Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vásárlók megtévesztése fórum

Vásárlók megtévesztése (beszélgetős fórum)


1 2
52. ina87
2016. szept. 28. 17:21
nagyon oda kell figyelni még mondjuk az akcióikra is vajon miért is akciós egyestermékek és az sem mellékes h egyes termékeket az üzlet lánc közepére raknak miért mert a vevő így kénytelen be sétálni egészen a sorokig így pedig nagyobb az esély arra h mást is vásárol majd.
51. Endura
2009. okt. 24. 18:57
Sziasztok!Biztos ti is találkoztok minden héten a hipermarketek bedobott reklámújságaival.Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni tőletek valamit,amit nem értek:ha egy terméket újként hirdetnek meg(tecso újság),tehát most jelent meg a bolt kínálatában először,hogy lehet akkor feltüntetni rajta a régi árat,amiből a kedvezmény van adva?Mihez képest régi az az ár,ha még nem volt ilyen márkatermék?
50. virkina (válaszként erre: 32. - 031d5c7fc0)
2009. márc. 7. 21:05
A boltokból úgy jövök el, hogy mikor fizetek figyelek mit blokkol, ha nem azt amit kértem, nem annyiért, már szóvá is teszem, nem hagyom annyiban, mert a sok kicsi sokra megy alapján vernek át a multik.volt hogy hebegtek, vagy fáradjak előre a vevőszolgálathoz és ott tegyem szóvá. Sokan ugyanis nem mennek oda, és az a pénz bizony már az Ővéké. Nos én veszem a fáradságot.És vissza kérem a pénzt, vagy kérem a panaszkönyvet. Ez ugyan is legtöbb helyen a varázsszó, nyugodtan próbáljátok ki.
49. virkina (válaszként erre: 35. - Ági28)
2009. márc. 7. 21:00
A gyermekem dolgozott az Auschanba mint besegítő amikor nyitott, egyébként még tanul. Az előző napi megmaradt kenyeret, szeletik fel csomagolják újra, és adják el drágábban. Nos azóta nem veszünk egyetlen boltban sem szeletelt kenyeret, csak abban az esetben és pékségben ha ott előttem szeletelik fel, vagy Én csinálom meg otthon.
2008. aug. 20. 22:33
Mi már azon szoktunk gondolkozni a párommal, hogy a tesco tuti összejátszik a fogyasztó védelemmel,mert ennyi véletlen már nem lehet......
2008. ápr. 24. 17:18
SŰRŰBB ÉS SZIGORÚBB ELLENŐRZÉS KELLENE!
46. 70a5a27405 (válaszként erre: 7. - Gardiedi)
2008. ápr. 20. 23:32
hát van parasztvakítás az már egyszer biztos! Van aki bedöl van aki nem.
2008. ápr. 19. 22:16
SAJNOS AZ ÜZLETEKBEN NEM AZ AZ ÁR VAN KIÍRVA, AMIT A PÉNZTÁRNÁL FIZETÜNK! DE OTTHON MÁR HIÁBA JÖVÜNK RÁ!
44. Ági28 (válaszként erre: 41. - LoLiNa)
2008. ápr. 10. 10:01
Szerinted! Akármennyire is jobban csípem a tesconál, auchannél, a coárban is találkoztam KÖCSÖG kisfőnökkel! Egy térdharisnyát akartam venni, a drágábbikból de kiírták, h leárazás és csak 200 ft. A pénztárnál teli ár volt. Nem odaadták annyiért, hanem kiütötték a tételt és nem vettem meg. Azt mondta egy hisztis üzletvezetőszerűség, h ennyiért nem adja oda, mondtam, h eredeti áron meg nem kell ha akciós ár van feltüntetve. Ugyanott Karácsony előtt a drága italokat keverték össze úgy, h mire a pénztárhoz értünk, már 2000el drágább lett!
2008. ápr. 9. 19:48
Én azon szoktam gondolkodni, hogy a coraban legolcsóbb vaj miért van fordítva kirakva a polcra ( a felirat nem látszik)? Ötletek?
2008. ápr. 9. 19:41
Ez a Tescó tényleg szörnyű.A 999ft-os tojást oda teszik a 649 ft-os akciós ár alá,de nem 1-2 tálcával,hanem ládákkal.
41. LoLiNa
2007. dec. 7. 06:14

többen is írtátok a több feltüntetett árat.. sajnos nagyon sok helyen ez van, megpróbálják átcseszerinteni a népet ahol csak lehet.

ahol több ár ven feltüntetve a legkisebbért kötelesek odaadni! ez egy elég jó hír :))

40. LoLiNa (válaszként erre: 32. - 031d5c7fc0)
2007. dec. 7. 06:12

én olvastam e tec.. könyvet és át is éltem nagyrészét. dolgoztam ott.

meglepődtem mikor lekezdtem olvasni, mert tényleg az igazat írja le a könyv!

39. LoLiNa (válaszként erre: 35. - Ági28)
2007. dec. 7. 06:10
ezt a legtöbb pékség megteszi! exem pék, tőle tudom :(
38. LoLiNa (válaszként erre: 37. - Hmv.)
2007. dec. 7. 06:09
a mi lidlinkben volt az 5kg-os cukor még ternapelött. gondolom a tietekben elkakpkodták :/
37. Hmv.
2007. dec. 6. 19:06

Nagyon aktuális számomra ez a kérdés! Épp most értem haza 3 müszaki boltból, mindháromban meg volt hirdetve 1-1 minigrill, kb. 3000,- forintért. Érdekes módon egyikben sem volt!!!

Ezután átmentem a L.d.-be,ahol akciós 5 kg-os kristálycukrot hírdettek, rendkívül kedvező áron.

Ugye kitaláljátok, hogy kaptam-e?

2007. nov. 20. 03:39
Akciós bőrös sertéscomb volt a CBA-ban,kértem 1 db-ot3kg lett,a mérleg ugye beárazza kg/ft=1762ft.Érdekes módon a pénztárnál már 2862ft lett,de csak otthon vettem észre.Visszamentem,nagynehezen visszaadták a különbözetet,de elnézést sem kértek.
35. Ági28
2007. okt. 14. 12:16
A budaörsi auchanben akartam kenyeret venni pár hete. Épp az orrom előtt tettek ki a polcra FRISS szeletelt kenyeret. Levettem, megnéztem. Be volt zacskózva, szépen felszeletelve. Közelebbről megnézve láttam, h már volt rajta cimke, amit nem sikerült teljes mértékben eltüntetni. A lényeg, egy v két napos kenyeret újracsomagoltak, és frissnek akatak eladni. Ez az auchan magyarország.
34. pufika
2007. okt. 14. 12:10

Nekem a Pennyvel vannak nacak élményeim. Rengeteg akció meghírdetve. Nekem a város másik vége, vagyis jó kis biciklizés. Nyáron a kutyakaja és a pulykamellfilé volt nagyon is akciós. Gondoltam, nem árt az edzés. Kiérek, keringek. A pulyka HELYÉT megtaláltam, persze üresen. A kutyakajának még a helye se volt meg. Az eladó mikor kedvesen ráköszöntem és érdeklődtem, magából kikelve kijelentette, ő csak kihelyezett helyettes, nem tudja mi hol van, és különben is, szerinte ők nem is árulnak olyat!!

Na erre én nagy mérgesen kivágtattam. Hazafelé bementem a szokott boltom,ba. Miért, miért nem, azóta se voltam a Pennybe. A reklámújságukat odaadom a hulladékgyűjtésbe.

33. emily (válaszként erre: 27. - Icus)
2007. júl. 27. 16:48
Ha meg van, akkor leolvasó nem műxik, az eladó meg: "Ez nem az én osztályom, mindjárt küldök valakit..." NA ilyenkor hagyom az egészet a francba, különben még mindig ott várnám az illetékest...
2007. júl. 27. 15:10

Hello!


Nem egyszer akartak az A... bev.központban átverni a köv.képpen:

Nem tudom összefüggésben van -e azzal, hogy látták, hogy gyerekkel vagyok, pont magyaráztam is neki, de ha jól bevásárolok, ahhoz rövid a szalag, hogy felpakoljak mindent, amikor ő már blokkolgatja az árut. Azt gondolja, nem fogom megnézni a blokk elejét.

Így lett egy több mint 1 kg.-os (ne aggódj, nem ennyit eszik a gyerek 1 nap) gumicukor 3-szor beütve, a köv. alkalommal pedig egy 1800 ft-os gyermeknadrággal akarta eljátszani ugyanezt a pénztároshölgy.

A C... bev.kp-ban meg sok más mellett az volt a dívik egy időben, hogy: _Vissza kellene vinnem ezt a felvágottat, meg egy másikat is, mert nem fogadja el a kódot a gép.

Otthon vettem észre, el volt számolva, ő meg otthon jóllakott.

Egyébként olvasta vki a Tes.. című könyvet. Nekem nagyon tetszett.

2007. jún. 28. 16:48

Nálunk mostanában az dívik, hogy több darabot ütnek be a pénztárnál. 2 csoki helyett 4-et, 2 paradicsompüré helyett 3-at, és még sorolhatnám. Ez minden üzletben divat. Ha szóvá teszem, elnézést kérnek a véletlenért. Épp ma jegyeztem meg, hogy véletlenül soha nem kevesebbet ütnek és fizettetnek velünk, vásárlókkal, hanem "véletlenül" mindíg többet. Hát nem érdekes? Figyeljétek csak meg Ti is!

A tescóban az egy csomag 5 kg-os krumplit ami egy necchálóban volt, ötször ütötte be, mivel 5 kiló????

2007. jún. 24. 20:55
A CBA sem kispályás,én már mindent elviszek az árellenőrzőhöz,biztos ami biztos.
2007. jún. 24. 20:39

én a multkor a plusban beazonosítottam a fogkefe árát,179 forintban.be is tettem a kosaramba hármat :)

persze aq kasszánál ez már 479 lett :)

nos....elvittem 179-be őket :)

28. 5464505f6a (válaszként erre: 13. - F72d419d5f)
2007. jún. 24. 20:36
:D Bizony! Szinte semmihez nincs ár! Kivéve,amikor 2terméknél alul 15cimke van.
27. Icus
2007. jún. 24. 20:02
Mostanában, Plusz ugyan az, mint a Tesco. Akciós ár nyista, a feltüntetett ár a pénztárnál már más. A legbosszantóbb, hogy vadásznom kell az árakat, eladó, ár leolvasó nincs!
26. tengericsillag (válaszként erre: 4. - F772199837)
2007. jún. 23. 18:31
Azonnal bármilyen foltot ki lehet mosni egy egyszerű mosószappannal is.De akkor minek a szennyestartó?!Mossa ki egyszer a Kovács Lázár a fiam füves,homokos,kajafoltos cuccait 1-2nap után.
2007. máj. 23. 21:35
Szerintem kszk-nak igaza van, nem az eladók és a pénztárosok a hibásak.Jó van, hogy ők is hibáznak de szerintem nem szándékosan.
24. kszk
2007. máj. 22. 19:35

Sokszor az eladókon csattan az ostor a meghírdetett akciók miatt, pedig nem ők tehetnek róla, hogy csak pár db-ot kapnak valamiből.

Szívesen odaállítanék egy beszerző kollégát az üres polchoz reggeltől estig, hogy hallgassa és fogadja a reklamációkat egy szuperszombaton meghírdetett 500g-os kávéra.

23. rika
2007. máj. 22. 14:38
Én steppert akartam venni az intersparba szuper szombat akcióba 50% kedvezménnyel. Természetesen a 9000ft-os már elfogyott reggel 9kor(!) csak jóval drágább volt már. Így nem lett stepperem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook