Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem voltak életképesek a kiscicák vagy valami bántotta őket? Vajon mi lehetett az oka? fórum

Nem voltak életképesek a kiscicák vagy valami bántotta őket? Vajon mi lehetett az oka? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jún. 24. 13:41

nem kell elkeseredni, ha nem jon ossze neki a cicamamiság. nekunk van 6cica, abbol 2 kan és 2 cicust nem érdeklik a kanok (szerencsére). idén, azaz 2 honapja a másik 2 nostény lecicázott :D az egyiknek 7 szuletett a másiknak 3. a 7bol most már csak 4van, 1 még a szuletése napján meghalt, szegényke életképtelen volt, meg hát 7 cicának kella hely...a másik3 cicusbol 1 maradt, a másik 2 nyom nélkul eltunt. sztem a mamija megette. természetes dolog náluk, nem kell ítékezni, így van és kész. a 4cicábol 1 fele akkora mint a testvérei és szegénykém olyan, mint egy kisegér :D pici és vékony, sajna nemsoká a mamijuk abbahagyja a szopiztatást és a minikénkkel nem tudjuk mi lesz. szovl most tejcivel etessuk.

volt olyan évunk, mikormég 2 másik nostény volt,h 4 cica cicázott le, de semmi nem maradt. a bnomnek van 2 cicája, tolunk vitte 2 éve, azota mind 2 3c lecicázott, de csak idén maradt meg az egyiknek 2. vmelyik cica nem anyának szuletett és van, akinek ido kell,h beletanuljon. ez igy van az emebreknél is.

emlékszem, az 2 cicnk volt olyan, aki mindig jelzett ha szult, és ott kellett lenni. abbol az egyik nem él sajna, pedig 1 agyvérzést is tulélt.( egyik télen mentem ki hozzá és csak fekudt nem birt felkelni, majd megmelengettuk és 2napra rá kelt csak fel és féloldalasan ment, foltyton eldolt az egyik felére. de nyárra lertt csak rendbe, de uána mindig ferdén trtotta a fejét. és még 2 évet lehuzott velunk,majd a cica nátha elvitte :( )

53. Cand Ida (válaszként erre: 52. - 7934d1ac97)
2009. júl. 11. 18:52
Hát, teljesen elkeseredtem, mert nem is gondoltam, hogy két terhességből semmi sem marad. Viszont nagyon gyorsan kéne döntenem, hogy mi legyen a cicával, hisz úgy tűnik elég szapora :) Még 2 hónap sem telt el az előző szülés óta...
52. 7934d1ac97 (válaszként erre: 51. - Cand Ida)
2009. júl. 10. 09:18

Azta! Erre nem is gondoltam, hogy kora szülött is lehet. :-o Hát ez meglepett.


És most csak egy kiscicája volt?? :( Sajnálom.


Akkor lehet hogy még is csak jobb lenne ivartalanítani, lehet valami miatt nem tudja kihordani őket. :( Esetleg állat dokitól megkérdezni, hogy ha még is úgy döntetek hogy na még egy utolsó esélyt neki, hogy legyen cicája, hogy vitaminokkal vagy valami terhesség fenntartó készítménnyel megtámgoatni a cicát mikor vannak már pocaklakói? Ez csak egy ötlet.

2009. júl. 9. 20:21

Sajnos újabb tapasztalatokat szereztem!

A múltkori szülésnél koraszülöttek voltak a cicák...ez már biztos! Mert ször nélkül születtek.


Ma ismét szült a cicánk...és meghalt a kiscicája, szintén koraszülött volt. 1.5 hónapra születet.


Megfogdtam a múltkor, hogy nem lesz több cica, de Bodza gyorsabb volt...

Most tényleg nem tudom, hogy hagyhatom-e, hogy ismét terhes legyen?

2009. jún. 4. 16:35

Nálunk lhet, hogy lesznek utódok...láttam néhány kandúrt a teraszon, s mikor elzavartam őket, Bodza utánuk rohant. Még nem ivartalanítottuk...ebből kiscica lesz. De félek nem lesz vörös nekünk sem, mert a mi vörös cicánkat csak testvér színten kezeli, pedig nem is azok :)

Itt a nyár, rengeteg vörös kiscica lesz...a legjobb alkalom, ha szeretnél egyet.

Ha ásít csúnya? Ez jó! :) Én nem látom annak, viccesek. :)

49. syria (válaszként erre: 48. - Cand Ida)
2009. jún. 3. 18:22

Lehet, hogy nálunk fordított okból ment el a hangja? Az első ellése után megműttettem, hogy nem legyen nálunk macskafarm. (Megbántam, mert ugyanolyan csodálatos utódjai lettek, mint ő.)

Nagyon vágytam a vörös macsra, sajnos nem jött össze.

Viszont Mamcic is igazi egyéniség, és nagyon-nagyon okos! Pl. a németjuhászt úgy megregulázta, hogy csak na! De rettentő csúnya, ha ásít. Vagy csak én látom annak?

48. Cand Ida (válaszként erre: 47. - Syria)
2009. máj. 24. 18:25

Lehet, hogy nem árt megnézetni egy orvossal, legalább megnyugszol.

Az én kandúromnak addig nem volt hangja, amig nem lett ivarérett, ő is csak épp nyöszörgött valami hangfoszlányokat...vicces volt :) De azóta, hogy ivarérett, bőven van hangja!

A vörös cicák különlegesek, igazi egyéniségek és ezt több vörös cica gazdától is hallottam. Tényleg más, mint a többi cica, extrán okosak :)

47. syria (válaszként erre: 46. - Cand Ida)
2009. máj. 23. 10:23

Nekem végül is mindegy, milyen színű a cica – bár legtöbbször tigrismintás volt, ez a vörös igazi kuriózum lett volna, ha megmarad –, csak a természete legyen jó. Legalább olyan, mint a mostani Mamcicé.

Nagyon aggódok érte, mert már 9 éves. És érdekes módon, egy jó ideje teljesen elment a hangja, egyáltalán nem tud nyávogni, csak valami nyöszörgésféle jön ki a torkán, ha éppen akar valamit. Lehet, hogy orvoshoz kéne vinnem?

46. Cand Ida (válaszként erre: 45. - Syria)
2009. máj. 21. 15:21

Igen, én is azt hallottam, hogy a cicák elmennek meghalni...nekünk is volt egy ilyen.

Elég sok cicánk tünt el, de az oka ritkán derült ki. Én vöröscica mániás vagyok, így a környéken ismerték őket, de két esettől eltekintve, nem tudja senki mi lett velük. Mindegyik gyönyörű volt és a többség még kicsi, valószínűleg befogták őket.

45. syria (válaszként erre: 44. - Syria)
2009. máj. 21. 00:01
Ilyenkor mindig megfogadom: nem lesz több cica, mert nem kell a fájdalom az elvesztése miatt. Aztán mégiscsak lesz, mert nem lehet nem szeretni őket.
44. syria (válaszként erre: 43. - Cand Ida)
2009. máj. 20. 23:59
Nem derült ki, minden tesztje negatív lett. Még élt 3 kiscica, amikor eltűnt. Szerintem elment meghalni. A szívem szakad meg még mindig, ha rágondolok. Szerintem az lehetett a baj, hogy nagyon fiatal volt, nem volt még 1 éves sem, amikor cicái lettek. Fejletlen volt, s nem élte túl. És sajnos a picik sem, hiába tápszereztük őket, nagyon hiányozhatott nekik a mamájuk.
43. Cand Ida (válaszként erre: 42. - Syria)
2009. máj. 20. 16:28

Olvastam a naplódban...szegénykék :(. Nálad még nehezebb, mert hozzád nőttek, etettétek a kicsiket, nálunk csak a sokkhatás volt.

És mi történt a mamával? Kiderült, hogy mi volt a baja?

42. syria (válaszként erre: 39. - Cand Ida)
2009. máj. 20. 13:04
Nagyon megértelek. Hasonlón én is átmentem (babanaplóm 20-26, 32, 34, 37-es bejegyzése), szerencsére gyerek nem élte meg. De nekem azóta is nagyon fáj. Főleg, mert én sem tudom az okot!
41. Zsuzsa88 (válaszként erre: 40. - Cand Ida)
2009. máj. 19. 14:50
Na látod, nem tudom. Azt viszont tudom, hogy az eset után egy ideig a nőstény cica nem ment a kandúr közelébe. Most hogy azért -e, mert ő volt a gyilkos, vagy azért, mert depressziós lett a mamacica, nem tudom.
40. Cand Ida (válaszként erre: 38. - Zsuzsa88)
2009. máj. 19. 14:24
Az nem lehet, hogy másik állat találta meg és nem cica?
39. Cand Ida (válaszként erre: 36. - 7934d1ac97)
2009. máj. 19. 14:23

Igazán csak annyit, hogy nem eszik meg az élő és életképes kölyköket. Nálunk is a 4 kicsi tuti már halva születhetett, amikor láttuk sem mozogtam és nagyon kis picik voltak. Az az egy élve születhetett, amit elvitt...na, azt nem is bántotta, csak letette a teraszajtóba sírva :(


Döntésem, hogy nem lesz kiscica...hacsak ők meg nem előznek :) Azóta a mamacica is rajtam lóg (előtte soha) és bőven elég nekem ez a kettő. A szomszédban is születtek kiscicák, na ott kiélhetik a gyerekeim magukat, ahogy ismerem őket, úgyis csak 2 napig érdekesek :)

38. Zsuzsa88 (válaszként erre: 35. - Cand Ida)
2009. máj. 19. 10:54
Valószínűleg az szúrhatott szemet a kandúrnak, hogy a nőstény, akivel addig együtt aludt, együtt játszott, együtt evett stb. hirtelen anya lett, és elvonult a világtól anyáskodni. Lehet, hogy a kismacskákon bosszulta meg, mert ők voltak a hibásak, hogy a mamacica nem volt annyit a kandúrral. Más nem jut eszembe. Azt tudom, hogy a 2 felnőtt macska nagyon össze volt nőve. Szomszédolni is gyakran együtt jártak.
37. 7934d1ac97 (válaszként erre: 34. - Zsuzsa88)
2009. máj. 19. 09:12
:(((
36. 7934d1ac97 (válaszként erre: 35. - Cand Ida)
2009. máj. 19. 09:11
Ezt a kannibalizmust a nőstény vagy a kandúr macsekra érted? MIlyen infókat tudtál meg? HOgy döntöttetek lesznek még kiscicák?
35. Cand Ida (válaszként erre: 34. - Zsuzsa88)
2009. máj. 19. 08:03
Ez a történet is elég horrorisztikus.Azóta érdeklődtem, a cicákra állítólag nem jellemző a kannibalizmus, vajon mi lehet az oka ezeknek a történeteknek?
34. Zsuzsa88 (válaszként erre: 5. - 7934d1ac97)
2009. máj. 17. 15:34
A szomszédunkban is volt pár éve egy hasonló sztori. 2 nőstény cicája volt a néninek meg egy kandúrja. Ott 3 cica született, és 2-3 nappal később megtalálta 2 kicsinek a fejét meg a harmadiknak az egyik lábát. Onnan tudta, hogy a láb a harmadik cicáé volt, hogy mind a 3 cica másmilyen színű volt. Rettenetes, miket tudnak csinálni a "ház urai"...
33. 7934d1ac97 (válaszként erre: 32. - Cand Ida)
2009. máj. 15. 22:15
Majd megírod, hogy végül hogy döntöttél?
2009. máj. 14. 17:17

Végig gondolom, mert hamarosan döntenem kell! :)

Köszönöm az ötleteket! :)

31. doboseva (válaszként erre: 28. - Cand Ida)
2009. máj. 14. 10:15
Jaj ne csináld szerintem se!! Most nagyon hatása alatt vagy annak a rossznak ami történt, de adj még egy esély magatoknak is meg a cicáknak is!!! Legközelebb már tudjátok mit kell tenni, ilyen többet biztos nem fordul elő!
30. 7934d1ac97 (válaszként erre: 29. - Ramoona)
2009. máj. 13. 20:29
Egyet értek az előttem szólóval, én egy utolsó esélyt adnék mindenképp, és ha megszült a macsek óvatosságból ne a gyerekekkel menj felkutatni a kiscicákat, majd csak ha már nyugis a helyzet. :)
29. ramoona (válaszként erre: 28. - Cand Ida)
2009. máj. 13. 20:05
Jól gondold meg :-) Neked is jót tenne, ha nem erre emlékeznél, hát még a gyermekeidnek! Gondolj csak bele: mikor majd a pici macsekokat tartjék a kezükben, el is felejtik ami most történt. És a legjobb az lenne, ha mégis belemész, hogy csinálni a cicának egy barátságos, meleg kis helyet, ahol megszülheti a picinyeit biztnságban... sőt, aszisztálhatnál is a születésüknél (én szívesen végignéznék egy cica-szülést :-))... majd értesíts azért, hogy hogyan döntöttél :-)
28. Cand Ida (válaszként erre: 27. - Ramoona)
2009. máj. 13. 17:19
Bizony, azon gondolkozom, hogy ivartalanittatom mind a kettőt. Viszont sietnem kell a döntéssel, mert mégcsak tegnap történt ez az egész, de a kandúrunk már környékezi az anyukát...aki elég egyértelműen és hevesen reagál egyenlőre...de mi lesz 1-2 hét múlva?
27. ramoona (válaszként erre: 26. - Cand Ida)
2009. máj. 13. 15:07
Jól veszem ki a szavaidból, hogy nem örülnél, ha születnének kiscicák? Csak azért, mert akkor csatlakoznék egy előttem "szólóhoz", aki azt írta, hogy kell a gyerkőcöknek (és Neked is) egy pozitív élmény a kiscicákról a mostani szörnyű eset miatt... sztem :-)))
26. Cand Ida (válaszként erre: 25. - 7934d1ac97)
2009. máj. 13. 11:06

Tegnap még néhányszor átbeszéltük a dolgot, persze, hogy ez volt a napi téma. Nem tudom mennyire sikerült megnyugtatni őket, a 12 éves lányom, nem nagyon tudta feldolgozni a "fejek" látványát...úgy tünt, nagyon méllyen érintette és hiába látta előzőleg az ép, de halott cicákat, úgy maradt meg benne, hogy csak fejek születtek. Azt hiszem nagy sokkhatás volt számára.

Amikor meghallotta, hogy 1 hónap múlva, akár újra teherbe eshet, elsőként kérdezte: "Ugye, mama lesz még kiscicánk?" Hát, én nem nagyon hiszem...

Az anyacicát is megviselte, akitől eddig félt a családban tegnap azokhoz is dorombolva odabújt, elvárta a kényeztetést...ez nagyon meglepett!

25. 7934d1ac97 (válaszként erre: 24. - Cand Ida)
2009. máj. 12. 20:49
Örülök, ha sikerült megnyugodni. A gyerekekkel mi újság? Mit mondtál nekik, nem voltak nagyon zaklatottak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook