Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
2014. szept. 5. 16:08
Sziasztok! Sürgős segítséget szeretnék kérni. Miért nem tudok belépni és megnézni az augusztusi nyelvvizsga eredményemet? Teljesen tanácstalan vagyok! :(
18981. Giozo
2014. szept. 5. 13:33
Sikerült nekemis:) Alig hiszem el!!:)
18980. capylya
2014. szept. 5. 10:18
Meglett a komplex! Úr isten köszönöm azoknak akik segítettek a levélben és küldtek csomó példa levelet, nagyon-nagyon hálás vagyok, tényleg nem teljesíthetetlen vizsga, meglett elsőre. :)
18979. boszorka23
2014. szept. 5. 10:05
81 % beszédkészség :) Sikerült a szóbelim , örülök neki :)
18978. frks
2014. szept. 5. 08:48

Sziasztok!

Akit érint: nekem már fent van az augusztusi vizsgaeredményem.

18977. KRics
2014. szept. 3. 10:28
Német B2 írásbeli nyelvvizsgára bármilyen segítséget örömmel fogadok e-mailben a következő címre: kosakalm@t-online.hu! Köszönöm!
18976. valaki92
2014. szept. 1. 16:58

Sziasztok!


Van itt valaki, aki október 4-én fog németből vizsgázni? Esetleg Székesfehérváron?


A levél mennyire durva? Én attól tartok a legjobban az írásbelin. A többi a gyakorlókönyves feladatok alapján bőven meg kell, hogy legyen...

A prezentáció részhez elég a választható témák közül egyet kidolgozni és azt mondom majd el, vagy kikötik, hogy melyiket mondjam a lehetőségek közül? Egyéb tanácsot, észrevételt is szívesen vennék!


Előre is köszönöm!

18975. Zolos (válaszként erre: 18974. - Lkyo)
2014. aug. 26. 16:44
Én úgy tudom, de nyugodtan javítson ki bárki ha tévedek, hogy a BME nyelvvizsga az csak államilag elismert, a Telc viszont biztos hogy államilag és nemzetközileg is.
18974. lkyo
2014. aug. 25. 17:53

Sziasztok!

Középfokú angol szóbeli nyelvvizsgára Ti melyik nyelvvizsga típust ajánlanátok? Telc vagy Bme ? Telc szimpatikusnak tűnik viszont sokan mondják, hogy a Bme könnyebb. Köszönöm!

18973. geejza
2014. aug. 11. 20:44
kecsa92, remélem neked van igazad, köszi a válaszokat :D
18972. dittácska30 (válaszként erre: 18970. - Geejza)
2014. aug. 11. 17:28
Nekünk azt mondták, hogy a 33-ashoz ne írjunk semmit és azt nem pontozzák a nyomdahiba miatt.
18971. kecsa92
2014. aug. 11. 16:57
Nekünk azt mondták h arra automatikusan megkapja mindenki pontot. Elvileg, remélem gyakorlatban is így lesz :)
18970. geejza
2014. aug. 11. 16:02
Üdv, én is most szombaton voltam angolból nyelv vizsgázni, és nálunk is mondták, hogy a 33-asnál(nytan második feladatnál) nyomdahiba van, vagy ilyesmi... nah most, én ahhoz már besatíroztam valamit válasznak... ilyenkor mi lesz? Úgy értem, hogy szerintetek kapok pontot rá, vagy nem?
18969. szaffancs (válaszként erre: 18960. - Giozo)
2014. aug. 11. 13:20

Szia Giozo!


Az 1. feladatban szinte ugyanazt írtam, mint te, bár én a dohányzásos kérdéshez a fresh air for everyone-t kapcsoltam, meggyőződésem, hogy az a jó, a többi teljesen stimmel.


A Listening 3-ra is ugyanaz, szóról szóra.

18968. kecsa92
2014. aug. 11. 11:44

Sziasztok! Én is szombaton voltam Telc vizsgán. Angol középfok írásbeli.

Az első feladatnál én is a fresh air for everyone-t írtam, sztem a szöveg lényegében is erről szólt, meg egyszerűen nekem a többi lehetőség közül egyik se párosult hozzá. A másodikra én is a fatal meetinget írtam, mivel a végén írta le, talán ha jól értelmeztem, hogy az okozta a bálna vesztét, mert a hajó kapitány túl közel ment a bálnához, vagy össze is ütköztek valami ilyesmi, már pontosan nem emlékszem. A delfineshez már nem tudom mit írtam, de nem a playmate wanted-ot és látom többen azzal párosították szal azt elrontottam :D az úszóshoz végülis én az új úszási technikákat írtam, de így utólag elgondolva lehet inkább, az improved performance-t kellett volna. Az utolsóhoz meg én is a no too sweet truth-ot, ami sztem is biztos jó. Úgyh az első feladatból 5-ből 2 vagy 3 jó választ remélek.

A második feladatnál én b,c,b,c,c sorrendet jelöltem. Ahogy olvastam a hozzászólásokat az első kettőt ronthattam el, viszont a harmadik és az uccsó kettő, amiben a doki véleményét kellett kikérni, meg h lassulnak az oxxigénhiány miatt az jó lesz, szal 5-ből 3 jó választ itt is várok.


A harmadik feladatnál ahogy át tudtam nézni a végén (szerencsére most az előző vizsgákkal ellentétben maradt kb 5 percem átnézni) 10-ből 7-8 tuti jó, de olvasva itt már véleményeket a 16 éves unokahugoshoz talán én se találtam megoldást, szal remélem 10-ből 8 is jó lehet akár.


A nyelvtani résznél az első feladat sztem most nem volt oan nehéz, mint mondjuk májusban vagy márciusban mikor voltam az első két alkalommal (és amikor sajna nem sikerült :D ) itt 10-ből 6-ot tutira vettem a maradék 4-nél vaciláltam, de remélem legalább 1 jó lesz belőle és 10-ből 7 pontom lesz.


A másik nyelvtani feladat számomra oan volt mint mindig. Ha kb 60 percem lenne rá, akkor tudnám talán úgy megcsinálni h 10-ből 7-8 jó legyen :D de mivel azért érdemes 15 perc alatt letudni ezt a feladatot ezért általába itt 3-4 jó válaszom szokott lenni. 3-at tudtam biztosra, és ha még az ígérethez híven hozzáadják a 33-asat akkor 10-ből 4-re itt is számítok.


Ami a levelet illeti, én a panaszleveleset választottam, a másikat szinte el se olvastam. Véleményem szerint nem volt nehéz a panaszlevél. A szüleidet meglepted egy 1 hetes pihenővel és szar volt az a lényeg :D meg volt adva h szar volt a kabin a hajón, a wellnes részleg nem működött, nyelvi megértési problémák voltak meg mégvolt valami már nem emlékszek.

Leírtam az elején h van egy probléma ami engem boldogtalanná és mérgessé tett, utána említettem pár infót a hirdetésből, h mien fasza az éterrem meg wellnes részleg meg stb. és akkor utána leírtam h mennyire boldog voltam mikor megtaláltam ezt a hirdetést, mivel már régóta meg akartam lepni a szüleimet valami hasónlóval, de attól tartok, hogy a következő pontok miatt panaszt kell tennem, és akkor felsoroltam, hogy a kabinok piszkosak voltak és hiányosak, a wellness részleg nem működött pedig a szüleim használni akarták, szaunázni vagy mit írtam, akkor néhányan a személyzetből nem tudtak angolul, ami sztem a mai világban megengedhetetlen. A végére pedig leírtam egy sablonszöveget amit betanultam a panaszlevelekhez. ( I hope, you understand my problem and I also believe that you are going to deal with it and the situation will be solved for both of our satisfaction. To tell the truth, I want a full refund. In other case, yo do not fulfil my requirement, I will go further)

A márciusi és a májusi levelemből kiindulva én 33 pontra mindenképpen számítok, legalább is bízom benne. Márciusban csak 21 pontot kaptam amin meglepődtem de aztán átgondolva jogosnak tartottam. Májusban pedig 33 pontot kaptam amin kicsit meglepődtem mert kevesebbre számíottam. Az eddig tapasztalok alapján számítok a 33 pontra ami nem lenne rossz mivel akkor harmadik nekifutásra végre sikerülhetne az írásbelim is.

18967. mermaid86
2014. aug. 10. 19:59
Otyka 25 az első feladatunk egyforma,én is ezt írtam mindenhová:)
2014. aug. 10. 13:14

Sziasztok!

A tegnapi panaszlevél miről szólt? Mert én azt el sem olvastam,mivel a másikat írtam....

18965. dittácska30 (válaszként erre: 18963. - Otyka25)
2014. aug. 10. 12:36

Szia! Nálunk azt mondták, hogy a 33-ashoz ne írjunk semmit, mert ott nyomdahiba van. Ahova meg a rather-t kellett írni, oda elfogadják az n-t és az o-t is jó válasznak.

:)

18964. Wallier
2014. aug. 9. 22:21
Köszi mindenkinek, aki írt a szóbelis témákat!! :)
18963. Otyka25
2014. aug. 9. 21:02

Hali!

Az első readingnél:

A dohányzásosnál én a fresh airosat írtam, azért gondoltam, mert hha már a munkahelyeken , nem lehet akkor ne kelljen 16 év aluli gyerekeknek a kocsiban dohány szagot szagolni, én emiatt gondoltam , h mindenkinek friss levegőt.

A következőnél én vmi fatal meetinget, az azutáninál a delfines dologhoz a playmateset, az étcsokinál a no-sweet truth, és az úszó ruháknál pedig az improved performance-t írtam.


A Kilimanjaros:

amire emlékszem az a vulkános, akkor a díjfizetésnél az a-t. Aztán h a doktor véleményét ki kell kérni, meg a thin oxygen lassítja a sebességet. Meg volt még vmi utolsó, de az most nem jut eszembe.


A párosításnál voltak:

A pároddal és a kutyusoddal alacsony áron nyaraláshoz én a campeset írtam. Az ajándék a kislánynak akórházbahoz a teddy macisat. A Skóciáshoz nem találtam, viszont a Skóciás szöveget beírtam az utolsóhoz mint a golf az apuval.....A barátnőd dohányzó párjához vmi bubble levegőtisztítósat. Az UK napi túrához a jobb alsó sarokban volt vmi archeológiás story, azt írtam. A 16 éves unokaöcsishez nem találtam, mert az a történelmi túrás csak a felnőttek számára volt. Hú, meg még voltak, de nem jut mindne már eszembe. Amúgy én ehhez a Skóciás, meg az unokaöcsishez írtam csak x-et, hát remélem jó lesz :)


A language elemementsnél ez a Dubais esküvő elég idiótaság volt sztem, meg volt is pár összezavaró nyelvtani dolog nekem.

Az elsőnél én covert írtam az tuti.


Viszont én azt gondolom, hogy a legnehezebb az utolsó nyelvtani rész volt. Alapból , hogy a végén bemondták h a 33-hoz nem is volt helyes...

Meg azt se értettem, hogy az n és az o válasz is rather volt, és mi van ha kell valahová és nem fogadják el csak az n-t, akkor ha o-t írtam be, akkor nem lesz jó, hiába ugyanaz a szó?



A levelek, hát a panaszost nem is olvastam teljesen el, mert az elsőről írtam. Aranyos volt ez az állatkertes ajándékozós story, de amúgy olyan túl sok dolgot erről sem lehetett írni.....


Hát ha esetleg egyezik Nektek valami, és szerintetek is ez volt a helyes, azért írjatok, az hátha ad némi reményt a sikerre. Jó lenne ha valaki még tudna írni olyanokat is ami Nekem nem jut eszembe.

18962. holden96
2014. aug. 9. 18:40

Sziasztok!


Nálam prezentációk témák:

egy verseny/vagy díj,amit nyertél

az idegenvezetés előnyei


vitatéma:

családi valami volt,hogy a gyerekek el vannak kényeztetve,figyelmen kívül hagyják a szüleik kérdéseit stb


az utolsó pedig egy fesztivál szervezése volt,hogy kiket hívnánk meg,stb.


Az írásbeli nem volt kifejezetten nehéz,én viszont tutira buktam,mert összezavarodtam és a végén mást jelöltem be,mint amit előzőnek gondoltam.(és ezt sok helyen megcsináltam).Remélem legalább a szóbeli sikerül...

18961. Giozo (válaszként erre: 18958. - Wallier)
2014. aug. 9. 18:19

Prezentáció:

a. Hova utaznál vmi monthly trainpass-al.(kivel, miért, mit néznél meg stb)

b. Iskolai text bookod bemutatása


2.

Barcelonaban bicikli utakat építenének ki arról szólt a szöveg.


3. 6 hónapra érkeznek külföldi diákok, s nekik kell tartani prezentációt,s tanácsot adni ezekről: shopping, host family, látnivalók, iskolára vonatkozó tanácsok(attending school).

18960. Giozo (válaszként erre: 18957. - Gyöngyvirág16)
2014. aug. 9. 18:13

Én ezeket írtam, a sorrendekre már nem emlékszem

Task 1(cím+szöveg)

1.Dangerous discovery(bálnatetem s a hajó)

2.New safety measures(dohányzás a kocsiban)

3.Fatal meetings(delfin és az úszó)

4.Improved performance(úszók ruhái)

5.Not-to sweet Truth(vagy ilyesmi, a csoki, étcsoki)


A dohányzónál én is gondolkoztam a friss levegősön, de az túl egyértlemű lett volna, s a szövegbne az volt hogy pár országban, vagy városban szigorították, s 16 év alatti gyerekkel a kosiban nem lehet dohányozni, ezért választottam ezt.

A delfinesnél nagyon vacilálok, mert a bálnatetemhez is eléggé passzol a "fatal meetings" cím, így abba nem igazán vagyok biztos. Az úszásnál azt gondolom ez a jobb,mint az "új úszási technikák"


T2.

6.-a vulkán után kapta a nevét(szerintem,mert mountain of glettis vagy mi volt)

7.-oxigén palack hiánya(mert a ritka oxigén miatt kellett visszafordulniuk, ha jól vettem ki)

8.Hát itt tippeltem a B-t, mert nem volt egyértlemű nekem.

9.Orvosi vizsgálatot javasolták mielőtt elkezdenék

10.A test lelassul az oxigénhiányra


Erre ezeket véltem helyesnek.


Listening1.

L1.Agressive Thief

L2.Unusual holidays

L3.vmi without permission

L4.

L5.

Ezekre nem emlékszem, az egyik a Weather volt, a másik nemtom, de nem a rendőri harapás.


Listening3.

L1-Az aerobikra járt a 20% discount

L2-4kor indulnak, szal 4-re kell visszaérniük a buszhoz

L3-4es gomb(aza további információkért)

L4-Változó lesz a hétvégi időjárás(talán,a szombat hűvös, a vasárnap meg emelkedik a hőm)

L5-C tipp, nem vettem ki belőle, hogy melyik fog belassulni.


Ezeket írtam amikre emlékszem, remélem kitesz elég pontot, s hogy a címpárositásnál nem buktam sok pontot:/

18959. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 18958. - Wallier)
2014. aug. 9. 18:01

Szia! :)

Prezentációnál ugye két téma közül lehet választani, az én két témám volt, hogy: lehet-e a sport egészségtelen, a másik pedig: a kedvenc szomszédod

Cikkben a szlengről volt szó

Szervezős téma pedig egy projekt volt, hogy hogyan lehetne fejleszteni a városunkat/országunkat (tisztaság, hajléktalanság, házak felújítása, stb..) El kellett dönteni, hogy melyik projektre jelentkezünk

18958. Wallier
2014. aug. 9. 17:53
Sziasztok! Aki ma volt szóbelizni, le tudná írni, hogy mik voltak a prezentáció/cikk/szervezős témák? Köszi!
18957. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 18956. - Giozo)
2014. aug. 9. 17:00

Irásbeli első feladatában (Cím+szöveg) az elsőhöz

azt írtam, h fresh air for everybody, osztálytársaim is ezt írta, a másodikhoz azt hiszem new safety measures, (nem biztos, h jó)a harmadik playmate wanted, volt egy csokis szöveg, valami olyan volt, not-to sweet vmi, utolsóra nem emlékszem....


Te miket írtál, szerinted ezek jók? - Néhány megegyezik az osztálytársaiméval.

18956. Giozo
2014. aug. 9. 14:31

Hali

Valaki emlékszik még a mai válaszok egy részére?:)

18955. Ercsi01 (válaszként erre: 18951. - Holden96)
2014. aug. 8. 17:56

Szia!


Én is a tollat javaslom, mert nem igazán lesz időd így sem javítani. Ha meg előtte jól begyakorolod a levelet, akkor nem is lesz nagyon szükség javításra

18954. Zolos
2014. aug. 8. 17:14

Bocsi hogy megint ide írom, de nem lehet egymás után több üzenetet elküldeni privátban. Mindenkinek, aki eddig kérte elküldtem a táblázatokat.

Egyébként holden96 én inkább a tollat javaslom, mert azzal tuti hogy az lesz a papíron amit írtál és azt is simán lehet javítani, legalábbis nekem semmi hátrányom nem származott belőle hogy párszor belejavítottam. Mindenkinek sok sikert holnapra. :)

18953. Giozo
2014. aug. 8. 10:49
énis a ceruzát javaslom, én azzal fogom irni, s így piszkozatot nem irok külön. Túl kevés az idő rá. Így utólag is javitgathatok benne.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook