Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
18832. picilany7
2014. máj. 31. 17:23
Szia. Nekem 2. Nektek? Milyen megoldásokat kaptatok?
18831. Aklim
2014. máj. 31. 17:07

Sziasztok!

Nektek mennyi X lett a 3. feladatban?

2014. máj. 31. 15:25

Szia zuhatag!

Írnál valamit a mai angolról?

Köszi!

18829. zuhatag
2014. máj. 31. 15:18

Sziasztok!


Ki, milyennek találta a mai angol vizsgát?

Szerintem egy kicsit nehéz volt...

2014. máj. 31. 09:41

Sziasztok!

Először is, sok szerencsét a ma vizsgázóknak! :)

Ha a vizsga után erre tévednétek, elmondanátok, hogy milyen feladatok voltak? Szóbelin mik voltak a témák, mi volt a levél témája? Én ugyan csak a köv. alkalomra megyek, de az infók mindig jól jönnek. :)

Köszönöm!

18827. boszorka23
2014. máj. 30. 17:04

Sziasztok!


angol szókártyák ha érdekel valakit akkor itt le lehet tölteni


[link]

18826. lvivi
2014. máj. 30. 11:49
Szuper , köszönöm a válaszokat ! :) mindenkinek sok szerencsét holnapra :)
18825. Habcsoook (válaszként erre: 18823. - Lvivi)
2014. máj. 30. 07:44
Szia! Nekem már megvan a szóbelim és éles vizsgán is2x hallgattuk meg, sőt a gyakorlókönyveimben is úgy van, hogy "You will hear the interview twice"
18824. hockey5 (válaszként erre: 18823. - Lvivi)
2014. máj. 30. 06:48
Szia! Én megcsináltam az általuk biztosított felületen a tesztet, és ott is azt írták, hogy 2x hallgatjuk majd meg :)
18823. lvivi
2014. máj. 29. 20:21
Sziasztok! Május 31-én megyek angolból középfokra. Aki szintén ekkor jön, kérdezném, hogy a hallott szövegértésben a második feladattípust (true-false) 2-szer hallgathatjuk meg, vagy csak egyszer? Köszönöm előre is a választ :)
18822. Habcsoook (válaszként erre: 18817. - Endzs19)
2014. máj. 29. 11:04
Szia! Az mindenképpen jó, ha gyarkorlod a feladatokat, illetve a mindennapos tevékenységeid közé igyekszel beépíteni az angolt. Viszont azt javaslom, hogy legkésőbb a vizsga előtt menj el egy vizsgafelkészítő kurzusra, vagy keress egy másik magántanárt, mert lehetnek olyan hibák pl a leveleidben, amiket jó, ha szakeberrel át tudsz beszélni, ki tudsz javítani. A másik fele meg az, hogy a szóbelire például a szituációs feladatra is tudsz vele gyakorolni. Nem azt mondom, hogy lehetetlen egyedül felkészülnöd, mert én is ismerek olyat, akinek sikerült, pedig ő sem tanulta régóta a nyelvet, de azért a nyelvvizsgázók nagy többségének segít, ha van valaki mellette, aki kijavítja, segíti. ;) Sok sikert a tanuláshoz! :)
18821. animal-lover (válaszként erre: 18812. - Kingbig)
2014. máj. 28. 12:31
notification?;- ez már igen régen volt. Most?
18820. animal-lover (válaszként erre: 18817. - Endzs19)
2014. máj. 28. 12:28

Esély az mindíg van:)

nyelvtani alaposság? Ki ellenőrzi? nem hiszem, h magadtól szuper nyelvtannal tudsz megszólalni akár írásban, akár szóban. a tanár erre van.nem ezen kell spórolni.:)A középfokú tudás nemcsak vizsgapapír!

18819. N0rsz (válaszként erre: 18818. - N0rsz)
2014. máj. 28. 11:24

grapefrut@hotmail.com

itt elértek

18818. N0rsz
2014. máj. 28. 11:23

Sziasztok!Sikeres TELC B2,C1(szinttől függően) ősszel-Nálam

Az órákat a 11. kerületben tartom a Móricz Zs. körtér közelében. 1500-1800/ óra óradíj mellett.

Segítek valóra váltani az álmod,

amennyiben azt határoztad el, hogy:

-végre úgy tanulsz meg angolul, hogy többé NE FÉLJ MEGSZÓLALNI

-bekerülsz álmaid cégéhez, ahol a NYELVTUDÁS ALAPFELTÉTEL(akár szakmai is)

-végre bezsebeled azt a középfokú c-t a DIPLOMÁHOZ vagy a FELVÉTELIHEZ

-KÜLFÖLDÖN kezdesz ÚJ életet

-BÁRMIRŐL tudj társalogni, örömedet leld a beszédben

-hogy végre te is ÉRTSD, BESZÉLD és SZERESD a világ legbeszéltebb nyelvét.

Egy lelkes, türelmes, kreatív, mégis szigorú középiskolai és nyelviskolai tanár, írországi és angliai tapasztalattal, PÉNZTÁRCA-BARÁT árakkal, KEDVEZMÉNYES BÉRLET konstrukciókkal vár téged diákjai körébe! Kezdőtől felsőfokú szintig, 5-99 éves korig:) általános(ECL, TELC, BME...) , üzleti(CORVINUS, BGF, KITEX), marketing, IFO vizsgákra is készítek.

Óráimat barátságos, jól frekventált, jól felszerelt helyen tartom, teljesen személyre szabva. Érdemes beszerezni egy nagy tárhelyű pendrivot, mert szinte sosem távozol üres kézzel az órákról. Minden szükséges tananyag a rendelkezésre áll, így nem kell könyvekre költened, elég csak kinyomtatni őket.

18817. Endzs19
2014. máj. 27. 14:23
Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi. Tavaly december óta tanulom az angol nyelvet, eleinte magántanárral, mivel az alapoktól kellett vennem. Szerencsémre egész gyorsan átvettük a nyelvtant. Március végére már teljesen végig vettük, ez a gyors haladás annak is köszönhető volt, hogy anno ált iskolában 3 évet angoloztam, s sok minden meg maradt. Most tanár nélkül tanulok (ugyanis már lassan egy hónapja nem jelentkezik a tanárom…), illetve készülök a középfokúra, amit október-november környékén szeretnék megcsinálni. Most angol nyelvű, könnyített olvasmányokat olvasok, a 3dik szintnél járok. csinálom az internet található szövegértéses, nyelvtani és levélírásos feladatokat. Szóbelire el kezdtem magamtól kidolgozni a tételeket. Mennyi esélyem van rá, hogy idén sikeres lesz a vizsgám, ha tanár nélkül készülök fel?
18816. KGabi86 (válaszként erre: 18815. - SEGÍTSETEK!)
2014. máj. 25. 17:17
igen
18815. SEGÍTSETEK! (válaszként erre: 18782. - Ae246d483a)
2014. máj. 24. 23:37
TÉNYLEG A NÉMET B2 HALLÁS UTÁNI SZÖVEGÉRTÉSNÉL MINDHÁROM FELADATRÉSZ IGAZ-HAMIS LESZ? Csak mert a mintán így van.... Előre is köszönöm a választ! :) Évi
2014. máj. 24. 22:12

Csak azért regisztráltam, hogy kérdezhessek itt valamit... :)

Telc német B2-re fogok menni... Néztem a telc honlapján lévő mintafeladatsort, mert elvileg ugyebár olyat fogunk kapni... A kérdésem (főleg annak, aki a közelmúltban vizsgázott): TÉNYLEG A NÉMET HALLÁS UTÁNI SZÖVEGÉRTÉSNÉL MINDHÁROM FELADATRÉSZ IGAZ-HAMIS LESZ? Csak mert a mintán így van.... Előre is köszönöm a választ! :)Évi

18813. Habcsoook (válaszként erre: 18812. - Kingbig)
2014. máj. 21. 20:50
Én nem nagyon, de a panaszleveleket sűrűn szokták kérni. vagy esetleg az infokérő, ami esélyes lehet...
18812. kingbig
2014. máj. 21. 19:14
Valaki sejti milyen levélre számíthatunk?
18811. Habcsoook (válaszként erre: 18809. - Karola90210)
2014. máj. 17. 12:44

Az előzőn én nem voltam, de nagyon remélem, hogy a mostani nem lesz túl nehéz, bár már jó ideje készülök rá, de akkor sem szeretném, ha meglepetés érne :P

Én leginkább a levéltől tartok :/ Szerintetek milyne levél várható?

18810. Zolos (válaszként erre: 18809. - Karola90210)
2014. máj. 15. 20:41

Nem volt nagyon vészes,én nehezebbre számítottam,volt pár becsapós feladat,kellett figyelni de összeségében nem volt nehéz.

Levél az panasz és információkérő volt ha jól tudom.

Magnó eléggé érthető volt,egyedül a harmadik feladat volt szerintem nehéz a többihez képest. :)

2014. máj. 15. 16:55
Sziasztok!! :) Mit gondoltok, nehéz lesz a május 31. nyelvvizsga?? Az előző mennyire volt nehéz?
18808. ae246d483a (válaszként erre: 18800. - Tolnpal)
2014. máj. 13. 13:44

Kedves T. Pál!


Köszönjük a hozzászólást!

Gratulálunk az eredményéhez! Minden jót kívánunk!

2014. máj. 12. 21:33
Sajnos fórumon nehezen jön elő,de remélem nem ironikusan akartad írni,mert (maradjunk az általad számolt adatoknál) 800 óra igenis elég. Ez persze csak a "nettó", bruttóba több,mert ebbe nem tartozik bele a filmnézés idegen nyelven,ami szintén nagyon fontos szerintem. (Én pl minden este megnéztem 3 jóbarátok/southpark/familyguy részt.)
18806. animal-lover (válaszként erre: 18805. - Megmondókapitány)
2014. máj. 12. 16:28
hát igen, az ha jól számolom neki 800 óra volt. Igen, 800 óra után már én is elküldeném a diákjaimat vizsgázni:)O)
18805. megmondókapitány (válaszként erre: 18803. - Animal-lover)
2014. máj. 12. 14:49
Sántít vagy nem,ez az igazság. Neki álltam és minden nap minimum 5-6 órát tanultam. Miért ne lehetne igaz? Akiknek évekig tart,azok általában heti 1-2 órát tanulnak csak angolul. Persze van annak is előnye,mert ha sokáig nem szólalnak meg (pár évig) angolul,akkor is hamarabb előjön belőlük. Belőlem meg valószínűleg pár hónap után is alig jönne elő valami,mert "túl gyorsan" tanultam. Amúgy nekem van olyan ismerősöm,aki előkészítősbe járt gimibe és már 9.es korában meglett a középfokúja (januárban úgy,hogy előtte ő se tanulta a nyelvet). Neki az volt a titka,hogy alapból az előkészítősbe ugye szinte csak nyelvet tanultak és még mellette heti 20 (!) órát járt magántanárhoz.
18804. megmondókapitány (válaszként erre: 18802. - Animal-lover)
2014. máj. 12. 14:45

Mert ez egyszerűen nonszen. Nem azt írtam,hogy te vagy hülye,hanem hogy biztos nem így működik. Azt nem írtam,hogy nem tapasztalhattad ezt,mert én elhiszem neked,hogy előbb felkerültek az eredményeid és volt sikeres a vizsgád,de ebből még nem kell feltétlen arra következtetni,hogy aki bukott azé előtt felkerül. Nem fog a telc egy (amúgy nem bonyolult) programot írni azért,hogy előbb a sikertelen vizsgázók adatait töltsék fel. Teljesen felesleges lenne. Még egyszer mondom,hogy elhiszem neked amit tapasztaltál,de ez lehet teljesen véletlen,vagy a névsorban is lehet elől,vagy akármilyen más szisztéma alapján lehetsz előrébb a sorba a többiekkel szemben,amit a telc figyelembe vehet. Az is lehet csak egyszerűen,hogy régiók szerint töltik fel és te olyan régióban vagy. Szerintem ezt sose fogjuk megtudni,de lényegtelen is,mert ezen a pár órán semmi se múlik.


Én nem az előnyeit hangsúlyoztam. Vannak hátrányai,ez tény,de én konkrétan a levélírást emeltem ki és abban sem előny sem hátrány nincs. Én csak azt mondtam,hogy nem kell feltétlen másban keresni a hibát és emiatt a legegyszerűbb nyelvvizsgával mixelni,amikor alapból a telc se arról híres,hogy ez a legnehezebb az országban. Nincsenek tapasztalataim más nyelvvizsgákkal,de nem egyszer olvastam a fórumon,hogy valakinek lenullázták a levelét és egyből érdeklődött,hogy milyen másikra menjen,ami sikerülni fog. Még szerencse,hogy csak egy kresz van az országban,mert ha több lenne,akkor ott is valószínűleg mindenki a másikat választaná egy bukás után,de különös módon így ha valaki elbukja a kreszt,akkor elmegy újra és újra amíg nem sikerül. A bukás mindenhol benne van a pakliban,azért is nem adják ingyen a dolgokat.

18803. animal-lover (válaszként erre: 18801. - Megmondókapitány)
2014. máj. 12. 14:36
HM...4 hónap alatt vizsgaszintre jutni ????Másoknak évek, amíből el mernek indulni. Ez egy kicsit azért sántít.
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook