Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
19012. Giozo (válaszként erre: 19011. - Nyelvvizsgázó 2014)
2014. szept. 10. 12:01
Sajnos nem jellemző, hogy felülvizsgálat után mégis megadnák, az is csak több pénz a zsebbe, hogy kérvényezik.
19011. Nyelvvizsgázó 2014 (válaszként erre: 19010. - Levendulaaa8)
2014. szept. 10. 11:08
Én is nagyon szépen leírtam mindent és logikusan felépítettem mégis 0 pontot adtak a levelemre, holott a májusi vizsgán - hozzátenném jóval kevesebb tudással - 39 pontot értem el. Ezt semmiképpen sem érdemes ennyiben hagyni, utána kell menni a dolognak, megnézni a dolgozatot és ha utána is úgy ítéljük meg, akkor fel kell lebbezni az igazságtalanság ellen. Ha valaki szeretne velem tarthat, aki szintén hasonlóan járt és nem akarja hagyni, hogy ilyen hitvány módon kicsesszenek vele - megannyi áldozathozatala ellenére is.
2014. szept. 7. 15:47
Köszönöm a válaszod! Na számomra azért érdekes ez,mert én ugyan ezekről írtam és én is ezekhez kapcsolódóan kértem benne információt. Sőt még azt is beleírtam volt egy olyan szempont is,hogy nem akartam neki kisállatot venni,mert ez sokkal különlegesebb ajándék,mivel nahyon állat szerető és a kedvenc állata az elefánt. Nyelvtani hibám nem hiszem hogy annyi lenne,mivel eddig egy vizsgán se fordult ilyen elő,ezért is megyek el megtekinteni,mert nahyon kíváncsi vagyok.
19009. Giozo (válaszként erre: 19006. - Badrienn1996)
2014. szept. 7. 15:04

TELC-gyakori kérdések


Mit tegyek, ha elírás történt a bizonyítványomon, hogy tudom javíttatni?


Ha a személyi adatokban kell javítást végezni, és az elírás a Nyelvvizsgaközpont, vagy az adott vizsgahely figyelmetlenségéből adódott, úgy díjmentesen intézzük az eljárást. Ehhez a „letölthető űrlapok” menüpontban található nyelvvizsga bizonyítvány javítása c. dokumentum kitöltése, valamint a kérelemnek megfelelően az eredeti magyar államilag elismert bizonyítvány, vagy egy másolat, illetve a nemztközi százalékos eredménylap, vagy nemzetközi bizonyítvány leadása szükséges, az eljárás időtartama 30 nap. A dokumentumokat az adott vizsgahelyen – ahol a jelentkező tette a vizsgát – kell benyújtani.


(és a válasz a kérdésedre a folytatás)

"""Amennyiben a névelírás a jelentkező saját hibájából történt, úgy a magyar államilag elismert nyelvvizsga bizonyítvány javítás díja 2 500 Ft, a nemzetközi bizonyítvány és az eredménylap javítása 2500 Ft.

A javítás díját csekken, vagy átutalással (11708001-20522234-00000000 számlaszámra, a számlatulajdonos a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat) is befizethető."""

19008. Giozo (válaszként erre: 19007. - Levendulaaa8)
2014. szept. 7. 15:01

Én az írtam,


Ref: Adoptation (talán, elég ha egy szó is)


Első pontként leírtam, hogy miért írok, azaz egy állatot adoptálnék ajándékba egy barátomnak. Pár mondatban mit s miért pont azt.


Miért gondolom hogy ez jó ajándék lenne?-Kifejtése, mindig arról beszél, odavan az állatvilágért stb.


Akkor belevittem azt is, hogy mirét fontos az állatkert a mai világban. 1-2 mondat.


S a biztonság kedvéért, mivel infókérő levélről van szó, hogy ne lehessen belekötni a végén kérdeztem pár dolgot, hogy miként valósítható meg, és hogy kell e további etetési díjat fizetni évente?


A szituáció fontos, tehát ha attól eltérsz akkor kapásból 0 pont. Ez nagyon fontos. A lényege az volt, hogy láttál egy szórólapot talán, s úgy döntöttél hogy egy állatot szeretnél adoptálni gey barátodnak ajándékba. És információkérő levelet kellett írni.


Továbbá 0 pont lehet: nagyon sok súlyos nyelvtani hiba, nincs tagolva, nem formai levél(összevonások használata nem engedett)

2014. szept. 7. 11:09
Aki esetleg az állat adoptálásos levelet írta,az megtudná mondani,hogy miket írt bele és milyen referencia sort? Merr nekem 0 pontos lett a levelem,amit mostanáig se értek hogy csináltam,mert eddig soha nem volt ilyen,de kíváncsi lennék,hogy vajon mi lehetett benne a rossz. Igaz megyek majd a megtekintésre,de gondoltam megkérdezem tőletek. :)
2014. szept. 6. 18:58

Sikeres komplex nyelvvizsga! El se hiszem! :)


Viszont a jelentkezésnél elírtam egy adatot véletlen a nagy izgalomban, ezért volt problémám a belépéssel... Van arra lehetőség, hogy megváltoztassam az adatot, mielőtt kinyomtatják a bizonyítványt? Segítség! Előre is köszönöm!

2014. szept. 6. 18:06

Nálam is lehet jelentkezni segítségért, amit tudok ajánlani:


Tippek,ötletek az írásbeli sikeres teljesítéséhez

Igény szerint a szóbelire is

Levelek, amik tanulmányozásával szinte biztosra vehető a max pontos levél.(tapasztalat)


Természetesen ingyen és bérmentve!

19004. Zolos (válaszként erre: 19001. - Bankitomi26)
2014. szept. 6. 17:59
Én azt javaslom hogy ha tudsz, akkor menj el a megtekintési eseményre, ott megkapod a teljes feladatsorodat és meg lehet nézni a levelet is. Ha kérdésed van ott elmagyarázzák és azután talán érdemesebb ha találsz olyat a levélben ami szerinted többet ér mint a kapott pont.
19003. sasvári
2014. szept. 6. 17:05
Valaki esetleg jegyzőkönyveztette a zajt(útépítés)írásbelin a 12. kerületi iskolában?
19002. beata21bea (válaszként erre: 19001. - Bankitomi26)
2014. szept. 6. 16:58
Eselytelen...
2014. szept. 6. 16:23

Sziasztok!

Nekem már másodszorra nem lett meg a telc b2 írásbeli. Elsőre 89,5 most pedig az aug.9 nyelvvizsga 87 lett. A levél az amin általában elbukok most 27 pont lett ami valószínűleg vagy ABC, BBB, ACB értékelés lehet. Szerintetek érdemes megpróbálni fellebbezni, mert én arra látok egy kis esélyt hogy az egyik C-t vagy B-t feljebb húzzák. Egyáltalán volt már olyan kinek elfogatdták a fellebbezési kérelmét.

Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. szept. 6. 16:21

Sziasztok!

Nekem már másodszorra nem lett meg a telc b2 írásbeli. Elsőre 89,5 most pedig az aug.9 nyelvvizsga 87 lett. A levél az amin általában elbukok most 27 pont lett ami valószínűleg vagy ABC, BBB, ACB értékelés lehet. Szerintetek érdemes megpróbálni fellebbezni, mert én arra látok egy kis esélyt hogy az egyik C-t vagy B-t feljebb húzzák. Egyáltalán volt már olyan kinek nem elfogatdták a fellebbezési kérelmét.

Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. szept. 6. 15:49

Sziasztok!


Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy akik most aug.-ban írtak és nulla pontos lett nekik, azok is a panaszkodást írták?

Korábbi várakozásommal ellentétben, lenullázódtam amit nem értek, mert korábban írták, szintén, hogy a panaszkoást írták, de nem tuom, hogy neki sikerült-e.


válaszokat előre is köszönöm.

18998. Giozo (válaszként erre: 18995. - Levendulaaa8)
2014. szept. 6. 15:40
Az előző hozzászólásomban még erre is válaszoltam, csak 2t nem lehet egyszerre becsatolni:D
18997. Giozo (válaszként erre: 18996. - Zolos)
2014. szept. 6. 15:36

Igen nekem is elküldted, kb azok a mondatok voltak amik nekem. Én teljes komplex szöveget magoltma be állásjelentkezésre és információkérő levélre.

Erre hát nem állatadoptálás volt a feladat..:D

A levél nekem is 39/45 lett. Amire nagyon kell ügyelni, hogy pontosan értsd a feladatot, ha félrértelmezed akkor kapásból 0 pont. Amit még néznek a helyesíráson,s szókincsen kívül, hogy a kifejtendő pontokat miként kötöd össze. Ide hasznosak azok a kifejezések mint:

First of all

In addiotion/additionally

Moreover

That is why


Legyen egy jó kezdés pl: i am writing to you because i would like to enquire about (XY position, accomodation, akármi)


-Tárgyalás-


Lezárás, amibe leírod mit vársz el, s pl megköszönöd a figyelmét, hogy ne egy mondat legyen( Thank you for your attention).


Nekem gépen nincs meg a formalevelem, mert papirra irtam le, hogy belémragadjon.


Esetleg még annyi, ha nem pontosan érted hogy miről is kéne írni, akkor válaszd a másikat(panaszlevél általában, arra is van rengeteg forma a neten)ami hiába nehezebb, de legalább ha érted a témát, akkor sokat nem bukhatsz, csak pár pontot.


Közbe nem csak Zolosnak válaszoltam, rmeélem nem gond:D

18996. Zolos
2014. szept. 6. 12:53

Gratulálok mindenkinek akinek sikerült, akiknek nem azoknak pedig legközelebb biztosan meglesz.

Levendulaaa8 nyugodtan írd le nekem privátban az e-mail címed és küldök segítséget, amiből én készültem fel (39/45). Többeknek már elküldtem mint például Giozonak és Gyöngyvirág16-nak és ahogy láttam nekik is sikerült, de nem tudom hogy használták-e vagy sem. Nem állítom hogy biztos sikert hoz, mert sok embernek küldtem és nem tudom hogy nekik meglett-e , de szerintem nagy segítség lehet.

2014. szept. 6. 09:57
Sziasztok! Én is most voltam sokadjára írásbelizni és sajnos 0 pontos lett a levelem,ilyen még soha nem fordult elő,pedig a tanfolyamokon és a magántanárom is dicsérte a leveleimet. Arta szeretnélek megkérni titeket,hogy ha valakinek van a levélhez segítő anyaga,vagy amiből ő felkészült sikeresen,azt eltudná nekem küldeni? Most megyek majd októberben mwhint és fontos lenne most már hogy sikerüljön. Ha írtok privátban,leírom az e-mail címem. Előre is köszönöm a segítséget és gratulálok akinek sikerült,akinek nem annak meg fel a fejjel és kitartás! :)
18994. sasvári (válaszként erre: 18991. - Giozo)
2014. szept. 6. 09:38

Bocsánat kicsit félreértettem az előző leveled akkor csak reménykedni tudok hogy valaki ezt jegyzőkönyveztette.


köszi

18993. sasvári (válaszként erre: 18991. - Giozo)
2014. szept. 6. 08:21

Szia,

Én megvettem a Telc könyvet, végig meg is csinltam , a felkészítő tanfolyamukon is résztvettem. A leveleim általába 39 pontosak voltak, most csak 27etkaptam:(egyébként biztos az izgulás islevett belüle.

Azt hogy jegyzőkönyveztek e ilyesmit azt az iskola megmondja?

Köszönöm

18992. sasvári (válaszként erre: 18989. - Boszorka23)
2014. szept. 6. 08:16

Szia, de igen ottvoltam. Esetleg azt nem láttad hogy milyen munkálatok voltak higyrá tudjak keresni a neten. Gondolom a fellebbezéshez valahogy ezt kéne igazolnom.

és neked sikrült a szóbelid?

köszi

18991. Giozo (válaszként erre: 18988. - Sasvári)
2014. szept. 6. 08:04

Ha jól tudom ezt a vizsgán jegyzőkönyveztetni kellett volna, hogy zavaró tényező volt, esetleg ha valaki ezt megtette, akkor erre tudtok csoportosan hivatkozni.


Valamint én azt tanácsolnám az írásbelihez mint sokan mások, hogy a TELC könyvet érdemes emgvenni, és megcsinálni alaposan, megírni a leveleit.


Levélhez meg érdemes mondatokat bemagolni, amelyek mindhez használhatóak, az sokat tud dobni a minőségen és a mennyiségen.

Továbbá nézzétek me a honlapon a levél mintákat és értékeléseket, sokat segít hogy mire kell ügyelni. Nekem 39(2A+B) pont lett, de így tudom milyen hiba miatt kaptam s melyikre a B értékelést.

18990. holden96
2014. szept. 5. 23:07

Sziasztok!


Nekem nem sikerült az írásbeli,bár én erre számítottam (persze titokban reménykedtem HÁTHA).A levelem 21 pontos lett,amin kicsit meglepődtem,mert rengeteg levelet írtam,a tanárom mindig dicsérte,szóval ebben eléggé biztos voltam.De hát ez van..nem tudom,hogy akinek nem sikerült az mikor próbálja meg újra,én októberben megyek másodszorra,addig még van egy hónapom gyakorolni.

Amit én személy szerint tanácsolni tudok: NEM SZABAD IZGULNI.Én egyértelműen túlizgultam az egészet...pedig szerintem nem volt nehéz az augusztusi nyelvvizsga.


A szóbelim nagyon jó lett,1-1 pontot vontak le csak,a magnóhallgatás is 90%-os lett,pedig őszintén szólva a magnó a halálom és mégis...


Akiknek sikerült a komplex gratulálok!Akinek meg nem,sok sikert a továbbiakban:)

18989. boszorka23 (válaszként erre: 18988. - Sasvári)
2014. szept. 5. 22:23
Szia! Nem a Budai Középiskolánál voltál véletlen? Ott hatalmas zaj volt az útmunkálatok miatt, bár én csak szóbelin voltam. Megértelek mert nekem így is nagyon zavaró volt.
18988. sasvári
2014. szept. 5. 20:24

Sziasztok,

A 08.09-es vizsgával kapcsolatban lenne kérdésem. Az írásbeli vizsga alatt volt vmi zaj, útjavítás, betontörés ami nagyon zavart meg is lett sajnos az eredménye...nem sikerült:( szeretnék fellebbezni és erre hivatkozni, de sajnos nem találok róla semmit a neten hogy pontosan mi volt az. Tudja esetleg vki hogy milyen munkálatok folytak akkor és hogy érdemes e erre hivatkozni?

Köszönöm

18987. Mazsinkaa (válaszként erre: 18986. - Scoubi)
2014. szept. 5. 19:12
Tudod az mérgel, hogy a levelemre a tanárom 39 pontokat adott..most 21 jött össze...fogalmam sincs miért....
18986. scoubi (válaszként erre: 18985. - Mazsinkaa)
2014. szept. 5. 19:00
Üdvözöllek klubbomba :/ Bár annyiból jobb kedvem van, hogy nem 0 pontos lett a levél, mint általában szokott.... Ne keseredj el, egyszer majd csak sikerülni fog :)
18985. Mazsinkaa
2014. szept. 5. 18:28

Sziasztok!


Már negyedjére mentem angolból írásbelzni, de egyszerűen nem sikerül...valamit én csinálok rosszul, nem tudtok tanácsot adni, hogyan készüljek rá?


Előre s köszönöm...:)

18984. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 18982. - Badrienn1996)
2014. szept. 5. 16:35
telc.hu, baloldalon lent az augusztus 9-ei vizsga eredményei-nél nézd meg!:)
2014. szept. 5. 16:10
Nekem is sikerült a komplex!:) Köszönöm a segítséget, akitől kaptam!:)
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook