Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyek a lúgosító ételek, zöldségek, gyümölcsök? fórum

Melyek a lúgosító ételek, zöldségek, gyümölcsök? (tudásbázis kérdés)


172. NOA (válaszként erre: 171. - 4b6a2525df)
2008. ápr. 20. 18:22
Irjad:))
2008. ápr. 20. 17:36

Az oldal tényleg jó:) Ámbár a l5 kg-ként egy liter víiz meredek, mert nekem pl 6 liter vizet kellene innom naponta:)


Akkor most utoljára teszem fel a kérdést, irjam az ételrecepteket, vagy elég amit az oldalon találtok:)

170. NOA
2008. ápr. 20. 17:32

Nézzetek be ide.


[link]

169. esztella100 (válaszként erre: 160. - 4b6a2525df)
2008. ápr. 20. 06:07
Lekoppintottam:)))
168. csehe (válaszként erre: 167. - 4b6a2525df)
2008. ápr. 20. 00:07
Lécci! :)
2008. ápr. 19. 22:42
Akkor irjam tovább az ételeket?
166. Gordonka (válaszként erre: 165. - 4b6a2525df)
2008. ápr. 18. 18:35
Persze, ez jó téma.
2008. ápr. 18. 17:43
Folytassam:)?
2008. ápr. 18. 17:31
Jól behalt a topic, kár érte.
163. Gordonka (válaszként erre: 161. - Godgoda)
2008. ápr. 8. 17:24
Hogy tudok oda regisztráli kedves Godgoda?
162. 4b6a2525df (válaszként erre: 161. - Godgoda)
2008. ápr. 6. 10:30

Listát, vagy recepteket?

Mert ha ételreceptek is vannak, akkor nem folytatom:)

161. godgoda
2008. ápr. 5. 11:54
Itt a Hoxán regisztráltam a lugositó diéta tudnivalóira elküldték a listát.
2008. ápr. 5. 09:20

NA IROK NEKTEK EGYPÁR LUGOSÍTÓ LEVEST:)


MADRIDI LEVES:

3 DB NAGY PARADICSOM MEGHÁMOZVA,

2 db uborka

l db pirispaprika

1 db kis erőspaprika

1 liter víz

3 ek olivaolaj

2 citom leve

2 kanál só

1-2 gerezd fiokhagyma.

Vizzel turmixoljuk össze a zöldségeket majd adjuk hozzá az olajat a citromlevet. Ezzel is turmixoljuk össze. Hűtve, paradicsom, zeller. zöldhagyma. uborka. paprika és avokádó szeletekkel tálaljuk.


Nyers zöldségleves:

1 uborka flkockázva

1 avokádó felkockázva.

Kérems állagúra turmicoljuk össze, mentalevelekkel tálaljuk.


Paradicsomleves:

6 közepes paradicsom

1/2 avokádó

3/4 csésze friss kókuszviz (ami a friss kókuszból kifolyik (hát...)

l uborka


A paradicsomot zöldségcentrifugába tesszük, és átpréseljük.

A kapot levet a többi összetevővel tumixgéppel összetumixoljuk. Édesen Steviával, füszeresen pedig bazsalikommal, oregánóval, petrezselyemmel fűszerezzük.

159. Cszsuka (válaszként erre: 158. - Pirosalma)
2008. febr. 23. 21:12
Persze, főleg gyomorfájásra akutan.
158. Pirosalma (válaszként erre: 157. - Cszsuka)
2008. febr. 23. 19:44

Akár a teában is lehet lúgképző vegyület, de ha nem dokumentált, akkor felejtős.


Amúgy szódabikarbónával is kellemesen lehet lúgosítani.

157. Cszsuka (válaszként erre: 153. - Ágnes62)
2008. febr. 23. 19:23

Mire fogyasztod a teát és milyen teát? Csak úgy, vagy van célod is? Csak amiatt kérdezem, hogy itt a lúgosító táplálékokat keresik, s egy tea nem oldja meg a problémát, ha probléma van! Ebben Pirosalmának van igaza!

Légyszi írd le, mit használsz és hogyan!

156. Pirosalma (válaszként erre: 153. - Ágnes62)
2008. febr. 23. 07:51

Szia, Ágnes!


Lúgosításra kellene a tea? Én azt nem tartom kifejezetten jó ötletnek, ha nem ismered a hatóanyagot és annak mennyiségét. Lehet, hogy nem is lúgosít, csak ráírják. Bármit rá lehet írni.


A lúgosító étrendet inkább tudnám javasolni. Ha érdekel, írj!

2008. febr. 22. 21:29

Én is sajnálom hogy meghalt, de csak azért mert sok az okos, és sokszor nem a cimben foglaltakra irnak.

Nem is értem, hogy miért nem nyitnak másik fórumot:(

2008. febr. 22. 16:54
Most néztem csak, hogy 1 hónapja meghalt ez a fórum, sajnálom!
2008. febr. 22. 15:43

Bocs, hogy betolagodom, de a téma érdekelt. Úgy látom HGM-nek igaza van amit az üzletről ír.

Sokkal jobb, ízes, iható, finom, olcsó stb. megoldás a tea. Bioboltban vagy rendelhető is.

Mindenesetre ajánlom elolvasni a www.vivanatura.hu

oldalt. Nem vagyok ügynök, de én két hete találtam rá, több féle teájukat megvettem, mindig mást főzök és az egész család szereti édesítő nélkül. Nagyon jól érzem magam. A fő, hogy reggel éhgyomorra érdemes egy pohárral inni. (én este is iszom egy pohárral) Érdemes kipróbálni.

152. 4b6a2525df (válaszként erre: 143. - E6f60b5a4f)
2008. jan. 28. 07:57
megírtam privibe:)
151. Pirosalma (válaszként erre: 150. - Caravell)
2008. jan. 27. 20:03
Ok és okozat is, mivel gyakorlatilag öngerjesztő folyamat.
150. caravell (válaszként erre: 149. - Pirosalma)
2008. jan. 27. 19:05
Csak kevés sütiben (inkább a zsírban sültek pl. fánk) van annyi,hogy számottevően lassítson. A receptor-downregulációt sok szakértő okozatnak és nem oknak értékeli.
149. Pirosalma (válaszként erre: 148. - Caravell)
2008. jan. 27. 18:48

A sütiben egy csomó zsír is van, az lassítja a felszívódást.


A receptor-downreguláció bevett kifejezés. Ha viszont nem erre gondolsz, akkor elég távol vagy az igazságtól, mert annak elég sok köze van. Nézd át még egyszer a 2-es típusú cukorbetegség kórélettanát (nem a cukorbevitel, hanem az elhízás a döntő, mint az közismert)!


;-)

148. caravell (válaszként erre: 146. - Pirosalma)
2008. jan. 27. 17:56

Aha.

A sok meghintáztatja = tönkreteszi.

Igen, a felszívódás csak önmagában fogyasztva kiugró. Kár, hogy a legtöbb édesség és fehér pékárú csak önmagában egyszerű szénhidrátokból áll (a csoki és a süti is - a mellette levő egyéb apróság semmit nem nyom a latban). Ez ilyen egyszerű. A receptor-downregulációt (bár jól hangzik) bele sem kell keverni.

és megismétlem: a hasnyálmirigy nem erre, ilyen szintű szénhidrátsokkra van kitalálva. Egyetlen esti mese vagy történelem könyv sem kezdődik úgy,hogy ment az ősember az erdőben és szedett a fáról egy kiló finomított egyszerű cukrot meg hazament és az asszony sütött neki finomra őrölt fehér lisztből eztmegazt. Fruktózból sem tudott olyan sokat enni,mert bár bőven volt a gyömölcs, a gyomra befogadóképessége véges volt. és a gyümölcsökben lévő összetett szénhidrátok ellensúlyozták azt is.


A cukorfogyasztásnak nem az az ésszerű mennyisége,amit a mai ember eszik. És hangsúlyozom nem csak a cukor,csoki, süti, hanem a fehér pékárú, péksütemények is!

147. kisstoth (válaszként erre: 144. - Kryssz)
2008. jan. 27. 14:11

Szia !

Légyszíves megírni, hogy pontosan mi a neve a kéaszüléknek és hol lehet beszerezni, vagy utánanézni ! Anyukám nagyon beteg, hátha jó lenne neki.

Köszi M

146. Pirosalma (válaszként erre: 145. - Caravell)
2008. jan. 27. 12:20

Szia, Caravell!


A meghintáztatja nem egyenlő a tönkreteszivwl. Ha olvastad a hozzászólásomat, láthattad, hogy nem buzdítottam senkit cukorevésre, nem magával a cukorral van gond, hanem a mennyiséggel. És különben is a fölszívódás csak önmagában fogyasztva kiugróan gyors.


A cukorbetegség (2-es típusú) nem ilyen egyszerű, bár a receptor-downreguláció (ez nem keverendő a hasnyálmirigy kimerölésével, de ebbe most nem mennék bele) is szerepet játszik benne, de a zsírszöveti faktorok mellett a hatása másodlagos.


A hasnyálmirigy erre van kitalálva, na nem a kiló cukorra, de különösebb problémát a cukorfogyasztás ésszerű mennyiségben normális anyagcsere-állapot mellett nem okoz. Főleg, hogy mint írtam, a cukrot legtöbbször nem önmagában fogyasztjuk, csokiban, sütiben pl. a felszívódás sokkal lassabb, valamint ott van még a gyümölcscukor, amit gondolom úgyis ismersz, tehát tudod, mire gondolok:-)

145. caravell (válaszként erre: 128. - Pirosalma)
2008. jan. 27. 08:59
Cszsukanak igaza van, a cukorbevitel valóban meghintáztatja a hasnyálmirigyet, pontosan úgy, ahogy ő leírta! Ez az alapja a glukóz intoleranciával kialakuló (nem öröklött) cukorbetegségnek. Ezért is jobb teljes kiőrlésű gabonákból ennei a pékárut, mert az abban lévő szénhidrátok lassabban, egyenletesebben szívódnakj fel, nincs ez a hinta-palinta. Egyébként ha belegondolsz, a finomított cukor meg a finomított liszt nagy mennyiségű fogyasztása teljesen elképzelhetetlen volt az emberi szervezet kialakulásakor, így nincs is rá megfelelő feldolgozási "módszere" a szervezetnek, az ehhez való alkalmazkodás egy kicsit több időt vesz igénybe. (gyerekek táplálkozásáról írtam a szakdolimat, ők meg köztudottan sok édességet esznek, úgyhogy tényleg képben vagyok).
144. kryssz
2008. jan. 26. 18:03

Sziasztok, mi pár hónapja vásároltunk egy készüléket - mivel az egyik ismerős házaspár, akiket 10 éve meddőnek kiáltottak ki, ennek a víznek a fogyasztása után 3 hónappal gyermekáldás elé néztek, mi is hasonló problémával küzdünk, így gondoltuk ártani nem árthat - tehát, ez egy olyan gép, amelybe beletöltöd a tisztított PI vizet (ahol a víz megszabadulhat a káros és mérgező anyagoktól, illetve a kellemetlen szagoktól és ízektől, az ásványi anyagok megmaradnak és a víz pH értéke is)

A víz életre – keltő fázisánál - oxigenizlásánál erős komplex mágneses mezőket és ciklon levegő hozzáadást alkalmaznak annak érdekében, hogy minden tekintetben optimális vizet készítsünk:

Két egymással ellentétben lévő mágnes található benne, egyenként 4400 gauss erőséggel. Egy örvény keletkezik a mágneses mező hatására a vízben s a víz és levegő részecskék egymáshoz való surlódása következtében töltődik fel oxigénnel a víz.

Ezen kívül koral kalcium kristály, ami kalciummal tölti fel a vizen keresztül a szervezetet, így a csontritkulást is elkerülhetjük.

Az egyik ismerősöm fiánál 18 évesen daganatot állapítottak meg, ő is ettől a víztől gyógyult meg!


Hát, röviden ennyit a készülékről.

143. e6f60b5a4f (válaszként erre: 138. - 4b6a2525df)
2008. jan. 21. 16:35

Szia!


Mivel készíted az oxigénes vizet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook