Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
18652. tolnpal
2014. ápr. 12. 13:57

Sziasztok!


A mai angol b2 vizsgán (12.04.2014) az 1. levél Information request volt ugye?

Egy srác azzal ijesztegetett, hogy Application volt :D

Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :)

18651. thomas95
2014. ápr. 12. 12:33

Sziasztok!


A hallgatásnál az első és a harmadik feladatnál tudna valaki segíteni, hogy mik voltak a helyes válaszok?

nekem ezek lettek :1. feladat 1/c, 2/f, 3/b, 4/e, 5/a

3 .feladat: 1/a, 2/b, 3/a, 4/b, 5/c

Esetleg emlékszik valaki, hogy az igaz-hamisnál mik voltak a kérdések és mik voltak a jó válaszok?

Előre is köszi!

18650. bluebow
2014. ápr. 12. 10:20

Sziasztok,

TELC, nem hivatalos angol felkészítő anyagot ajánlok mindenki számára.


Tartalma:

- B2 szóbeli feladatok: 48 prezentációs téma (17 kidolgozva: többit személyre szabottan kell megírni), 12 discuss feladat (7 kidolgozva), 12 Task feladat (1 kidolgozva)

- szóbelire sablon mondatok, bevezetések, tippek a társalgáshoz

- szóbelire hasznos kifejezések

- vonzatos igék magyarral együtt (hasznos a szövegértéshez, nyelvtani részhez)

- mindhárom levéltípushoz sablon mondatok, mintalevelekkel (nagyon hasznos!!)


A szóbelin nagy meglepetés ezek után nem érhet! Biztos, hogy átmész, és könnyedén veszed az akadályokat. A levélírás sem okozhat nagy akadályt a dokumentum tanulmányozása után.


Ha érdekel, írj e-mailt!

18649. calella1
2014. ápr. 12. 07:30
Minden vizsgázónak sok sikert a mai napra. Legyen olyan szerencsés a vizsgátok, mint sok márciusinak :D !
2014. ápr. 11. 22:54

Szia!


Tanulj be mindegyik prezire egy két perces szösszenetet, ha blokkolsz, akkor azért még azt foszlányokban elő tudod kaparni. Én úgy izgultam, hogy semmire nem emlékszem és 55 pontom lett a 75-ből, szóval menni fog!

18647. barbika93
2014. ápr. 11. 10:26
Sziasztok!A szóbeli első feladatáról szeretnék kérdezni. Több oldalt visszaolvastam,h milyen prezentációs feladatokat kaptatok eddig.Hogy álljak neki, ha valami olyasmit kapok, amiről számomra nehéz beszélni? Vázlatot fogok írni, de mit csináljak ha leblokkolok?Annyira izgulós vagyok,h ettől a feladatottól nagyon tartok.
18646. 078a1caa65 (válaszként erre: 18644. - Ayrton1994Imola)
2014. ápr. 9. 22:35
Remélem úgy is lesz! ;-)
18645. eire90
2014. ápr. 8. 23:30
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Egy magyarról angolra fordított szöveget kellene ellenőrizni, illetve kiegészíteni bizonyos szavakkal, ha szükséges. A segítségemre lenne valaki olyan, aki mondhatni már-már profi szinten van angolból (vagy egy ismerőse), és esetleg tudna kicsit "költőibb" stílusú is lenni? :) Elég könnyű szöveg, viszont nem vagyok otthon bizonyos szófordulatokban, kifejezésekben.
2014. ápr. 7. 19:57
Fejlesztem ugyanúgy, sőt, jobban. Egy év múlva cél a felsőfok. Remélem jövő márciusban találkozunk :-)
18643. 078a1caa65
2014. ápr. 7. 17:48
Egyébként egy rövid kérdésem van. Rajtam kívül más is van akinek meglett a nyelvvizsgája és ugyanúgy napi szinten fejleszti az angol tudását? Én pl hál istennek megszerettem az angolt így szeretném még jobban fejleszteni meg szinten tartani.
18642. 078a1caa65 (válaszként erre: 18638. - Manci100)
2014. ápr. 7. 17:47
Egyébként ez se egy jó megoldás. Barátnőd ha tudná akkor az 1 óra alatt fel tudna belőle készülni? Szerintem nem. Ha meg valami hülye téma akkor meg amiatt fog stresszelni. Szerintem aki nyelvvizsgára megy annak azért illene már felkészülnie a témákból. Nem kötekedésként írom de szerintem a barátnőd így még jobban félni fog az egésztől. Pont az, hogy ne tudja milyen témák vannak azon a napon.
18641. nagymate (válaszként erre: 18638. - Manci100)
2014. ápr. 7. 16:16
Neméppen...alapból úgy csinálják,hogy lehetőleg ne beszélhess azokkal,akik utánad mennek mondjuk egy órán belül (persze telefonon megoldható lenne): ki nem mehetsz az épületből,csak ha végeztél,akkor meg olyan útvonalon,hogy a bent lévőkkel ne találkozhass. Tudtommal kb óránként cserélik a témákat,de egy órán belül se ugyanaz van mindenkinek. Nálunk pl a felkészülő helyre egyszerre 3 vagy 4 pár ment be és mindenki más témákat kapott. Előfordulhat, hogy két órával később megy a barátnőd és ugyanazt fogja kapni,szóval megmondhatod neki,hogy neked mi volt,de abszolút nem biztos,hogy ő is azt fogja kapni,szóval én erre nem alapoznék semmit se.
18640. alexandra909 (válaszként erre: 18638. - Manci100)
2014. ápr. 6. 22:16
A barátnőd 100%-an mást fog kapni mint te, ezt tapasztalatból mondom/írom, egy nyelvvizsga alkalmával van 6-8 füzet és azokat folyamatosan váltogatják. Az egy csoportban lévő 5-6 emberke kaphatja ugyanazt de a 2 órával későbbi már biztos mást fog kapni mint te. Pont azért hogy mindenki egyenlő eséllyel induljon.
2014. ápr. 6. 22:13
Sziasztok! Angol magántanárt keresek Budapesten, aki felkészítene a TELC angol B2-es szóbelimre. Aki ismer olyan tanárt, akit ajánlana, kérem keressen meg privátban. Köszönöm!
18638. manci100
2014. ápr. 6. 20:39
Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy angol b2 szóbelin mindenki ugyanazt a kérdéseket kapja amiből lehet választani?Mert ha én először megyek be vizsgázni akkor simán tovább adhatom a batátnőmnek a megadott témákat, aki csak 2 órával később kerül sorra, nem?
18637. Zolos
2014. ápr. 5. 18:15

Sziasztok!

Valaki jön jövő héten Gödöllőre B2-es angol nyelvvizsgára?

Osztálytársammal most megyünk először (és remélhetőleg utoljára),de örülnék ha pár jótanáccsal ellátnátok,főként a levéltől parázunk,de minden érdekesség buktató érdekel!

Előre is köszi!:)

18636. Vivaaa
2014. ápr. 4. 08:23

Sziasztok!


Megosztanám én is a tapasztalataimat. Március elsején voltam, elsőre meglett mindkét vizsgarész.

Megmondom őszintén már kb. december óta olvasgatom a fórumot, és a sok negatív telces tapasztalat miatt én is elég vegyek érzelmekkel mentem el vizsgázni.

Semmi negatívumot nem tudok mondani. Nekem minden téren hatalmas pozitív csalódàs a telc.

Írásbelin a felügyelő tanàr mindent pontosan elmondott, minden pontosan kezdődött, mindíg szólt hogy hol tartunk időben. A végén is odajött, megnézte hogy átsatírozta-e mindenki a ceruzás dolgait tollal, stb...szóval minden rendben ment.

Szóbelinél ugyan ez volt a helyzet. Kedves, mosolygós volt mindenki. A vizsgáztatók szintén nagyon kedvesek voltak, nagyon felszabadultnak éreztem magam a vizsga után, de a vizsga alatt sem voltam feszült egyáltalán. Hozzáteszem, hogy nem azért, mert annyira biztos voltam benne hogy meglesz, sőt, mivel most voltam először, nem nagyon tudtam hogy hol van az a szint, ami már jó egy középfoknak, ezért mikor kijöttem szinte biztos voltam benne hogy nem sikerült, de ennek ellenére sem éreztem rosszul magam. Tehát én teljes mértékben elégedett vagyok a szervezéssel, persze nyilván ez vizsgahelytől és vizsgáztatótól is függ, és a telcel mint típussal is. :)

18635. alexandra909 (válaszként erre: 18632. - Calella1)
2014. ápr. 3. 19:38
Nekem vegyes tapasztalatim vannak, volt amikor nagyon precízek és kedvesek voltak . pl az adott hölgy az egyes részek előtt mindig szólt hogy mennyi időnk van még, felhívta a figyelmünket a tollas és a ceruzás verzióra is, és még a levélnél is elmondta az alapvető követelményeket, de volt olyan vizsgám is ahol valakinek tönkre ment a tolla, kért a vizsgáztatótól és azt mondta hogy bocs de nem tehetek érted semmit, ha mi nem adunk a gyereknek akkor nem is tudta volna tovább írni a vizsgáját. Nekem személy szerint az volt legidegesítőbb, hogy rosszul vagy szinte olvashatatlanul írták fel az időpontokat a táblára, na meg azt se értem, hogy levélírásnál miért kell belemászni az ember arcába, épp elég hogy 30 perc van rá, nem hogy még a tanárnak szóljak, hogy mennyen már arrébb mert tőle nem tudok haladni.
18634. moninho (válaszként erre: 18632. - Calella1)
2014. ápr. 3. 16:10

Majdnem egyet értenék Veled. Két vizsgahelyen voltam vizsgázni, egyiknél tényleg egyet értek Veled. Jelzem meg lett a nyelvvizsgám, a rossz tapasztalat ellenére a mostani vizsgán. Tehát nem a keserű szájíz szól belőlem.

Eset: regisztráció elindul a megadott időpontban 8.30. Beregisztrálnak mindenkit. Egyesével szólítanak elfoglalod a padot, kiosztják a lapokat, elmondja mit hova írj. Elkezdheted a vizsgát 9.12-kor az első öt feladat (reading, language) befejezési határideje táblára felírva 10.30. Laza 15 percet vettek el a 90 ből.

2014. ápr. 3. 13:46
Calella1 nagyjából összefoglalta a lényeget!
18632. calella1
2014. ápr. 3. 12:49
A jövőbeni vizsgázóknak: én is úgy látom, hogy nagyon korrekt a TELC. Mikor készültünk a nyelvvizsgára, rengeteget olvastam vissza a fórumon és egyre jobban elbátortalanodtam, mert rengeteg a negatív kritika. Túl vagyunk rajta és csak azt mondhatom nagyon is korrektek mind a szóbelin mind az írásbelin! Nálunk még a magnón is annyira rendes volt a hölgy, mielőtt elkezdődött, direkt kipróbálta, hogy milyen hangerőn menjen, mindenki jó hallja-e. Egy titka van a vizsgának, készülni kell.
2014. ápr. 2. 17:44
Én csak egyszer voltam szóbelin, így nem tudok sok véleményt mondani, csak ami akkor volt. Korrektek, azt tudom mondani, és 15 percnél biztos nem volt több. Én a harmadik résznél kicsit beragadtam és megkérdezték, hogy akarok e még valamit mondani. Mondd azt, hogy igen! A harmadik részemre csak 12 pontot kaptam, valszeg azért, mert nem mondtam semmit az erőltetésre.
18630. alexandra909 (válaszként erre: 18622. - Szinezek)
2014. ápr. 2. 17:16
Ez sok mindentől is függ. pl.: mennyi vizsgázó van, visszajönnek-e a vizsgázók a megfelelő időpontra, illetve milyen mentalitása van az adott vizsgáztatónak. Az idősebb vizsgáztatók stopperral mérik az időt, a fiatalabbak meg ha látják hogy jó vagy idő előtt leállítanak. De szerintem 15-20 percnél biztos nem tartott tovább az egész szóbeli része.
18629. Habcsoook (válaszként erre: 18622. - Szinezek)
2014. ápr. 2. 16:47

Szia,

Mikor én voltam szóbelizni, akkor a bemutatkozást sem hagyták elmondani és utána szinte mined feladatrésznél félbeszakítottak vagy engem vagy a vizsgázó páromat és mehettünk tovább a következő feladathoz.

Persze gondolom ez is vizsgahelytől vagy vizsgáztatótól függ, hogy mennyi idejük van és hogy mennyire szeretné a feleleteket teljesen végighallgatni.

18628. szinezek (válaszként erre: 18624. - Ayrton1994Imola)
2014. ápr. 2. 16:41
Köszönöm! Megpróbálok akkor ügyesen gazdálkodni az időmmel :)
18627. szinezek
2014. ápr. 2. 16:40

Számomra is az Akadémiás volt a legkönnyebb, de sajnos be kell látnunk, hogy az már elavult a Telc mostani szintjéhez. A TIT-es könyvre azt gondolom rá kell érezni, szerintem többen is írták már, hogy a Telc logikáját kell átvenni, ha ez egy idő után megy, azt gondolom lassan, de biztosan nekünk is meglesz a vizsgánk! :)

A Klett-eshez sajnos meg még csak most fogok hozzá állni :s

2014. ápr. 2. 14:38
Kicsit nehezebb, talán ennyire nem húzós a vizsga, de ha azt kivégzed 60%+ra, akkor nem lehet gond élesben-
18625. Alice_92
2014. ápr. 2. 13:14
Szinezek!neked is nehezebb volt a TIT-es konyv mint az osszes tobbi?a vizsgan is ilyen lesz?:S
2014. ápr. 2. 12:59
Mikor én voltam bemutatkozás sem volt, annyira idő hiján voltunk, nem néztek ezek semmit, csak hogy pörögjön minél hamarabb. Ettől függetlenül nem szólnak bele, lezárhatod, meg attól nem kell félni, hogy abba sem tudod hagyni. :-)
18623. szinezek
2014. ápr. 2. 11:14
Illetve még valami. A prezentációt tényleg leállítják 1,5 perc után vagy azért lezárhatom a végét a mondandómnak?
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook