Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
19042. Zolos (válaszként erre: 19037. - Nyelvvizsgázó 2014)
2014. szept. 12. 16:34
Levendulaaa8 válaszát annyival egészíteném ki, hogyha nem vagy még 18 éves akkor bemehet veled kísérő is. Azt nem tudom hogy a kísérőtől is kérnek-e személyit de az április vizsga megtekintésén volt több személy is aki 18 év alatt volt és kísérő volt velük. Egyébként ha írsz privátba egy e-mail címet akkor küldök segítő anyagokat a levélhez, ami a következő vizsgán (ha mész) segítséget nyújthat.
2014. szept. 12. 14:39
A megtekintés úgy zajlik,hogy bemész kb. négy vagy öt ember van bet a teremben. Csak az ő általuk kapott lapra és tollal írhatsz,valamint csak a Te megoldásaidat írhatod le amit elrontottál,a jó megoldások közül semmiz,mert megnézik a papírt mielőtt kimész a teremből és azokat kisatírozzák,mert hogy jogvédettek. Ők ott nem mondanak semmit,csak árgus szemekkel néznek rád. 45 perced van az egészre és semmi nem lehet az asztalon,a táskádat is le kell raknod a földre. Tanárral ne is próbálkozu,mert a fél emeleten kérik a személyidet és a kísérőt megkérik,hogy várakozzon lent.
19040. alexandra909 (válaszként erre: 19039. - Nyelvvizsgázó 2014)
2014. szept. 12. 14:38
Nem nem próbáltam meg, tudtam hogy semmi esélyem sincs arra hogy több pontot kapjak és mivel anyagilag nem álltam úgy, nem is erőletettem a dolgokat. A fórumon többen is leírták, hogy milyen a megtekintés. Ott például nem vihetsz magaddal tanárt se szülőt, sőt a mobilodat se használhatod. (Én a megtekintést azért hagytam ki mert csak Pesten lett volna erre lehetőségem, mint ahogy mindenki másnak is, de mivel Kecskeméten lakok nem igazán akartam félóráért ennyit utazni.) Elég szigorúan veszik a dolgokat legalábbis itt sokan lépésről lépésre leírták hogyan is zajlik egy ilyen megtekintés, de rengetegen fellebbeztek is a fórumozok közül, és csak annyit értek el hogy küldtek nekik egy sajnálkozó levelet melyben értesítették őket, hogy nem áll módúkban változtatni az eredményeken. Ha mindenáron szembe akarsz velük menni, akkor annak csak úgy lenne értelme szerintem ha többen mennétek ugyanazzal a panasszal, mert egy emberrel nem fognak foglalkozni.
2014. szept. 12. 14:03
Köszönöm az észrevételeidet Alexandra, hasznosak lehetnek számomra. Ezek szerint meg sem próbáltad a fellebbezést egyetlen alkalommal sem?
2014. szept. 12. 13:03
Nagyon régen voltam itt a fórumon most is csak azért léptem be, mert láttam hogy sokan próbálnak tanácsot és észrevételeket adni Nyelvvizsgázó2014 –nak. Én a személyes tapasztalatim alapján azt mondom teljesen fölösleges amit csinálsz és ezt most nem azért mondom hogy szemétkedjek vagy a kedvedet szegjem bármiben is. Ötször voltam írásbelin vizsgázni háromszor voltam istentelenül közel ahhoz hogy átmenjek 2,5; 1,5 és fél pont választott el a sikeres nyelvvizsgától és csak egyszer kaptam 0 pontos levet a többinél a nyelvtani részem lett nagyon gyenge.Én is sokat filóztam azon amin te, hogy menjek megnézni, fellebbezzek végül elmentem oda ahova jelentkeztem és közölték velem hogy fél pontot se adnak meg utólag csak annyit érek el vele, hogy megnézhetem a hibáimat de pontokat nem adnak és újabb pénzt dobnék ki az ablakon azzal hogy egyáltalán megnézem mit hibáztam anno. Aztán az ötödik írásbelin érkezett a megváltás egy idős hölgy személyében, aki felügyelte nálunk a nyelvvizsgát , mindenkitől úgy köszönt el, hogy tájékoztatott minket hogy nem érdemes fellebbezni és ezt meg is indokolta tényszerűen. Az ok egyszerű a végső bírálat Németországban zajlik, ők fölülbírálhatják a magyarokat, de a magyarok már nem bírálhatják fölül az ő munkájukat ha egyszer a németek elküldik a te lapodat Magyarországra azt a magyarok már nem fogják visszaküldeni nekik , semmi értelme nem lenne, ezenfelül ők akkor már a következő nyelvvizsga megszervezésével foglalkoznak. Remélem ezzel az információval sikerült valamennyire segítenem.
2014. szept. 12. 10:04
Egy kérdés még: hogy történik a megtekintés? Árgus szemekkel figyelnek minket? Belépéskor elkobozzák a telefonokat is? Valaki leírná nekem ennek a folyamatát és körülményeit?
2014. szept. 12. 10:02
ui. Kérdésedre felelve természetesen a Telcet fogom perelni ha szükséges, hiszen ők hitványkodnak velünk.
19035. Nyelvvizsgázó 2014 (válaszként erre: 19032. - Melody*)
2014. szept. 12. 09:57
Viszont az én esetemben sem egyes pontok összevadászgatása a cél, hanem egy 0 pontos levél felülbírálása, hogy kapjak érte mondjuk 40 pontot. 55 pontot kaptam a szövegértésre és a nyelvtanra, ami nagyon jó pontszám tekintve, hogy a múltkori 39 pontos levelemmel összeadva: 39+55=94 pontot adna ki. Ráadásul ezúttal sokkal ügyesebben írtam meg a levelet, mint, amikor a 39 pontosat írtam. Tanárt vinnem felesleges, mert egyrészt sejtem miért adtak 0 pontot a levelemre, másrészt a vizsgaközpontban is megmondanák nekem, hogy miért 0 pontos a levél. De ez az ok nekem nagyon sovány és fel fogok lebbezni ellene és ha elutasítják, akkor jogi szankciókkal fogok élni ellenük, amiből tekintve, hogy ők csaltak ők fognak rosszul kijönni.
19034. Melody*
2014. szept. 12. 09:32

Hát igen, akkor rosszul tudtam (szerencsére), ha mehet tanár, akkor szerintem Nyelvvizsgáó 2014 először tanárt fogadj, ne ügyvédet! A tanár lehet össze tud neked szedni pontokat és akkor meglesz reméljük a vizsgád!


boszorka23, szerintem az nem egy pont volt, hanem 1%. Azért van különbség.

19033. boszorka23 (válaszként erre: 19031. - Nyelvvizsgázó 2014)
2014. szept. 12. 09:07
Nekem a nyelvtanárom mondta, hogy egy diákot amikor felkészített, akkor ugyanígy a levélírásnál bukta el 1 ponttal. Ő el tudta intézni, hogy menjen a diákkal.
19032. Melody* (válaszként erre: 19029. - Nyelvvizsgázó 2014)
2014. szept. 11. 23:07

Figyelj, politikusok úgy ülnek a parlamentben, hogy kiderült, nincs nyelvvizsgájuk (vagyis van, csak csalás útján). Idén nagy port kavart a nyelvvizsgabotrány: rengeteg nyelvtanár, politikus, magas beosztású vezető volt benne. Tulajdonképpen te ki ellen szeretnél menni perre?!


Fellebbezel oké, de úgy tudom, hogy csak TE egyedül tekintheted meg a dolgozatodat, nem fénymásolhatod. Akkor te ott el tudod dönteni, miért nem jó? Nyilván ha tudnád, akkor eleve úgy írtad volna meg. Szóval minimum nyelvtanárral kellene menni és én úgy tudom erre nincs mód. Hidd el, veszett ügy az egész. Persze jobb lenne, ha nem így lenne, de egy fecske nem csinál nyarat.


Korrupt az egész rendszer, itt már csak ő segíthet: [link] :-D

2014. szept. 11. 22:15
Okay, most látom megkaptam, kérdés sztornózva.
2014. szept. 11. 22:10
Amúgy aki beadta a megtekintési kérelmet, kapott már valamiféle visszaigazolást email-ben?
19029. Nyelvvizsgázó 2014 (válaszként erre: 19028. - Melody*)
2014. szept. 11. 22:00
Olyan megoldást kell találni ahol nem ők dönthetnek arról, hogy elfogadják e a fellebbezést. Nem hiszem, hogy valamilyen módon ne lehetne föléjük menni és érvényt szerezni jogi úton az igazunknak. Példának okáért egy felkészült ügyvéd képes lenne alaposan megmalmozni a dolgokat. Nincs még ilyen irányú tapasztalatom, de ebben valamiért biztos vagyok.
19028. Melody* (válaszként erre: 19020. - Giozo)
2014. szept. 11. 15:46
Tényleg felesleges a fellebbezés, úgysem adják meg, bááár szerintem van az a pénz amiért igen. Meg kell találni a megfelelő kiskaput. Mindenki megvehető. Pff. Hányinger az egész rendszer.
19027. Melody*
2014. szept. 11. 15:36
TELC
19026. Nyelvvizsgázó 2014 (válaszként erre: 19025. - Melody*)
2014. szept. 11. 15:32
Hol szerezte a felsőfokúját?
19025. Melody*
2014. szept. 11. 15:31

Volt csoporttársnőm FELSŐFOKÚ angol NYELVVIZSGÁVAL!! rendelkezik és büszkén dalolva ki meri írni facebook-ra a következő mondatot:


"If it will be rain, the shows will be inside?" -


ha még csak a szórend lenne a hiba ugyebár....

19024. Nyelvvizsgázó 2014 (válaszként erre: 19022. - Levendulaaa8)
2014. szept. 11. 15:20
Ez egyáltalán nem panaszkodás kedves Levendula, hiszen valószínűleg te is mindent megtettél, hogy meglegyen a nyelvvizsga bizonyítványod és itt bizony nem babra megy a játék, ha azt vesszük alapul, hogy mennyi mindentől megfosztottak téged is azzal, hogy nem kaptad még erőfeszítéseid várva várt jutalmát. Remélem megoldódik a dolog számodra is, de ha mégsem, akkor számíthatsz ránk.
19023. Nyelvvizsgázó 2014 (válaszként erre: 19020. - Giozo)
2014. szept. 11. 15:08

Örülök Giozo, hogy egyetértünk. A felülbírálást tekintve pedig elégtelennek tartom, hogy rájuk bízzuk a végső döntést, mert akkor valóban úgy dönthetnek ahogy ők akarnak. Valami szervezetre van szükségünk, ami kiáll a jogainkért és nem hagyja, hogy kicsesszen bárki büntetlenül velünk, akárhányszor csak mókás kedve tartja.


Másrészt afelől is biztos vagyok, hogy én többször nem hizlalom anyagilag a Telcet és szükség esetén meg is szellőztetem a dolgot a médiában. Úgy gondolom, hogy egy index szerű újság harapna erre. A cél nemes, hiszen, így tudomást szereznek a dologról a leendő vizsgázók mielőtt pórul járnának. A Telc pedig vagy összekapná magát vagy eltűnne a süllyesztőben.

2014. szept. 11. 14:00
Én rengeteg pénzt és időt beleföccöltem már ebbe a nyelvvizsgába,2 éve próbálkozok és le se merem írni hányszor voltam már vizsgázni. Bent van a jeles diplomám,ezért nem kapom meg és így munkába se tudok állni,mert nem vesznek fel dolgozni. Rengeteg pénzem és a család pénze benne van már ebben az egészben és úgy érzemminnél többször megyek nyelvtanfolyamra és tanárhoz,annál rosszabbak lesznek az eredményeim. Ezért is leszel kíváncsi jövőhét szerdán a levelemre. Ne haragudjatok nrm panaszkodni szeretnék,csak baromi érdekes,hogy a szóbelim elsőre meg lett,ezen meg nem tudok túl jutni.
19021. boszorka23 (válaszként erre: 19020. - Giozo)
2014. szept. 11. 10:38
Giozo, a levéllel és felülbírálattal kapcsolatban is igazad van . Abszolút nem érdekük....
19020. Giozo (válaszként erre: 19013. - Nyelvvizsgázó 2014)
2014. szept. 11. 09:24

Azt hiszem félreértettük egymást, ha korábbi hozzászólásaimat elolvastad volna, akkor tudnád hogy teljes mértékben azt állítom amit te ecsetelsz. Én sem tartom korrektnek az egészet(főképp a levélre miért is van szükség, amikor egy angol/amerikai nem tud rendesen megírni egy levelet).

Viszont pont emiatt is mondtam, hogy számtalan esetet hallottam, hogy fellebbeztek s nem adták meg a pontot. Nem is nagyon fogják, mert nekik az a bevétel ha újra és újra megpróbálod,amíg nem sikerül.

Sajnálom, ha esetleg ellenségeskedésnek tünt számodra a korábbi írásom miszerint én személy szerint nem JAVASLOM a levél felülbíráltatást, de egyáltalán nem próbáltam lebeszélni senkit se,vagy befolyást gyakorolni akárkire.

19019. boszorka23 (válaszként erre: 19018. - Nyelvvizsgázó 2014)
2014. szept. 11. 08:45
Köszi szépen , kedves vagy :) Ha levélhez kell segítség, szívesen elküldöm mailben Némethné Hock Ildikó : Angol levelezés c. könyvét. Aki szóbeli nyelvvizsgára készül szívesen küldök kidolgozott kivonatokat. ÉS egy jó tipp a szóbelihez: sok BBC, illetve könyvtárból ki lehet kölcsönözni egy olyan kiadványt, amiben vegyesen van Telc és Ecl feladat is. Itt a hallás utáni értésre gondolok, mert már a Telc-es gyakorlómban mindent megcsináltam és vmire emlékeztem. A plusz mínusz feladatot lehet gyakorolni BME-ből is. Ha valakinek kell segítség írja meg privátban az e-mail címét és küldök dolgokat. Ami nekem még sokat segített Szalai Gabriella módszere. Nagyon rendes nő , facebook csoportját érdemes követni. Nagyon tanulási tanácsokat tud adni az angolhoz, és ami nagyon fontos hogy a szókártyáival megmutatja, hogyha nem csak szavakat hanem kifejezéseket tanulunk akkor sokkal jobb a beszéd is és kifejezés is. Megmondom az őszintét, még nem vásároltam tőle ilyen kártyacsomagot,mert gyűjtöm rá a pénzt. De a face book oldalára minden nap ír ki kifejezéseket és amióta így gyűjtöm ki a szavakat, sokkal könnyebb a szövegértés is.
19018. Nyelvvizsgázó 2014 (válaszként erre: 19016. - Boszorka23)
2014. szept. 10. 23:31
Gratulálok Boszi a szóbeli sikeredhez! :)
19017. boszorka23
2014. szept. 10. 19:11
aki megkapja a diplomát-elírtam
19016. boszorka23
2014. szept. 10. 19:10
Így van, menni is kell! Sajnos nagyon sok rosszat hallottam én is. Én tavaly voltam ebben a cipőben mint te. Mindösszesen az a szerencsém, hogy én most augusztusban csak szóbelire mentem és 81 %-ra csináltam meg. Írásbelire viszont nem ide fogok jönni. Egyébként most ez érdekes volt számomra, hogy a hallás utáni értésben a végén tollal átírtam, és láss csodát sikerült a magnó is. Nekem ez furcsa hogy előzőleg éppen ott csúszott el 2,5 pont. Félreértés ne essék, nem sajnálom senki olyantól a diplomát aki a korhatár miatt vagy más valami miatt nem kapja meg. De mégis itt az eredménye Neked is, te is gondolom lelkesen felkészültél. Piszok rossz érzés ez. Én most ez a kommentálást itt be is fejezem, nehogy egyesek megin azt írják a dolgomra hogy a bődületes hülyeség, csak azért mert kissé igazságtalannak tartok 1-2 dolgot. Hajrá menni fog az, ne hagyd magad.
19015. Nyelvvizsgázó 2014 (válaszként erre: 19014. - Boszorka23)
2014. szept. 10. 17:54
Köszönöm együttérző szavaidat boszi, rajtam nem fog múlni a dolog, addig megyek, amíg nem szerzek érvényt az igazamnak.
19014. boszorka23 (válaszként erre: 19013. - Nyelvvizsgázó 2014)
2014. szept. 10. 17:43
Nagyon sajnálom hogy lenullázták a leveled. Fel a fejjel. Biztosan fog sikerülni.
2014. szept. 10. 14:33
Pontosabban 4000 Ft, ez is egy tényező a számtalan közül, ami el akarja tántorítani azokat, akik élni szeretnének a fellebbezés lehetőségével. Ahogy észreveszem úton útfélen megpróbálják lebeszélni az ember fiát erről. Pedig kinek van joga megfosztani olyan embereket a nyelvvizsga bizonyítványuktól, akik szívüket és lelküket tették bele a felkészülésbe, akik óriási anyagi áldozatokat hoztak ennek érdekében. És vajon a bukási arány a vizsgázók alkalmatlanságának köszönhető, netán annak, hogy nagyon jövedelmező a Telc számára, ha valaki minél többször befizeti a nyelvvizsgadíjat? Hogyan fordulhat elő, hogy sokunk derekasan felkészült a vizsgára és azt látja, hogy feleannyi vagy netán nulla pontot kapott egy olyan levélre, amit relatíve sok gyakorlás után, legjobb tudása szerint írt meg? Miért hallom/hallottam már több ismerősömtől, hogy a második vizsgájukon - ahol javítani próbáltak - kevesebb pontjuk lett, mint az előző vizsgán - dacára a folyamatos készülésnek?
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook