 21:22
Van itt olyan aki márc. 1-én megy Szolnokon vizsgázni? :D
18424. Akymo
2014. febr. 25. 20:24
Sziasztok! január 19-e vizsgám eredménye 84% "C" sikeres.251 pontom lett. Elsőre sikerült, nagyon boldog vagyok így küzel 47 évesen:-D Autodidakta módon tanultam meg angolul!
18423. Bálint19
2014. febr. 25. 16:18

Sziasztok! :)


Sokat olvasgatlak benneteket, így hát gondoltam beregisztrálom magam ide. Én tavaly voltam TELC angol B2 nyelvvizsgán, elsőre sikerült hála égnek. Most, hogy már a Németet 13 éve tanulom, és a mostani, új német tanárnőm unszolására megfogadtam, hogy leteszem németből is a szintén B2-es nyelvvizsgát. Nagy gondban vagyok viszont, mivel nem tudom, hogy jelentkezzek-e már az április 13-i vagy a Május 31-i vizsgára. A németet kedvelem,viszont nehéz nyelv, az angol 4 év alatt meglett, nővérem aki régóta kint él Németországban, ő szerinte nyugodtan mehetnék áprilisban is már. Vettem könyveket, szókincs: Vokabeln 4000, Német nyelvtan 222 pontban, 777 Német vonzatok, illetve Kérdések és Válaszok Német nyelvből, továbbá TELC német B2 gyakorlófeladatokat oldogatok. Akik az utóbbi német vizsgákon voltak, milyen volt, nehéz volt nagyon?

18422. picike318
2014. febr. 24. 17:10

Sziasztok!

Azoktól szeretnék kérdezni akik voltak nyelvvizsgán, most januárban. Milyen nehézségű volt a feladatsor mint a 2011 Telc könyv vagy mint a Nagy Zsuzsa féle? Előre köszi az infokat.

18421. alexandra909 (válaszként erre: 18418. - Barca8)
2014. febr. 23. 19:51
Nálam a kedvenc könyv, kedvenc sport volt a prezentáció, de egyébként max 3 oldalt kellett volna átnézned és te is látnád mi volt januárban. Ezt nem rosszindulatból mondom, de egyesek végtelenül lusták tudnak lenni, ja és itt szeretném leszögezni, hogy nincs számítógépen begépelt prezentációs anyagom. Nekem is kézzel van kidolgozva személyre szabva meg pluszba vettem könyveket. Ezt is csak azért írom le, mert lassan már tízedik emberke ír rám, hogy küldjek már nekik prezentációs anyagot, amit teszek hozzá nem értem honnan vesznek, mert egyszer se említettem itt a fórumon hogy nekem lenne begépelt anyagom. A másik meg ha valaki hirdet anyagot, akkor azt tegye már meg hogy kiírja mennyit kér érte. Ne úgy mintha ingyen lenne, aztán meg e-mailbe benyújtja a számlát, szerintem létezetik üzleti etika is a világon. Másrészt a szívesség és üzlet között nagyon nagy a különbség szerintem, ezen itt a fórumon nagyon el kellene gondolkodni. Mert elhiszem, hogy jó pofizásból nem lehet megélni, de akkor ne úgy hirdessük magunkat, mint a Máltai szeretetszolgálat, hogy bárkinek küldök, anyagot nyugodtan forduljatok hozzám bizalommal. Természetesen, akinek nem inge az nem vegye magára, de ezt most nagyon kikívánkozott belőlem.
18420. Barca8 (válaszként erre: 18419. - Angharad)
2014. febr. 23. 19:08
Köszönöm :)
18419. Angharad (válaszként erre: 18418. - Barca8)
2014. febr. 23. 18:54

A levelek a következők voltak:

Érdeklődő/jelentkező levél egy TV show-ba. Vagy valami tehetségkutatóba kellett írnod, ének, tánc, stb., vagy egy főzőversenyes show-ba. Mik a különlegességeid, mik a tapasztalataid, és még két kérdést/szempontot ki kellett találnod.

Azért írom, hogy érdeklődő VAGY jelentkező, mert szerintem mindkettőt elfogadták (de javítsatok ki, ha hülyeséget írok). Én érdeklődtem.

A másik valami elromlott telefonos panaszlevél volt.


A prezentációs témák:

Háziállatok tartásának előnyei/hátrányai, vagy kedvenc bandád.

Nekem ez volt.

18418. Barca8
2014. febr. 23. 17:34

Sziasztok :) Én is márc. 1-én megyek vizsgázni, és az lenne a kérdésem, hogy a januári vizsgán milyen választási lehetőség volt a levélnél, és a prezentációnál? Mivel tudnább a felkészülést eredményesebbé tenni?

Előre is köszönöm :)

18417. Angharad (válaszként erre: 18416. - Tinkerbell02)
2014. febr. 23. 16:00

Ezt én is szeretném tudni! :) Nincs gyakorlatom ebben. Lehet, hogy küldenek majd még egy emailt? Mert azt írták, hogy "várhatóan", tehát gondolom nem biztos, hogy pont március 20.-a lesz az a nap, és majd értesítenek minket. Mindegy, ha nagyon nem jön majd semmi, akkor írok én nekik.

Még annyival szeretném megtoldani Tinkerbell02 kérdését, hogy a bizonyítványban benne lesznek a pontszámok is, vagy csak a típusa és foka a vizsgának?

2014. febr. 23. 14:30
Hali! Ha sikeres lett a nyelvvizsgám (január 19-i), akkor csak annyi a dolgom, hogy várom a március 20-át, és bemegyek majd érte? Fognak írni mailt? Kell valamit csinálnom, vagy automatikusan kiállítják? Köszönöm:)
18415. pixu
2014. febr. 23. 12:53
Sziasztok! Én a következő héten megyek nyelvvizsgára és azt szeretném megtudni, hogy az utóbbi időszakban milyen prezentációs témák voltak? Esetleg valami megérzés, hogy most mi lesz? Köszi :D
2014. febr. 21. 12:56
Ha valakinek nem sikerül a szóbeli az 99% a magnó miatt van nem pedig a beszéd rész miatt.
2014. febr. 21. 11:21
Nem kellett egyszer se lebetűzni a nevünket, egyszer nyáron volt hogy hosszabban kellett bemutatkozni ,mert idősebb volt a bent lévő vizsgáztató és gondolom úgy szokta meg hogy valaki ledarálja neki a fél életét, de a fiatalabb vagy középkorúak meg elégszenek 5 mondattal, amiben elmondod a neved, honnan jössz mit csinálsz és hány testvéred van. De egyébként erre a bemutatkozós részre nem is nagyon koncentrálnak a tanárok, mert itt szedik mindig össze a papírjaitokat meg írják fel az értékelő papírra a neveteket, legalábbis nálam eddig mindig így volt. A lényeg ne idegeskedjél vagy ha az is vagy ne látszódjon rajtad, légy laza kerüld a bonyolult nyelvtani szerkezeteket mert csak belegabalyodsz, légy kreatív és segítőkész illetve határozott ha nagyon jó partnert fogsz ki ne hagyd hogy beszélgetés közben elnyomjon, próbálj meg mindig annyit beszélni mint a partnered, akkor nem lesz semmi baj.
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook