Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2014. júl. 8. 12:13
Senki nem tudja milyen levéltémák voltak májusi, és az áprilisi vizsgán? ha valaki tudja, körülbelül írja le, legyen szíves.
18921. Kynga23
2014. júl. 8. 11:24

Kedves Ayrton1994Imola és Zolos!

Nekem is nagy szükségem lenne a levélhez segítségre.Mert nekem is sikerült írnom egy nulla pontos levelet.És megyek a következőre is ami augusztus 9.-én lesz.Előre is köszönöm a segítségeteket.

18920. zsenci
2014. júl. 5. 10:39
SziasztOk! Van-e valakinek az olvasott szövegértésekről információja? Mik voltak, nagyjából milyen témákban? Azért ott sokat kell silabizálni, nem egy barátságos feladat.Köszönöm előre is!
18919. Zolos (válaszként erre: 18916. - Scoubi)
2014. júl. 3. 21:29
Holnap megpróbálom elküldeni ha lesz időm, de legkésőbb hétvégén.
18918. Balage222
2014. júl. 3. 20:59

Azoknak, akik a levéllel küzdenek:

Sokat számít a formátum. Legyen címzés ez nagyon fontos, saját címnek valamit kitalálsz. Ha e-mail-t kell írni, akkor is legyen egy From - To. Kell referencia, ide elég annyi, hogy Enquire vagy complain, stb, de írhatsz teljes mondatot, hogy mivel kapcsolatban, a lényeg, hogy legyen. Aztán megfelelő megszólítás. Fontos még, hogy értelem szerűen legyen tagolva a levél, bekezdés sorkihagyás. És a végére biggyesszünk egy aláírást. Az én tanárom nagyon szigorúan pontozta ezeket a felkészülés alatt. Persze, ahogy kell a vizsgán jól elrontottam a levelet, főleg a begyakorolt mondatokat pufogtattam benne, de meglett a szükséges pontszám.

Remélem tudtam segíteni.

18917. monstrd
2014. júl. 3. 17:33
telces szóbeli cikk témák nálam privátban aki gondolja szivesen segítek
18916. scoubi
2014. júl. 3. 16:14

Kedves Ayrton1994Imola és Zolos!


Én nagyon szívesen fogadnám a segítségeteket, mert mindig a levél résznél bukom el a vizsgát. Leírni se merem már, hogy hány sikertelen írásbelin vagyok túl, mikor a szóbelim már 1 éve megvan.


Megtennétek, hogy a big.smile@mailbox.hu-ra küldenétek segítséget? Nagyon megköszönném! Ezer hála!


Melody* Én is ugyan ilyen helyzetben vagyok, mint Te, bár ez tudom, hogy nem vigasztal :/

18915. acsandi
2014. júl. 3. 14:51

Sziasztok4


Német középfokú nyelvvizsgára készülök, de a SOTE-n tanultam hat félévet németül, TELC nél még véletlenül sem. Megírtam náluk a szintfelmérőt; ez alapján mehetek vizsgafelkészítő tanfolyamra. Vannak félelmeim, hisz csak ami a szavakat illeti, a főiskolán teljesen mást tanultam-jó korábban is foglalkoztam már a nyelvvel.... a tanfolyam most kezdődik, vizsga aug elején. Szerintetek?

Semmi tapasztalatom ..

Köszi

Ács

18914. animal-lover (válaszként erre: 18910. - Kistigris11)
2014. júl. 3. 14:19
Semmi esélyed a 2 ponttal.-sztem:(
18913. monstrd
2014. júl. 2. 16:05

Sztem nyelvvizsga sikeressége függ az adott nyelvtől is. Nekem az angol nyelvvizsga könnyebbnek tűnt, és lazábbak voltak a szóbelin is a témák, franciából nehezebbek nagyon rámentek kisebbségekkel kapcsolatos témákra pl: nemzetiségek, bevándorlás, környezetszennyezés, női jogok, női politikusok,testi fogyatékkal élők jogai és lehetőségei,szavazások, gazdasági válság, ilyesmik.

Igazából sztem csak szókincs kell a vizsgára, nyelvtan kevesebb ,meg ne állj le mikor beszélsz, ,ha nem tudod próbáld meg körül írni, az sem baj nem tökéletes. mindig kérdezzetek vissza,és vizsgáztatókhoz is, azt is nézik mennyire vagy kreatív,és kezdeményező. Érdemes leírni a szóbeli előtt kihasználni időt és 2. résznél röviden összefoglalni szöveg lényegét kezd te témát azzal is megy idő , miközben meg másik beszél próbálj meg kérdéseket, vagy mondatokat kitalálni. Ált. a vizsgáztatói kérdés, amire nem lehet számítani, az okozhat problémát, de hallgatni nem szabad, meg, gyakran keresni szavakat ,mert azt lepontozzák. nem kell bővített mondat elég ha kulcsszavakkal beszélsz, ha tudtok, tereljétek témát is , témán belül. ide jók kötőszavak meg töltelék átvezető kifejezések . szóbelin ált második rész szokott nehezebb menni cikk, 3. rész már annyira röviden ennyi.

18912. monstrd
2014. júl. 2. 12:57

Sziasztok! akik franciából v olaszból mennnek nyelvvizsgázni v terveznek menni szívesen mesélek tapasztalatokról, levélírástémákról és szóbeliről.

írjatok

18911. monstrd
2014. júl. 2. 12:56
Sziasztok! akit franciából v olaszból mentek nyelvvizsgázni v terveznek menni szívesen mesélek tapasztalatokról, levélírástémákról és szóbeliről.
2014. júl. 1. 20:29

Sziasztok. május 31-én vizsgáztam Telc német középszint írásbelin és megint csak 2 pont kellett volna a sikeres nyelvvizsgához. szeretnék fellebezni, milyen indokot lehetne írni?

Előre is köszönöm a segítséget :)

2014. júl. 1. 15:32
Sziasztok. Szeretnék kérni egy kis segítséget. Vki nem tudja véletlenül, hogy visszamenőleg milyen levéltémák voltak Telc németen? köszi előre is.
18908. webfufuke
2014. jún. 27. 19:25
Ja és még annyit, hogy most május 31-én írtam a nyelvvizsgát! :)
18907. webfufuke (válaszként erre: 18895. - Melody*)
2014. jún. 27. 19:23
Hát azért nem mindenhol van így.....Az én angoltanárom szinte semmit nem készített minket a nyelvvizsgára+ 3-4 hónapot össze voltunk vonva, mert hiányzott a tanár! Oké, áltaános iskola 3.-8 osztályában heti 5 órában tanultam angolt, úgyhogy ott szereztem a sikeres nyelvvizsgához szükséges tudás nagy részét.Mellesleg nálunk majdhogynem kötelező volt elmenni nyolcadik végén alapfokra: és lám, mindenkinek sikerült. Azóta már három osztálytársamnak is megvan a középfokúja+ évfolyamtársamnak a felsőfok! Szeptembertől kezdve jártam magántanárhoz heti 1 órában, hogy átvegyük a nyelvtanokat, és gyakoroljam a levélírást stb. Viszont elmondhatom, hogy önszorgalom nélkül ez is roppant kevés lett volna.. Zenehallgatás, annak a zeneszövegnek a lefordítása, szavak kiszótárazása, filmek nézése angolul (feliratosan vagy anélkül) sokat segített a magnónál és az írásbelinél is, mivel rengeteg olyan szót fedeztem fel a reading-ekben, amit a zeneszövegben talált ismeretlen szavak által ismertem meg! Összegezve: Fizethetsz akármennyit tanfolyamokért, magántanárért, ha nincsen önszorgalmad 50%-ban sikertelennek könyvelheted el a még meg nem írt nyelvvizsgádat.Ezt nem neked írom Melody, csak általános igazság! És sok sikert mindenkinek, akinek most nem jött össze!!! :D
2014. jún. 24. 19:31

Nálam is lehet jelentkezni segítségért, amit tudok ajánlani:


Tippek,ötletek az írásbeli sikeres teljesítéséhez

Igény szerint a szóbelire is

Levelek, amik tanulmányozásával szinte biztosra vehető a max pontos levél.(tapasztalat)


Természetesen ingyen és bérmentve!

18905. Zolos (válaszként erre: 18899. - Habcsoook)
2014. jún. 23. 22:05

Ha van lehetőséged akkor mindenképp menj el a megtekintési eseményre, mert ott választ kaphatsz a kérdéseidre, készségesen elmagyarázzák hogy mi és mennyit ért.

Melody* te se add fel, meglesz az ha bízol magadban, ne azt nézd hogy mennyi ment el, hanem azt hogy most meglesz.

Ha gondoljátok akkor e-mailben tudok küldeni egy táblázatot (csak fotózni tudom a kinyomtatott papírt), én onnan tanultam meg a fontosabb fordulatokat plussz hozzátettem pár olyan mondatot ami nagyon szükséges volt a kötelezően kifejtendőeken túl és 39/45 lett. Ha úgy gondoljátok írjatok üzenetet és szívesen elküldöm! :)

18904. boszorka23 (válaszként erre: 18903. - Melody*)
2014. jún. 23. 12:17
Igazad van Melody... de nem kell rájuk figyelni. Sokan voltak és vannak jó helyen jó időben kaptak egy könnyebb levelet és kész. És meglett a nyelvvizsga. Persze nem adják ingyen. És a záróvizsgát igen? Ugyan már. Nem tudom, te hogyan állsz, de ha megvan pl a záróvizsgád akkor nézd azt hogy félig tele a pohár. Igen olvastam én is milyen mocskolódások mennek, de nem lep meg. Mint ahogyan az sem, hogy választás előtt ki lett hirdetve a híres nevezetes diplomamentő program és még mindig nincsen belőle semmi sem, sztem nem is lesz :D Hála égnek én nem regisztráltam rá , most már járok angoltanárhoz is és igaza van abban, a legeslegjobb diplamantő program a sok sok beszélgetés angolul, önálló fordítgatás , szókincsfejlesztés. De igen valóban nyomorultabbul érzi magát az ember. Én azzal nyugtáztam a dolgaimat hogy amikor leállamvizsgáztam úgy engedett el a záróvizsga bizottság hogy a szakdogámat további kutatási fejlesztésekre lehet még felhasználni. Szóval ennek függvényében mindenképp kell a nyelvvizsga és kutatok is tovább, ugyanis angol nyelvű cikkeket fordítok. Szerintem érdemes valamely érdeklődési területtel kapcsolatban hosszabb-rövidebb cikket keresni, mert nem csak a szókincse fejlődik az embernek, de ha egynyelvű szótárt használsz fejlődni fog a szövegértésed is. Szeretik középfokon is a szleng szavakat és szininím szavakat. Ami még sztem fontos, de ha jobban belegondolsz úgy működik az egész , hogy hidd el magadnak hogy medérdemled a sikert.
18903. Melody*
2014. jún. 23. 11:02
eduline.hu oldalon az eltörölnék a nyelvvizsgakövetelményt a diplomához fórumcímek alatt megtalálod a "kedves" hozzászólásokat. Sok ilyen cikk van, érdemes mindegyik hozzászólást végigolvasni ha fel akarod magad idegesíteni! :-D
18902. dittácska30 (válaszként erre: 18897. - Melody*)
2014. jún. 22. 20:11
Milyen másik fórum van, ahol írtad, hogy megy a mocskolódás? Meg tudod adni a linket? Mert elolvasnám mi megy ott! Köszi
2014. jún. 22. 20:09

Sziasztok! Nekem csak a szóbeli sikerült angolból, sajnos az írásbelihez még 5,5 pont kellet volna. :( Az a fura, hogy a tanfolyamon én írtam mindig a legjobb leveleket (a tanárom szerint), legtöbbször 45 pont, a legrosszabb is 39 pont volt. És erre a vizsgán 21 pontot kaptam rá?! Nem értem!

Mind1! Én újra megyek írásbelizni aug. 9-én. Nem adom fel. :) Németből is sikerült anno, akkor már angolból is legyen! ;)

18900. Habcsoook (válaszként erre: 18897. - Melody*)
2014. jún. 22. 07:56

Tényleg ne add fel! Közel vagy a célhoz, ilyenkor nem szabad megfutamodni! ;)

Ami pedig azokat illeti, akik abban látják örömüket, hogy más kudarcán élvezkedjenek: remélem boldogok vele. Sajnos azt be kell látnunk, hogy ebben az országban divat az elégedetlenkedés és divat belerúgni abba, aki amúgy is a padlón van. De ez nem jelenti azt, hogy igazuk lenne! Sőt! Én ilyenkor szoktam azt érezni, hogy most már csak azért is megmutatom nekik! ;)Fel a fejjel!

18899. Habcsoook (válaszként erre: 18894. - Webfufuke)
2014. jún. 22. 07:53
Elhiszem, hogy nem leküzdhetetlen és azt is aláírom, hogy bennem van a hiba, de az mégiscsak furcsa, hogy az egész írásbeli 80%-os vagy afölötti, de a levelem 0 pontos lett. Vaéamit nagyon benézhettem. A bosszantó csak az, hogy rengeteget készültem rá. :( Talán majd legközelebb.
2014. jún. 21. 22:49
Nem szeretnék közhelyeket puffogtatni, hogy ne add fel és barátai, de most ez a helyzet. Semmivel sem vagy kevesebb, mint az, akinek már megvan, ezt hidd el. Meglesz az a levél, segítek, csak írj egy üzenetet e-mail címmel. Amennyiben másképp döntesz, az a te dolgod, csak nem szeretném, ha ezt később megbánnád.
18897. Melody* (válaszként erre: 18896. - Ayrton1994Imola)
2014. jún. 21. 22:44

Köszönöm a segítséged, de befejeztem, angol nyelvvizsgára nem megyek többet. Nekiállok majd a németnek, de nem azért, hogy nyelvvizsgát szerezzek, hanem hogy tudjak annyira, kimenjek Ausztriába dolgozni. Nekem inkább nem kell a diplomám.

Egy másik fórumon annyira megy a mocskolódás azokkal szemben, akiknek nem sikerült a nyelvvizsga, hogy csak nézek. Olyanokat írnak sokan, hogy akik nem tudnak letenni középfokon egy nyelvvizsgát, azok dögöljenek éhen és soha ne is kapják meg a diplomát, mert nem érdemlik meg. Milyen ország ez, de komolyan? Ennyi rosszindulatot...

Ah, ne haragudjatok, hogy itt öntöttem ki a bánatom, de mikor az ember érzi, sok munkája van valamiben és ennek ellenére semmi látszata, na az szörnyen rossz érzés és ezt tetőzi, hogy sokan más nyomorúságán élvezkednek és beledöfnek mégegyet a szerencsétlenbe, hogy érezze magát még nyomorultabbul.......

2014. jún. 21. 22:32
Ne keseredj el Melody, meglesz az. Azonban még mindig nem írtál nekem üzenetben e-mail elérhetőséget, hogy tudjak neked küldeni leveleket.
18895. Melody*
2014. jún. 21. 21:12
Igen, nem leküzdhetetlen biztos, de a középiskolai tanárok már célirányosan készíthetik fel a diákokat a nyelvvizsgára a középiskolákban (elképzelésem szerint). Egyszerűen tudják a feladattípusokat és azokat gyakoroltatják. Amikor én voltam középiskolás, még nem is vették ennyire komolyan a nyelvtanulást. Most meg hiába végeztem el egy 8 hónapos angol nyelvtanfolyamot és beszélem is a nyelvet, ha egyszerűen más kell a nyelvvizsgához! Én is rengeteg levelet írtam, amit a tanárom kijavított és őszerinte jóval 80% fölöttiek voltak. Ellenben nyelvvizsgán használtam (a levélben) azokat a szófordulatokat, mondatokat amelyeket betanítottak velem és mégis lehúzták!!A szóbelim 93% lett, az írásbelim meg 54%. Ez van....
18894. webfufuke
2014. jún. 21. 11:36
Sziasztok! Egyből meglett az angol középfok C-m! Összesen 230,5 pontot kaptam a 300-ból. Szóbelinél 2 pontot veszítettem mindegyik résznél, levelem 45/39 . Szóval egyáltalán nem megírhatatlan! Sok sikert azoknak legközelebbre, akiknek nem jött össze! Üdv: Egy 16 éves lány :)
2014. jún. 20. 20:11

A nyelvvizsgázók egy része leküzdhetetlen akadálynak érzi a levélírást. A TELC vizsgák során mi is rendszeresen találkozunk ilyen hallgatókkal és persze sikeresekkel is.

Nemrégiben alkalmam volt a frankfurti TELC központ illetékesének álláspontját meghallgatni a nulla pontos levelekkel és a levélírás rejtelmeivel kapcsolatban. Mit mondjak, elég tanulságos volt...


Ha parabolát szeretnék tartani a vizsgázók elé, akkor az alábbi 7 pontban foglalnám össze a biztosan sikertelen levél megírásának titkát:


1. Semmiképpen ne olvassa el alaposan a feladatot! Tudja, az ördög a részletekben rejlik, tehát jobb, ha távol tartja magát tőle.


2. Különösen ügyeljen arra, hogy a megadott szempontokról még véletlenül se tegyen említést levelében!

3. Az nagyban elősegíti a cél elérését, ha szándékosan izgatja magát. Például nagyon hatásos, ha magában mormolgatja: úgyse tudom megírni, úgyse tudom megírni...

4. Ha szereti a meglepetéseket, nagyon hatásos lehet a vizsga előtt a levélírás gyakorlásának teljes hiánya. Ezzel két legyet üthet egy csapásra: gőze se lesz a feladatról - így biztosan nem fordulhat elő, hogy érinti valamelyik előre megadott szempontot; másrészt ezzel a módszerrel könnyedén elérheti, hogy biztosan kifusson a rendelkezésre álló 30 perces időkeretből.

5. Ha az előző pontot betartja, akkor valószínűleg szinte automatikusan tudja biztosítani azt is, hogy "írásművének" külalakja még véletlenül se hasonlítson egy levélre. Fokozottan ügyeljen arra, hogy szabályos megszólítást, keltezést, elköszönő formulát még véletlenül se tartalmazzon megoldása!

6. A hatékonyságot nagyban növeli, ha írásának hossza lényegesen kevesebb, mint 150 szó és azt is célravezető, ha teljesen mellőzi a melléknevek, határozószavak, kötőszavak használatát.

7. Végül ne feledkezzünk meg a nyelvtanról sem. Ha nem akar kockáztatni, akkor sokat segíthet a szórend összekeverése, az alany/állítmány időnkénti tudatos elhagyása és az igeidők szisztematikus keverése is.

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook