Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
18712. Beby22 (válaszként erre: 18711. - Nagymate)
2014. ápr. 16. 16:34
Hát a honlapon április 28. volt, de én is nagyon remélem, hogy esetleg előbb megkapjuk a bizit :)
18711. nagymate
2014. ápr. 16. 16:06
remélem jövőhéten oda adják már a márciusi nyelvvizsgát...
18710. erazor
2014. ápr. 16. 15:09
És mi vitt rá arra, hogy akár 1 db zárójelet is tegyél a levélbe?
18709. 078a1caa65
2014. ápr. 16. 12:40
Emlékszem én az összes levélt megcímeztem. Még azt is, ahol e-mailt kellet írni. Ezek miatt nem nullázták le a levelemet. A 4 írásbeli közül egyszer lett lenullázva a levelem, mikor tollal írtam és sok zárójel volt benne.
18708. erazor
2014. ápr. 16. 09:07

"Sőt,szerintem sehova sincs odaírva, hogy meg kell címezni,de akkor is kell."


A feladatban rendkívül pontosan leírják, hogy a címzésnél is mit várnak el. A márciusiban legalábbis így volt. Szerencsére akkor meglett, így nemtom a mostanival mi a helyzet,de érdekesnek találom,ha nem írták bele.

18707. tictac
2014. ápr. 15. 20:56
Igazából azért nem írtam rá címzést, mert nem volt a feladatleírásban és eddig olyan levélírási feladatokat oldottam meg amiben le volt írva h kell. Ezért féltem ha írok akkor meg azért vonnak le pontot.(mert az elköszönés meg bele volt írva) Kicsit túlkomplikáltam a dolgot, de ezek szerint inkább írnom kellett volna.. bár remélem azért nem nullázzák le teljesen.De köszönöm a válaszokat :)
18706. alexandra909 (válaszként erre: 18701. - Tictac)
2014. ápr. 15. 19:18
Nálam konkrétan volt ilyen levél anno, az augusztusi, én akkor kitaláltam egy címet, sokan nem írtak, és mint te is utána töprengtek el, hogy ezzel lehet hibát vétetek. Szerintem ezért nem fogják lenullázni a leveledet, de súlyos pontokat vonhatnak le tőled. Mert a nyelvvizsgán a leveleknél a valóságot próbálják meg imitálni, és ezért kötelező a cím, másképp kinek írod a leveledet. De a kedvesebb felügyelő tanárok ezt el is szokták mondani a leveles feladat előtt, legalábbis nekem eddig mindig elmondták.
18705. nagymate (válaszként erre: 18701. - Tictac)
2014. ápr. 15. 18:57
Tökmindegy,hogy ott van-e,hogy címezd meg,vagy ne. Sőt,szerintem sehova sincs odaírva, hogy meg kell címezni,de akkor is kell. Ez az egész levélnek a lényege,hogy úgy írd a levelet,mintha tényleg egy valódit írnál,vagyis meg kell címezni. A dátum annyira nem fontos,hiszem anélkül is fel tudod adni. (Nem tudom milyen levél volt,de ha email,akkor is ugyanúgy meg kell címezni,csak úgy,mintha egy emailt írnál). Én simán kinézek ezért egy levél nullázást,mivel a postánál tovább nem jutna a levelet,de attól függ,hogy mekkora szerencséd lesz a javítóknál. Nyilván ők is tudják,hogy egy valódi levélre ráírnád ezeket,de sok embert nem érdekel ez. Mindenesetre érdeklődj utána,hogy másnál ezért mennyi levonás járt.
18704. erazor
2014. ápr. 15. 15:27

Angol B2...


A hallgatás 3. részénél az eltűnt személy valami piros volt. Nem emléxem pontosan teljesen miért,de valami olyasmi volt,hogy az évet ugyan említette,de nem az eltűnt személy volt 17 éves.Viszont vót nála egy piros táska.

Nekem az írásbelim már megvan,és hát az van amire számítottam... a szóbeli 50százszor nehezebb.Eddig szóbelit még nem mertem bevállalni. Választásnak kedvenc sportszemélyiségemről kellett lökni..az sima volt.páromtól is tudtam kérdezgetni 2őt. A másik kettőt én katasztrófeálisnak ítélem meg. Egyáltalán nincs a beszédkészségem B2 szinten.

A 2. feladatban valami reklámokkal akartak új pénzeket benyerni,hogy erre meg arra felhasználják a bevételt. és akkor fejtegesd ki a véleményed....gagyeeeeeeee..magyarul is kb 2 mondatos a véleményem. azé itt mondtam,de 5-nél nem többet sztem.

A 3. vitte a prímet. Talán a legegyszerűbb lehetett vagy nemtom. Ovisoknak kellett partit szervezgetni. Sajna meg volt adva a helyszín,így azon aztán nem lehetett vitázni. Érdekes,hogy a vizsgáztató megkérdezte tőlem,hogy na és hol rendeznénk meg?...mondottam neki,benne van a feladatban,hogy a lokális kindergartenben, uhhogy ez nem téma.Hát erről a részről nem sokat beszéltünk..csak alap,hogy mi legyen a kaja, hogy kéne felbérelni bohócot meg magiciant.


Össszvissz amugy nem gáz ez a telc. A tanárok is rendesek nagyon. Bár a mai napig nem értem miért a szóbeli része a könnyebb a nyelvvizsgáknak,de hát jó.Azé talán meglesz,mert a magnózás nem lett túl rossz.

2014. ápr. 15. 14:36
Én csak a dátumot mulasztottam el márciusban, de ettől még max pontos lett. Az egész címzés elhagyása azonban szerintem súlyos formai hiba, nem fogod megúszni levonások nélkül.
18702. Lilly.A.
2014. ápr. 14. 18:34
Szerintem ettől még nem nullázzák le a leveled... Bár én lehet, hogy rosszul tudom, de a feladat leírástól függetlenül is kell címezni... Én írtam címzettet, saját címet és ref.linet is... Még egyszer jelzem ez csak saját vélemény, én sem tudom....
18701. tictac
2014. ápr. 14. 15:28
Én úgy emlékszem, hogy angol B2 panaszlevelénél nem volt a feladatleírásban, h tartalmaznia kell a saját címet és a címzettet és a ref.linet. Ugye akkor nem kellett leírni? Ha nem írtam bele a levélbe ezért lenullázhatják? Előre is köszönöm a választ!
18700. tolnpal
2014. ápr. 13. 20:39
Olyan kár, hogy nem lehet hamarabb megnézni a megoldásokat.. :P
18699. hockey5
2014. ápr. 13. 19:45
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy Dunakeszin volt esetleg valaki angol b2-nől nyelvvizsgázni?
18698. Bálint19 (válaszként erre: 18695. - Martiin19)
2014. ápr. 13. 18:17

Nyugi! :) Tuti meg lesz a szóbelid! :)

A szóbelin amire nagyon figyelnek, az az, hogy folyamatosan beszél, beszélj és beszélj. Nem azt mondom, hogy a nyelvtan nem számít,de itt a lényeg,hogy németül beszélj amennyit csak tudsz, nyelvtant is figyelembe veszik,de nem olyan szigorúan! :)

Mi sem jutottunk a végére, és mondták mosolyogva, h danke, és mehettünk is ki :)

18697. tolnpal (válaszként erre: 18696. - Barbika93)
2014. ápr. 13. 17:48
Hivatalosan zárójelbe kell tenni, és azután áthúzni, de nem hiszem, hogy ezen problémáznának
18696. barbika93
2014. ápr. 13. 16:05
Én tollal írtam a levelet. Néhol van 1-2 áthúzás benne. Szerintetek azért szólnak?
18695. martiin19 (válaszként erre: 18693. - Bálint19)
2014. ápr. 13. 15:57

Szerintem sem lesz gond belőle, ha a leveled kilóra és helyesírásilag is megfelel. :)

Nekem még annyi kérdésem lenne, hogy szóbelinél mire kellett nagyon figyelni? Vagy mi az amit szeretnek/nem szeretnek?

Mert mi a társammal a Diskussion és Problemlösung feladatoknál nem jutottunk megoldásra, viszont leállítottak minket. Illetve a Diskussionnál egyikünk sem igazán foglalt állást, én többnyire csak a szövegre hivatkozva soroltam föl leginkább ellenérveket az étrendkiegészítős cuccok ellen. Szóval nem igazán vagyok biztos benne, hogy emiatt meglesz a szóbeli...

2014. ápr. 13. 15:07
Szerintem ezért nem fognak, nekünk azt mondták jól radírozzunk ki mindent ami nem kell, mert a scannel rosszul olvashatja akkor be!
18693. Bálint19 (válaszként erre: 18692. - Gota14)
2014. ápr. 13. 14:36

Örülök, hogy megosztottátok a véleményeteket! :)

Nem csak én vagyok így, hogy nagyon nehéz volt a NÉMET írásbeli.

Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek, az nagy gáz, ha a levelem az első oldalon maszatos lett a radírozás és az izzadt kezem miatt? Nagyon remélem,hogy ezért nem vonnak le pontot :(

18692. Gota14 (válaszként erre: 18686. - Bálint19)
2014. ápr. 13. 14:04

nekem is az írásbeli volt nehéz, meg valahogy az idő sem volt olyan nagyon sok... Sajnos betűkre egyáltalán nem emlékszem :/ elég sokat gyakoroltam itthon, de az első feladatnál azt is nehéz volt néha eldöntenem, hogy melyik cím melyik szöveghez tartozik. levélnél én is Beschwerdét írtam mert azt gyakoroltam itthon, szerintem jó lett, de arra se merek nagyon semmit mondani, mert angolnál is jónak éreztem és épphogy meglett :D hallot szövegnél én volt, amit tök tisztán értettem, volt amit csak tippeltem. ja és igen, a nyelvhelyesség elég durva volt, én a 2.-ból kettőben vagyok biztos h jó a többit csak tippeltem :D

A szóbeli nekem is könnyű volt,először a borravalóról kellett beszélni, hogy adok-e, ha igen akkor mennyit, miért adok meg stb...a másik meg az volt h ha meginterjúvolhatnánk egy híres embert, akkor ki lenne az és mit kérdeznénk tőle.

18691. tolnpal (válaszként erre: 18689. - Lilly.A.)
2014. ápr. 13. 12:22
Én nem azt választottam, de azt kellett írni.
18690. tolnpal
2014. ápr. 13. 12:20
Én nem azt választottam, de azt kellett írni
18689. Lilly.A.
2014. ápr. 13. 10:28
Valaki b2 angol vizsgán választotta a 2. levelet? Panasz levelet kellett írni?
18688. thomas95
2014. ápr. 13. 10:21

Esetleg a magnóra még valaki emlékszik hogy mik voltak a helyes válaszok? És az igaz/hamis-nál ki mit írt?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

18687. martiin19 (válaszként erre: 18686. - Bálint19)
2014. ápr. 13. 09:02

Helló!

Én is NÉMET középfokon voltam tegnap, és szerintem is meglepően nehéz volt a szövegértés és a nyelvtan is. Rajtam a hallott szöveg értése is kifogott 1-2 ponton.

A levélnél én is Beschwerét írtam, az sima ügy volt.

Az szövegértés első feladatánál nekem is a harmadik e, az utána lévő i, aztán h volt. :) Az első kettő pedig: j,b ha jól emlékszek.

A szövegértés második feladatánál nálam a sorrend : b,a,b,b,a,c azt hiszem, de már nem emlékszek pontosan.

A nyelvtant kb végigtippeltem én is, annál rendesen beidegesedtem. :D

18686. Bálint19 (válaszként erre: 18684. - Gota14)
2014. ápr. 13. 07:35

Szia! :)

Én voltam NÉMETBŐL középfokon tegnap.

Gyerekek, szerintem nagyon durván nehéz volt, a szövegértés is, illetve a nyelvtan is.

Nem igazán emlékszem pontosan a megoldásokra, a nyelvtan 3. részét össze-vissza tippeltem, semmit nem értettem belőle szinte. A levélnél Beschwerdét írtam, Aufenhalt-ot foglaltam le, Németben egy családnál laktam és tanultam a nyelvet,de nem tetszett írtam sok mindent, hogy miért nem.

A szóbeli gyerekjáték volt, maximum 5 percig beszéltünk. Bemutatkozás, Prezentáció-Urlaub, majd a diskussion-nál táplálékkiegészítőkről kellett vitázzunk, egészséges-e, mire jó stb. Majd a Problemlösüng az egy német embernek kellett tervezni egy programot.

Most jutott eszembe. A szövegértés második feladatánál nekem ez jött ki: b,a,b,b,b az utolsó az c kellett volna legyen, elrontottam sajnos.

Illetve az első feladatnál, azt tudom,hogy volt nekem a harmadik e betűt írtam, utána volt egy i és talán h is, ha jól emlékszem.

Neked hogy ment? :)

18685. Zolos
2014. ápr. 13. 07:25

Magnó nálam

1 kislány a csokival - ...diet

2 a tanárok - shocking statistics

3 mikor sok adatot mondott - wrong size

4 utolsó - community success

5 volt mèg egy,oda betippeltem a jobs endangered

Igaz-hamis nálam 5igaz-5hamis volt

Utolsó feladat

1 a buszok 9utan mehetnek

2 könyvtár 5.30elott kell kölcsönözni

3 az eltűnt személy szerintem 17 volt szoval a korát említette(bár itt a végén mondott valami piros szatyrot talán)

4 a festmény typical volt,bár a végèn mondta hogy unfinished,de utána kifejtette hogy ez tipikus kubista azért ilyen

5 az időjárás meg changeable mert lesz eső meg szél (szerintem)

Szóbeli beszèd része:

-legrosszabb nyaralás

-legjobb ajándék amit valaha kaptál

Vitázni az internetes zaklatásról kellett

Az utolsó meg egy tüntetés szervezése volt a szupermarket ellen,hogy megmentsük a parkot.

Egyèbként Gödöllőn minden pár más témát kapott :D

18684. Gota14
2014. ápr. 12. 20:01
Németből volt valaki ma? Középen
18683. ildikoooo
2014. ápr. 12. 19:52
és esetleg magnóra emlékszik még valaki?
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook