Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
19342. ae246d483a (válaszként erre: 19329. - Dittácska30)
2015. ápr. 21. 09:29

A vizsgaszabályzatot minden vizsgára jelentkező aláírja, hogy elfogadja és magára nézve érvényesnek tekinti. A szabályzat 15.§ pontja szerint:


"A vizsgaanyag a telc GmbH tulajdonát képezi, szerzői jogvédelem alá tartozik, nem megengedett másolása, tárolása vagy tiltott felhasználása büntetőfeljelentést von maga utána. A vizsgázók a vizsgaanyag eltulajdonítása esetén a vizsgáról kizárásra kerülnek. A vizsgázók jelentkezésükkel

vállalják, hogy a telc GmbH és/ vagy a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat szerzői és

tulajdonosi jogait tiszteletben tartják."

19341. ae246d483a (válaszként erre: 19338. - Cessi)
2015. ápr. 21. 09:21

[link]


A német vizsgák feladatrészei is mind pontosan le vannak írva a tájékoztatókban.

A szóbelire egyénileg történik a felkészülés.

A vizsgázók döntik el, hogy ceruzával vagy tollal töltik ki a válaszlapokat. Ugyanakkor ha tollal írnak, ott már nincs lehetőség a javításra. Érdemes ceruzával elkezdeni és a végén átírni a válaszokat tollal.

19340. ae246d483a (válaszként erre: 19339. - Sze2adr)
2015. ápr. 21. 09:18

[link]


Az angol és német B2-es vizsgákhoz levéljavító tanáraink készítettek mintákat értékeléssel együtt.

19339. sze2adr
2015. ápr. 20. 18:48

Sziasztok!

Május 16-án megyek majd telc angol középfokra. Első nekifutás lesz. Tudnátok adni pár tanácsot, hogy mire figyeljek oda? Valamint ha valaki tudna nekem küldeni minta leveleket az nagyon jó lenne.

Előre is köszönöm.

19338. Cessi
2015. ápr. 17. 13:14

Sziasztok!


Volt valaki mostanában német nyelvvizsgán? Megírná a részleteket?

Még nagyon régen voltam, és akkor nem sikerült. El is vette a kedvem, mert nagyon kevés pontot értem el. (Előtte másik típuson voltam, de annak nehezebb volt a nyelvtani része, ezért ajánlották a telcet.)

Amikor voltam, még ceruzával kellett kitölteni a tesztet. Most is azzal kell vagy már lehet tollal?

A szóbelin húzni kell a tételt vagy ők mondják meg, miről kell beszélned?

A véleménynyilvánítás előtt megbeszélhetitek a dolgot a partnerrel vagy nem?

19337. colett3
2015. ápr. 10. 11:18

Köszönöm a válaszaitokat! :)


Persze az egésznek az a lényege, hogy ha elmész nyelvvizsgázni, akkor valóban tudj angolul azon a szinten. Természetesen gőzerővel készülök rá. Lelkiismeretesen tanulok, még tanári segítséget is kértem, hogy frissítsen mert 4 éve tanultam utoljára suliban. Sosem izgatott különösebben, hogy a kezemben legyen egy papír ami leírja hogy valóban tudok angolul. De most szükségem van rá a főiskolai jelentkezés miatt.

Természetesen mindenki mond mindenfélét, és találgat. Persze a legjobb egyiket sem teljesen komolyan venni.

Nekem is az a véleményem, hogy aki tudja és tanulja és tesz érte valóban annak sikerülni fog! :)

19336. germó (válaszként erre: 19335. - Homonculus)
2015. ápr. 9. 22:48
Azért írtam hogy nem kell komolyan venni ezt annyira, de azért az sem biztos hogy angyalkák ülnek a telcnél a javítók között. Egyébként ezt csak azokkal tudják eljátszani akik épp a határon mozognak. aki magasabb szinten van annak valóban nem lesz problémája levizsgázni.
19335. Homonculus (válaszként erre: 19333. - Colett3)
2015. ápr. 9. 21:13
A TELC-nél jelentkeztem, ceruzával írtam mindent, és sikeres komplex vizsgát írtam. Szerintem kamu, hogy kipécéznek ezt-azt vagy kivételeznének bárkivel. Gyakorlatilag az utcáról estem be vizsgázni, és elsőre meglett. Mondjuk én tudok angolul, nem rezgett a léc.
19334. germó (válaszként erre: 19333. - Colett3)
2015. ápr. 9. 20:26

Szia!

Jelentkezni a honlapon jelentkeztem én is, csak a városunkban két különböző helyen lehetett vizsgázni. Egy katedra nyelviskolában és a tit-nél. Én nem vonnék le következtetést a saját példámból sem amúgy, ezt csak érdekességképpen írtam. Persze a kisördög motoszkál a fejekben :) Na még egy infó ha már itt tartunk: Egy ismerősöm ismerőse mondta, hogy vannak nyelviskolák ahol nemigazán érdemes vizsgázni, mert kipécézte magának telc központ. Amúgy most ellentmondok magamnak mert épp a tit a magyarországi helytartója a telcnek és én épp náluk buktam. A lényeg hogy ne vedd túl komolyan ezeket az infókat, de azárt sose lehet tudni. Írj csak tollal az a biztos, és vizsgázz valami jónevű iskolánál. Na meg persze tanulj. Ha adhatok egy tippet, minnél töb szót magolj be arra az egy napra.

19333. colett3 (válaszként erre: 19332. - Germó)
2015. ápr. 9. 12:03

Szia


Magyarán szólva jobb ha tollal írok :)

Abban szeretném a segítséged kérni, hogy akkor ne egyenesen a TELC-nél jelentkezzem, hanem bárhol máshol? Mondjuk a Katedránál? Láttam, hogy utoljára te is ott raktad le. Sosem voltam még nyelvvizsgázni, most fogok menni Május 16-án, és a te írásodból tudtam meg, hogy akkor ezek szerint több helyen is lehet jelentkezni, és talán jobban is járok...

19332. germó
2015. ápr. 8. 20:51
Még annyi az előző hozzászólásomhoz, hogy az első vizsgán ceruzával írtam mindent, a másodikon csak a levelet, a harmadikon mindent tollal. :)
19331. Homonculus (válaszként erre: 19328. - Zmimi)
2015. ápr. 8. 10:08
:)))))))))))))))))))
19330. germó
2015. ápr. 7. 19:12

Sziasztok levéltémához egy kis infó:

Én háromszor voltam írásbelizni mire meglett.

1. 33 pontos panaszlevelem lett. Sajnos csak pár ponton múlott a vizsga.

2. Nem paráztam, Megírtam szinte ugyan úgy a panaszlevelet, tényleg csak a konkrét téma miatt volt pár különböző mondat. Ugyanazok a szófordulatok, meg minden. Teljes mértékben értetettem a feladatkiírást is, Erre 0 pont lett az eredmény,Persze mondanom sem kell, a vizsga többi része bőven megvolt, eléglett volna egy minimális pontszámú levél.

3. Ugyanúgy megírtam a levelet, ahogy szoktam, viszont most információkérőst választottam. Ugyanazok a szófordulatok, stb. Megint 33 pont lett, szerencsére a vizsga többi része is elérte a kellő pontot.


Első kétvizsgámat tit központban tettem, a harmadikat katedránál. Ahányan voltunk tanfolyamon előtte, első vizsgán mindenki megbukott. Nem volt kivétel. Másodikra ahányan elmentünk mindannyian megbuktunk, 0 pontos levéllel.

19329. dittácska30 (válaszként erre: 19328. - Zmimi)
2015. ápr. 4. 14:42
Ez így szokott lenni. :) Én is leírtam a levéltémákat, amik nálam voltak vizsgán, de törölték, mert ez a Telc szerzői jogait sérti. :/
19328. zmimi
2015. ápr. 3. 22:29
most komolyan kitörölték azokat a hozzászólásokat, ahol a vizsgát taglaltuk? :O
19327. laurka0726
2015. ápr. 2. 16:32

Sziasztok!


A március 28-ai francia középfokú telc nyelvvizsgán miről kellett szóbelin beszélni? Milyen témák voltak?

19326. laurka0726
2015. ápr. 2. 16:30

Sziasztok!



A március 28-ai francia középfokú telc nyelvvizsgán miről kellett szóbelin beszélni? Milyen témák voltak?

19325. monguszta
2015. ápr. 2. 13:27

Sziasztok!!!


Németről is ír valaki?

B2 német nyelvvizsga tapasztalatokat szívesen fogadnék.köszönöm

19324. nynfas
2015. ápr. 1. 18:05
Köszi. Mi kb. egyformán gondolkodtunk! :)
19323. zmimi
2015. márc. 31. 14:03
ja, és én csak 1 x-et találtam, de már azt sem tudom hova... komolyan nekem ez felért egy agymosással. Először volt részem élesben nyelvvizsgázni, és hiába gyakoroltam ezerrel az ilyen típusú feladatokat, a vizsgából szinte alig emlékszem vmire. Így, hogy írtatok 1-2 konkrétumot, most kezd derengeni, hogy ja, tényleg ilyen is volt
19322. zmimi (válaszként erre: 19320. - Nynfas)
2015. márc. 31. 13:49

A szóbelin nálunk is hasonló volt. Beszéltünk végig, kérdeztünk egymástól, stb. Nálunk annyi volt, hogy minden szóbeli téma között jelezték, hogy melyikünk kezdje el, aztán egyszer csak

szóltak hogy vége...

19321. zmimi
2015. márc. 31. 13:46
Én ugyanígy érzek, hogy kinő a szakállam mire megtudom, hogy végre foglalkozhatom e mással, vagy el ne tegyem az angol cuccom, mert visszatapsolnak.
19320. nynfas (válaszként erre: 19319. - Hunterrop)
2015. márc. 31. 13:39
Ezt sajnos, ne tudom hogy pontozzák, engem is érdekelne. Mi a párommal végig szépen folyamtosan beszélgettünk, úgy intettek le minket minden egyes részfeladatban, hogy térjünk át a következőre, a cikkhez illő dolgokat sikerült mondanunk, nem voltak kínos hallgatások, elakadások egyikünk részéről sem. A tanárom szerint ez elegendő a sikeres vizsgához, de hát ő nem TELC vizsgáztató... Gondolom, a leírásod alapján, hogy a d a legrosszabb, az a a legjobb, de hogy ez -ban mit jelenthet??
19319. hunterrop
2015. márc. 31. 13:23
Amugy azt nem tudjátok, hogy szóbelin hogy pontoztak. Azt tudom, hogy D,C,B,A,(A+) ilyenek vannak. Csak itt most nálunk volt A+ vagy nem? Mert ahogy láttam nálam az első kettő közül voltak bejelölve, de nem mind1 h A+ és A, vagy A és B. Erre vki nem emlékszik, hogy 4 vagy 5 rubrika volt ott?
19318. nynfas (válaszként erre: 19308. - Scottie)
2015. márc. 31. 12:47
Az én tanárom a felkészülés során direkt hihangsúlyozta, hogy ne saját címet és nevet írjak, hanem találjak ki vmit helyette.
19317. nynfas (válaszként erre: 19313. - Wattila123)
2015. márc. 31. 12:46
Nincs kedvetek megbeszélni a feladatokat? (Hogy ki mit írt megoldásként, adna egy kis támpontot, hogy mik az esélyeink a sikeres vizsgára... :D )
19316. nynfas (válaszként erre: 19314. - Zmimi)
2015. márc. 31. 12:45
Szia! Én is hasonlóan jártam, elfogyott a helyem a végére (az információkérőt írtam), de én úgy oldottam meg, hogy az utolsó pár mondatot egy sorba két sort írtam. Így kifért minden, bár nem lett vmi szép. Nincs kedvetek megbeszélni a feladatokat? (Hogy ki mit írt megoldásként, adna egy kis támpontot, hogy mik az esélyeink a sikeres vizsgára... :D )
19315. zmimi
2015. márc. 31. 07:00
persze look ... nem lokk-ot írtam :D
19314. zmimi
2015. márc. 31. 06:59

ahhh, az én levél storym: sztem jól felkészültem ebben a témában, nem is nagyon paraztam miatta, szépen mindenre ügyelve megírtam a levelet, és annyit írtam, hogy a végén nem maradt üres sor. Így olyan marha vagyok, hogy azt még szépen odbírtam, h I lokk forward...

DE elfelejtettem a nyavalyás Yours faithfully -t a végére. Rövidzárlat, vagy nemtom . :( Már a szóbelire várakozás közben ugrott be, h bakker, ez lemaradt a végéről.Nyilván nem ez lesz az egyetlen hibám, de ez baromira bosszant.

19313. wattila123 (válaszként erre: 19312. - Balinteny)
2015. márc. 30. 19:36
Nyilván persze az lett volna a biztos, ha írok, de ott hirtelen idegességemben nem akartam egy ilyen dolgok leragadni. Felkészülés során sokan azt sulykolták belém, hogy mindig azt írjam, ami a feladatban szerepel. Így utólag nyilván bosszant a dolog, annak ellenére, hogy a feladatot kétszer elolvastam, meg még a végén egyszer.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook