Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudom 2, 5 éves lányomat leszoktatni a cumisüvegről, mire megy oviba? Ötleteket várok, köszi. fórum

Hogyan tudom 2, 5 éves lányomat leszoktatni a cumisüvegről, mire megy oviba? Ötleteket várok, köszi. (tudásbázis kérdés)


12. dencsikné (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2009. máj. 12. 19:23
Hál' Istennek épek a fogai, vízet iszik éjszaka.
11. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Dencsikné)
2009. máj. 12. 19:14

milyenek a fogai?

a cumisüvegezés, főleg az éjszakai tövig tudja "rágni" a gyerekek fogait.


Ha feltétlen kell neki éjszakára itóka, én a helyedben csak vizet adnék neki.

10. Cszsuka (válaszként erre: 7. - Dencsikné)
2009. máj. 12. 15:33

Hát, akkor marad az, hogy szoktatod a pohárhoz. Amikor pedig eljön az ovi ideje, megengeded, hogy elvigye, beteszitek a zsákba, hogy tudja, bármikor kiveheti. Pár nap után nem fogja szerintem keresni (legalábbis az oviban), hisz a többiek sem cumiznak, s ha előveszi, esetleg központi figyelmet kap...


Vagy esetleg veszítsétek el, s mindig "elfelejtesz" újat venni...


Én már csecsemőkorban adtam nekik pohárból anyatejet, ezért nem volt gond a pohárra való átszokás. Azért kívánom, hogy kapj egy igazán jó ötletet...:)

2009. máj. 12. 15:29
Sziasztok az én kisfiam júliusban lesz 3 éves,kb.3hónapja nincs cumisüvegünk.Nehezen ment de sikerült tudnikell róla hogy cumifüggő volt.Sajnos születésétől fogva nagyonszeretett cumizni amíg kicsivolt nemvolt gond mert mindíg tudtuk hogy hol hagyta el éppen,de aztán ahogy elkezdett járni 5 cumivolt szolgálatban mégisvolt hogy estére felforgattuk a házat hogy az 5-ből legalább 1-et megtaláljunk.Aztán meguntuk úgyhogy allig múlt 1 éves egyszercsak elvitte a cica,volt egy pár kellemetlen esténk de leszokott róla.A cumisüveg az már mástéma az sokáig tartott,fokozatosan szokott le róla előszö ha elmentünk otthonról mindíg "elfelejtettem"elvinni. Csak kisdobozos innivalóvolt nálunk amit szívószállal megivott.Aztán otthon csak éjszakára kapott bele akoriscsak vizet,és rengeteget mondtuk neki hogy ő már nagyfiú üvegből csak a kisbabák isznak.Válaszatok eggyütt poharakat ami neki tetszik abból szivesen fog inni.Nekünk bejött.Sok sikert,kitartást mert azért lesz egy kis nyügi.
8. lizoka (válaszként erre: 5. - Dencsikné)
2009. máj. 12. 15:26
SZia!AZ én lányom is nagyon cumis üveges volt nem tudott nélküle elaludni és ha bármi baja volt mindig vele vigasztalta magát.2 éves elmúlt mikor bölcsis lett és nehezen szokott be így még jobban rá volt kattanva.mi úgy raktuk le hogy mindig kiharapta a cumiját én meg mindig nagyobb lyukat vágtam rá.egy idő után már nagyon zavarta,hogy mindig ráborul az ital és lassan elhagyta.
7. dencsikné (válaszként erre: 6. - Cszsuka)
2009. máj. 12. 15:25

Nálunk ez nem vált be, azt mondta mikor elszakadt, hogy venni kell másikat.

Sajnos a szívószálat meg elrágja.

2009. máj. 12. 15:18
Én is azt mondom: kezdjetek el poharazgatni. Én pl. annakidején megegyeztem a kislányommal, hogy csak addig lesz cumisüveg, míg a gumi tönkre nem megy rajta. Utána nincs másik. El is fogadta, amikor elszakadt, még néha kérte, s akkor elővettük, megállapítottuk, hogy ez sajnos használhatatlan....
5. dencsikné (válaszként erre: 2. - Mimmo33)
2009. máj. 12. 15:17
iszik pohárból ha kedve van, plusz iszik szívószálas üditőt is, de amikor fáradt nyafog az üvegért, ja meg éjszaka is iszik, igaz nem sokat. Éjszaka is szívószállal adjak inni?
2009. máj. 12. 15:16
Szerintem ne erőltesd a dolgot. az én fiam majdnem 4 éves volt, amikor leszokott a cumisüvegről. (de csak a reggeli kakaóját itta abból, sztem ez nála már szertartás volt) nem erőltettem soha, hogy bögréből igyon. ugyanígy voltunk a cumival is...
2009. máj. 12. 15:14
nekem szerencsém volt, éppen moziban voltunk anno a shrecket néztük, persze a cumisüveg is ott volt, amit betettem a táskámba, hazafelé kérdezte, hogy hol van, mondtam, hogy ott hagytuk biztos majd a shreck fog inni belőle.Ő meg erre, jó, legalább nem lesz szomjas, hazafelé vettünk egy shreckes bögrét .-P
2009. máj. 12. 15:13
Váltsatok pohárra szívószállal;)
2009. máj. 12. 15:11
Hogyan tudom 2, 5 éves lányomat leszoktatni a cumisüvegről, mire megy oviba? Ötleteket várok, köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook