Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri Kaáli Intézet infók fórum

Győri Kaáli Intézet infók (beszélgetős fórum)


2171. jaszijudit (válaszként erre: 2129. - Sis1984)
2011. ápr. 26. 10:06
Köszi, hogy válaszoltál. Már a 40. napon tartok, és még semmi. Lassan rászánom magam, hogy telefonálok...
2170. Csillagkami (válaszként erre: 2164. - Bóbita77)
2011. ápr. 26. 09:12

Remélem igazatok lesz!!!

Holnap reggel csinálok tesztet.

De azért úgyis a vérvétel a biztos.

2169. i.kata82
2011. ápr. 26. 08:28

Jó reggelt!


Megvolt az első telefon, de a dokik még bent sem voltak. Azt mondta a hölgy a telefonban, hogy délután, vagy holnap próbálkozzak megint. Délután szerintetek mikor?


Sis,

köszi a bíztatást! Tudod eddig azt hittem jó helyen vagyok, de nagyon örülök, hogy van még sokkal jobb hely is:-)


Bóbita,

sok ismerős mondja, hogy lehet ha lemondanánk a babáról, egyből sikerülne spontán. Nekem erre a szintre még nem sikerült eljutnom és szerintem soha nem is fogok, csak ha már lesz saját gyermekem. Mindannyian ilyen kitartóak lennénk, amíg nem sikerül, még akkor is ha közben az út tele van buktatókkal. Persze senkinek nem kívánom azokat, amiket mi átéltünk, elég vagyok én egyedül is rossz példának.

2168. bóbita77 (válaszként erre: 2163. - I.kata82)
2011. ápr. 25. 20:27

Fúúú Kata, rengeteg mindenen vagytok túl, minden tiszteletem a kitartásotokért. Az egészben az a legrosszabb, hogy nem érezték át az orvosaid, hogy szinte szórakoznak Veled, az idő és a tb-s alkalmak meg csak mennek, ahelyett, hogy inkább kezdtél volna pár hónappal később, de pár vizsgálattal többet kértek volna. Bár szerintem azért nem kértek, mert egyáltalán senkitől nem kértek. Győrben nagyon jó helyen lesztek, lehet, hogy még szinte túlzónak is érezheted az alaposságot, de hidd el, biztosan megéri. Nem hiába vannak ilyen kiváló eredményei ennek az intézetnek. Bár én most megyek először (és bízom benne, hogy utoljára!!), akkor is így gondolom!

Telefonálj, akár naponta! Senki nem mondhatja Rád ennyi izé után, hogy erőszakos vagy, ha naponta telefonálsz sem! :)

2167. sis1984 (válaszként erre: 2162. - Bóbita77)
2011. ápr. 25. 20:16
Koszi Bobita! A tisztasagit nekem mondta anno a doki, a mini suctionos idoszakban, hogy azt szoktak csinalni meg ET elott, en orulok neki, nehogy mar valami franya minifertozes miatt ne sikeruljon!
2166. sis1984 (válaszként erre: 2163. - I.kata82)
2011. ápr. 25. 20:14
kata, nem konnyu barmit is irni nektek, bar mi kozel nem eltunk at ilyet, "csak siman ket sikertelen ET-t", de annyit tudok neked biztosan irni, hogy itt igazan fogyelnek RAD, nem a papirokra. Engem mindig meghallgat a doki, melyik gyogyszerre hogy reagaltam, mikor erzek tuszorepedest es el is hiszi es ez alapjan szamoljuk ki a ciklus veget. Mikor eloszor voltunk konzin, a ferjem halal biztosan jelentette ki, hogy na itt biztosan "csinalnak nekunk babkokat", hidd el, meg fognak hallgatni teged!
2165. Rita1977
2011. ápr. 25. 20:04
Köszi a segítséget, akkor marad a pajzsmirigyes tea.
2164. bóbita77 (válaszként erre: 2158. - Csillagkami)
2011. ápr. 25. 18:42
Hajrá Csillagkami!!! :)) Lesz ott baba, ne izgulj! A nálam okosabb és tapasztaltabbak is ezt mondják! Csütörtökön már kiderül!:) Nagyon drukkolunk!
2163. i.kata82
2011. ápr. 25. 18:39

Rita,

a stimus teákat most szerintem is hanyagold.

Akkor mondjuk holnap nyugodtan telefonálhatok, ugye? Már lementettem a számukat a telefonomba:-) Túl erőszakos sem akarok lenni, de mondjuk 2 naponta hívhatom őket?


Sis,

nekem azért 2 alkalommal is sikerült, de az utolsó lombiknál kicsit kibukam és szerintem ez is befolyásolhatta a sikerünket.

Nekem van IR problémám, de soha senki nem mondta, hogy PCOS lennék. Az utololós leszívásnál másnap telefonban közölte a doki, hogy hát igen, tipikus PCOS petesejtek. Erre hirtelen köpni-nyelni nem tudtam, de a beültetésen rákérdeztem, hogy ez mit is jelent. A kérdésemre nem kaptam választ, viszont a doki, akit addig nagyon tiszteltem, közölte, hogy ez látszik abból, ahogy a gyógyszerekre reagálok, a petesejtekből...és ezt nekem ezekből már tudnom kellett volna. Erre visszakérdeztem, hogy miért, talán én vagyok az orvos?! Nálam igazából ez borította a bilit, na meg az is, hogy amikor a pici lányomat 20. hétben megszültem ez a doki otthagyott a tágulási folyamat közepén, pedig hozzá jártam terhes gondozásra is.

2162. bóbita77 (válaszként erre: 2161. - Sis1984)
2011. ápr. 25. 18:32
Sis, bár én másik protokollon vagyok és a 6.napi vv és uh volt, ezekért nem kellett már fizetnem, sőt már a megelőző uh-ért sem, amikor megnézték, hogy elmúlt a cisztám és kezdhetünk. Volt viszont most egy tisztasági vizsgálat is (gondolom az első kontrollnál nézik, van-e fertőzés vagy bármi, amit gyorsan lehet még beülti előtt kezelni), ezért kellett fizetnem kétezret. Nem tudom, miért, de ezért kellett. Mindegy, úgy voltam vele, hogy ez már meg sem kottyan.. :)
2161. sis1984
2011. ápr. 25. 17:55

i.kata, lehet, hogy Gyorben az anyai es apai genetikai hatteret is felterkepezik, sosem lehet tudni... Nekunk sok vizsgalatot elfogadtak kivulrol, nalunk is apa vizsgalatahoz ragaszkodtak, meg nekem a mini suctionhoz, de a legtobb dolog johet kivulrol. Ugy tudom a stimulacios vervetelek, UH-k ingyenesek, de az elotte levo vizsgalatok nem.

Nem adnak elore tobb honappal idopontot, igy tanacsos naponta-ketnaponta telozni, mikor meg lehet sejteni, hogy megkapjak az uj havi naptarat, akkor meg surubben.

Figyu, a db-i csapatot en is imadtam, nagyon kedves, imadnivalo volt mindenki, de sajnos eredmeny nem lett, a sikertelensegek utan en is a neten nyomoztam egyedul, mit kellene meg megnezetni. Igy azt mondtuk a ferjemmel, nem baratokat szerezni megyunk, hanem babkokat szeretnenk, valtottunk. Ugy nez ki megeri.


Ket, nekem a cicimet az elso konzultacios nogyogyaszati vizsgalaton nezte meg a doki. Vagy lombik inditaskor is szoktak vizsgalni? Es tenyleg, a 2-3. napi vervetel stimu inditasnal fizetos lanyok?


Rita, szerintem ne igyal teat, jobb, ha az original allapotot latja a doki, nem valami befolyasoltat, stimu alatt ugy sem engednek semmi mast szedni/inni, csak a felirt gyogyszereket, akkor meg foloslegesen turaztatod a szervezetedet.


Csillagkami, nagyon drukkolok! Mar csak 3 nap! :D

2160. Rita1977
2011. ápr. 25. 17:13

A kérdésem elfelejtettem :)

A pajzsmirigyem miatt iszom gyógyteát, szerintetek érdemes innom valamit a peteérés elősegítésére, hogy minnél jobb legyen az UH vagy hagyjam, hogy az alap helyzetet lássa a doki?

Végül is eggyel több vagy kevesenbb tea már mindegy és ha használ én bármit megiszom.

2159. Rita1977
2011. ápr. 25. 17:08

Sziasztok !

Mivel nem jöttem rá, hogy tudok kis jeleket küldeni nektek mindenkinek köszönöm aki gondolt rám, és én is szeretnék nektek utólag is Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánni :)


Kata

Mi tavaly októberben kezdtünk telefonálni, és idén januárban voltunk első konzin. Ott azt mondta a doki, hogy mivel a párom eredményei az elkeserítőek szedje be a 3 havi tesztoszteron hormont amit az andrológián kapott és utána meglátjuk mi lesz..... természetesen a hormon nem használt..... de most úgy néz ki május közepén megyek UH,vv és ha minden oké kezdhetünk. Szóval tényleg sokszor kell telefonálni, de mikor a múlt pénteken azt mondta a recepciós hölgy , hogy van időpont madarat lehetet volna velem fogatni :)

A kismamáknak minden jót , örülök a pozitív példájuknak :))Csillagkami szorítunk , bizti minden rendben !

2158. Csillagkami (válaszként erre: 2167. - I.kata82)
2011. ápr. 25. 09:22

De jó lenne ha nekem is lenne ott baba!!

Még van egy pici vérzés,majd csütörtökön kiderül,akkor vesznek vért..

2157. i.kata82 (válaszként erre: 2155. - Ketlin)
2011. ápr. 24. 21:51

Ahova eddig jártam azért ott nem ennyire borús a helyzet, mint ahogy írtad, csak egyszerűen 6 ET után már rutinból kezelnek. A személyzetből mindenki tündéri volt velem mindig is, ha telefonálok már a hangom alapján mondják a nevemet is.

A vizsgálatok viszont tényleg kevésnek bizonyultak, de ez Pesten sajnos minden intézetben így megy ahogy hallom.


Én jártam utána a legtöbb dolognak, így derült ki az inzulin probléma is, amivel 2008-ban még nem foglalkoztak, így derült ki az is, hogy trombózis hajlamom van, és most a pajzsmirigy gyulladást is magam derítettem ki...

Jó lenne végre, ha nem nekem kellene mindennek utána járnom és még csak gondolnom sem kellene arra, hogy kimaradt-e valami.

2156. Ketlin
2011. ápr. 24. 21:40
Mármint du. 1-2 óra mire szabadulsz....így értettem.
2155. Ketlin
2011. ápr. 24. 21:38

Van aki 1-2 hónapon keresztül is telefonál nap mint nap, ez sajnos ilyen...

Nekem 3 hónap volt kb. az időpont kérés, bár nem telcsiztem naponta.

Sokan járnak ide is.

Máshová még többen, kb. 3, 4x ennyien.

Nem is figyelnek máshol ennyire a nőkre/párokra.

Nekem ez külön tetszik, hogy nem lihegnek 30-an egyszerre a számba és nem csak a szokásos sémát nyomják, hanem az Én szervezetemnek megfelelőt...

Máshol fél 8-ra odamész és min. 1-2 óra mire szabadulsz, ekkor még szerencsés vagy.

Ha nem du. 3,4 is előfordul :(

Ingyen van minden, de mi minden is? A nagy semmi, az az 1-1 uh. , vv.!

Nagyon előrébb visz, hogyne... :(

Szal. Győrben inkább fizetek, és kivizsgálnak, és babám lesz végre már :)

2154. i.kata82
2011. ápr. 24. 21:26

Most olvastam vissza még jobban...Szóval ez a telefonálgatás úgy megy, hogy napokig a telefonon kell lógnom, mire tudnak adni egy időpontot? Ezt nem igazán értem, nem adnak mondjuk 2 hónapra előre időpontot?


Ne haragudjatok a sok kérdés miatt, de ennyi idő után szeretnék előre felkészülni.


Olvastam, hogy van aki szed méhpempő kapszulát. Én tiszta méhpempőt szoktam enni stimu alatt, amit méhész szaküzletben lehet venni. Ettől mindig nagyon szép szokott lenni a nyálkahártyám, meg az aspirin is nagyon jó a vastagításra.

2153. i.kata82 (válaszként erre: 2151. - Ketlin)
2011. ápr. 24. 21:15

Oké, nem gond, csak jobb előre tudni, mert nem mindig van nálam több 10ezer Ft:-)


Herpeszt sajnálom! Nekem nem sűrűn van, eddig talán 2x volt, most tapaszt használtam rá, de nem volt az igazi, mert mindig leszedtem vele a sebet és heges maradt a szám...

2152. Ketlin
2011. ápr. 24. 21:11

Valamit rosszul csinálok... :(

Nos, kijött a herpeszem :( Ezt utálom a legjobban :(

2151. Ketlin
2011. ápr. 24. 21:10

Itt mindenért kell, amit náluk végeznek addig, amig el nem kezdődik a stimuláció. Ezt nem tudom Én sem, hogy pl. nekem a 3. napi hormonok pénzesek lesznek - e , mert az sem kevés :(

Csajok kij

2150. i.kata82 (válaszként erre: 2149. - Ketlin)
2011. ápr. 24. 21:02

Februárban ennyi volt:

0 perces: 7,58

60 perces: 57,9

120 perces: 45,13


Remélem már sokat javult, mert folyamatosan diétázom, igaz fogynom most nem sikerült, de az lehet azért volt, mert közben az is kiderült, hogy van egy enyhe pajzsmirigy gyulladásom, amire 1 hónapja szedek gyógyszert.


Árlista már megvan, csak azt nem tudtam, hogy ha OEP-es kezelés van, ezekért az alap vizsgálatokért is kell-e fizetni. Ahova eddig jártam ott csak a konzultációért kellett fizetni, és az apa vizsgálatért, ami mondjuk nagyon alap volt, úgyhogy voltunk rendes andrológusnál is.

2149. Ketlin
2011. ápr. 24. 20:25

Mennyi az érték?

Igen, minden fizetős, ami nincs meg, kivéve, ha találsz tb-s helyeket, ahol megcsinálják. Nekünk volt ott egy pár vizsgálat, mert felénk nincsennek bizonyos reagensek, ill. a pl. a férfi vizsgálatot Ők is szeretik előtte megnézni, szal. anyagilag fel kell készülni keményen.

Adnak majd árlistát, ja, meg azt át is küldték neked mail-ben , igaz? Abból minden kiderül....

2148. i.kata82
2011. ápr. 24. 20:16

Ketlin,

köszi, örülök hogy foglalkoznak ezzel az IR problémával, mert nekem is van sajnos és a terhességek mindig rengeteget rontottak rajta.

2147. i.kata82 (válaszként erre: 2169. - Ketlin)
2011. ápr. 24. 20:16
Tényleg ezeket a fizetős dolgokat én is szerettem volna kérdezni, hogy az alap vérvételek és egyéb vizsgálatok fizetősek? Ha konzultációra már viszek leleteket azokat elfogadják, vagy ragaszkodnak a saját vizsgálataikhoz?
2146. sis1984 (válaszként erre: 2145. - Ketlin)
2011. ápr. 23. 17:54

Hat az elsonel konkretan ugy leesett a vernyomasom, hogy meg a doki is megnezte a pulzusomat, agyon toltak ki. A masik kettonel mar lelegeztem, koncentraltam, autogen treninges gyakorlatok, szoval mar elviselhetobb volt. De ugy vagyok vele, hogy szulni fogok, mit nekem ennyi kellemetleneseg...

Elbucsuzom, 1 oran belul jonnek anyosomek :)

Puszi mindenkinek!

2145. Ketlin
2011. ápr. 23. 17:42

;)

Mindenkinek sok-sok locsolót, vagy nem... :D

Köszi Sis!

Te hogy bírtad az Ms-eket?

Nekem elég fájó volt...

2144. sis1984 (válaszként erre: 2143. - Ketlin)
2011. ápr. 23. 17:31
Orulok, nyugi :) Husvetolj parazas nelkul!
2143. Ketlin
2011. ápr. 23. 16:47

Végül is, igen :)

Meg kicsit enyhül is. Holnap kíváncsi leszek.

A doktor is azt mondta, hogy a bő a menszi, az ilyen csak előző ciklusból visszamaradt valami.

Jajj, megilyedtem, mert görcsölgetett is a pocakom, és az a menszi jele. Már az is szűnik. pihenek.... :D

Jajjjj, úgy izgulok.

Kedden akkor Győr!!!!!

Remélem zöld utat kapok a hormonok alapján.

2142. NYUFIKA (válaszként erre: 2138. - Ketlin)
2011. ápr. 23. 15:17

Ket!!!!

Igaza van Sis-nek!!!

Jó lesz az!!!:)))))))))))))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook