Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Járt már valaki Nizzában és környékén? fórum

Járt már valaki Nizzában és környékén? (beszélgetős fórum)

2012. aug. 26. 05:44
Én tavaly szeptember jártam a Francia-riviérán, és 10 nap múlva újra megyek.
2009. máj. 16. 12:31
Cannes-ban meg Nizzaban csak nagyon kevés strandrész ingyenes és zsúfolt... Szóval mi Antibes -ban meg kis falvakban strandoltunk és napot kirúgtunk a hámból, a Negresco-nál fizettünk egy napot. Igen drága volt 50 60 eu 2 főre a hely
2009. máj. 15. 10:23
Mennyire emlékszel a szabadstrandok elhelyezkedésére? Ahogy kiérünk a szállásunk utcájából, pont a Negresco hotelhez jutunk, ott van?
2009. máj. 14. 21:26
amúgy csomó st paul van ez nizzához van közel
16. gabci77 (válaszként erre: 15. - Zsuzso100)
2009. máj. 14. 21:25
Azt hiszem, arra van, de megnézem neked, holnap megkeresem a térképeket
2009. máj. 13. 20:38

Megnéztem Google Földben, Vence és Saint-Paul-t külön helyen jelzi.

Útközben a kanyonokhoz akár jó is lehet, vagy?

14. zsuzso100 (válaszként erre: 13. - Gabci77)
2009. máj. 13. 20:35

Húha, az merre van.


Ha csak 25 perc, akkor kihagyhatatlan.


Egyébként május végén megyünk. Úgyis írok fényképes beszámolót, majd írom a linket.

2009. máj. 13. 19:19

Nem, kb. 25 perc, szerintem nagyon megéri! Kicsit északra, ha jól emlékszem!

Mikor mentek? Várom a beszámolót, meg az új ötleteket, mert mi visszatérünk ősszel:)

Ja és a gorge du verdon közelében brad és angie házikója is, de csak a kaput lehet látni:) de a környék szintén gyönyörű, ha kalandozni szerettek. Kihaltabb, mint a többi hely

2009. máj. 13. 18:45

St Paul de Vence messze van Nizzától?

Persze parfümgyár, Eze útközbeni megtekintésre.

2009. máj. 13. 11:14

Monaco mindenképp, Cannes, Nizza szép, gazdag, meg tengerparti esték, de ha látni akarsz, akkor Gorge du verdon, kicsit följebb , ne hagyd ki, delfinek igen!!

Eze vár jó, de 1 hét alatt talán nem a legelső helyen, Grasse jó, de úgy, h útba ejted, mert igazán a parfümgyár érdekes. St Paul de Vence érdemes!

Szerintem (de én nagy franciaimádó vagyok) provance -ot azért érdemes megnézni és jóval tisztább , mint olaszo., meg tele van művészekkel, festett bútorokkal, olyan szép tárgyakkal, amiket tényleg csak az a hely ihlethet

10. zsuzso100 (válaszként erre: 8. - Gabci77)
2009. máj. 12. 21:55
?
2009. máj. 12. 21:55

Köszi, szállásunk van, és egy hétre megyünk.

Amikre gondoltunk: Monaco, Cannes esetleg kanyonok - Castellane...

Amiknek még utánanéztem, Eze vár, oceánográfiai múzeum, bálna show, parfümgyár.


Akkor nem nagyon nyúltam mellé a látnivaló tervekkel.


Provance olyan, mint Toszkána...jó nem, de az az élmény lehet, nem? Így a képek alapján. És nekem Toszkána egy álom, ahogy nézem a képeket, megdobogtatja a szívem, pedig soha nem jártam arra, tök érdekes.

2009. máj. 12. 16:18
Lent az St paul de Vence... Nem provence
2009. máj. 12. 16:16

Ha több időtök van és provence ban túráznátok, akkor Gorge du verdon, Lourmarin érdemes kalandozni, gyönyörű és nincs tele túristával. Olyan, mint a képeslapokon, meg a mesékben.

Röviden ennyi, ha érdekel még valami írj privibe, meg ha még van ötletem, írok:)

Szerintem a világ legjobb helye, és ha ha ügyesen szerzel szállást, meg nem akarsz étteremben vacsizni, akkor ugyanannyi, mint máshol (Több, mert nyaralsz)

2009. máj. 12. 16:11
St Paul de Provence ba érdemes átmenni, meseszép, aztán Grasse-ba, pl. Molinard parfümgyár (Olyan , mint a parfüm c. filmben) kézzel gyártott cuccok stb.
2009. máj. 12. 16:10
Ha szállás cím kell, tudok segíteni
2009. máj. 12. 16:09

Nizza, Cannes tengerpartok, Cannes- fesztiválpalota

Ha nincs sok időd akkor ne, ha van, akkor vannak múzeumok, kiállítások.

Antibes-ban Picasso, azt hiszem állandó, Antibes mellett, Bion ban talán, elfelejtettem a nevét de ki van írva mindenhol, van egy delfin bálna, tengeri hely. Ne hagyd ki, 75 Euroért úszkálhatsz a delfinekkel is

2009. máj. 12. 16:06
ú én nem de saint tropez az álmom...egyszer majdnem elmentem de inkább olaszt választottam,nem bántam meg,mert az a francia rész iszonyat drága de elmennnék.......
2009. máj. 12. 16:06

Szia!

Összegyűjtöm a gondolataimat és írom, jó?

2009. máj. 12. 16:01
Mi az, ami kihagyhatatlan....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook