Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ágacska Alapítvány...örökbefogadáshoz szükséges 21órás tanfolyamról akinek van tapasztalata, írjon! fórum

Ágacska Alapítvány...örökbefogadáshoz szükséges 21órás tanfolyamról akinek van tapasztalata, írjon! (beszélgetős fórum)


16. 16db4cbd08 (válaszként erre: 15. - Baba860427)
2015. nov. 3. 18:45

Erre gondolsz?

[link]

2015. nov. 1. 06:58

Sziasztok!


Azt szetetném tudni hogy tudja- valaki,hogy mi annak a filmnek a címe amit a tanfolyam végén megnéztünk.Sajnos nem emlékszem rà,csak arra hogy a Hír tv ről volt lejàtszva.Valami gólyàs valami volt a címe.

2014. máj. 26. 09:41
Sziasztok! Először is: hú, de régen írtak ide utoljára.... Másodszor: a tanfolyam még ma is ugyanolyan érdekes, mint, amilyen a fórum első hozzászólásainál látszik. Mindenkinek csak ajánlani tudom (bár nincs összehasonlítási alapom), biztosan jobb, mint amit a megyei TEGYESZ-ek tartanak. Itt, amellett, hogy szakember tartja, az előadók is örökbefogadó szülők, így a saját bőrükön tapasztalt problémákat is elmesélik. A honlapon van elérhetőségük, hívjátok Nórát nyugodt szívvel!
13. Aprajafalva (válaszként erre: 12. - REA734)
2013. márc. 4. 12:34
Most kísérem a párom tanyfolyamra,hm.Érdekes és tanulságos az biztos.De mi már 2 éve nevelünk egy adoptált gyermeket,és nekem még is még egyszer elkell mennem és kikell fizetnem a 20000 forintot,mivel páromnak nincs tanfolyama!
12. REA734
2012. dec. 17. 19:27
sziasztok, erről a tanfolyamról csak jókat tudok mondani. tényleg sajnáltam, hogy vége:) rengeteg téma előjön, amin otthon rágódik az ember, meg olyan is, amire nem is gondol, pedig nagyon fontos. vittem jegyzetfüzetet, de felesleges volt! annyira élő az egész, hogy nem kell írni semmit, minden "ragad rád", valódi, életből vett szituációkról beszélgettünk. a legfontosabb pedig, hogy olyanok vezetik, akik maguk is örökbefogadó szülők! évek óta ez volt a legértelmesebb dologra kiadott 20000 ft-om:)
2012. dec. 5. 14:35
Tudna valaki segíteni,hogy Kaposváron hol lehet örökbefogadó tanfolyamot végezni?
10. iluci26 (válaszként erre: 9. - Aprajafalva)
2012. nov. 9. 08:03

Szia nemertem azt hittem az eg

y eletre szol?

Micsoda hulyeseg ha mar egyszer fizettel es elvegezted akkor minek ujra ,hivatalok bolondot csinalnak az emberbol.

Sok sikert

9. Aprajafalva (válaszként erre: 8. - Iluci26)
2012. nov. 7. 11:26
Én már egyszer elvégeztem,akkor sikeressen örökbe fogadtunk,de sajna most ismét tanfolyamot kell végeznünk.Köszönöm a segítésget.CSak a bürokrácia ne lenne.
8. iluci26 (válaszként erre: 7. - Aprajafalva)
2012. nov. 6. 19:59
Mi nyáron végeztük és 20000 volt fejenként.
2012. nov. 5. 17:12
Sziasztok!Nagyon szeretném tudni,hogy mennyibe kerül most egy tanfolyam ,mert 7 éve 10000 forint volt.Köszönöm a segítséget!
2012. okt. 15. 16:33

Sziasztok!

Mi a nyáron voltunk a tanfolyamon nagyon jó volt és sokkal többet tudtam meg az örökbefogadásról mint a tegyeszben csak ajánlani tudom mindenkinek aki tanfolyamra jelentkezik Ágacskánál nagyon jó és érdekes nem lehet szundizni rajta.

2009. aug. 26. 16:34

Sziasztok!


Mi is az Ágacskánál végeztük a tanfolyamot, ahol nagyon jól éreztük magunkat és igazán hasznos volt az ott töltött 21 óra.


Az Ágacska most újabb tanfolyamot hírdet, ez nem a kötelező tanfolyam, hanem annak "folytatása".

Bemásolom ide a levelüket:


Kedves Ágacskások!


Sokan jeleztétek, kár, hogy véget ért a tanfolyam, mert még szívesen beszélgettetek volna tovább az örökbefogadásról.


Kérésetekre meghirdetünk egy tanfolyamot, ami folytatása lenne a korábbinak. (Önkéntes alapon.)


Az elmúlt években már tartottunk ilyen tanfolyamot, ami nagyon hasznosnak bizonyult a résztvevők számára. Egyrészt megkönnyíti a várakozást egy állandó csoport ugyanazokkal a résztvevőkkel, segít a korábbi gyerekvállalással kapcsolatos kudarc élmények feldolgozásában, az örökbefogadással kapcsolatos bizonytalanságok, kételyek leküzdésében.


A korábbi tanfolyamok tapasztalatai alapján a meghívott vendégek között szerepelnek:


Nyílt örökbefogadást közvetítő szervezetek képviselői


Olyan örökbefogadó szülők, akik:


· tartják a kapcsolatot a vérszerinti szülővel


· nyíltan fogadtak örökbe


· titkosan fogadtak örökbe testvéreket


· nagyobb (kamaszkorú) gyereket nevelnek


· cigány származású gyereket nevelnek


· vérszerinti gyereket is nevelnek


Gyerekorvos


Gyerekpszichológus



A tanfolyamot 2 x 4 alkalommal (szeptembertől decemberig, és februártól májusig) havonta tartanánk péntek délutánonként 18-tól 22 óráig.


Nagyszülők, barátok is jelentkezhetnek.


A tanfolyam ára az első 4 alkalomra:16.000Ft/fő.


Az első alkalom időpontja: szeptember 25. péntek 18 óra.


A többi időpontot akkor adjuk meg


A kávéról természetesen továbbra is mi gondoskodunk.



Szeretettel várunk Benneteket!



Kriszta és Nóra

2009. jún. 6. 23:07

Szia!

Mi 2006-ban végeztük a tanfolyamot és nagyon klassz volt!Igazából nem is tanfolyam,inkább beszélgetős.A végén sajnálni fogod,hogy letelt a 21 óra.

3. 61698013d8 (válaszként erre: 2. - Pepe 08)
2009. jún. 5. 21:10
Szia! Mi januárban csináltuk meg a tanfolyamot, de csak jókat tudok mondani róla! Egy percig sem unatkoztunk, nagyon jól telt az egész, és az örökbefogadást minden oldalról bemutatták, problémákat, kérdéseket, mindent átfogóan elmondtak. Szakértő tanácsokat adtak, szóval egy percig se izgulj miatta.
2009. máj. 16. 21:54

Szia!

Én a múlt hónapban vettem részt az Ágacskás tanfolyamon. Szerintem nagyon hasznos. Én személyesen sok olyan kérdésemre választ kaptam, ami engem foglalkoztatott. Ha van konkrét kérdésed, akkor írj nyugodtan, akár priviben is. Szívesen válaszolok, mert nekem még nagyon friss az élmény...

2009. máj. 12. 22:21
E hónap végén fogunk résztvenni az örökbefogadáshoz szükséges 21órás tanfolyamon.Aki már elvégezte,kérem írjon róla.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook