Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
18802. animal-lover (válaszként erre: 18801. - Megmondókapitány)
2014. máj. 12. 14:33

Nem tudom h merészeled lehülyézni másnak a véleményét? Ki vagy itt? A nagy leosztó? Esetleg kételkedhetsz, de nem kellene lehülyézni.:(


Különben meg nem hinném, h csak a Telc vizsga előnyeit kellene hangsúlyozni. Aki vizsgára készül úgy is felelősséggel eldönti. Eldönti h neki melyik a jobb. Mert hát nem vagyunk egyformák. Valakinek ez, valakinek meg az megy nehezebben. Így vagy 8-9 féle vizsgából lehet válogatni,mixelni,- persze a szóbeliből mindenképp a Telcet középfokon.

2014. máj. 12. 00:48

Ez biztos hülyeség,hogy aki bukott annak eredménye előbb felkerül. Nyílván nem tudják egyszerre mindet feltölteni,csak folyamatosan. Lehet névsor szerint töltik fel,de lehet mindenkinek csak van egy random azonosítószáma és az alapján. Lényegtelen,nem ezen kéne gondolkozni szerintem.

Azoknak,akik váltani akarnak,meg azt üzenem,hogy gondolkodjanak el. Én 4 hónap alatt megtanultam lényegében egyedül középfokra és sikerült. Nem,nem vagyok zseni,csak kitartó (persze szerencse is kell,ez tény). Viszont akik azért akarnak váltani másik nyelvvizsgára,mert lenullázzák a levelét,az kicsit gondolkozzon el,hogy más miért nem 0 pontos levelet kapott. Sokkal előrébb jutna az ember,ha magában keresné a hibát és próbálná kijavítani azt,amit elrontott. Lehet csak szimplán nem tanították meg neki,hogy hogyan kell egy hivatalos levelet megírni (formalitásokat) és lehet ez már akkora hibának számít (ezt nem tudom). Ha sok volt a helyesírási hiba,az se a telc hibája,meg az se,ha másról ír az ember,meg az se,ha nem tudja az illető a levélírás szabályait. Aki komolyan gondolja a nyelvvizsgát az nem arra gondol,hogy inkább keres valami másikat,mert hogy őszinte legyek a telc se nehéz egyáltalán.Láttam én már sokkal durvább középfokú feladatsorokat is.

Röviden csak annyi,hogy valószínűleg nem a telc nullázza le véletlenszerűen a leveleket,hanem a vizsgázó rontott el valamit. Ezt le kell nyelni,megtudni valahogy hogy mit rontott el és megtanulni hogy hogyan kell.


Igazán nem akartam megbántani senkit se ezzel a hozzászólással,de egyszerűen én úgy látom,hogy sokan inkább a könnyebb utat választanák ilyen helyzetekben(nem csak nyelvvizsgán,hanem az életben is) pedig a nehezebb út hosszútávon kifizetődőbb és csak hozzáállás kérdése az egész.

18800. tolnpal
2014. máj. 12. 00:04

Tisztelt TELC Nyelvvizsgaközpont!


Szeretném megköszönni, hogy megcáfolták számomra a rémhíreket a nyelvvizsgákkal kapcsolatban, és megmutatták, hogy megfelelő felkészüléssel, és munkával, meg lehet írni, akár levelet is, 100 %-osra.

Utólag már örülök, hogy a jó múltkor az írásbeli nyelvvizsgám 59,33 százalékos lett, mert valószínűleg jelenleg fele ennyire sem beszélnék már angolul, és okulván ebből, szinten fogom tartani az angol tudásomat.

További kellemes vizsgáztatást, és sok elégedett ügyfelet kívánok önöknek!

Üdvözlettel,:

T. Pál

18799. Zolos (válaszként erre: 18797. - Ae246d483a)
2014. máj. 11. 13:03
Köszönöm szépen!
18798. ae246d483a (válaszként erre: 18790. - Animal-lover)
2014. máj. 11. 12:19

Kedves animal-lover!


Mi már évek óta csak a vizsga napján reggel juttatjuk el vizsgaanyagot a vizsgahelyekre és még aznap vissza is visszük a központba.


A 137/2008. (V.16) Korm. rendelet március 20-tól változott. Az egyik módosítás, hogy ezentúl a többi vizsgarendszernek is a vizsga napján kell eljuttatnia a vizsgaanyagokat a vizsgák helyszínére.


A vizsgahelyek működését jellemzően a központ szokta határozott időre vagy véglegesen felfüggeszteni, amennyiben nem a belső szabályzatnak megfelelően járnak el. Ez a 88 vizsgahelyünknek kevesebb, mint 5%-át érinti.

18797. ae246d483a (válaszként erre: 18786. - Zolos)
2014. máj. 11. 12:11

Kedves Zolos!

Igen, a megtekintési eseményen történő részvételről adunk igazolást.

2014. máj. 11. 08:55
Amiről én írtam az megtörtént. Akár logikus, akár nem.Nem most kezdtem a telcet:(Igaz az a bukás igen rég volt.De csak vitázzatok tovább.)
18795. Khian (válaszként erre: 18794. - Erazor)
2014. máj. 11. 08:50

Szia!


Az eredmények tényleg folyamatosan kerülnek fel, akik már voltak többször telcen azok valószínűleg tudják, hogy nem akkor vannak fenn az eredmények amikor kiírják az oldalra (az csak egy hír, ami tartalmaz egy linket), hanem előfordul, hogy napközben már elérhető, ezen az oldalon: [link]

Azt viszont én sem gondolom, hogy azoké kerül fel először akik megbuktak, próbáltunk már mi is logikát találni a sorrendben, de nem sikerült.

18794. erazor
2014. máj. 11. 06:53

A telcre ne menjen olyan,aki nem tud gondolkodni. Nagy különbség van az egyes nyelvvizsgák között. Én bebiztosításként elmentem pannonra, és ég és föld. Mindkettő sikerült aztán, és hogy mennyire sz.r a telc, pannonnál amikor már tudtam ,hogy a telc írtásbeli meglett alapból a pénzem 50%át adták csak vissza, pedig hátra volt még vizsgáig 3 hét. azaz kb hozzá se nyultak az adataimhoz, de azér kezelési költséget levontak. Telcnél lazán visszakaptam mindent.


Na de. Szóval a telc a szövegértésre megy rá nagyon. Akinek ez nincs, az menjen más nyelvvizsgára, mert a pannon meg pont hogy nem. Ott pl a hallás utáni is, 10 kérdés, az kb azt jelenti, hogy 10 mondatos szöveget hallasz, és versenyt futsz az idővel, hogy leírd a válaszokat. Ott nincsenek felesleges mondatok, minden amit hallasz fontos! Telcnél meg logikázni kell, a válasz sosincs benn szórol szóra.


Az eredményekhez utoljára..március elsejei vizsga eredményeinél 17.55kor rakták fel a honlapra kb. Addig oldalt semmi sem jelent meg. Mivel nem tudhatja a rendszer, hogy ki akarja megnézni,hiszen nem azonosítottam magam. Amikor baloldalt megjelent, márpedig percenként frissítettem az oldalt, akkor meg nem írta ki,hogy nekem nincs fennt. Úgy-ahogy van hülyeség ez, hogy a bukottaknak már 4 órától fennvan. Kész.

18793. a26d447ed2
2014. máj. 10. 21:47
Én sem értem az összefüggést és ezért is írtam ezt neked animal-lover. Érdekes módon én is sokadjára megyek vizsgázni, még se a vizsgaközpontra fogom a dolgokat meg másokban keresem a hibát, hanem magamban, mert azzal, hogy másokat okolok, meg hülyeségeket állítok nem lesz jobb. Az origót meg inkább hagyjuk,mert ott lett eddig életem eddigi legrosszabb vizsga eredménye.
18792. animal-lover (válaszként erre: 18788. - Erazor)
2014. máj. 10. 21:17
Elmondom, h megértsd. fellépsz, de 4 tanuló közül épp csak , és csakis annak van fenn az eredménye aki bukott. A többiek eredménye nincs is fenn .Legalább egy órÁT kell várni amíg a többiek eredménye ott van. ..És ez megismétlődik más alkalmakkor is.. Akkor mire gondolnál? Csakis arra, h a bukott hamarabb fenn van.
18791. erazor
2014. máj. 10. 21:15

Nem ennyi,mert fel sem fogod, hogy nem lehetett az a tapasztalatod..ez a baj. Leírtam, hogy miért. Nemhiszem, hogy túl nehéz lenne megérteni, hogy a vizsgaeredmények akkor vannak fennt,amikor baloldalon kiírja..De amikor te baloldalt meglátod senki sem tudja, hogy egy sikeres vagy sikertelen vizsgázó akarja megnézni az eredményeit. ,stimmt?


Lehet amugy jókat írsz, de hiteltelen vagy az én szememben, mert az eredmények megjelentetéséről is óriási butaságokat állítasz.

18790. animal-lover (válaszként erre: 18783. - Ae246d483a)
2014. máj. 10. 21:11

Akkor folytatom: A vizsgázók 80% -ának lett sikeres a vizsgája. Szép. Mondjuk, csak úgy, megnéznénk, h a kizárt vizsgahelyek közül melyik vizsgázó volt az/azok, akik nemhogy átmentek, de mondjuk 100% -kos levelet írtak mind közép, mind felsőfokon? Kizárt vizsgahely most szépen profitál.

Persze ez a Telc-nek sem nagy ügy, mert egy csomó vizsgázót ad hónapról hónapra a kizárt vizsgahely. Hogy milyen anyagból dolgoznak, Egyértelmű. Érdekes eredmények születhetnének, ha a vizsagaanyagok nem pénteken érkeznének a vizsgahelyekre hanem szombaton reggel futárral..... Kíváncsi vagyok erre mit reagálsz , kedves Telc?

18789. animal-lover (válaszként erre: 18788. - Erazor)
2014. máj. 10. 21:00
Nekem az volt a tapasztalatom. ennyi.
18788. erazor
2014. máj. 10. 18:58

Pedig sajnos sületlenséheket írsz.


Mégis hogy kivitelezhető az, hogy a bukásokat teszik fel először..gondolj már bele..amikor fellépsz a honlapjukra még nem tudja a rendszer, hogy te ki vagy. És már akkor megjelennek a vizsgaeredmények, ha fennvannak. Ha meg nincsenek fenn,akkor nem..Egyszerre jelenik meg mindenkinek.Ezt csak szimplán végig kellen gondolnod. Fogalmam sincs honnan szereztél evvel ellenkező tapasztalatokat, mert érted??? képtelenség...Fizikailag megvalósíthatatlan, hacsak nem figyelnek mindenhol kamerával, hogy áhááá most épp egy bukott írta be, hogy telc.hu, akkor ennek jelenítsük meg baloldalt, hogy fennvannak az eredmények.


áhh...

18787. animal-lover (válaszként erre: 18783. - Ae246d483a)
2014. máj. 10. 15:46

Ez nem a reklám helye, ami volt, elmúlt. A TELC -hamisÍtóktók is hangos a weboldal.Mert sorra zárják ki a vizsgahelyeket...Vajon miért???

Én tapasztalatból írtam, írásbeli tekintetében nagyon kedvező, h minden írásbeli feladatához szótár használható/kivéve a tesztet, de ott meg nincs 40% limit.Én felelősségteljesen szoktam írni, amiért vállalom a felelősséget.Semmilyen vizsgaközpontokkal kapcsolatos fórummal nem állok kapcsolatban, :ez a hazugság.

18786. Zolos (válaszként erre: 18782. - Ae246d483a)
2014. máj. 10. 15:36
Ha beutazok a vizsgaközpontba megtekinteni az eredményt (délelőtt lehet) akkor a vizsgaközpont tudja igazolni valahogyan hogy ott voltam,mert diák vagyok és szükséges igazolást bemutatnom?
18785. Bálint19
2014. máj. 10. 15:03

El sem hiszem, hogy meg lett a második nyelvvizsgám! Ezúttal németből! :) Mindenkinek gratulálok!!! :) A most soron következőknek pedig jó tanulást, és sok sikert!


1. szóbeli részpontszám 25

2. szóbeli részpontszám 25

3. szóbeli részpontszám 23

Hallgatás részpontszám 42.5

1. írásbeli részpontszám 57.5

2. írásbeli részpontszám 19.5

3. írásbeli részpontszám 33

Összpontszám 225.5

Eredmény C

18784. ae246d483a (válaszként erre: 18781. - Ica0215)
2014. máj. 10. 11:47

Kedves ica0215!


Tudjuk ajánlani a [link] lapon, a levélíráshoz kapcsolódó segédleteket. Gyakorlott levéljavító tanárok válogatták össze segítségképpen.

18783. ae246d483a (válaszként erre: 18780. - Animal-lover)
2014. máj. 10. 11:45

Kedves animal-lover!

Nem tudom, az ITK mivel jutalmazza, amiért az egyéb vizsgaközpontokkal kapcsolatos fórumokon őket népszerűsíti, de egy botrányoktól hangos vizsgarendszert nem reklámoznék…

18782. ae246d483a
2014. máj. 10. 11:44

Kedves Vizsgázók!

Gratulálunk az eredményes vizsgákhoz! Az áprilisi vizsgán a vizsgázók majdnem 80%-ának lett részben vagy egészben sikeres a vizsgája. Szép teljesítmény!!


Az eredményeket egyszerre töltjük fel és publikáljuk a honlapon, nem teszünk különbséget az eredmények sikeressége között.


Aki nem tudja megnézni az eredményét, ott a jelentkezéskor a személyes adatokban történhetett elírás, ami emiatt rosszul szerepel a rendszerben. Ezen esetben hétfőn az ügyfélszolgálati iroda szívesen nyújt segítséget.


Kérjük, hogy ilyen esetekben az adatainak módosítását is kérje, hiszen az a cél, hogy a nyelvvizsga-bizonyítványokon jó adat szerepeljen. Rontott bizonyítvány esetén a NYAK (Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ) legtöbb esetben csak hatósági igazolást állít ki, új bizonyítványt nem.


TELC Nyelvvizsgaközpont

18781. ica0215
2014. máj. 10. 11:37
Az írásbelim másodjára sem lett meg:/ A szóbelim elsőre sikerült...Milyen levelek várhatóak a májusi vizsgára szerintetek? Azzal vannak problémáim. Valamiért 0 pontos lett ez is meg az előző is. Az előzőnél nem jól értelmeztem a témát,de most tuti jól értelmeztem és jókat is írtam szerintem,de hát ez van... ECLlel érdemes próbálozni? Ott milyen az írásbeli,nem tudja valaki? Dexamot mondják, hogy könnyű,de az csak októberben lesz...
18780. animal-lover (válaszként erre: 18757. - Yanyala)
2014. máj. 10. 08:47
ITK írásbeli./ Rigó. Újítva van:)
18779. mucinyuszi
2014. máj. 10. 08:28

Sziasztok!Végre sikerült!Megvan az írásbelim is!Köszönöm mindenkinek!!Nagyon boldog vagyok.Ez a fórum nagyon sokat segített!!! 1éve kűzdök,ha előbb átböngészem ezt a fórumot már előbb is sikerült volna!

Akiknek nem sikerült,ne adjátok fel!Mindig ismétlődik minden feladat!!!A leveleket dolgozzátok ki,mert azok mindig ismétlődnek!

18778. Gota14
2014. máj. 9. 21:58

1. szóbeli részpontszám 19

2. szóbeli részpontszám 21

3. szóbeli részpontszám 21

Hallgatás részpontszám 42.5

1. írásbeli részpontszám 50

2. írásbeli részpontszám 13.5

3. írásbeli részpontszám 33

Összpontszám 200

Eredmény C


Nem valami túl izmos, de a lényeg h megvan :DD

18777. tolnpal
2014. máj. 9. 21:39

Azoknak, akiknek sikerült!! :D

www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM


Akiknek nem, azoknak meg kitartás!

SIKER!!!! :D

B2 angol írásbeli.


1. írásbeli részpontszám 65

2. írásbeli részpontszám 19.5

3. írásbeli részpontszám 45

Összpontszám 129.5

Eredmény B

18776. glill
2014. máj. 9. 21:18

3 órája nem sikerült belépnem, most, hogy sikerült, az írja, hogy nincs az adatoknak megfelelő eredmény.

Lehet, hogy még nem töltötték fel az enyémet vagy miért lehet ez?

18775. Zolos
2014. máj. 9. 20:48
Sikerült belépni, és megérte várni !! Mindenki tartson ki,mostmár hamarosan jó lesz :)
2014. máj. 9. 20:38
nekem is sikerült és meglett!:) kitartás!
18773. aminaviv
2014. máj. 9. 20:31
Sikerült belépnem!!! Kitartás mindenkinek!
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook