Hajvasalás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
1616. csajooooo
2009. jan. 11. 12:17

powerfpuffemo vagy Loskipinkó,


valamelyiktek el tudná küldeni ennek az olajnak (szilikonosnak) a nevét??

és szóval vizes hajra,és csak a végekre.és milyen gyakran?de ha ráteszem,és aztán fogom vasalni,nem fogja ráégetni,vagy esetleg a vasalót tönkretenni?

1615. Loskipinkó (válaszként erre: 1613. - Csajooooo)
2009. jan. 11. 11:58
a szilikonos nagyon jó.Én egy olasz terméket találtam a legjobbnak.Fodrász termék.Valóban csak a végekre tedd,mert különben zsírosoni fogsz hamar.és vizesen tedd rá.
1614. 319cd6978b (válaszként erre: 1613. - Csajooooo)
2009. jan. 11. 11:56
Nekem eddig a szilikonos hajvégápoló olaj jött be a legjobban meg a kallos. A szilikonost kapni dm-benmeg rossmannban meg multikban is. Fehérpapír dobozban van egy üvegben. Csak nem szabad hog a tövére menjem a hajnak meg túl sokat használni sem ajánlatos mert akkor hamarabb zsírosodik, egyébként nagyon puhák lesznek tőle a kiszáradt hajvégek is.
1613. csajooooo (válaszként erre: 1611. - Loskipinkó)
2009. jan. 11. 11:38
milyen olajat?
1612. veronik82 (válaszként erre: 1601. - Fannessz)
2009. jan. 11. 11:35

Nekem olyan van,az 1036-os változata.Igaz csak kétszer vasaltam eddig,de ilyen egyenesre utoljára csak a fodrász tudta kivasalni.Szépen vasal,sőt fényes tőle a haj.Elég egyszer-kétszer átmenni rajta és kész a szögegyenes haj.Pedig nekem aztán tényleg nagyon kunkorodik a vége.Előtte be szoktam fújni hővédővel,hogy ne roncsolja a haj szerkezetét.Fő az elővigyázatosság. :)

Csak ajánlani tudom,a magas árkategória egyenesen arányos a minőséggel.Ezt garantálhatom.

2009. jan. 11. 11:33
Aki a hajvasalás mellett dönt,használjon olajat.
1610. veronik82 (válaszként erre: 1600. - Marijja)
2009. jan. 11. 11:30

Én teljesen megértem az aggodalmadat,bár nem vagyok anyuka,de nekem sem tetszik a mai fiatal lányoknál ez a hajritkítás-szindróma,amit ha lenne lányom biztos megdorgálnék neki.Nekem anya mindig azt mondta,hogy egy nőnek a haja az ékessége.Egyetértek vele.Mikor bejött divatba ez az új frizura soha nem éreztem azt,hogy nekem is olyan haj kellene,mindig büszke voltam a hosszú,göndör,sűrű fekete hajamra.Nőiessé és erotikussá tud tenni egy nőt.A leghíresebb mai és elhunyt színésznőknek mind gyönyörű sűrű hajuk van,volt.Mikor egyszer levágtam önként a hajamat,akkor anya meg én is sírtam,nem számoltam a következményekkel,alig vártam,hogy megnőjön.Úgy éreztem a szépségemet vágtam le egyúttal.A lányod még változhat,fog is,a kérdés,hogy milyen társaságba kerül,milyen lesz az értékrendje.Én azt vallom,hogy nem kell állandóan a divatot majmolni,a saját egyéniségünket és karakterünket kellene belevinni.


Bocsi,hogy ez nem teljesen simul a hajvasalás témájához,de ezt le akartam írni.

1609. Fannessz
2009. jan. 9. 21:19
csajooo nekem is vékonyszálú és mellírozott és én is szenvedek ha megszárítom, valami borzalmas ahogy kinéz,de volt egy időszak mikor becsavartam és egy idő után szebb volt nem volt ennyire szálkás,de most megint rákatanttam a hajvasalásra és megint nagyon rossz:S én sem tudok többet tenni annál,h átnyíratattom sűrűbben,pedig én is használok pár dolgot de nem sokat érnek...:(
1608. csajooooo (válaszként erre: 1607. - 319cd6978b)
2009. jan. 9. 21:09

köszi a magyarázatot.:))

amúgy ha nekem egyenes,normális hajam lenne,biztos nem vasalnám.ugy nincs értelme. és az az érdekes, hogy kb 12-13 éves koromig olyan is volt.vékony szálú,nyílegyenes hajam.Aztán csak ugy megváltozott ilyen érdekesen hullámosra.:(

1607. 319cd6978b (válaszként erre: 1605. - Csajooooo)
2009. jan. 9. 20:45
Azt akarta kifejezni hogy a a lányok elvileg szeretnének minél szebb, egészségesebb, változatosabb hajat a lánya mégis kiritkítatta az amúgy is vékonyszálú nem túl sok haját és még vasalja is ami szörnyen elégeti és ez szembehelyezkedik azzal amit ő gondol a haj szépségéről.
1606. csajooooo (válaszként erre: 1596. - Pinkdreams)
2009. jan. 9. 20:05
sajnos nekem pont olyan a hajam,hogy felül szőkített,alul pedig sötét barna.és vékonyszálú.De ha nem vasalom ki,akkor nagyon hülyén áll.olyan "seprűsen" hullámos. mást nem tudom mit csináljak vele, hogy jó legyen...
1605. csajooooo (válaszként erre: 1600. - Marijja)
2009. jan. 9. 19:57

szia!

te most a hajvasalás mellett vagy ellen beszéltél? én sajnos nem értem hogy mi köze annak a hajvasaláshoz amit írtál. nem megsérteni akarlak,csak én nem értem....

1604. 319cd6978b (válaszként erre: 1601. - Fannessz)
2009. jan. 9. 19:54
Nekem ilyen van és tökéletes. Közepes méretű a vasalóslapja. Se nem vékony se nem széles. Nekem pont jó.
1603. 319cd6978b (válaszként erre: 1600. - Marijja)
2009. jan. 9. 19:52

Erre mondják hogy minden ember szabadon lehet hülye. Tényleg szinte minden lány ilyet akar és nem tudják megkülönböztetni hogy ki az akinek lehet mert elbírja a haja és ki az akinek em szabad. Van egy lány az iskolában akinek nagyon kevés rendszeresen vasalt festett fekete haja van és a választéka kb 2-3 cm széles és mindíg egyre jobban oldalt választja el mert azt hiszi hogy akkor jobb lesz és senkinek sem tűnik föl hogy kopaszodik pedig csak 15 éves. Van viszont egy másik akinek gyűrűgöndör haja van mégis csak kétszer láttam így két és fél év alatt mert mindíg vagy be van szárítva vagy ki van egyenesítve, mégsincs széjjeltöredezve és tök dús és jól áll.

A smink meg sztem valami divathullámhoz kapcsolódik. Majd kinövi, de tényleg. Nem láttam még olyan 30 as nőt akinek ilyen centis fekete karikák lettek volna a szeme körül.

Tudatában lenni a hülyeségnek és uralni a hülyeséget két külön dolog.

1602. Méz :)
2009. jan. 9. 19:51

Sziasztok!


Látom, nagyon GAMA javaslataitok vannak. A 1036 os keskeny, vagy vastag vasalófejekkel rendelkezik? Ez a képekről nem jön le...

Ermila hajvasalót használt valaki,a fodrászom ajánlja.

1601. Fannessz
2009. jan. 9. 19:44
Sziasztok! Van valakinek Gama tourmaline ceramic laser ionos hajvasaló? írja meg akinek van ilyen,hogy milyen neki,légyszi!
1600. Marijja
2009. jan. 9. 19:41

Régóta foglalkoztat ez a téma.


Olyan nincs , akit nem érdekel hogyan is áll a haja. Vagy azért mert mindig is jól és gondozottan viseli, vagy van akit azért, mert mindig ápolatlan és igénytelenül hordja, mert számára ez a megszokott.


Aki ismer az tudja, hogy Én mindig az épp aktuális kedvemhez , hangulatomhoz mérten viselem a hajam. Igen viselem.


Számomra ez is olyan mint az öltözködés. Megtervezem, kigondolom, hogy az nap épp milyen kedven van, farmeres, vagy nőcis. Így vagyok a hajammal is. Feltűzöm, vagy éppen hullámosra bodorítom, vagy éppen egyenesre szárítom. Ez nekem nem munka .


Fiatal korom óta sok féle frizurát kipróbáltam már. Úgy vélem, hogy az ember lánya megtalálja a számára előnyös és megfelelő fazont.


Eddig legalábbis úgy véltem, hogy minden nő erre törekszik, mert aki meg van eklégedve önmagával, azzal a képpel ami a tükörből néz vissza rá, az másokkal is jobban el tudja magát fogadtatni. Hiszen, ha saját magad nem tudod elfogadni akkor más ezt hogy tegye?


Ezek a gondolatok a mai hajviselet divat miatt jutott eszembe, meg amiatt is mert az én kamasz lányom is ennek a hóbortnak esett áldozatul. ( önként, dalolva. )


Nézegettem a kiskori fotóit , ahol derékig ért a fekete gyönyörű egyenes haja. Számtalan csatt, gumi , masni, szalag, pánt volt neki és ezeket variáltuk közösen nap mint nap az oviba indulva.


Elmúlt egy két év és azzal állt elém, hogy már pedig Ő levágatja.


Türelmesen elmondtam, hogy mennyi időbe telt amig ilyen szép hosszúra megnőtt neki, és hány kislány irigyli Őt emiatt.


Ő türelmesen végig hallgatta, és megkérdezte mikor megyünk a fodrászhoz.


Elmeséltem, hogy gyerekkoromban Én is meggondolatlanul levágattam és mennyire megbántam, hetekig sírtam és nem akartam iskolába sem menni.


Biztosított róla, hogy egy könnyet sem fog ejteni érte, ha mégis , akkor ez az iskola dolog nála is működne.


Még mindig kérettem magam. Amúgy, jó viszonyban voltunk a lányommal , de ha veszekedni akart hallani minket valaki , elég volt ha témának bedobta a haját.


Ekkor döntöttem, ne rám haragudjon az a gyerek, hogy nem engedtem neki, elvégre ez az Ő haja amit már naponta 30-40 alkalommal akart tőlem hallani.


Haragudjon saját magára amiért nem hallgatott a jó szóra.


Ez nem jött be nála, mert amikor is levágatta, én majd nem végigbőgtem az egészet, Ő felállt a székből és annyit mondott : Na végre!


Ezzel Én is megkönnyebbültem.


Ez után már nem igazán érdekelt mit is csinál a hajával.


Egészen mostanáig.


Nem értem, hogyan mászkálhat többszáz fiatal lány, korra, fejformára, arcra való tekintet nélkül, ugyan olyan frizurával.


A lányomnak vékonyszálú haja van, abból viszont kevés.


Számára egyértemű volt, hogy kiritkíttatja. Miután pedig hetekig az újságokat nézte, beállt a sorba, és az általam elnevezett PANDA MACI FRIZURÁT csináltatott magának.


Ez abból áll, hogy a kiritkított haját rápréseli a fejére amennyire csak lehet, és a maradék haját a hajvasalójával módszeresen elégeti.


Az eredmény nem maradt el. Olyan lett a feje, mint akinek foltos hajhullása van.


Nem értem. Magyarázatnak marad a "Fiatalság bolondság ".


Ehhez jön a smink, amikor is, kölök bagolynak sminkeli magát, erősen feketével.


Ilyenkor maximálisan meg van elégedve magával. A tökéletesség kedvéért megkérdezte, hogy nem pillantotta-e össze magát felül a szempillaspirállal?


Közöltem, hogy Én inkább az alsó erősen elmosódott és a szeme alján két négyzetmétert beterítő fekete sáv miatt aggódnék, mire közölte , hogy ez így király.


Vágod? - kérdezte.


Vágom!- és ezt ebben a pillanatban, szó szerint szerettem volna érteni, mert ekkor tudatosult bennem, hogy így fog kimenni az utcára is.


Anyukámmal is megosztottam a kételyeimet, mire Ő egy fiatal lányról kezdett beszélni, a régmúltból, és egy csomó furcsa és hihetetlen dologgal hozakodott elő vele kapcsolatban.


Megrettentem és közöltem, hogy nem ismerem ezt a lányt és még csak nem is rokonom.


Összenevettünk, és rémülve néztünk a szomszéd fiú után, akinek egy wc lehúzó lánc lógott az orrából és a fülét láncolta össze vele.


Nem volt rossz érzésen az édesannyával kapcsolatban mert tudtam, hogy valószínűleg ő is könyörgött neki mielőtt az utára lépett.

1599. 319cd6978b (válaszként erre: 1598. - Gigee)
2009. jan. 9. 19:40
Tényleg nagyon jók tényleg. Egy osztálytársamnak a fodrász ga.ma val vasalta kis és a köv hajmosásik kitartott és anynira megtetszett neki hogy most vesz legújabb fajtát ami olyan mint a 1036-os csak digitális hőfokszabályzó van rajta. Nagyon jó. Énis oylat akarok, de ahhoz elkell adnom a mostanit.
1598. Gigee
2009. jan. 9. 19:36

ahogy olvastam a fórumot, azt vettem ki szavaitokból, hogy a GA.MA hajvasalók nagyon jók. akkor nagy valószínűséggel a vastag szálú hajamat is ki tudja vasalni, ugye?


és hol lehet Komárom környékén ilyen márkájú hajvasalót venni?

2009. jan. 9. 17:30
jah es erösen igy szuperul vasalja...es a remingtonnal is igy vasaltam..bar az meg igy se vasalt szuperul..
1596. pinkdreams (válaszként erre: 1594. - Csajooooo)
2009. jan. 9. 17:29
A hajad minőségétől függ, hogy mennyit vasalhatod. Ha elég vastag szálú, nem szőkített, nem nagyon roncsolódott a vége, akkor lehet többször egyenesíteni, de ha már látod, hogy töredezik, akkor inkább mondj le róla. És ajánlom még a különféle flat iron vasaló folyadékokat is. Sajnos ahhoz, hogy szép egyenes legyen a hajad, nagyon forró vasaló kell, ami ugye nem egy kímélő megoldás. Ebben is a mértékletesség és a rendszeres hajvágás-, ápolás a lényeg.
1595. bbbe139173 (válaszként erre: 1577. - Ericska3)
2009. jan. 9. 17:18
en is az elejen fogom nyomom ossze a vasalot,ne ott ahol igazabol kellene! :)
1594. csajooooo (válaszként erre: 1590. - Pinkdreams)
2009. jan. 9. 16:30
Szia! aztmondják attol is eltörhet az "egész" hajad, ha csak rendesen,szárazon vasalod.De akkor mit lehet tenni,ha egyszer hullámos a hajam,és én símát szeretnék?mert azért félek ettől,hogy egyszercsak nem lesz hajam...:( :)
1593. Ericska3 (válaszként erre: 1586. - Csajooooo)
2009. jan. 9. 14:48

Ha férfi, akkor nincs erőprobléma, az biztos. :)))

Na, legközelebb én is megpróbálom rendesen a nyelénél fogni.

Arra gondoltam, hogy szorítás szempontjából lehet mindegy is a márka. Alapból mindegyik nyitva (ugye pont fordítva működik, mint egy sütővas) és csak a használóján működik, hogy mennyire "csukja" be.


Én is úgy tudom, hogy vizesen nem szabad használni, ill. károsítja a hajat. Ennek ellenére a Babylissnek is van direkt vizes-száraz vasalója. Szerintem ez már az üzlet...


Szoktam Ga.ma hővédőt használni,viszont így vasaláskor gőzöl a hajam. (Pedig előtte hagyom rászáradni.)


Visszatérve a szorítás mértékéhez: göndöríteni is sokkal jobban lehet szorítva. :) Csak nehéz... A göndörítésnél még mindig az a problémám, hogy akkor nagyon szép, de nem tartós. Pedig belakkozom, de másnap már nyoma sincs és már aznap is sokat nyúlik. Lehet előtte is kellene rá valami? (Pl. fixáló hajhab) Így még nem próbáltam.

A simítás viszont nagyon tartós, az biztos! :)

1592. emagdi
2009. jan. 9. 13:56

köszi! nem is gondoltam, hogy vizesen annyival károsabb!


(de akkor minek csinálnak direkt vizes hajhoz való vasalókat?)


köszi még egyszer mindkettőtöknek, hogy szóltatok!!

1591. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1590. - Pinkdreams)
2009. jan. 9. 13:36
Támogatom az előző hozzászólást, egyszer csak letörik az egész hajad, ha nem vigyázol. Ez is tapasztalat barátnőmtől és fodrászomtól, akihez ment segítségért a károsult.
1590. pinkdreams (válaszként erre: 1588. - Emagdi)
2009. jan. 9. 13:07

Magdi!

Sose vasald vizesen a hajad, mert a hajadból vonja el a nedvességtartalmat és nagyon töredezni fog. Használj inkább vasaló folyadékot.

Tapasztalatból mondom, mert fodrász vagyok.

1589. emagdi (válaszként erre: 1588. - Emagdi)
2009. jan. 9. 12:56
180-190C-on szoktam vasalni
1588. emagdi (válaszként erre: 1582. - Ericska3)
2009. jan. 9. 12:55

nekem remington van, és nem kell különösebben szorítani, hogy jól vasaljon...

ha vizesen vasalom a hajam, akkor 2-3szor át kell húzni rajta, míg megszárad és kivasalódik,

ha szárazon vasalom, akkor csak simán gyorsban egyszer áthúzom, és kész is.

1587. Csigusz 79 (válaszként erre: 1573. - Dancingqueen)
2009. jan. 9. 12:53
Nekem is.
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook