Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
18622. szinezek
2014. ápr. 2. 11:13

Sziasztok!


A szóbelitől továbbra is nagyon tartok, nem mintha nem lennék rá képes, csak "egyszerűen" túl frusztráltnak érzem magam :( Az lenne a kérdésem, hogy az egyes feladatok kb. milyen hosszúak? A gyönyörűséges TIT-es könyv azt írja, hogy kb. 2,5 perc/feladat/vizsgázó? Reális ez? Ugyan, akkor baromi hosszúnak fog tűnni az idő, de valóban tényleg csak 15 perc alatt lemenne két vizsgázó három feladattal?

18621. nagymate
2014. ápr. 1. 12:20

Miért lenne ciki,hogy nincs diplomaátadód? Én kifejezetten nem akartam,nem szeretem az ilyen felhajtásokat (legalábbis bsc-n,msc-n majd talán,az már ér valamit). Na de eltértünk a fórum tárgyától.


Ha van valaki győri,akkor meghirdetném felkészítő segédpapírjaimat. Nekem már nincs rá szükségem és Győrben személyesen át lehetne venni. Privátban írjon akinek kell,ott részletezni is tudom és megbeszélhetünk mindent.(levelek,kidolgozott szóbeli témák,meg minden...130-140 oldal és nincs belefirkálva semmi se,csak olvastam.)

2014. ápr. 1. 10:59
Igen , mert elég ciki a rokonok előtt is hogy nincs diplomaátadód , nekem az unokatesóm jár(t) a Gamf-ra ő is az angol3 verziót csinálta most államvizsgázot és dicsekedet nekem meg kiírta a facebook-os oldalára hogy végre végzett a gamf-on és mérnök informatikus lett. Nem akartam már neki mondani, hogy majd akkor végez, ha a diplomát a kezébe nyomják , mert elhelyezkedni sehol nem fog azzal, hogy államvizsgáztam, de papírom meg nincsen róla. És igen én is így vagyok vele ahogy te, ha már güriztem legyen látható jele , legyen diploma átadom rendes diplomával. Mondjuk nekem az angol 1,2 meg van csak az angol 3-at hagytam abba, mert megörültem a hülye BME reklámjuktól amit minden órán lenyomtak , és nem, én se bántam meg hogy ott hagytam őket , mert mondom nagyon sok ismerősömnek van államvizsgája, de nyelvvizsgája nincs és így sokra nem mennek a munka világában.
18619. 078a1caa65 (válaszként erre: 18618. - Alexandra909)
2014. ápr. 1. 10:30
Ez teljesen így van. Én is mikor másoknak elmagyarázom ezt az angol 1,2,3 tárgyakat utána meg kérdik, hogy nem bántam meg? Mondom nem mert a diplomaosztómra el szeretnék menni. Mert hát természetesen ha megcsináltad a nyelvi tárgyakat és államvizsgáztál. A diplomaosztódra nem mehetsz el. Akkor meg megint mi értelme van. Én is úgy vagyok vele, hogy azért a diplomaosztómra el szeretnék menni. A másik meg, hogy inkább most megcsináltam a nyelvvizsgát mint most kapjam azt a hülye igazolást. Ráadásul rajta is van, hogy ez nem helyettesíti a diplomát. Csak azt hogy részt vettél az államvizsgán.
18618. alexandra909 (válaszként erre: 18617. - 078a1caa65)
2014. ápr. 1. 09:47
Milyen kicsi a világ:) nekem még tavaly azt mondta az ügyintézőm, hogy elfogadja az igazolást is, akkor összehangolt munka folyik ott is, ahány ember annyi válasz:( Na mindegy. Hasonló cipőben jártam én is, mint te, minden tantárgyam meg volt a szakdolgozatot is leadtam, de nem volt angolom és mint tudjuk Gamf-on nem lehet angol nélkül államvizsgázni, ami vicces mert a többi főiskolán nem nézik, nyugodtan engednek államvizsgázni, itt meg külön szívják az ember vérét a nyelvvizsgával. És ha ez nem lenne elég, folyton folyvást mindenki azt kérdi államvizsgáztál már, mondom nem, mert nem lehet az angol miatt, és senki nem érti hogy mi köze a kettőnek egymáshoz. Na de vicces az is, hogy sokan leteszik az angol3-at, amivel képletesen semmire nem mennek, csak le tudnak államvizsgázni, de papaírt meg nem kapnak róla. Ezt csinálta az én évfolyamom is, és 40 emberből 3 kapta kézhez azonnal diplomáját, az eltelt egy évben a maradék 37-ből ha tíz szerzete meg a nyelvvizsgáját a többi szakemberként alja munkát végez minimálbérhez közeli fizetéssel. És szerintem ez a legelkeserítőbb, hogy eltöltesz x évet az életedből a főiskolán és kiderül a legvégén hogy semmire nem mész vele, mert nincs nyelvvizsgád.
18617. 078a1caa65 (válaszként erre: 18607. - Alexandra909)
2014. ápr. 1. 08:57
Most nézem GAMF -os vagy. Én is! :-D Egyébként ezt az igazolásos dolgot én már 2 éve tudom, hogy nem fogadják el. És nekem is ugyanezt mondták, hogy a szám miatt amit majd ráírnak. Mondta a nőci, hogy a keményborítóson meg az igazoláson más számok vannak. Akkor két éve kérdeztem. Én megszívtam ezzel a nyelvvizsgával, mert 2013 Januárjában már államvizsgázhattam volna. Szakdogám is kész lett addigra. Csak így a nyelvvizsga hiánya miatt már másfél évet csúszok. De most már végre mehetek államvizsgázni.
2014. ápr. 1. 00:11

Utam az első angol órától 2014.03.01.-ig:


Nálunk is, mint sok más helyen, már általános iskolában elkezdték tanítani a nyelvet, harmadik osztály környékén. Mondanom sem kell, hogy mint minden új, az elején vonzó volt, aztán utána inkább már csak teher. Ez ment úgy kb az ált suli végéig, amikor minden évben ugyanazokat vettük át, sablon dogákkal, száraz anyagokkal.


Középsuliban hatalmas pechem/pechünk volt, mivel minden évben más tanárt kaptunk, így nem volt a legegyszerűbb dolog a tanulás, mert szintén ugyanazokat a dolgokat egyre unalmasabban lőtte végig az adott előadó. Itt is, mint előtte leginkább az volt a gond, hogy semmi inspiráció nem volt, mert tudtam, hogy enélkül is felvesznek a mérnök szakra, amúgy sem volt valami nagy álom számomra az angol nyelv.


Egyetemen ugye rengeteg tárgy előrébb volt, ment a rosta rendesen a műszaki tárgyak terén és semmilyen módon nem rugdaltak, mint pl idegen nyelvű szövegek,szakmai data sheetek, ilyesmik. Szakdogatémámmal azonban egy rakás angol szöveggel szembesültem és akkor jöttem rá, hogy szopás van a köbön és jó messzire kidobhatom a nem létező tudásom. Kicsit megijedtem, így elment egy Pannon írásbelire, ami kb nem sokon múlt, de kapálás lett. Na mondom ez nem kell nekem...Közben leállamvizsgáztam, eltelt egy év, és amit folyamatosan foglalkoztam a nyelvvel, az szinte csak sorozat és filmnézés volt. Az összes alapmű, gagyi és könnyen érhető akciófilmek, egy rakat évad két pasi,friends,big bang és társai. Aztán a munkaerőpiacon rájöttem, hogy elég sürgős a papír, így ráfeküdtem a TELC-re. 2 könyv + Dohár Péter angol nyelvtana meghozta gyümölcsét. A magnó iszonyat könnyen ment, köszönhetően a rengeteg filmnek, könyvek halmát olvastam el olyan témában, ami érdekelt, Schwarzenegger nagy hatással volt rám, mint mentálisan, mint fizikailag. :-)


Úgy voltam a vizsga előtt, hogy a szóbeli nem megyek el, mert annyira be voltam úgymond fosva. Mégis egy belső erő arra késztetett, hogy tegyem meg.

A Pannonos bukás után tényleg azt éreztem, hogy tudom én ezt, csak szopatnak, de az igazság az, hogy nem ütöttem meg a szintet. A kudarctól való félelem legyőzése az egyik legfontosabb dolog, hiszen ez a kudarc legfőbb okozója.


Egy dolog nagyon fontos az angollal, de ezt amúgy is sokan tudják: mindig a jó oldalát kell nézni és élvezettel tanulni, másképp nem megy.


Amint megtudtam az eredményt, gyorsan megnéztem még 3 részt a kedvenc sorozatomból, mondaom sem kell, milyen nyelven. És ez így is fog maradni, ettől lesz ez a dolog szép és embert próbáló de egyben nagyon kemény is. Szerintem egy életen át kell tanulni ezt is, mint minden mást.


Sok sikert kívánok a többieknek a jövőben, hiszen mi beszéljük a világ negyedik legnehezebb nyelvét, hát nehogy már az egyik legkönnyebbet ne tudjuk megtanulni!


Köszönöm a figyelmet!

2014. márc. 31. 22:08
Egyetértek Beby22-vel, viszont mankónak teljesen jó és arra, hogy kb belődd, hogy milyen bonyolultságú mondatokat mondj majd a vizsgán. Egyébként érdemes 1-2 mondatot betanulni, legalábbis én megtanultam párat, mert ha blokkolok vizsgán és nem tudok sokmindent reprezentálni az izgalomtól, akkor az még megmarad vésztartaléknak. Amúgy az ott kapott 15-20 perc kb semmire nem elég a három feladat szempontjából, úgyhogy muszáj magadtól improvizálni a vizsgán, az első prezi részét még el lehet sunyulni betanult szövegekkel, többit már annyira nem. Ettől függetlenül azt mondom, hogy tényleg nem vészes a szóbeli, a magnó része pedig kifejezetten könnyű.
18614. Beby22
2014. márc. 31. 21:54

A szóbeli tényleg nem vészes... Ha tényleg fontos, akkor szánj rá egy fél napot, és csak nagyjából vázlatosan írogass ki néhány prezit, hiszen valakitől, ha elkéred, több, mint valószínű, hogy nem ugyan azt a könyvet vagy filmet szereti, nem ugyan oda szeret menni, nem ugyan az a legjobb barátja. Sokkal nehezebb lesz úgy beszélni valamiről, ha mondjuk még nem jártál azon a helyen, amit a másik választott.

Ezért meggondolandó mások prezentációját használni, eltérő szókincs, eltérő nyelvtani megfogalmazás... Nem lesz könnyű úgy megtanulni, mintha a saját szavaiddal megfogalmaznád.

18613. Alice_92 (válaszként erre: 18612. - Beby22)
2014. márc. 31. 21:39
igazad van, én nem is érzem magam nyelvvizsga szinten, de most muszáj elmennem megpróbálni hátha legalább az egyik fele sikerül...
18612. Beby22
2014. márc. 31. 21:30
Sokszor láttam már, hogy prezentációs témákhoz kerestek néhány anyagot. Remélem ebből nem lesz sértődés, de én úgy gondolom, hogyha önállóan önmagadtól nem tudsz 1,5 percet beszélni egy könyvről, filmről, utazásról,vagy bármilyen más hétköznapi témáról, akkor az probléma. Szerintem egy középfokú nyelvvizsgán az alap, hogy nem másfél, hanem akár 5 percet is tudj (nagyjából helyesen)beszélni általános témáról.
18611. Alice_92 (válaszként erre: 18610. - Ayrton1994Imola)
2014. márc. 31. 21:28
köszi!most megyek először nyelvvizsgázni és három könyből oldottam meg feladatokat: akadémiai kiadó, klett (nagy zsuzsanna, tóth lászló) és a TIT féle.utóbbit találtam a legnehezebbnek, szerintetek melyik áll a legközelebb a mostani nyelvvizsga szintjéhez?
2014. márc. 31. 20:21
Dolgoztam ki párat, plusz a cikkekhez is van pár netről összekapart dolgom, írj priviben, aztán küldöm. Ingyen és bérmentve.
18609. Alice_92
2014. márc. 31. 20:15
sziasztok, van valakinek anyaga a prezentációs témákhoz?ti miből dolgozzátok ki őket?cserébe tudnék küldeni nyelvvizsga feladatsoros könyveket..
2014. márc. 31. 20:12
Teljes mértékben osztom Alexandra véleményét, várhatok két hónapot. Nem mondom, hogy én nem vagyok hibás, de ez a gyorsaság elképesztő, amit ezek előadnak.
18607. alexandra909 (válaszként erre: 18605. - Nagymate)
2014. márc. 31. 19:56
A Gamf-on eddig elfogadták az igazolást, most ebben a félévben világosodtak meg, most már nem jó az igazolás, állítólag azért mert úgy hamisítom, ahogy akarom. Mondtam is nőnek, hogy ne fárasszon már, mert ennyi erővel akkor már magát a nyelvvizsga oklevelét hamisíthatnám nem csak az igazolást róla. De most tényleg, aki járt már műszaki főiskolán az tudja hogy ez a hamisítás melegágya, ha akartam volna két perc alatt rittyentek neki nyelvvizsgát, amiről ránézésre senki meg nem mondta volna,hogy nem hivatalos személy állított ki.
2014. márc. 31. 19:21
Még nem fizettem semmit, de ezt jó tudni. Köszi
18605. nagymate (válaszként erre: 18604. - Ayrton1994Imola)
2014. márc. 31. 18:55

Diplomához biztos,hogy nem fogadják el,mert az állami számot írják rá arra,ezt már én is kérdeztem. Szóval csak pénzkidobás volt ez a 4 ezer ft,mert elvileg nem fogadhatják el. Vagy neked azt mondták,hogy elfogadják azt is? Csak mert a honlapon is írják,hogy diplomához az igazolást nem fogadják el.

"Jogszabály szerint ez az igazolás nem elegendő a felsőoktatási oklevél kibocsátáshoz." ( és fura módon 2 ezer ft-ot írnak az igazolás kiállításának díjára nem pedig 4 ezret.)

Felvételi már más tészta,oda el kell fogadniuk azt is többletpont céljából.

2014. márc. 31. 18:38
Én írtam a központnak igazolás kiállításának céljából, hogy előbb elkezdhessék legyártani a diplomám. 4k HUF az ára, és csak a nemzetközi szám lesz rajta, az állami nem, így érdemes érdeklődni az adott tanszéken, hogy így elfogadják-e.
18603. nagymate (válaszként erre: 18602. - Alexandra909)
2014. márc. 31. 17:47

Hmmm...csak tudnám akkor miért írnak mást a honlapon:

"Sikeres vizsga esetén a bizonyítványokat az eredmény közzététele után legkésőbb 30 nappal elkészítjük. Az eredményközlést követően legalább 3 hét mire elkészülnek az első bizonyítványok, az elkészülésről e-mailben, valamint a honlapunkon adunk tájékoztatást. "

Mert ebből nekem az jön le,hogy 30 napnál előbb is megkaphatnánk. Ez az adminisztráció nem a telc erőssége,valljuk be.... ( az eredmények időpontját se jól írták emailben).

Na akkor ismét egy hónap várakozás :D.

2014. márc. 31. 16:47
Végre hazaértem, tehát megkérdeztem a bizonyítvány átadásának az időpontját. Azt mondta a kedves, rendes jóképű ügyintéző pasi :), hogy az eredmény kihirdetéstől számított 30 nap az fix, annál hamarabb senkinek se adják oda, és most jön a lényeg, aki csak írásbelire jelentkezett és meg lett neki az ugyanúgy április 28 –án veheti át a bizonyítványát,most nem kell plusz másfélhetet várni mint a komplexnél hogy csak az egyik sikerült. A pasi azt is mondta, hogy egy két nap csúszás lehet a 28-hoz képest, mert először Budapestre viszik és onnan viszik tovább a többi megyébe a bizonyítványokat.
18601. Habcsoook
2014. márc. 31. 15:08

Sziasztok,

Lehet, hogy most teljesen butaságot kérek/kérdezek, de az a helyzet, hogy a májusi írásbelire készülök angolból és keresek valakit, aki kijavítaná a leveleimet. A szövegértéses feladatok elég jól mennek, legutóbb is a levelem miatt buktattak meg, egyébként simán meglett volna. Kerestem tanárt de vallahogy magamtól nem tudom eldönteni, hogy ár-érték arányban melyik lenne a legmegfelelőbb. Szóval reménykedem benne, hogy valaki esetleg jó szívvel ajánlaná a saját tanárát vagy ismerősét. Ja, azt még nem írtam, hogy budapesti vagyok :)Köszi a segítséget előre is!

18600. alexandra909 (válaszként erre: 18598. - 078a1caa65)
2014. márc. 31. 14:20
Csak egyet tudok veled érteni, mi legalább megküzdöttünk vele, a munkahelyen úgyis kiderül ki vette és ki nem, ott nem nagyon lehet vele csalni vagy érted, hogy mit mondanak neked az állásinterjún vagy nem.
18599. nagymate (válaszként erre: 18597. - Alexandra909)
2014. márc. 31. 14:15
A levélnél az a baj,hogy nem feltétlen a nyelvtudásodra kapsz pontot. Lehet azért kapnak sokan 0 pontosat,mert nem megfelelően címzik meg vagy nincs hivatalos levél formája és a javítok ezt nem nagyon szeretik (ahogy hallottam),mert itt tényleg olyant kell írnod,amit a való életben akár egy cégnek küldenél (pedig lehet a tartalom meg jó). Nyilván nem csak ezért kaphatsz 0 pontosat, hanem ellenkező esetben is,ha teljesen másról írsz,vagy össze-vissza. Persze ezzel is az a baj,hogy magyarul se tanítottak meg levelet írni,legalábbis engem nem nagyon. Sose tudtam hogyan kell egy levelet megcímezni vagy hogy milyen részei vannak, ezt is most a telc miatt kellett megtanulnom. Ha lenne mondjuk középiskolában ilyen,hogy hogyan írj egy szép magyar levelet egy cégnek,akkor lehet sokkal kevesebb 0 pontos levél lenne nyelvvizsgákon.
18598. 078a1caa65 (válaszként erre: 18594. - Alexandra909)
2014. márc. 31. 14:08
Nekem is így lett meg. Most a Januárin lett meg a szóbelim, és a Márciusin az írásbelim. De büszke vagyok magamra, hogy megküzdöttem érte és nem itt megvenni meg csalással meg stb. Na meg ez a diplomamentő program is. Ugyan már. Én egy fillért se kaptam senkitől, hogy tanuljak angolul.
18597. alexandra909 (válaszként erre: 18595. - Nagymate)
2014. márc. 31. 14:05
Igen valóban az ördög a részletekben rejlik, én csak a táblázatukat néztem, de attól még a példa leveleikkel nem sokra mész. Másrészt ezzel a 0 pontos leveleikkel én nagyon nem vagyok kibékülve elmész kifizetsz egy rahedli pénzt és aztán arculcsapásként kapsz egy 0 pontos levelet , szerintem aki elmegy egy nyelvvizsgára azért felkészülten megy és akinek az írásbelin az első kettő rész 80% lesz a levele meg 0 pontos , hát ott bizony el kell gondolkozni hogy valami gikszer van. Már csak azért is írom ezt mert én januárban jártam így, és nagyon szíven ütött, de most is olvastam hogy nem egy ember kapott ilyen furcsa eredményt.
18596. 078a1caa65
2014. márc. 31. 13:55

Nekem meg a pénteki napon hivatalosan befejeződött 1 év küzdelmem. Még 1 éve 2013 Márciusában kezdtem el járni nyelvvizsgázni.


3-szor voltam a BME-n. Abból is egyszer a kétnyelvű változatán és kétszer az új egynyelvű változatán. Mindháromszor megbuktam. Komplex volt mindegyik.


Ezután elkezdtem járni a TELC-re. Háromszor voltam a komplexen. Harmadjára a szóbeli meglett, az írásbelihez másfél pont kellett. Végül most a 2014 Március 1.-ei időponton már csak az írásbelire kellett mennem ami most pénteken sikeresen meglett. Összegezve hétszer voltam nyelvvizsgázni. 1 éven keresztül. Emiatt csúsztam 1 évet a főiskolán. Minden tárgyam megvolt, szakdoga stb csak nyelvvizsga nélkül nem tudtam menni államvizsgázni.


Pont múlthéten vettem át a Szóbeli bizonyítványomat illetve az A4-es papírt ami a nemzetközi részbizonyítványnak felel meg. Elméletileg Április 28.-a van írva az írásbeli bizonyítvány elkészülési határidőnek.


És most jöjjön röviden, hogy én hogyan készültem a nyelvvizsgára:


2010 Júliusában kezdtem el járni magántanárhoz heti kétszer 1 óra. Utána ahogy kezdődött a fősuli. Péntekenként jártam hozzá heti egyszer másfél óra. Ez így volt egész 2013 Márciusáig. Akkortól kezdtem el járni a nyelvvizsgákra.


Ezekből készültem fel:

Angol tanárral a New Headway könyveket vettük végig. Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate.

Ezt a 3 könyvet illetve mindegyikhez megvettem a munkafüzetet és abból adott házi feladatokat, illetve a tanárom másolt belőle feladatokat.


Önállóan pedig ezeket a könyveket vettem meg és tanultam belőlük mindennap:


1.

Társalgás, szituációk, képleírások - Angol

Feladatok az alapfokú "A" típusú angol nyelvvizsgára

Némethné Dr. Hock Ildikó


2.

1000 Questions 1000 Answers New - MP3 CD melléklettel

Társalgási gyakorlatok az angol "A" tipusú nyelvvizsgákra

Némethné Dr. Hock Ildikó


3.

English Grammar in Use - with Answers

4th Edition

Raymond Murphy


4.

TELC - Angol nyelvvizsga gyakorlófeladatok (audio CD-vel, virtuális melléklettel) Akadémia Kiadó


5.

Nagy BME nyelvvizsgakönyv. Angol középfok

Kész Zoltán, Törökné Tenk Dóra


6.

Szókártyák angol nyelvből B2 szinten

Haladó nyelvtanulóknak

Haavisto Kirsi


7. Oxford Bookworms könyvek (Ezekből kb 20-30 db-ot. Ezek általában ilyen 40-50 oldalasak de nagyon jók)


Ezen kívül mindennap megnéztem a BBC Engish Learning oldalát. Fantasztikusan jó oldal. Minden témakör, megvan a hanganyag illetve az átirat minden résznél.


[link]


Illetve napi szinten olvastam a BBC Click-et, www.wpcentral.com informatikai oldalt. Otthon pedig a The Walking Dead sorozatot néztem angol nyelven felirattal, illetve a filmeket is szigorúan angol nyelven, felirattal.



Amiket itt felsoroltam, én ezekből a könyvekből tanultam. Szókincsfejlesztéshez nagyon jók voltak az angol szókártyák. Pl a TELC-hez ajánlom mert sok olyan idegen szavak előfordultak a TELC írásbelin amik a kártyákban is benne voltak.


Összeségében 2010 Júliusa óta kezdtem el foglalkozni az angollal teljesen a nulláról. Ebből ki lehet számolni, hogy mennyi idő kellett hozzá, hogy elérjem a középszintet. Nem tagadom sajnos tanulási nehézségeim is vannak. Nagyon nehezen jegyzem meg a szavakat. Kivétel az angol szókártyák, mert a kártyák segítségével egész jól megjegyeztem őket. Amiket itt felsoroltam könyveket stb és úgy érzem, hogy egész jól megtanultam az angol nyelvet. Az hogy most 7 szer voltam nyelvvizsgázni. Most lehet tényleg béna voltam nem tudom. Én úgy érzem az angol egész jól megy. Napi szinten használom mivel mérnök informatikusnak tanulok, illetve rendszergazda vagyok. Nekem fontos is, meg szeretem is tanulni.


Mindenkinek hatalmas nagy kitartást, én ezt úgy mondom, hogy én is átéltem. Nagyon kellemetlen volt az elmúlt 1 év. Ez a sok próbálkozás, na meg az ismerősök akik semmi tanulással átmentek elsőre. Sajnos ezt is el kell viselni. Valakinek megy valakinek nem. Én azokhoz tartoztam aki nem volt szerencsés. Körülbelül ennyi amit meg akartam osztani. Ezt csak úgy leírtam, mert sokan kérdezik másoktól, hogy ki mennyit tanult meg miből. Én így kezdtem a nulláról tanulni.


További szép napot kívánok mindenkinek! Sok szerencsét és kitartást.

18595. nagymate (válaszként erre: 18593. - Alexandra909)
2014. márc. 31. 13:39
Ezek szerint nem olvastad el rendesen. Nem csak ezek a pontszámok vannak,de ha jobban megnézted volna,akkor a levelek között is van pl 27 pontos is. Oda van írva,hogy 3 szempont alapján adnak rá pontot külön külön, ami lehet A,B,C,D (5,3,1,0) és ezek összegét háromszorozzák. Vagyis ha nem maximumot kapsz,akkor csak 39 pontosat kaphatsz.( pl ha ABA akkor 5+3+5=13*3=39) A 27 pontos is így jön ki,ezt vissza tudod számolni 27/3=9, és ezt a 9et kell valahogy szétosztanod,szóval lehet neked ABC vagy BBB osztályzásod volt,mert az pont 27 pontot ad.
2014. márc. 31. 13:24
Most lett meg nekem is az írásbelim és majd április 28 környékén fogják odaadni , de ma bemegyek és megkérdezem a nyelvvizsga központban a pontos dátumot. A szóbelim januárban lett meg, ott akinek a komplex sikerült az március 11-től már átvehette a bizonyítványát akinek csak az egyik része sikerült az meg 21-től vehette át az adott nyelvvizsga központban.
2014. márc. 31. 13:19
Fenn van a telc honlapján is, de szerintem semmit nem ér, mert olyan banális nyelvtani formák vannak benne, amit a hivatalos nyelvvizsgán nem nagyon szeretnek pl: I would like. Kifejezetten utálják ezt a mondat szerkezetet, itt meg minden levélben legalább kétszer szerepel. Szóval olyan ez-az egész mintha direkt akarnának félrevezetni. Plusz nem tudom, hogy számítják a leveleket, de elvileg nem is kaphattunk volna 27 pontot (nekem is 27 pontos lett a levelem). Csak mert itt a leírásban az szerepel, hogy van 45, 33,15,0 pontos levél. Ehhez képest én még egyszer se kaptam ezek közül egyik pontot se. Úgyhogy ez a leírás vagy kamu vagy már rég nem érvényes.
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook