Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri Kaáli Intézet infók fórum

Győri Kaáli Intézet infók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
26051. whiteswan
2019. szept. 30. 08:47
Sziasztok. Szerintetek, ha már volt egy lombikunk de most újra megyünk konzira, és van már egy kész mappánk, akkor is a főnővér fogad majd először és csak utána lehet bemenni a dokihoz konzultációra, vagy ebben az esetben a főnővérrel való találkozás kimarad?
26050. PeggyGordon (válaszként erre: 26049. - Wero84)
2019. szept. 28. 10:00
Szia! Külön kis épületben van a genetikai vérvétel. Tihanyi Árpád út felől, ahol vannak a buszmegallok,onnan látszik az a kis külön épület.
26049. wero84 (válaszként erre: 26039. - Szivarvany2)
2019. szept. 28. 08:53
Szia! Tegnap kaptunk, még pont belefértünk a februárba. A fizetős novembernél tart. Nem tudja valaki, hogy a győri korházba hol van a genetika, ahol kromoszoma kariotipizálást csinálnak? Előre is köszönöm.
26048. whiteswan (válaszként erre: 26047. - Kingasim)
2019. szept. 27. 09:03
Szia! Ilyenkor csak vérvétel van. Kb. 2 órán belül meg is van az eredmény, amit a főnővér közöl majd.
26047. kingasim
2019. szept. 26. 17:57

Sziasztok! Fet utáni 8.napon vagyok, hétfőn kell mennem vérvételre (12.nap). Ilyenkor ultrahangot is csinálnak? Nagyon tartok ettől a naptól...


Köszi a válaszokat.

26046. Szabinaa3 (válaszként erre: 26045. - Whiteswan)
2019. szept. 26. 13:09
Szia! Szerintem felkerülhetsz a listára, amire odaértek a ciklusod is helyre áll valószínűleg. Az sem gond ha nem tudsz vinni új eredményt amikor lombikoztatok ők úgyis néztek mindent. 😊
26045. whiteswan
2019. szept. 26. 11:03

Sziasztok! A segítségeteket/véleményeteket kérném, hátha volt már valaki hasonló helyzetben.

Most júliusban volt egy sikeres lombikunk Boga dr-nál (elsőre összejött), de sajnos a 8. héten missed ab és műszeres befejezés lett a vége. A csodával határos módon azonnal sikerült új időpontot kapnom, másfél hét múlva megyünk hozzá ismét konzultációra. A legtöbb leletünk még érvényes, azonban a 3. és a 21. ciklusnapi hormonvizsgálatom már nem. A műtét óta még nem állt vissza a ciklusom, így biztosan nem tudok ebből friss eredményt vinni. A kérdésem, hogy szerintetek ettől függetlenül felkerülhetünk-e újra a várólistára? Mennyire veszik ezt szigorúan (annak tükrében, hogy már van előzmény, látja, hogyan reagáltam a stimura, tudja "miből kell dolgoznunk")? Maradt két kis 5 napos embriónk fagyasztva, így a következő FET lesz.

26044. zsuzsi319 (válaszként erre: 26040. - 1638)
2019. szept. 26. 03:25
Szia! Nálunk ugyan lombik van de engem is 7: 30 ra rendeltek vérvételre és álltalában 9 re kaptam időpontot uh-ra,de a valóságban nem hívtak be 9 kor álltalában 1-2órát csúszott. Kedden voltam utolsó vérvételen és uh-n ;szintén ilyen időpontokat kaptam de csak 11 re jutottam be uh-ra. Inkább kérj szabit mert nem lehet kiszámítani.A vérvétel után nem kellet újra bejelentkeznem mert 8:45 -re vissza is mentem hátha elkezdik időben és bejutok 9 kor és mindenki aki a váróban volt az uh-ra várt, név szerint szólít a nővér majd hogy lehet menni pisilni uh előtt.uh után orvosi megbeszélés ahol a doki elmondja a következő lépést. Sok sikert!
26043. mkacca2 (válaszként erre: 26040. - 1638)
2019. szept. 25. 12:34
Ha fél 8-ra kell menni vérvételre, annak 9 előtt nincs eredménye. Ha azt mondták, hogy egész délelőttös elfoglaltságra kell számítani, az úgy is van.
26042. Klaudia20 (válaszként erre: 26040. - 1638)
2019. szept. 25. 06:37

Igaz én nem vagyok Kaális, de én ismerek inszemes babát. Többet is, csak ugye akiknél esetleg nagyobb az akadály, ott nem segít, a másik, hogy 3 nál többet nem szoktak csinálni, mert a sikeresség elvileg megtörténik (ezt olvastam), ha nem akkor lombik. De olyat is olvasni, akinek a 4.5.inszem lett sikeres.


És szerintem vegyél ki szabit, mert ha abból indulok ki, hogy a fagyasztott embriós beültetés is elvesz egy napot, ahol se a pár férfi tagjának nem kell leadni a sejtjeit, se semmi nincs, csak ágyat kapunk, adminisztráció van, utána a beavatkozás, utána egy óra fekvés, majd visszamenni a dokihoz a záróért...Szóval hosszú, hiába mennél korán.

Inszemem sosem volt, de biztosan ott is van papírmeló, plusz a párod leadja a mintát, amit megtisztítanak, átnézik.

Nyugodtabb leszel, ha nem az jár a fejedben, hogy vissza kell érj X órára dolgozni.

Drukkolok🍀

26041. PeggyGordon (válaszként erre: 26040. - 1638)
2019. szept. 24. 18:34
Tapolcan egy lány hármas ikreket szült inszeminacio segítségével.
26040. 1638
2019. szept. 24. 16:22

Sziasztok!


Ha fél 8-ra kell mennem vérvételre a Kaáliba és utána 8ra UH-ra....De a hölgy azt mondta a telefonba, hogy egész délelőttös programra számítsak.... Akkor van valakinek tapasztalata, hogy ez tényleg egész délelőttös program, vagy érkezési sorrendben hívnak be és ha elég korán érkezek, akkor mondjuk 10re végzek mindennel? Mert nem tudom, hogy kell-e szabit kivennem emiatt. A vérvétel előtt és külön az UH előtt is be kell jelentkezni a recepciónál? Vagy egybe mehet a dolog? Illetve még egy kérdésem lenne, inszeminációt végeznek szombaton is? (Valakinek pozitív tapasztalata az inszemmel kapcsolatban? Mert sajnos nem sok olyanról hallottam, hogy ebből jött össze a baba valakiknek)Köszi előre is a válaszotokat! Szép napot mindenkinek!

2019. szept. 24. 14:09

Sziasztok!

Kapott valaki idopontot kozuletek tb-s lombikra?

26038. Csucsi84 (válaszként erre: 26035. - Toppyka94)
2019. szept. 24. 09:04

Szia,


Alapjáraton rákszűrés, férfi sperma vizsgálat eredménye, hepatitis, hiv szűrés, hormonsor,pajzsmirigy talán ezeket kérik alapból, de én inkább több mindent vittem mint hogy esetleg újra időpontot kelljen vadászni.


Fertőző betegségek alatt hepatitis, hiv-et érted? Nekünk úgy volt hogy a háziorvos kituda írni beutalóra, vittük amit a kaáliba adtak kis cetlit, amin rajta volt hogy kérik. Illetve véradásnál ha jól tudom ezeket meg is nézik alapból és ki lehet kérni az eredményeket.



Én amit vittem első konzultációra az alábbiak voltak:

-3pontos inzulin és vércukor terhelés

-kariotipizálás (citogenetika) mindkét fél részére

-Infertilitás panel III

-STD fertőzések női oldalról

-Rákszűrés

-Férfi oldalról sperma vizsgálat eredménye, bakteriológia tenyésztés, probléma esetén DNS+ROS vizsgálat

-Korábbi műtétek zárójelentései

-HPV szűrés

-Trombózis/trombofília panel (MTHFR C677T mutáció,MTHFR A1298C mutáció ,CBS 844ins68 mutáció ,PAI-1 4G/5G polimorfizmus, Leiden, prothrombin)

-rubeola szűrés női oldal

-Pajzsmirigy (TSH, FT3,4, ATPo)


Férfi oldalról szerintem bármelyik urológus megcsinálja a vizsgálatokat.


Remélem tudtam segíteni azzal hogy összeszedtem a gondolataimat hogy én miket vittem magammal.


Szép napot!

26037. PeggyGordon (válaszként erre: 26035. - Toppyka94)
2019. szept. 24. 09:03
Szia! Mi is másik intézetbol jöttünk át, májusban voltunk egy konzultáción, úgyh én sok infót nem tudok adni, csak pl azt, hogy a vírus szerologiai vérvételt nekünk a háziorvos kiirta, így a synlabban nem kellett fizetni érte.
26036. Toppyka94
2019. szept. 24. 00:24
Bocsánat, a telefonom túl okos, én pedig fáradt...szóval a többi hiba mellett a leginkább félre értelmezhető, hogy a "ne" szócska kimaradt az 50ezer elől.
26035. Toppyka94
2019. szept. 24. 00:21

Sziasztok! Egy ideje olvasom a fórumot, de néhány kérdésemre nem találtam választ.

Arra sajnos rájöttem, hogy hetek kérdése konzultációs időponthoz jutni. Azaz remélem, hogy csak hetek kérdése. 3 hete hívom minden nap őket, de eddig nem jártam sikerrel.😔

Ebből kiindulva, illetve az árakról is, úgy mennénk, hogy a vizsgálatok még legyenek. Vitt eredményt elfogadnak?

A fertőző betegségek vizsgálatára ötlete valakinek, hogy 50ezer legyen kettőnknek?

Milyen kezdeti költségek vannak, ami elkerülhetetlen? Negatív hozzászólást kérlek benneteket, hogy ne. Sajnos 3 inszem, 2 lombikbébi túl vagyunk sikertelenül, és Tb támogatás ide,vagy oda, milliós összegnél tartunk vastagon. Megbeszéltük, hogy adunk egy utolsó esélyt, de csak akkor, ha gond nélkül belefér a keretbe, így jó lenne tudni, hogy kb.mire számíthatunk.

Milyen vizsgálatok kellhetnek még? Ami eddig kellett, illetve még vanátjárhatósági, bár kb.3 éves, 3.,21.napos labor(ebből tudom, hogy friss kell, fertőző betegségek, AMH(2,5éves), leiner mut., elméletileg novemberben lesz méhtükrözésem, egy hónapos citológia. Mi kellhet még? A férjemnek hol tudunk vizsgálatot kérni? Az előző intézetben vizsgálták, de nem tudom, hogy kiadják-e az eredményeket. Bocsánat, hogy hosszúra sikerült, de annyi kérdés kavarognak a fejemben. Minden információ jól jöhet. Köszönöm!

26034. PeggyGordon (válaszként erre: 26029. - Zafi)
2019. szept. 22. 21:30
Persze délután 1kor jött meg tegnap.. 🙈 Holnap próbálok időpontot kérni a hiszteroszkopiara.
26033. Hanga05 (válaszként erre: 26032. - Kingasim)
2019. szept. 21. 13:52
Én a sikeres FET-nél az égvilágon semmit sem éreztem, nagyon nehéz, de próbáld meg elterelni a figyelmed, és ne keress tüneteket! A gyógyszerek okozhatnak tüneteket, ha sikerül, talán a 2. héttől jöhetnek tünetek, de az is csalóka lehet, úgyhogy kitartás, és a vérvétel fogja megmondani a tutit!
26032. kingasim
2019. szept. 21. 12:08

Sziasztok!!!


Fet+3. napon vagyok, ti mit éreztetek? Időnként szúr az alhasam a bal oldalon. Ez normális? Tegnap óta érzem és nem tudom h ez jót vagy rosszat jelent? Más túnetem nincs, viszont elég sok gyógyszert kapok (progynova, prolutex, crinone). Mit érzetetek?

Köszi a válaszokat.

26031. Toffe (válaszként erre: 26027. - Zsuzsi319)
2019. szept. 20. 10:53
Szia!Mi kértünk igazolást a dokitól,akihez tartozunk,gond nélkül adtak nekem is és a férjemnek is.Munkahelyemen simán elfogadták,sőt igazolt-fizetett napot írtak arra a napra.Férjemnél ugyanúgy.Bár hallottam már,hogy nem mindenhol díjazzák.Nekem szerencsénk volt mert a cég családcentrikus,sok a lombikos kolléganő,nálunk simán elfogadják.Főnöktől is függ!!!Helyedben én beszélnék a főnökömmel,egy próbát megér!Én is féltem,meg nem akartam,hogy tudjanak róla,de nekem bejött.Sőt segítenek ahogy csak tudnak!Sok szerencsét!
26030. PeggyGordon (válaszként erre: 26029. - Zafi)
2019. szept. 20. 08:50
Köszi szépen!
26029. Zafi (válaszként erre: 26028. - PeggyGordon)
2019. szept. 20. 08:49
Szia. Igen, 12-ig vannak szombatonként.
2019. szept. 20. 07:18

Sziasztok! Ha szombaton jön meg, aznap is el lehet érni őket telefonon?

Úgy emlékszem azt mondtak, hogy szombaton délig vannak.

Köszi!

26027. zsuzsi319
2019. szept. 19. 13:04
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem hogy a munka összeegyeztetése a lombikkal. Ti hogyan oldjátok meg ill. olvastam olyat neten ,hogy lehet kérni fizetettlen igazolt távollétet is a munkáltatótól csak kell kérni igazolást a dokitól és a reprodukciós eljárásnál kötelesek elengedni a vizsgálatokra. Ti mit tudtok erről? Ill. a férfi tagnak is jár ilyen igazolt távollét ha nincs szabadsága vagy kevés van mondjuk pl. spermaleadásnál amikor tényleg ott kell lennie.
26026. zsuzsi319 (válaszként erre: 26020. - Aranyancsika)
2019. szept. 19. 08:07
Szia! Az anyagiakat tekintve nekünk ugy 350.000 volt( persze ez az összeg a problémától függően változhat). A vizsgálatokat tekintve 2018 júliusban derült ki hogy csak lombik jöhet szóba, azóta jártunk vérvételekre, vizsgálatokra és kedden (2019.09.17)kaptam meg a szuricsomagom. Már nincs sok hátra a beavatkozásig ,nagyon várom:) Mi szeretnénk lefagyasztani is hátha nem sikerül elsőre és rákérdeztem hogy ilyenkor mi a menete, mikor lehet újra beültetni. A doki azt mondta hogy 1 hónapot kell várni és utána lehet de a tb-s 6 hónap mert sokan vagyunk.
26025. bjura83 (válaszként erre: 26017. - Dittti)
2019. szept. 17. 16:04
Szia!Nekem cisztásodásra hajlamos a mellem, de általában elmúlnak a ciszták. A lombik miatt gyakran megyek ellenőrizni. Mondtam Boga dokinak lombik után,hogy volt megint cisztám, csak legyintett rá, hogy ekkora méret miatt ne parázzak. Szóval nem hinném, hogy mondana bármi megnyugtazót. Nekem endom lett a lombik után a petefészkemben, előtte nem tudtam, hogy lenne. Azt sem reklámozzák, hogy a hormonkezelés ront az endometriózison.Én emiatt csak a FET-t vállaltam be, pedig a doki stimut is akart.
26024. Toffe
2019. szept. 17. 09:54
Sziasztok!Szeretném megkérdezni tőletek,hogy van-e itt valaki akit méhsövénnyel diagnosztizáltak és meg is műtöttek Győrben.Sajnos addig leállították a lombikot amíg ,,ezt,, nem rakják rendbe!Tudnátok esetleg segíteni?Nem igazán ismerem az orvosokat :( Köszi szépen!Mindenkinek sok sikert!
26023. Hanga05 (válaszként erre: 26022. - Dittti)
2019. szept. 17. 08:35
Szia! Ez nem ilyen egyszerű kérdés, de ha az orvost megkérdezed, biztos elmondja, mi a legújabb álláspont erről. Más lombikos fórumokon is többször előkerült a téma. Sok vizsgálat folyt, folyik, hogy megállapítsák, gyakoribb-e lombikosoknál a rák kockázata, de nem egyértelmű, mert a rák kialakulását sok minden befolyásolja, többek között az is, ha valaki későn szül, vagy nem szoptat, és hát többnyire ezek a nők lombikoznak. Vagy van olyan, akinél genetikailag eleve nagyobb a mellrák kockázata. Valamennyi kockázatnövekedés lehet, ezt mindenkinek magának kell mérlegelni. Ezért is kérnek 35 év felett mammographiát stimu előtt.
26022. Dittti (válaszként erre: 26019. - PeggyGordon)
2019. szept. 17. 06:38

Elég szomorú dolog, ha hallgatnak. Nekem nyugodtan megmondhatná a valóságot. Mert lehet furcsa, de engem eltántorít. Ebben biztos benne van az is, hogy én már szültem. Van egy csodálatos 8 éves fiam. Aki első próbálkozásra összejött. A tesó meg 2 éve nem.......

Én bízom, hogy engedik az inszeminációt, máskülönben nem lesz kistesója a fiunknak.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook