Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyek a lúgosító ételek, zöldségek, gyümölcsök? fórum

Melyek a lúgosító ételek, zöldségek, gyümölcsök? (tudásbázis kérdés)


82. Sarolta1954 (válaszként erre: 81. - Gyorgyi7)
2007. jún. 22. 11:39
Napi mennyiséget is tudod? Ez érdekel, miből mennyit? Mi van ha el lugosodidk a szervezet,vagy ez nem lehetséges?
81. gyorgyi7 (válaszként erre: 79. - Straniera)
2007. jún. 21. 07:43

különféle testi tünetek és panaszok az irányadóak:


kimerültség, levertség;

idegesség, nyugtalanság, depresszió;

fokozott stressz-érzékenység;

a koncentráció-képesség csökkenése, kisebb terhelhetőség;

csökkent ellenálló képesség;

egyes anyagcsere-zavarok;

izom- és ízületi bántalmak;

bőr-, haj- és körömelváltozások stb.


Betegségeink hátterében a sav-bázis egyensúly felbomlása áll.

lúgos ételek:spenót, petrezselyem, kelkáposzta, karalábé, metélőhagyma, zeller, sárgarépa, cukkíni, kelbimbó, burgonya, karfiol, hónapos retek, padlizsán, paradicsom, zöldbab, fejes saláta, kínai kel, fokhagyma, vöröshagyma, gomba, zöldpaprika, brokkoli, uborka, gyümölcsök: feketeribizli, banán, sárgabarack, eper, dinnye, meggy, őszibarack, margarin, italok: kávé, kakaó, borok, 100% narancs, paradicsomlé, stb.édességek: dzsem, lekvár,mogyorókrém, kenyerek: kérszersült.


remélem kielégítő választ kaptál:-))

2007. jún. 21. 07:16

Keresd fel az innerlight.sh.hu/hpc/hpc_member_3g.php. oldalt.

Ha van kérdésed ezek után, nyugodtan írjál

2007. jún. 20. 15:09

Sziasztok!

Engem mindenekelőtt az érdekelne, honnan tudhatjuk meg, hogy a szervezetünk elsavasodott-e, illetve hogy szükségünk van-e a lúgosító ételekre? Vagy ez annyira egyértelmű, hogy mindenkinek jót tesz, ha így étkezik? Nálunk vannak olyan problémák, betegségek (ezek egyike az elhízás) a családban, amin nem nagyon sikerül változtatni, akármit is próbálunk. Nemrég találkoztam ezzel a témával, ezért érdeklődöm, ha nektek van erről tapasztalatotok, írjátok meg, köszi!

2007. máj. 21. 15:45

ENYHÉN LÚGOS: lencs, szójaliszt, tofu, gyógynövények, legtöbb fűszer, olajok közül:oliva,borágo,kókusz,abokádó,tengeri halolaj, tőkehalmáj olaj,Gyümölcsök: lime,citrom,grapefruit, kókusz, meggy. Friss gabonafélék: hajdina, tönkölybúza.

Kecsketej

Mandula

Édesrépa,torma, fehérrépa,sárgarépa.

Magvak:szezám,tómai kömény, édeskömény, kömény,

Zöldségek:kelbimbó,borsó,spárga,articsóka,karfiol,cukkini,rebarbara,póréhagyma,karalábé,snidling.

ÉLESZTŐMENTES KENYÉR:

2 bögre teljes kiörlésű tönkölyliszt

1 bögre teljes kiörlésű rozslit (összesen kb fél kg)

2 tk szódabikarbóna

0,5 dl olaj

1/2 citrom leve

A lisztet összeöntjük egy tálba, hozzáadjuk az olajat és a szódabikarbónát, melyet előzőleg a citrom levében elkevertünk, majd kb 3 dl víz folyamatos hozzáadása mellett tésztát keverünk-gyúrunk a masszából. Kisüthetjük egyben, vagy cipócskákban, előmelegített sütőben, közepes lángon. Fűszerként tehetünk bele ánizst. Állagát megőrizve napokig eláll.

77. S.Tünde (válaszként erre: 76. - Pipari)
2007. máj. 19. 20:34

Hát Hmg általában nem szokott hülyeséget írni.Szerintem meg volt rá az oka,hogy mért írt ilyet,de ö is tévedhet.Amúgy én hót hülye vagyok,azt sem tudom,mi az az Innerlight.Csak azt tudom,hogy HMG vágja a kémiát,meg a biológiát,és,hogy mi hogy müködik.



Nekem lenne egy másik kérdésem.Mivel azt olvastam,hogy az állati fehérje káros anyagokat tartalmaz,ezért eszek fehérje porból készült séket.vagyis iszom.:) Mondjuk részben tejböl,részben szójából csinálják,tehát ez is állati eredetü is,de lényegtelen.Arra lennék kíváncsi,vajon ez mennyire savasít.

76. Pipari (válaszként erre: 74. - S.Tünde)
2007. máj. 19. 18:08

Ez igaz. És köszi, hogy így kiálltál e mellett. Amúgy én is Innerlight fogyasztó vagyok és ezért volt számomra megdöbbentő amit erről írtak. Mivel nekem olyan problémámat hozta rendbe, amire az orvos azt mondta ez a korral jár. Ami vicces, mert akkor még csak 22 voltam. :))


szóval ez az oka hogy én védem a cég termékeit, mert tudom hogy működik.

2007. máj. 19. 14:05

ELÉGGÉ LÚGOS:

lima bab, szójabab, szója-granulátum, pirospaprika, cayene bors, fokhagyma, hagyma gyömbér,cékla, retek, paradicsom, avokádó,zöldbab, sóska,spenót,zeller,káposzta,saláta,paprika,brokkoli,endívia saláta


PANÍR:

Sárgaborsó,vagy csicseriborsó lisztet vizzel palacsintasűrűségűre keverjük és ebbe forgatjuk bele a zöldségeket, majd kisütjük

Zabkorpába forgatjuk a "fasírt" darabokat.

HÁROMFÁZISÚ PANÍR:

teljes kiörlésű lisztbe, ezután étlkezési keményítővel csomómentesre elkevert vízbe, végül élesztő nélküli zsemlemorzsába, vagy szezámmagba, vagy zabkorpába forgatjuk az alapanyagokat (ez közepesen savas!)


Rántott "hús"

l tofu (van zöldhagymás, pritaminos izesítésű is:), háromfázisú panír (lsd:fent) olivaolaj, vagy hidegen sajtolt olaj.

a tofut 1 cm vastag szeletekre vágjuk, pannírozás,sütés. Bármilyen főzelék, grillezett zöldségek, friss saláta mellé adhatjuk

A főzelékek elkészítése annyiban különbözik a hagyományostól, hogy szójatejet, köleslisztet, és a bioboltokba kapható vegamixet ajánlják, valamint mindenhez hidagen sajtolt olajat.

74. S.Tünde (válaszként erre: 72. - 4b6a2525df)
2007. máj. 19. 12:06
Szerintem néha elkerülhetetlen,hogy egy témán belül ne jöjjön elö egy másik.Mivel itt volt szó róla,ezért itt fognak hozzá szólni.Ennyire lehetünk rugalmasak.
2007. máj. 19. 05:34

Szóval akkor:


NAGYON LÚGOS: A SZÓJA LECITIN, A SZÓJA DIÓ, A KELTA SÓ, AZ EMBERI ANYATEJ,A TÖKMAG, FŰFÉLÉK, CSIRÁK, GYERMEKLÁNCFŰ,SZÓJACSIRA, TENGERI ZÖLDSÉG (NEM MOSZAT) ez nem tom mi:( KELKÁPOSZTA, PETREZSELYEM.


Ha nem használjátok vitafórúmnak, akkor folytatom az eléggé lugos ételekkel!!

72. 4b6a2525df (válaszként erre: 71. - Pipari)
2007. máj. 19. 05:29
Halihó! Nyissatok egy InnerLight vita topikot. Itt a cím alapján az emberek nem ezt várják:) Egy InnerLight fogyasztó:))
71. Pipari (válaszként erre: 27. - 0565efa6e6)
2007. máj. 18. 19:29

Hello



Én még csak most kerültem erre a portálra, viszont egy valamin megakadt a szemem. Szerinted miért kéne hagyni az Innerlightot a fenébe? Van bármilyen tényszerű adatod, miszerint valami gáz van a céggel? Mert csak úgy légbőlkapott dolgokat bárki állíthat bármiről.Miért gondolod hogy progit orientált és hogy az egész új biológia csak átverés. Utána olvastál ezeknek? Mert viszont engem meg érdekelne, hogy mi alapján állítasz ilyeneket. Persze ezzel nem támadni akarlak szimplán érdeklődni.

70. S.Tünde (válaszként erre: 69. - 4b6a2525df)
2007. máj. 16. 13:44
Mostmár nem vagyok benne biztos,de jó lene.
69. 4b6a2525df (válaszként erre: 68. - S.Tünde)
2007. máj. 16. 13:36
semmi gond Tünde. Én csak a kutató barátunkat kértem meg, hogy az eredményeiről szóló beszámolónak nyisson új topikot. Remélem összeszedi magát
2007. máj. 16. 13:35

Csevoira,egyébként én is azóta nem fogyok,mióta beszedtem egy durvább hormontartalmu fogigátlót,pedig csak 1 hóapig szedtem.Azóta kínlódok eredménytelenül.

Bocs,hogy ide írtam,de nincs másik topik,és itt volt szó róla.

67. 4b6a2525df (válaszként erre: 66. - S.Tünde)
2007. máj. 16. 13:22

természetesen nyersen.

Na pár leves is:

PARADICSOMLEVES

6 közepes paradicsom, 1/2 avokadó, 1 uborka, 3/4 csésze friss kókuszviz (elhanyagolható) esetleg STEVIA (ez édesítőszer, Bp.Síp u. 6-ban meg pár bioboltban kapható)

A paradicsomokat zöldsécentrifugába tesszük és átpréseljük. A kapott levet a többi hozzávalóval összetumixoljuk. Édesen Steviával, füszeresen pedig bazsalikommal, oregánóval, petrezselyemmel fűszerezzük.


MADRIDI LEVES

3 NAGY PARADICSOM (MEGHÁMOZVA) 2 UBORKA, 1 PIROSPAPRIKA, L KIS ERŐSPAPRIKA, 1 LITER VÍZ

3 EVŐKANÁL OLIVAOLAJ, 2 CITROM LEVE, 1 EK. ÉDESKÖMÉNY, SÓ, FOKHAGYMA (IZLÉS SZERINT 1-2 GEREZD)

A vizzel turmixoljuk össze a zöldségeket, végül adjuk hozzá az olajat a citromlevet és a fűszereket. Ezeket is tumixoljuk össze. Hűtve, friss paradicsom, zeller, zöldhagyma, uborke, paprika és avokádó szeletekkel tálaljuk

2007. máj. 16. 11:50
És ezeket mind nyersen,ugye?Állítólag a friss gyömbér le´ráadásul étvágycsökkentö.Én teaszerüen csináltam,összedaraboltam,és leöntöttem forró vízzel.Nagyon tömény,úgyhugy nagyon fel kellett higítanom,hogy iható legyen.
2007. máj. 16. 10:02

Közzétennék pár lugosító reggeli turmixot:

Reggeli zöld ital: 1 kelkáposzta, 1 fej zellerszár, 1 citrom, 1 marék spenótlevél, 1 csillipaprika(ez elhagyható)

A kelkáposztát, a zellert és a citromot zöldségcentrifugába tesszük, majd összekeverjük a többi összetevővel és összeturmixoljuk


Avokádó turmix

1 avokádó, 1/2 uborka, 1 koktélparadicsom, 1 lime (hámozva) csésze friss spenót. 2 tk szójacsira.

Összeturmixoljuk sima krémes állagúra és azzonnal fogyasztható. De: tehetünk hozzá kúkusztejet, őrölt gyöbért. A lime helyett lehet beletenni grépfruitot, vagy citromot.

2007. máj. 16. 09:53
Jajj még valami. Ha vállalod, kérlek szépen a kutatásaid egy új topiban tedd közzé, mivel szeretném ezt a topikot visszaterelni a cimében szereplő témához.:))
63. 4b6a2525df (válaszként erre: 49. - 0565efa6e6)
2007. máj. 16. 09:49

Köszönöm a válaszodat. Ez legalább korrekt volt részedről:)

Az orvosi kivizsgálásokon túl vagyok. 2003-tól rendszeresen járok vizsgálatokra, sőt évente 3 hétre befeküdtem un: fogyis korházba. Fogytam is 3 hét alatt 7 kg-ot 800 kcallal, amit azonban 4-5 hónap alatt visszaszedtem, ugyanis a munkám mellett ezt nem lehetett tartani. Dietetikussal is találkoztam a korházban -aki alig volt "könnyebb nálam". A fogyással foglalkozó orvos kinézetre súlyosabb volt mint én:)Még csak családi vonás se nálunk az elhízás sem apai, sem anyai ágon.

Szóval amit lehetett végigjártam. Erről ennyit.

Végig olvastam itt a hozzászólásokat, amiből egy dolgot szűrtem le, mégpedig azt, hogy szeretsz kutakodni.

Nos akkor arra kérlek, hogy kutakodj olyan témában, amikor a nők azért híznak el, mert valamilyen hormont (vagy fogamzásgátló, vagy éppen menszes megtartó) szednek, szedtek.

Nekem addig nem volt gondom a súlyommal ( 42 éves koromig 172 magasságomhoz max. 72 kg voltam)amig egy Triszexvens nevű hormonkészítményt nem keztek el szedetni velem, azért hogy a menszeszem ne maradjon el. (a mai eszemmel már nem szedném, és nem az elhízás miatt). Ezzel 3 hónap alatt 28 kg-t hiztam, sőt még többet, mert 103 kg voltam 2002 szeptemberébe, amikor is abbahagytam. Ezt követően a 3 kg eltünt rólam, azonban a többi maradt. Gondolhatod, hogy az elmúlt 5 évben minden ÉSSZERŰ dolgot (kalóriaszámlálás 1400 kcalos, szétválasztó diéta, teljesen másképp főzés, zepter edény vásárlás stb.) kipróbáltam, de egy sem jött be.

Igaz nem sokat mozgok, nem sportolok, ez azonban azért van, mert a térdeim felmondták a szolgálatot. Ha kevésbé fájnak, akkor egy Callanetic nevű tornát tornázom, de ez egyre ritkábban van.


Szóval kedves fiatalember. Azt hiszem, ha erre a hormonos gyógyszerrel való hízásra találsz ellenszert, nők milliói foglalják imába a neved, ugyanis (mint láttad alant) a fogamzásgátlótól is igen csak lehet hízni. Érdekes, hogy attól én soha egy dkg-ot nem híztam, pedig az én fiatalkoromban elég dúrva hormontartalmú készítmények voltak.


Nos vállalod a kutakodást?

2007. máj. 16. 09:41
Hát igen,de szerintem nem az én hsz-em kanyarította el a dlogokat.Én csak válszoltam az ön hsz-ére segítö szándékkal,éz azóta szólnak itt a dolgok másról,mint a lugosításról.
61. 4b6a2525df (válaszként erre: 55. - S.Tünde)
2007. máj. 16. 09:17
Látom egészen elkanyarodott ez a topik.
60. mongi
2007. máj. 15. 22:58

Én nagyon útálom,hogy sok helyen mindenki csak "köpköd" egymásra.

Okos enged,szamár szenved.

59. 0565efa6e6 (válaszként erre: 58. - Mongi)
2007. máj. 15. 22:25
Akkor jó:-)
58. mongi (válaszként erre: 57. - 0565efa6e6)
2007. máj. 15. 22:00
Dehogy sértődtem meg!
57. 0565efa6e6 (válaszként erre: 56. - Mongi)
2007. máj. 15. 21:44

Félre ne értsd, nem erre gondoltam, tényleg. Ne haragudj, ha megsértettelek...:-(

Csupán annyi, hogy mindig jó óvatosnak lenni;-)

56. mongi (válaszként erre: 52. - 0565efa6e6)
2007. máj. 15. 21:21
Természetesen nem szoktam vakon megbízni senkiben,én sem vagyok hülye:-).Erről ennyit.
55. S.Tünde (válaszként erre: 54. - 0565efa6e6)
2007. máj. 15. 21:15
Hát tudtam,hogy a kcal-t keveselni fogod.Én nem tudom,mi van velem,már egy éve,hogy regisztrálta x helyre,de én azóta nem fogytam.nem azért,mert csaltam.Egy nekifutásom 1-2 hónapig tartott,aztán mikor semmit nem fogytam,megelégeltem,de pár nap múlva újra nekiálltam.Voltam dokinál,a vérvételem negatív.Emiatt abbahagytam a fogigátlót.Ez még csak 3 hete volt.Nem azt mondom,hogy attól híztam,de valamitöl nem tudok fogyni.A kcal-em 1400-1600 lehetett,amit ott állítottak,hogy jó.Mégse fogytam.Az utóbbi hónapokban eljártam kardiózni,és erösíteni kicsit.Az étrendem kb,ahogy leírtam,amire szintén mindenki azt mondta,hogy jó.Szóval nem tudom,mi van.Átok ül rajtam.Elötte egy évvel szépen fogytam egy csomót,de egy rosszul választott fogigátlótól 7 kg-t híztam egy hónap alatt.Azóta sehogy sem tudok fogyni.Meg akkor szünt meg a munkahelyem is.
54. 0565efa6e6 (válaszként erre: 46. - S.Tünde)
2007. máj. 15. 20:57

A zsírszövetnek alapvetően két anatómiai típusa van: a bőr alatti (subcutan) és a zsigeri (viscellaris).

A bőr alatti inkább a nőkre jellemző, a zsigeri meg a férfiakra ("pókhas" vagy "sörhas").

Fogyás sorén alapvetően mindkét helyről fogy (egyszerre), hogy milyen mértékben, az általában genetikailag meghatározott (pl. a "kényes helyeken" - az alakjukkal nem elégedett nők szokták mondani - nagyobb arányban vannak ún. alfa-receptorok, amik miatt onnan kisebb mértékű a fogyás).


Ha fogy a zsírszövet, fogyjon akárhonnan, tömegcsökkenést eredményez (eltekintve attól, amikor valaki izmosodik is egyszerre, de ez csak nagy felesleg esetén számottevő, persze mozgás/erősítés mellett). Tehát ha fogy, akkor súlycsökkenés van, a zsigeri zsírszövet fogyása is fogyás.


"Amúgy Hoxát biztos azert támadta,mert ö is anyagileg érdekelt lehet..." - nem, nem azért, de én is kicsit indulatos voltam, elismerem. A problémát abban látom, hogy válogatás nélkül jelennek meg a durvábbnál durvább, egészségre károsabbnál károsabb diéták, szinte túllicitálva egymást. De ez szakmai probléma, nem erkölcsi. Hoxa amúgy - amennyire én ismerem - egy jószándékú nő, emberi részről semmi probléma nincs vele.


"Rengeteg ilyen könyv jelenik meg újabbnál újabb megoldásokkal,csak kár,hogy a fele sem igaz.Pl. a tej káros hatásáról elöször a Testkontrollban olvastam" - csodamódszer nincs, és nem is lesz. Amit a fogyásban ki lehet használni hétköznapi szinten, azt a biokémikusok rég kitalálták. Semmi extrára nem kell gondolni, mérsékelt, a szükségletnél nem sokkal (napi 500-1000 kcal-val) alacsonyabb energiabevitel, arányosan (50-60 % szénhidrát), esetleg megemelt fehérjével (amennyiben az illető egészségi állapota - különös tekintettel a vesét érintő, kettes típ. cukorbetegségben gyakran fennálló károsodásra), napi 5-6-szori étkezéssel, esetleg vitamin- és ásványianyag-kiegészítéssel (amennyiben ellenjavallat nincs), mozgással (nagy felesleg esetén orvossal konzultálni), relatíve magas (30-40 ml/ttkg) folyadékfogyasztással (kivéve vese stb. problémákat). És persze mindent fogyasztva, különös tekintettel a rosttartalmú ételekre.


A dolgok sokszor egyszerűbbek, mint gondolnánk. De az emberek sokszor nem akarnak változtatni (csak azon lehet segíteni, aki hagyja), nem elég kitartóak, fél óra alatt akarnak 10 kilót fogyni. Keresik az üdvözítő megoldást, próbálják az újabbnál újabb "csodadiétákat", ami majd pikk-pakk megold mindent.


A kazein emésztése tényleg egy viszonylag lassú folyamat, a kazein ugyanis ún. térhálós szerkezetet vesz föl (egy alig ismert gyomorbeli emésztőenzim, a kimozin vagy rennin hatására, felnőttekben néha hiányzik). De az emésztést nem úgy kell elképzelni, hogy jön a kazein, és körbefolyja a gyomrot meg a beleket.


Az előre összeállított étrendet egyből lehet hajítani a kukába, ami nem veszi figyelemben az egyéni szükségletet, az esetek túlnyomó többségében nem egészséges (ilyen étrendet összeállítani nem nehéz, csak egy kajalista kell hozzá, meg egy dobókocka - kb. ennyit is érnek)


Igaz, hogy a gyümölcscukor lassan "szívódik föl" (pontosabban: alig hat a vércukorszintre, gyakorlatilag csak a máj hasznosítja), de nagy mennyiségű fogyasztása nem kifejezetten ajánlott, növelheti az ún. trigliceriszintet a vérben (ami nagy felesleggel - 2-es cukorbetegség - rendelkezőknek kifejezetten nem előnyös, ugyanis náluk az inzulin relatív hiányában elég nehézkesen távozik a vérből, és negatívan befolyásolja az LDL-koleszterin alcsoportjainak szintjét).


Az 1100-1200 tényleg túl alacsony, alsó határnak az 1200-at tekintjük, de nagy mennyiségű mozgás mellett ennél többre van szükség.

2007. máj. 15. 20:30
Szerintem meg azokanak próbálj segíeni,akik hisznek neked,és érdekli a véleményed.Aki nem akarja,azt hagyd!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook