Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A legegyszerűbb mozgásforma fórum

A legegyszerűbb mozgásforma (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A legegyszerűbb mozgásforma

2013. máj. 12. 06:43
szex
2012. aug. 31. 16:15
Biciklizés! Jó kis kirándulásokat lehet szervezni és még közös programnak is jó!
2012. aug. 25. 13:35
seta,uszas,ez idoszakos otthon tudom.
16. robbyt
2012. júl. 10. 14:58
Én úgy gondolom a sétától csak az fogyhat aki nagyon el van szokva a mozgástól. Indulásnak jó, de utána növelni kell az intenzitást. Gyaloglás -> kocogás -> futás. És kell a heti 3 futóedzés. Alkalmanként legalább fél óra. És nem árt beszerezni egy pulzusmérőt hogy megfelelő intenzitású legyen az edzés, de ne is hajtsd túl magad. A másik dolog persze a táplálkozás. De ez nem témája a topiknak.
2009. júl. 9. 11:09
Irígyellek na nem a fogyásért hanem hogy olyan helyen laksz ahol van erre lehetőség ugyanis Nagykanizsán semmi nincs csak a lakótelep.
14. ambrusvali (válaszként erre: 9. - Cvekedli)
2009. jún. 21. 12:31

Szia ! A sétálástól szerintem sem lehet fogyni ,de az intenzív gyaloglástól ,igen.

Én is azt hittem,hogy rengeteget gyalogolok nap közben és mióta van lépésszámlálom kiderült,hogy csak hiszem,hogy sok napi 1500 legjonn esetben 3000 lépés! Ha túrázunk legtöbbször a 20000 lépést (kb.10 km) is meghaladja a lépésszám.

13. ambrusvali (válaszként erre: 12. - Zsé19)
2009. jún. 21. 12:27
Igen én már -18 kg-nál tartok,de nem csak túrázom,hanem van itthon vibrotrénerem és fotógépem.
12. Zsé19 (válaszként erre: 11. - Ambrusvali)
2009. jún. 6. 16:46
És fogytál?:)
11. ambrusvali (válaszként erre: 5. - 43287dec91)
2009. jún. 5. 22:08

Szia! ezen a forumon most vagyok először,de szeretnék hozzászólni.

Nemrég vettem egy lépésszámlálót,és abban írták,hogy egy ember amikor az otthoni tevékenységét végzi és azt hiszi nem állt meg egész nap kb 3000 lépést tesz meg.

Nem hittem el,amikor megvettem volt olyan nap.hogy szinte egész nap mozgásban voltam,de csak 1900 lépést tettem meg.

Ahhoz hogy egészségesek maradjunk esetleg fogyjunk is, napi legalább 5000 lépest kell tenni.

elhatároztuk a párommal,hogy túrázni fogunk járni szombatonként 10km kb 10-11 lépés a legtöbb eddig 22000 ezer lépés 18 km volt ebben 15000 stepp lépes vagyis folyamatos gyaloglás.

Sose hittem volna,hogy amikor azt hiszem megsem álltam egész nap ,tényleg kevés lépést tettem meg.

Viszont volt olyan nap,hogy Pesten a belvárosban vásárolni mentem és ügyeket intézni,hihetetlewn módon 7-8 km gyalogoltam ,mert ha "közelˇ"vannak egymáshoz a helyek akkor a gyaloglást választom.


Hát csak ennyit szerettem volna mondani dióhéjban.

10. Zsé19 (válaszként erre: 2. - Almi20)
2009. máj. 19. 20:35

Szia!Nekem csak 6 kilot kellen fogynom,és szintén Candida kúrát kéne csinálnom,de sajnos nem tudom,miről szól...Tudnál nekem ebben segíteni?:DElőre is köszi!

A másik témához szólva,én sokat sétáltam tavaly egész nyáron,mert gondoltam tudok pár kilot fogyni...mindenhova gyalog mentem.De sajnos semmi változás nem volt...:(

2009. máj. 14. 20:38

Alkatfüggő, lehet-e fogyni a sétától...szerintem csak az fogyhat tőle, akinek nagy túlsúlya van. Rajtam 5 kg túlsúly volt, amikor elkezdtem sétálni. Fél évig volt olyan munkám, ami napi 5X 4-5 órás intenzív (megállás nélküli) sétával járt. Hát...nem igazán fogytam tőle, csak izmosodtam, vastagodtam. Pedig elég rendszeres volt a munka jellege miatt. Miután abbahagytam, 2 hónapig ücsörögtem és fel is jött még pluszban pár kg, ugyanis az étvágyam megnőtt az állandó mozgástól.

Most csináltam egy kéthetes léböjtöt, kapásból lement 4 kg. Hozzátenném, hogy két hónapja majdnem minden nap tornázok valamennyit, lehetőleg aerob vagy erősítő gyakorlatokat. Szóval...a célzott és intenzív erősítő edzést, valamint a tisztítókúrákat nem pótolja semmi. Ráadásul nekem még szerencsés testalkatom is van, viszonylag gyors anyagcserével...

Aki karcsúsodni akar megterhelés nélkül és egyszerűen, az inkább kerékpározzon, ha van rá lehetősége-a friss levegőn.

2009. máj. 14. 17:57

En nem hiszem,hogy a stea fogyastzana,eloszor is,mert ahhoz,hogy a zsirbol fogyjunk,a test el kel erjen bizonyos homersekletet,ami setaval enme rheto el,komolyabb,megeroltetotbb gyakorlatok kellenek ahhoz,hogy "egjen" a zsir.Alakformalasrol ne is beszelve,alakot csak ugy lehet formalni,ha kulon dolgoztatjuk az izmokat bizonyos gyakorlatokkal.

A seta nagyon egeszseges dolog,szuksegunk van ra,felfrissit,sokat jelent a szivnek is es fontos hogy setaljunk minden nap legalabb fel orat.

Fogyashoz es alakformalashoz viszont semmikepp neme leg.Legfejbb jo kiegeszitohje lehet eroteljesebb edzeseknek.

2009. máj. 14. 15:30

Szerencsés az, aki a sétától is lefogy, nekem sajnos csak a lábam fájdul meg. Sokkal jobban járnék, ha nem kellene annyit mennem, de így mire hazaérek csak eldőlök, és semmihez nincs erőm.

De itt van a lányom is példának. Ő kirándulás mániás, tizenkilóméterket tesz meg hétvégenként biztos, de szerintem hétkoznap is sokat gyalogol, ha teheti. Mégsem fogyott egy dekát sem tőle, sőt.

Szerintem, csak annak hatásos ez, akinek egyébként sem lenne nehéz lefogyni!

2009. máj. 13. 15:49
Hát én is hasonlóképpen voltam tavaly nyár végén, kora ősszel. Babám jóformán csak babakocsiban volt hajlandó aludni, és ha megállt a kocsi, akkor felébredt. Így kétszer másfél órát tutira sétáltunk és mivel egyedül voltam ezt nem a szokásos totyogós ütemben, hanem mintha sietős dolgom lenne viszonylag tempósan csináltam. Szülés után egy-másfél hónappal már döbbenenetes volt az eredmény (ami mondjuk karácsonykor vissza is jött, de ez más tészta :)).
2009. máj. 13. 12:18

Ez mind szép és jó, de nálam nem használ! Napi 2-3 óra séta minden nap megvan, de semmi látszata, kikapcsolódásnak tökéletes, de fogyni tőle????

Biztos ez is alkati kérdés....pedig jó lenne:o)

2009. máj. 12. 21:28
Én is napi 2-3 órát sétálok a babámmal és a barátnőmmel, aki szintén babás :) Kikapcsolódásnak tényleg jó, de rajtam még volna mit lefogyasztani. Igaz, nem is hízok :)
2009. máj. 12. 11:22

Jó a cikk, köszönjük!

Bizony-bizony sokszor a legegyszerűbb dolgok nem jutnak az eszünkbe :). Magunknak túlbonyolítjuk az életet, persze a lényeg, hogy valamit mozogjunk. Kinek mihez van kedve. A családdal, gyerekekkel töltött időt pedig semmi nem pótolhatja!

Hogy miért nem hallunk sokat az ilyen egyszerű dolgokról, mert nem kerül pénzbe!!!

Kinek érné meg "reklámozni" valamit, ha nincs rajta haszna?

Hajrá lányok, asszonyok, spóroljatok!

2009. máj. 12. 10:30

Szia!

Tavaly tavasszal fogytam 7 kg-ot. sétáltam + Candida diétáztam mellette.

Tényleg nagyon hatásos tud lenni ez a látszólag mindennapi mozgásforma, ha egy kicsit több odafigyeléssel végzed!

1. j357
2009. máj. 12. 10:03
Hatékony (bizton állíthatom saját tapasztalataim alapján), bárhol, bármikor végezhető mozgásforma a séta. Túlsúlyosok is bátran elkezdhetik, várandósan is végezhető, ráadásul közös programot jelenthet a családdal, ismerősökkel. Mégis keveset hallani róla...

Ugrás a teljes írásra: A legegyszerűbb mozgásforma

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook