Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos kisfiam nem jól alszik éjszaka, Mit adhatnék neki vacsorára amivel jól lakik és nyugodtabban alszik? fórum

11 hónapos kisfiam nem jól alszik éjszaka, Mit adhatnék neki vacsorára amivel jól lakik és nyugodtabban alszik? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 9. 21:43
Az én kisfiam is 11 hónapos.Este olyan 6 óra körül kap vacsit.Főzeléket husival,vagy rízst gyümölccsel.Ő is felkel még éjszaka,hol szomjas,hol cicizik.De sajnos ez az az időszak amikor a fogaik miatt is ébredhetnek.Hányszor ébred a kicsi?
2009. aug. 22. 20:52
Keress homeopatiaban,kérdezz.
16. wanda8
2009. máj. 13. 19:40
A nagy fiamat,aki most lesz 3 éves már átalussza az éjszakát,nem is iszik.Este 7:30-kor lefekszik és reggel 8-ig alszik.pedig régen nem volt jó alvó.Tudom,hogy a kisebbik fiam fogzik és millió más oka lehet ami miatt nem alszik.Csak gondoltam,hátha jól lakik és jobban aludna.
15. benvik
2009. máj. 13. 17:11
A lányom elmúlt 2 éves, és még mindig kel éjszaka inni. Nem nagy kunszt, csak hív, adok neki inni, visszafekszik, és szó nélkül alszik tovább. De szinte minden éjszaka felkel. Hozzáteszem, hogy én is sokszor iszom éjszaka.
14. drnéni (válaszként erre: 13. - Judit0625)
2009. máj. 13. 16:11
Ez egy rossz szokás, ami nagyon mélyen rögzült nála. Lehetséges, hogy el fogja nőni, de lehet, hogy nem. A családunkban egy szélsőséges eset is előfordult: az unokatesómnak 14 éves korában is az anyja csinálta éjszaka a teát. Szerintem le kéne szoktatnod róla, ahogy a cumisüvegről is. Nem is tudom, hogy kéne hozzáfogni, én a kislányomat 1 éves kora előtt szoktattam le az éjszakai tápizásról.
2009. máj. 13. 15:53

Hülyén hangzik, de végre nem vagyok egyedül..:-((

Az én fiam 3 éves volt januárban, de meg tudom számolni, hogy hány éjszakát aludtunk végig. Pedig nagyon jól eszik, minden vacsi után becsusszan még a cumisüvegnyi kakaó v. tej. Ezek után éjjel 2-4 között még a mai napig felkel egy adag kakaóért!!! Nem tudom leszoktatni róla. Jön és először csak sutyorog: "anya, kakaó,anya kakaó" Ha mondom, hogy még éjjel van, akkor sírni kezd. Nem hisztizni, hanem csak csendben sírni. Hát persze, hogy megesik rajta a szívem.:-)) Mára már elértük azt, hogy mellette van a kakaó, felkel, kiszolgálja magát, és alszik tovább. Keményen este 10-től reggel max. 6.30-ig.:-)))))

2009. máj. 13. 15:46
Próbáld meg a tejpépet vacsi után még.
2009. máj. 13. 15:30
Az én lányom 2,5 éves és este vacsorázik, lefekvés előtt pedig iszik 2-2,5 dl. kakaót és nem alussza át az éjszakát. Teszem hozzá sajnos.
10. Ekka (válaszként erre: 9. - Cbc7d5fe99)
2009. máj. 13. 15:09

Ezt én is írhattam volna:P


Szerintem az éjszakai alvás/nem alvás nem az elfogyasztott étel mennyiségétől függ..

Aludtunk mi már éjszakát alig kajálva, és degeszre tömve meg alig..

2009. máj. 13. 12:40
sajnos nekem a fiam 2 éves még mindig nem alszik jól!!
8. SBB (válaszként erre: 7. - SBB)
2009. máj. 13. 10:05

Bocs,csak elment a netem!

tehát még csak annyit akartam,hogy este is adjál 6 óra körül nyugodtan meleg ételt és legfeljebb inni kér de alszik mint a mormota!:))

7. SBB (válaszként erre: 6. - Wanda8)
2009. máj. 13. 09:23
A mi gyerekeink főzeléket is kaptak vacsira!Vetésforóban ettek változatosan mindenféle főzeléket!Ha délben répát akkor este olyat ami nem könnyíti
2009. máj. 13. 09:09
mivel nincs foga,nehéz neki kaját kitalálni
2009. máj. 13. 09:05

Az mit jelent,hogy nem jól alszik?

(Felsír,vagy forgolódik,biztosan éhes?)

Sok ok lehet:fogzás,melege van ,fázik,szomjas,minden esetre ha azt gondolod,hogy éhes lehet,akkor némi szilárd táplálékkal kiegészítve a vacsoráját próbálkozz!(Virsli sajtok ,kifli,joghurt félék esetleg túró)

2009. máj. 13. 09:05
lehetséges hogy igazatok van,nagyobbik fiamnál viszont bevált a laktatóbb kaja
2009. máj. 13. 09:02
Csatlakozom Brittához! Én is átéltem ugyaznezt. Végigpróbáltam többféle kaját, sokat, keveset, nem volt változás. Szerintem ez egy életkori sajátosság és nemsokára visszaáll, majd aztán újra gyakran ébred és így tovább...
2009. máj. 13. 08:58

Szia!


Sajnos, ilyen tippet nem tudok adni. Csak annyit mondanék, nem biztos, hogy a laktatóbb vacsitól jobban fog aludni.

2009. máj. 13. 08:56
11 hónapos kisfiam nem jól alszik éjszaka, Mit adhatnék neki vacsorára amivel jól lakik és nyugodtabban alszik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook