Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemő kontra cica fórum

Csecsemő kontra cica (beszélgetős fórum)


18. 37403e3af4 (válaszként erre: 17. - Ében11)
2009. júl. 26. 14:26
Mondjuk lehet hogy attól majd én is kikészülök, de egyelöre ugy gondolom hogy köztes megoldást szeretnék. Mondjuk nekem elaltatni vagy kidobni nem lenne szivem öket, a menhely sem jó anyuéknál is van 4 cica meg egy kutyus. De egyelőre a babával várni kell szóval addig a cicák tutira maradnak :)
17. ében11 (válaszként erre: 16. - 37403e3af4)
2009. júl. 21. 16:46

nekem is mindig volt állatom gyerekorom óta.hal teknős hörcsög kutya macska papagáj-de pocakkal nem tudtam elviselni őket.imádtam a macskáimat de kiborultam ha a bébiholmikhoz értek,babaruha babahordozó-ezért megváltam tőlük-megsirattam őket.

valószínű a hormonok miatt jött rám ez a fészkelhetnék-hogy legyen tiszta rendes minden magam körül-most már szeretnének kutyát vagy macskát a többiek-de szerintem is kicsi még a gyerek-a kutyát ő nyúzná meg a macskával meg nem lennének jóban.mert eléggé nyomorgatja őket a mamánál is, pl. húzza a farkát a cicának.

2009. júl. 21. 16:28

Sziasztok!

Nekem 2 cicám van meg egy görim. Babám még nincs, de nagyon szeretnék. A cicáimat is imádom, talán egy kis gyerekpótlék :) Szóval anyukáméknál 4 éves korom óta van cicánk, amióta külön vagyok is mindig volt cica a lakásban. Szeretném ha a kettőt össze lehetne hozni mert megszakadna a szívem ha el kellene őket ajándékozni mert az életem részei!

Ha lesz baba igyexem majd úgy csinálni a dolgokat hogy a picihez ne mehessenek be, és akkor talán mindenkinek jó lesz :) (Bár a párom kijelentette hogy nem lehet állat a gyerek 4 éves koráig, de szerintem még nevelhető :))

15. ramoona (válaszként erre: 13. - 54246605c4)
2009. máj. 12. 20:39
Az a baj, hogy ahová költözünk, nem lesz külön szobája a Picinek... és ezért félek! Bár egyszer sem mentek be az ágyába, ha be lettek engeve eddig a babaszobába... de akkor is aggódok picit :-(
2009. máj. 12. 18:56
azért a cicakakitól távól tartottamm magam, és izgultam amikor a toxopalzmózist nézték.Szerencsére nem volt gond kétszer is megnézték.A gyereknek se lesz baja, csak én nem bírtam a 4 fal között őket,meg a takarítást utánuk.
2009. máj. 12. 16:42

Nekem 2 cicám van, és simán bevállalnám melléjük a babát:)

Vannak határok a macskák számára is, pl a gyerekszoba tabu. És ennyi. Nem lesz semmi baja a gyereknek:)

12. kaaskopje (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. máj. 12. 13:02

Szia!


Nálunk sosem fordult elõ ilyesmi. Mondjuk a mi macsekunk eléggé beszari :) Hónapokba telt, mire egyáltalán a gyerekek közelébe mert menni. A kiságyba azért néha befeküdt, ha sikerült belógnia a gyerekszobába :)


Azért persze óvatosnak lenni, hisz minden macska más, meg minden macskának vannak néha fura pillanatai :)

2009. máj. 12. 12:45
az egy nagyon szelíd cicus volt, ha kézbe vettük nyúlt mint a tészta.a gyerek játszópajtása lett.én bizti nem engedném, ezért nem is lesz még egy ideig kutya macska az emeletbe.ha kertesbe laknánk akkor ok.
10. 40163fd81d (válaszként erre: 9. - Ramoona)
2009. máj. 12. 12:44

Na,akkor tudod:))

Nem kell a kontra,mindkettő élhet együtt ,csak amíg nagyon kicsi még a baba,vigyázni kell.

Sok Cica imád a nyakra,vagy a körül feküdni,ami a szőr ,és a súlya miatt veszélyes lehet a babára.

9. ramoona (válaszként erre: 8. - 40163fd81d)
2009. máj. 12. 12:40
Hát az iztos! Amint lefexem, már ott is vannak :-)
8. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. máj. 12. 12:37

Nem árt óvatosnak lenni,főleg ,ha nagy cicáról van szó,mert annak súlya is van.

Aki ismeri a macskákat az tudja ,hogy nagyon szeretnek ott aludni,ahol ember is alszik,pláne,ha lakásban tartott cicáról van szó.

7. sundance (válaszként erre: 6. - Ében11)
2009. máj. 12. 12:33
Te jó ég! Mit keres a macska a babakocsiba???
2009. máj. 12. 12:18
Igen a cicák bújósak, egyik ismerősünknél a babakocsiba aludt mindig, később a gyerek abba tologászta még pelust is adott a cicára.de jobb figyelni, mert figyelmeztetésből akár karmolhat egyett,nem bizti akar rosszat, féltékeny azért lehet.
2009. máj. 12. 12:14
Mi is elzártuk eddig, sszunyoghálót tettünk az ajtajára... csak most olyan lakásba költözünk, ahol ezt nem tudjuk megoldani :-(
2009. máj. 12. 12:12
Öcsémnek van 4 hónapos kislánya,és van cicájuk is. De ahol a kislány tartózkodik,oda nem engedik be a cicát. Cicával akkor érintkezik a kislány amikor a szülei is vele vannak. Jobb odafigyelni,mint megtörténjen a baj. Cica nem akar rosszat ha kicsihez bújik.
2009. máj. 12. 12:12

A szomszédunk azért ajándékozta el a cicáját, mert egyfolytában a kiságy környékén mászkált. Szerintük is bement volna a gyerek mellé, ha nem figyelnek.

Azt mondják, a macska a csecsemő tejszagára megy. Szerintem tartsd szemmel a cicust és ne nagyon engedd be a gyerek szobájába.

2009. máj. 12. 12:11

Nekem 2 cicám volt a lakásban, gyerek helyett szereztük :-)!

De pocakkal már nem tudtam elviselni, hogy minden macskaszőrös és sok a takarítás stb.Mindenbe belemásztak és nem tudtam őket leszoktatni.Ezért szülés előtt elajándékoztam őket.Még fiatal macsekok voltak, nagyon megsirattam őket(pedig mind a kettő kertes házba, több cica mellé került).

De megnyugodtam, én nem tudtam volna elviselni ha a kicsi mellé fekszik stb.Pedig nem vagyok finyás, és kutyám is volt előtte.De így jobb, most 3 éves a gyerek és kezd felmerülni a háziállat kellene dolog.Talán pár halacska belefér...

2009. máj. 12. 12:04
Van cicánk itthon, lakásban lakunk. A Kisfiunk 3 hónapos... volt valakinek negatív élménye ilyen helyzetben? Gondolok itt olyanra, hogy a cica bemászott a kiságyba, és ráfeküdt a Picire... na jó, perse ez már durva, de ilyesmikre gondolok! Nálunk nem fodult elő, csak kíváncsi lennék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook