Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel lehet lekötni, szórakoztatni, fejleszteni, játékosan tanítgatni egy 5-6 hónapos csecsemőt? fórum

Mivel lehet lekötni, szórakoztatni, fejleszteni, játékosan tanítgatni egy 5-6 hónapos csecsemőt? (beszélgetős fórum)


2009. máj. 14. 11:56
Hetente járunk babaénekre, Olívia nagyon élvezi, majd kiugrik a karomból! Annak aki már elfelejtette az ovis mondókák, dalok szövegét, szívesen elküldöm pdf-ben a babaének foglalkozások anyagát.
2009. máj. 14. 11:39
Olívia lányom nagyon szereti a "kukucs-játékot", illetve ha a térdemen ül és mondókázok neki. Vidáman ugrál a rugós hintájában és nagy kedvenc a járókomp is. A youtube-on be szoktam tenni neki a barbapapát is (igaz németül lásd: [link] azt is nagyon élvezi!
6. c42aaaac41 (válaszként erre: 4. - Caryna)
2009. máj. 13. 13:47

semmiről nincs lemaradva!de szerintem a földön,vagy ágyon hengergesd ide-oda.adj a kezébe kendőt és azzal húzd.tornásztasd és masszírozd.tegyél köré színes tárgyakat,zörgő csörgő,puha és durvábbakat fordítsd a hasára.

De ha ez mind nem elég akkor a védőnő biztos ad hasznos tanácsokat.

2009. máj. 13. 13:46
Az énekelés és a mondókázás nagyon fontos. A bújócskás játékokat szeretik ebben a korban. Eltakarod a szemét finoman egy kendővel: Hol a baba? lehúzod róla: Itt a baba! előbb utóbb magától is le húzza. A játékkal is lehet eltakarod, illetve megmutatod. Jó játékot!
4. Caryna (válaszként erre: 3. - C42aaaac41)
2009. máj. 13. 13:41

Sajnos egyedül csak nagyon rövid ideig hajlandó játszani, igényli, hogy ott legyek vele!

Célom, hogy "fejlesszem" is ezekkel a játékokkal. 5 hónapos múlt és sajnos még nem forog!:-(

2009. máj. 13. 11:46
sok ének,mondókák,tedd le a földre és ott "tornázzatok",meg hagyd őt játszani magától.
2009. máj. 13. 10:01
Én az "Anya, taníts engem" című könyvet ajánlanám, ebben minden korosztályra találsz foglalatosságot pici baba kortól 6 éves korig. Nekünk nagyon bejött.
2009. máj. 13. 08:08

Sziasztok,


érdekelne, hogy ti mivel töltitek azt az időt, amikor a kisbabátok ébren van? Nem arra gondolok, hogy pl. ilyenkor megy valaki bevásárolni, vagy ügyeket intézni,hanem aktív, a babával töltött elfoglaltságra!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook