Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem találom a közös hangot 3 éve kislányommal fórum

Nem találom a közös hangot 3 éve kislányommal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2016. máj. 31. 10:22
:)
2009. okt. 3. 17:23
A szófogadatlanság azóta is megy, és sajnos most már néha az apjának sem fogad szót! Ti hogy álltok a gyerekneveléssel?
127. becseiagi (válaszként erre: 126. - 3ed4c04bf4)
2009. júl. 29. 17:56
Nagyon nehéz, ugye? Tudom, nekünk is visszaesett a dolog. A kisebbik lányommal még mindig harcolok! :( ...
2009. júl. 28. 22:43
Konkrétan most én is úgy érzem hogy egy csődtömeg vagyok.Hol a 8és fél éves fiammal harcolok,hol a 2 és fél éves kislányomnak könyörgök.Nem jutok velük dűlőre........
125. becseiagi (válaszként erre: 124. - H.Ancsi)
2009. júl. 14. 22:11
Végülis igazad lehet, meggondolandó! :)
124. H.Ancsi
2009. júl. 14. 12:40

hát, tudod most jön a mérleg! melyik a fontosabb, hogy viselkedjen végre normálisan, vagy.....

szerintem akár virágnyelven is figyelmeztethetnéd a párod,hogy rossz az irány, hülyeség?

2009. júl. 14. 10:54
Olyankor meg nem akarok beleszólni a gyerek előtt, mert nem ekarom aláásni a tiszteletet meg ilyesmit, tudod?
122. H.Ancsi
2009. júl. 13. 13:12
és ha gyakorlat közben vennéd át az irányitást?
121. becseiagi (válaszként erre: 120. - H.Ancsi)
2009. júl. 13. 11:16
Azt hogy érti, megérti, és ő is így gondolja. Olyankor mindent megbeszélünk, de amikor a gyakorlat jön elő: fuccccs az egésznek.
120. H.Ancsi (válaszként erre: 119. - Becseiagi)
2009. júl. 13. 10:50

fu, pedig ha nem érti meg, nagyon nehéz lesz. meg kell értenie, hogy a ti dolgotok, hogy megtanitsátok a gyereknek hogyan kell viselkedni.

Nem fogják szeretni az oviban, nem fogtok tudni vele sehova elmenni, és ezzel nagyon rosszat csinál neki. Mit mond, ha ezt mondod neki?

2009. júl. 13. 10:29
Egyszerűen nem érti, hogy a lány azért van annyira oda érte, mert ő elsiklik a részletek felett, ráhagyja a dolgokat! Hogy tudnám megértetni vele? Régen még teljesen egyetértettünk a gyereknevelésben. Mostanában valahogy már nem... :(
118. H.Ancsi
2009. júl. 13. 10:12
ezek szerint apát még nem sikerült "átnevelned", jaj ez nagyon nehéz lehet
2009. júl. 13. 09:45
Lehet, nem tudom. De már nagyon unom. Ha rá szólok valamiért, akkor bevonul aszobájába sírni, és hallom, ahogy a magára csukott ajtó mögött Apa után sír: "Apa mikor jössz már haza+ Apa hol vagy már?"
116. H.Ancsi
2009. júl. 13. 09:39
dackorszak?
2009. júl. 13. 09:30
Sziasztok! Elfolyik az agyam a helyéről, hogy ez a lány milyen szó fogadatlan. Hisztizik, ordít, bőg, és azt sem tudom, hogy honnan vette, vagy miért lett ilyen?
2009. máj. 25. 18:30
Lassan, talán biztosan. Mondjuk, hogy alakul... csak néha elfáradok. Tegnap volt a kisfiunk keresztelője, így 3 napig csak sütöttem. Most hulla vagyok! :)
113. H.Ancsi (válaszként erre: 112. - Becseiagi)
2009. máj. 25. 15:10
szia, hogy vagytok, haladsz?
112. becseiagi (válaszként erre: 110. - Timka28)
2009. máj. 25. 14:09
Igen nagyon jó ez a műsor, és mi is kb. akkor sétálunk a friss levegőn, de én is délelőtt szoktam nézni másnap az ismétlést. Azt hiszem 11-kor kezdődik. Tudom az meg az ebéd főzés ideje... De valamit valamiért... Én sokat tanulok belőle. Mi sokszor anyukák meg az apukák is, csak azt a verziót látjuk, amit mi élünk át. Ez a műsor megmutatja a dolgokat, gondolatokat a másik oldalról is. Hogy a gyerek hogyan éli meg ezeket, amiket csinálunk, és mi a legjobb neki, mert gyerek. Szóval tényleg megéri megnézni. Az előtte levő műsor is nagyon jó volt, annak az volt a címe, hogy "Segítség, szülő vagyok", az előzőnek meg az volt, hogy "Segítség, gyerekeim vannak".
111. H.Ancsi (válaszként erre: 110. - Timka28)
2009. máj. 21. 09:15

Nem akarom magam ismételni, de ha én ezt akkor néztem volna, amikor aktuális volt, nagyon megkönnyítette volna a dolgom. Fantasztikus egyszerü és igy látva logikus dolgokat, módszereket mutat be, amik kivétel nélkül működnek. Azt hiszem délelőtt ismétlik.


Nézd, a viz lehet,hogy nem jó, bár gyanitom aki ezt mondta, az a hagyjunk mindent a gyerekre típus. Ezt te döntöd el és általában egyszer kell alkalmazni, utána elég megmutatni. Miért lenne rossz? Szerintem igenis szükség van arra, hogy érvényesíteni tudd az akaratodat, ha viz akkor viz, ha szék akkor szék, mindegy de valami kell.

110. timka28
2009. máj. 20. 22:57
Ezt a műsort pont nem tudom nézni, mert akkor megyünk ki a friss levegőre, pedig biztos jó lehet.:)
109. timka28
2009. máj. 20. 22:56

Ma le sem fektettem, elhatároztam, hogy nem érdekel, mert mindkettőnknek rossz ez így. Azért este kicsit nyűgösebb volt, de máskor is szokott hisztizni valamiért...

De így is csak tízkor aludt el, mert alvás előtt még kitalálta hogy éhes.Ameddig lehet addig halasztja a dolgot.

108. timka28
2009. máj. 20. 22:54
Igen, nálunk is hat valamennyire ez a vizes módszer, mert akkor már fél ha csak megyek is a pohárért. de azt hallottam, hogy ez nem jó módszer...és ezért elkeseredek hogy csak így tudok hatni rá.MEg van hogy még így sem...
107. becseiagi (válaszként erre: 105. - H.Ancsi)
2009. máj. 20. 18:19
Mi a vizet a nagyobbik lányunknál használtuk, mikor 2,5 éves volt kb. Először mi is csak pohár vízzel kezdtük, aztán jött a tus. De az aztán bevált! Most hogy így említed, a kicsinél még nem használtuk! Nem is tudom miért nem!? :)
106. H.Ancsi (válaszként erre: 104. - Becseiagi)
2009. máj. 20. 09:56
na ezt ismerem, Bence volt az egyetlen aki soha nem aludt az oviban, de csendben volt. Estére viszont már 8-kor beájult. Szerintem ezt gyereke válogatja, Gabi még néha most is alszik.
105. H.Ancsi (válaszként erre: 103. - Timka28)
2009. máj. 20. 09:55

Nálunk a víz bevállt, annyira utálta,hogy csak egyszer kellett kicsit meglocsolni, utána csak megmutattam neki a poharat. Próbáld ki nyugodtan, semmi baja nem lesz tőle.

Amig nalunk is cirkusz volt az elalvás, az az egész napra rátette a bélyegét, keveset aludtak, fáradtak voltak, én is stb. , aztán megoldottuk.

Egyébként az a műsor szerintem szuper, amiről már lentebb beszéltünk, szerintem ha teheted nézd, még most is tudok tanulni belőle , pedig az enyémek már kicsit nagyobbak.

2009. máj. 19. 16:19
Az én 3 éves lányom kb. 1 éves kora óta nem alszik nappal, ugyanis nem igényelte. Ha letettem aludni du., akkor meg nem aludt este, vagy éjszaka ébredt fel és órákig fenn volt.
103. timka28
2009. máj. 19. 14:08

Sziasztok!


Még nem sikerült végigolvasni a topikot, de nagyon jó téma.

Sajna az én 3 éves fiam is ilyen, nem fogad szót, mintha a falnak beszélnék.Persze ha ő akar valamit, akkor azonnal kell neki és hisztizik (ami "csak" a sírásból áll, de ez engem nagyon kikészít.

Meg még egy dolog: az alvás. Délután és este is 1-2óra mire elalszik és mellette kell feküdni...Nem tudom mit tegyek vele.

Sajnos már kiabálok vele, meg néha a pohár vizet készítem hogy leöntöm, de tudom ez nem jó módszer, de máshogy nem tudok hatni rá.:(

Este meg lelkiismeretfurdalásom van hogy így viselkedek vele.

Amúgy meg szépen telik a napunk, nagyon rendes kisfiú és a 3 hónapos kisöcsijét is nagyon imádja. És sokat is foglalkozok vele, de egyedül is eljátszik, nem igényli sokszor hogy játszak vele, csak hogy nézzem, ott legyek mellette.:)


Milyen módszerrel lehetne rá hatni?

De még elolvasom mind hozzászólást is...


Timi

102. H.Ancsi (válaszként erre: 101. - Becseiagi)
2009. máj. 19. 13:21

Az édesség és a viselkedés között szerintem nincs összefüggés. Amikor a gyerekek picik voltak, s talán még most is, minden nap lehetett választani valami apróságot. Amikor még nem tudták az árakat, akkor mutattam nekik 3 dolgot, amiből választani kellett pld. nyalóka, pici csoki, keksz. Ettől nagyon boldogok voltak és a mai napig megmaradt. Szerintem ez nem elkényeztetés. Ma már összeghatár van, 100 ft alatt

- választhatsz valamit.


Apával jól tetted, hogy beszéltél, a legfontosabb,hogy mindketten ugyanazt várjátok el tőle.

2009. máj. 19. 13:04
No de én nem hagyom magam olyan könnyen. Igaz ő a mi kis picika lányunk, de már a férjemmel is beszéltük, hogy változtatni kell, mert ez így nem fog menni. Szerintem az is a baja, hogy mindent megkap. Ha mesét akar nézni, ha a fegyizni akar, vagy péksütit. Pedig ez régen nem így volt. Csak néha vettünk nekik valamit egy héten, hogy megtanulják megbecsülni, és hogy ne legyenek elkényesztetve, hogy minden nap kapnak mindent. Most meg... Minden nap van (nyáron persze) fagyi, néha chips is, meg csoki.... Már tele van a hócipőm, hogy a férjem mindig megvesz mindent neki, csak nyafog egy kicsit és kész. Elég sokat vitáztunk egy időben e miatt. Azt hallottam, hogy minnél több édességet eszik egy gyerek, annál agresszívabbá válik, annál kezelhetetlenebb lesz. Ti is észre vesztek ilyesmit a saját gyerkeiteknél, vagy ismerősöknél, barátoknál?
100. H.Ancsi (válaszként erre: 98. - H.Ancsi)
2009. máj. 19. 12:20

Mondom én,hogy furfangos bestia.:)

Szerintem, ha nem érzi ott jól magát, mármint a széken, akkor csak színészkedik neked, hogy azt hidd neki ez nem bünti, s talán akkor nem ülteted oda. Lehet, hogy tévedek, akkor passz

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook