Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
18592. picike318 (válaszként erre: 18583. - Alexandra909)
2014. márc. 31. 13:15
Bocsi, a zargatásért :) de akkor neked mikor meglett az írásbelid arról kaptál külön egy bizonyítványt?Mert nekem is most sikerült az írásbelim, akkor arról én is kapok egy bizonyítványt külön? Köszi a segítséget és az infot.
18591. 078a1caa65
2014. márc. 31. 12:49

Sziasztok! Lehet régebben be lett linkelve ez a pdf. De ma találtam meg. Nagyon szépen leírja, hogy hogyan kell megírni TELC-ben egy levelet. Példákkal illusztrálva. És a végén pedig szépen ki van értékelve, hogy miért adnak rá ennyi pontot. Elég jó leírás. Így már értem miért kaptam mindháromszor 27 pontot a levelemre. Nem tudom, hogy ez a TELC oldalán fent van-e.


[link]

18590. Beby22
2014. márc. 31. 09:25
Köszönöm szépen a felvilágosítást :)
18589. calella1 (válaszként erre: 18588. - Beby22)
2014. márc. 31. 07:03
Nem fogsz az eredményről e-mailt kapni. Ők azt írták, email az eredmény nyilvánosságáról! Azt pedig elküldték (pl. nekem 16 óráról, másnak 18 óráról). Most már csak figyelni kell, mikor lehet a biziért menni, de az a honlapon lesz fent.
18588. Beby22
2014. márc. 30. 20:11
Még senki sem kapott megerősítő e-mailt a nyelvvizsgájáról? mert azt írták, hogy 28-29, de én még nem kaptam semmit :S
18587. baaba (válaszként erre: 18585. - Ica0215)
2014. márc. 30. 20:10
Hétfőig kell befizetni a pénzt, és ha voltál NÁLUK márciusban, akkor nem kell +5000-ret fizetni az áprilisi vizsgára :) Én mondjuk személyesen fizettem be, de ott is megkérdezik mindig, hogy "Az előzőn voltál?" :)
18586. alexandra909 (válaszként erre: 18585. - Ica0215)
2014. márc. 30. 19:52
Márciusban valóban nem kellett pótdíjat fizetni ezt ki is írták a honlapjukra (biztos újévi ajándék volt:) , most nem tudom miért kell. Egyébként ki van ez találva, direkt úgy javítják ki, hogy normálisan ne tudj jelentkezni, így még pluszba fizethetsz nekik. Az átutalásost nem tudom hogy intézik, gondolom 22000 helyett akkor 27000ft kell fizetned, nem hiszem hogy külön kellene fizetned az 5000-et, bár én eddig mindig személyesen a nyelvvizsga központba intéztem a fizetést, ott megnézték az időpontokat és a szerint kérték a pénzt. De ha felhívod, a központi Budapesti számukat biztos adnak neked tájékoztatást a fizetési módokról és határidőkről.
18585. ica0215
2014. márc. 30. 19:35
Értetlenkedek megint...szóval ha pótjelentkezés van,akkor az +5ezer forint. Ezt a vizsgadíjjal kell átutalni? Olvastam olyat is, hogy akik voltak márciusban,azoknak nem kell ezt befizetni...
18584. ica0215 (válaszként erre: 18583. - Alexandra909)
2014. márc. 30. 19:10
igen, köszi:D Csak biztosra akartam menni:)
18583. alexandra909 (válaszként erre: 18582. - Ica0215)
2014. márc. 30. 16:50
Persze hogy annak felel meg :) Csak nem egy, hanem kettő bizonyítványod lesz , úgy mint nekem. Nekem is külön lett meg, de attól még komplex a vizsgaeredményed van , mivel a szóbeli és az írásbeli együtt alkot komplexet , sőt ha más típusút csinálsz pl telc szóbelid van és ecl írásbelid az is komplex. A lényeg hogy államilag elismert legyen , mert azt nézik mindenütt, meg C típusúnak kell lennie az meg ugye azt jelenti hogy szóbeli+írásbeli. Bocs a szájbarágós leírásért remélem így már érthető a lényeg.
18582. ica0215 (válaszként erre: 18581. - Beby22)
2014. márc. 30. 16:07
és ez most lehet hülye kérdés...de ha külön-külön kapok mindkettőről bizonyítványt,akkor az is komplex típusúnak felel meg?
18581. Beby22
2014. márc. 30. 15:21
Persze, megkapod a szóbeliről a bizonyítványt :)
18580. ica0215
2014. márc. 30. 13:09
Ha csak a szóbeli van meg,akkor küldenek róla valami igazolást?
18579. ica0215 (válaszként erre: 18572. - Mucinyuszi)
2014. márc. 30. 12:37
és dexamra van pótjelentkezés? Nem látom sehol a honlapjukon,és a következő vizsga októberben lesz:/ Ha más nem lesz,akkor érdemes megpróbálni megint a telces írásbelit?(másodjára)
18578. Karola90210 (válaszként erre: 18577. - Nagymate)
2014. márc. 30. 10:27
Igen ez igaz, de egy próbát megér!
18577. nagymate
2014. márc. 29. 23:11

fellebbezni szerintem sem érdemes. Maximum a levél pontszámain tudnának javítani,mert a többinél fix megoldás van. A levélnél meg az a baj,hogy szerintem csak akkor adnának pontot,ha mondjuk egy részét a levélnek nem tudták elolvasni se magyarok,se németek és te megmondod mi az,de akkor se hiszem,hogy elfogadják. Másfelőle ebbe tényleg van valami,hogy nem fognak vele szarozni,hogy vissza küldik,meg megvárják,mire kijavítják .Azért ha teheted menj el pesten és nézd meg,hogy mik voltak a hibáid. Szerintem jobban jársz,ha még gyorsan jelentkezel az áprilisi vizsgára,ha jól tudom pótjelentkezéssel lehet.

Amúgy nagyon idegesítő tényleg,hogy 1 hónap mire kijavítják (ezt még úgy ahogy megértem,attól függ mekkora a "javítóbrigád"), na de hogy 1 hónapig tartson az is,hogy kinyomtassák a nyelvvizsgát...

18576. Karola90210 (válaszként erre: 18575. - Alexandra909)
2014. márc. 29. 21:20
Akkor csak azt nem értem,hogy miért van ilyen opció hogy fellebbezés? Gondolom ez is a pénz miatt..(Y) Köszönöm a válaszod!!
18575. alexandra909 (válaszként erre: 18574. - Karola90210)
2014. márc. 29. 20:44
Sajnos nem érdemes fellebbezni, ugyanis nem adják meg. Én se tudtam sokáig hogy miért nem, de most a nyelvvizsga végén a nyelvvizsgáztató hölgy, aki állítása szerint már régi motoros (volt vagy 60 éves) a nyelvvizsgák terén felvilágosított minket erről. Ő árulta el, hogy azért nem adják meg a plusz pontokat, mert a végső pontozás Németországban történik, és az ottani pontokat a magyarok már nem tudják megváltoztatni, mert a te feladatlapodat nem fogják oda visszareptetni az országok között, nem mintha faxolást még nem találták volna fel, de ő ezzel indokolta meg ezt az egész kérvényes dolgot. Magyarán szemetek, mert te beadod nekik a kérvényedet, kifizetsz nekik aszem plusz 5000ft és ők már előre tudják, hogy nem adják meg neked a pontokat , írnak neked egy szép elutasító szöveget amiben kifejezik sajnálatukat majd hozzáteszik, hogy a végeredményen nem változtatnak.
2014. márc. 29. 19:15
Sziasztok! Március elsején voltam középfokú angol nyelvvizsgán, a szóbeli sikerült az írásbelin ugyebár 90 pontot kell elérni és nekem 89,5 pontom lett, szerintetek érdemes benyújtani kérvényt,hogy számolják újra, esetleg valaki járt már így és megadták neki fél vagy 1 pontot?? Nagyon fontos lenne, továbbtanuláshoz szükségem van a nyelvvizsga pontjaira!!
2014. márc. 29. 15:19

Sziasztok!


Tippek a TELC írásbelihez:


1. feladat (cím v szövegek): ha nem is nagyon érted a szöveget, semmiképpen ne a számodra egyértelmű címet válaszd, sokszor csinálják, hogy kiragadnak egy-két szót a szövegből és ezt rakják a címbe, csőbe húzás gyanánt


2.feladat: címből már kb lehet következtetni a válaszokra, de egy-két mondat után biztosan, ez gyakorlással fejleszthető, itt is próbálnak keverni-kavarni azért, megy a sunyulás sajnos


3.feladat(hirdetéses): kulcsszavakat ragadjunk ki, viszonylag kevés gond van ezzel a feladattal


4.feladat (nyelvtan): itt azért már lehetnek gondok, de itt legtöbbször az egyértelműbb válasz lesz a jó, egy kis nyelvtant nem árt átnézni, akkor sima ügy lesz


5.feladat(lyukas szöveg): ez is meleg, sok angol szöveget kell fordítani és olvasni, hogy globálisan össze tudd rakni, beilleszteni a szavakat


Levél: megvan az összes téma a fórumon, ha rászánsz pár órát, akkor még akár az egész feladatsor megoldásait is elő tudod kaparni innen, hiszen maga a sor is egyezik, valamint a vizsgák után agyalnak rajta az emberek, így esetleg a tutibbakat jó elraktározni a fejbe, hátha előjön (én ezt pl nem csináltam, de utólag visszanéztem, és tényleg...)


Plusz ugye a szókincsfejlesztés, én Big Bang Theoryval fejlesztettem, de kinek mi jön be.


Remélem segítettem!

18572. mucinyuszi (válaszként erre: 18570. - Ica0215)
2014. márc. 29. 13:40

Szia!Én a dexamot ajánlanám,vagy az ecl-t.Az ecl sokkal rövidebb nincs benne nyelvtan,viszont egy fogalmazás és egy hivatalos levelet kell írni.Be kell gyakorolni a feladattípusokat,és akkor mehet.De ha már többször voltál telcen,ahogy én is :) akkor a legrövidebb idő alatt ezt tudod begyakorolni!A dexamra egy évbe 3szor lehet menni,nagyon könnyű,de ezt is be kell gyakorolni,de elég kevés anyag van hozzá!

Remélem tudtam segíteni!

18571. mucinyuszi
2014. márc. 29. 13:33

Kedves sokadjára vizsgázók!

Fel a fejjel!!Nekem a szóbelim sokadjára sikerült,és 1 éves folyamatos nyelvizsgára járás után úgy döntöttem,na most pihentetek három hónapot,és aztán eldöntöm mit akarok!Szóval nekiültem,átgondoltam minden lehetséges nyelvvizsga típust átnéztem és végül rájöttem,hogy ezt már ismerem.Voltam már elégszer ahhoz hogy tudjam mi vár rám.Szóval egy hétig csak a fórummal foglalkoztam,a leveleket összeírtam,visszanéztem azokat a vizsga időpontokat amikro voltam és rákerestem itt a fórumon.Az összes(már amennyire teljes a lista) levelet kidolgoztam,a külön tanár leellenőrizte és kijavította.Az összes telces könyvet kivégeztem,de komolyan az összeset.Az akadémiai kiadóstól kezdve mindent.Mivel a nyelvtan nehezen ment megvettem a tame your monster:Reading könyvet,mert abban sok lyukas teszt volt.Plussz pár angol érettségis könyvet,amiben a nyelvtani lyukas szövegeket gyakoroltam.

A piros-fehér színű telces könyvet(amit a nyelvizsga központnál vettem)a-z ig megcsináltam és nagyon sok ismeretlen szót megtanultam belőle.


Én is most megyek áprilisban!Úgy érzem hogy megtettem mindent.De ha esetleg nem sikerülne sem adom fel!Mert nem szabad!!Igen is ügyesek vagyunk mi nyelvvizsgázók!!


Aki pedig más típusra szeretne menni annak a dexam nyelvvizsgát ajánlom!

18570. ica0215
2014. márc. 29. 11:48
Nekem a szóbeli megvan ,az írásbeli nincs...Ilyenkor küldenek valamilyen papírt erről majd levélben? És mivel nagyon kellene nekem most az írásbeli is, ezért valaki tud valamit ajánlani amire még lehet jelentkezni???(a telcen kívül,angol)
2014. márc. 29. 10:14
Sikerült!! angol B2 C Yessss! :) Gratulálok mindenkinek!! :))
18568. szinezek
2014. márc. 29. 08:31
Megkaptam az első értesítőt az áprilisira, áthelyeztek a világ másik végébe :s Bosszant kicsit a dolog, de valahogy majd csak lesz. Akinek meg sikerült nagyon nagy grat! :)
18567. Katan
2014. márc. 29. 08:10
Sziasztok! Nem emlékeztek véletlenül, hogy mi volt pontosan az olasz középfokon az utolsó feladat? A fogalmazás. Én az elsőt válaszottam, és úgy értelmeztem, hogy nyelvtanárt keresnek. Nulla pontos lett a levelem és nem értem, hogy miért. Félreértettem volna valamit? Gratulálok, akinek sikerült! Akinek nem, annak kitartás!
2014. márc. 28. 23:34

Sziasztok!


Akinek szüksége van pár kidolgozott levélre, bátran írjon! Ingyen és bérmentve küldöm! Ezt most leszögezem, mert amikor ugyanilyen cipőben jártam máskor ezért pénzt kértek...Cikkekhez is van pár kigyűjtött anyagom, szintén ingyen és bérmentve. A levéltémát is ki lehet találni! Írjatok bátran! Köszönök mindent, ha nincs ez a fórum, akkor talán nyelvvizsgám sincs, köszönöm!

18565. nagymate (válaszként erre: 18563. - A26d447ed2)
2014. márc. 28. 22:09

Szia!


Most lehet félre értettem,de most 11-re nem sikerült az írásbeli? Mert akkor az kb 2 év folyamatos nyelvvizsgázást jelent és az alatt sose jött ki ugyanaz kétszer? Szerintem gyakorolj nagyon sokat. Én pl most voltam először,csak 4 hónapja tanulom a nyelvet (előtte soha), főleg otthon egyedül,meg voltam egy 5 alkalmas telc felkészítőn és sikerült,pedig nem vagyok egy nyelvzseni. Az a lényege,hogy az összes neten található telces feladatot csináld meg,azért sok szó van,ami előfordul ezekben,meg az igaziban is. Bár tény,hogy én is szinte csak abban vesztettem pontot (első 3 feladat),pedig nem volt nehéz maga a szöveg egyiknél se, mégis elbizonytalanító válaszok vannak. Ezt sajnos le kell nyelni és kitanulni valahogy a telces logikát,hogy mi alapján válaszd ki a jót. Nyelvtani rész lehet még nehéz ( de most csak egy hibám volt,amin meg is lepődtem), ott sokszor nem lehet érteni magát a szót,ott meg a szófajt kell nézni és az alapján választani. Levélnél meg egyértelműen a gyakorlás, akár ki is találhatsz magadnak levelet,de itt már felsorolták az eddig levelek nagy részét,abból ha párat kidolgozol, akkor biztos ügyed van. Maga a címzést már reflexből írni fogod és az alatt gondolkozol,hogy mit írj a szövegbe. Abszolút nem kevés az a 30 perc szerintem,bár sokan azt mondják,de én 12 perc alatt leírtam és utána csak unatkoztam (meg persze izgultam). Mindenesetre sok sikert legközelebb.

2014. márc. 28. 22:07
Sajnos tudom milyen érzés ez, azt is tudom milyen ha egy ponton múlik minden, sőt még a fél pontot is tudom. Nagyon nehéz, tényleg az ember úgy érzi, hogy egy 50 kilométeres maratón futást hamarabb teljesít, mint egy nyelvvizsgát, de tényleg nem lehet abbahagyni, mert akkor sose lesz meg. Nekem a szüleim nagyon sokat segítettek, mindig ott voltak ha látták, hogy kezdek leereszteni és mindig noszogattak hogy tanuljam az angolt tovább, sőt anyagilag is támogattak, egymagam nem hiszem hogy tudtam volna ennyi nyelvvizsgát fizetni. Szóval kitartás, tudom hogy nehéz, de nem lehetetlen, mint ahogy az én példám is mutatja, ezért mondom azt, hogy egyszer biztos meg lesz neked is, és mindenki másnak is aki próbálkozik:)
18563. a26d447ed2 (válaszként erre: 18561. - Alexandra909)
2014. márc. 28. 21:28

Kedves Alexandra!:)

Igyekszem a te biztatásodból energiát és erőt gyűjteni.:) Nekem sajnos most sokadjára sem sikerült, pedig nem kellett volna sok. Úgy látszik én nem tartozom a szerencsések közé. Most igyekszem túl tenni magamat a sikertelenségen és nem adom fel!!!:) Megyek tovább,elvégre egyszer majd csak sikerülni fog és meg fogok tenni érte mindent!:)

Akiknek sikerült azoknak pedig nagyon gratulálok!:)

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook