Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyek a lúgosító ételek, zöldségek, gyümölcsök? fórum

Melyek a lúgosító ételek, zöldségek, gyümölcsök? (tudásbázis kérdés)


112. emagdi (válaszként erre: 111. - Pirosalma)
2007. dec. 18. 06:33

nem, nem dohányzom, soha nem is dohányoztam.

nem tudok róla, hogy a tüdőmmel probléma lenne. miért?

111. Pirosalma (válaszként erre: 110. - Emagdi)
2007. dec. 17. 16:48

Az erősen határeset...

Dohányzol? A tüdőddel minden rendben?

110. emagdi (válaszként erre: 109. - Pirosalma)
2007. dec. 17. 13:38
5
109. Pirosalma (válaszként erre: 108. - Emagdi)
2007. dec. 17. 13:14

Mennyi volt a vizeleted pH-ja?


Ész nélkül amúgy nem érdemes lúgosítani, mert a vége esetleg vesekő lesz, bár ez ilyen mértékű vízfogyasztás melett kevésbé valószínű.

108. emagdi (válaszként erre: 104. - 4b6a2525df)
2007. dec. 17. 12:19

igen, biztos az volt a gond, hogy egyszerre lehúztam 1 litert. kicsit nehezen fogadta be a gyomrom így elsőre.


amúgy szükségem van a lúgosításra, a legutóbbi laboreredményeim is ezt mutatják. :(((

eszem amúgy egy rakat ásványi anyag étrendkiegészítőt is, és igyekszem salátákat ebédelni. csak sajna nem mindig tudok ellenállni a cukrozott dolgoknak (különösképpen értem ezalatt a csokoládét), ami erősen visszaveti a lúgosítási törekvéseimet.

107. emagdi (válaszként erre: 106. - Pirosalma)
2007. dec. 17. 12:17
én speciel kértem a körzeti orvostól beutalót vér és vizelet vizsgálatra. azon a ph érték is rajta van:)
2007. dec. 17. 08:31
Amúgy a savasságot hogyan méritek?
105. Pirosalma (válaszként erre: 104. - 4b6a2525df)
2007. dec. 17. 08:30

Szia!

Érdekelne, hogyan "oxigenizálod" a vizet. És hogy ez mit jelent.


Mert ha (molekuláris) oxigénnel való dúsítást, akkore azt sajnos el lehet felejteni, mert az nem lehetséges (víz molekulárisoxigén-tartalmát nem lehet megnövelni adszorbens alkalmazása nélkül; kivéve, ha az oxigén koncentrációját a levegőben megnöveled).

104. 4b6a2525df (válaszként erre: 102. - Emagdi)
2007. dec. 17. 07:59

Talán mert az egy litert egyszerre akartad meginni. Egyáltalán szükséged van rá? Megmérted a savasodásod?

Én úgy szoktam megcsinálni, hogy a tisztított vizet oxigenizálom, majd olyan háromnegyed kanálnyi (ami a dobozban van) port teszek a hozzáadott müanyag flakonba, és 12 csepp folyadékot és azt reggel 7-10-ig iszogatom. A nagyon savads időszakban délben egy litert "lehúztam" leves helyett, majd mivel ebédre többnyire fehérjét ettem ezután viszont min 2 óra, de inkább 3 óra szünetet kell tartani,úgy 4 óra kerül csináltam meg a 3. litert és kb este nyolcra ittam meg.

Nálam "hasmenést" okozott az első héten, de a piszokira savanyú "'illatú" volt.

Talám azért megy nehezen, mert a por igazából nem is oldódik fel a vizben, tehát nem lesz "sima" zöld vized:)

Ha nem oxigenizálod a vizet, akkor 15 csepp kell.

103. Babyke81 (válaszként erre: 100. - 4b6a2525df)
2007. dec. 16. 19:16
Beléptetek hogy ??? A nagy dobozost vettük mi 40-e ért,Tudsz segiteni hogy olcsoban vegyük meg???
102. emagdi (válaszként erre: 101. - 4b6a2525df)
2007. dec. 15. 20:41

ja, értem!

elvileg a dobozra az van ráírva, hogy 3-4 litert meg kellene inni belőle naponta, fejenként. aki meg nagyon savas, annak még többet kellene. legalábbis én ezt olvastam, de persze én nem értek hozzá.


én max napi 1 litert tudok leküzdeni belőle. 1 hete vettem, akkor lendületből visszaköszönt fél óra múlva az egész. azóta már kezdem szokni az ízét, de valahogy nagyon nehezen tudom rávenni magam, hogy ezt igyam. pedig úgy alapból szeretem a zöldségeket, nem tudom ez miért megy ilyen nehezen.

101. 4b6a2525df (válaszként erre: 99. - Emagdi)
2007. dec. 15. 20:19
Nem egészen. Attól függ mennyire vagy savas. Nekünk igy jött ki.
100. 4b6a2525df (válaszként erre: 97. - Babyke81)
2007. dec. 15. 20:18
Igen, és beléptünk.
99. emagdi (válaszként erre: 97. - Babyke81)
2007. dec. 15. 19:56

erre én is kíváncsi lennék:))

én legutóbb a vaterán vettem, ott 1 havi adag volt ennyi.

lehet, hogy ha az ember belép a "szervezetbe", akkor ennyivel olcsóbban tud rendelni (harmad áron)?

98. Sirga
2007. dec. 15. 09:21
Sziasztok! Lenne egy kérdésem, ami talán nem kapcsolódik szorosan a témához. Néhány napja még a csapvíztől is ég a gyomrom. (Visszaolvastam, és látom: az, hogy valakinek sok a sava, még nem jelenti feltétlenül, hogy elsavasodott a szervezete. Viszont azt is hozzáteszem, hogy én se tudok fogyni.) Tudom, hogy nálunk nagyon kemény a víz, de ilyet eddig még nem tapasztaltam. Tudja valaki, mit tehetnék ezellen? Köszi, előre is!
97. Babyke81 (válaszként erre: 95. - 4b6a2525df)
2007. dec. 13. 13:49
Szia ez amiről te irsz ez az Innerline supergreen??Ha igen légyszi ird meg nekem hol veszitek ennyiért??
96. KriZo
2007. nov. 3. 11:12

Sziasztok!

Éva köszi a recepteket. Ha van még légyszi írd le. Bár még nem kezdtem el a teljes lugositó diétát. De kb 2 hét mulva kezdem. Addig gyüjtögetem a recepteket.

95. 4b6a2525df (válaszként erre: 94. - Emagdi)
2007. okt. 15. 12:57

3 fő részére a havi adag kb. 20 ezer, vagy 1 főnek kb 3 hónapig tart. Attól függ mennyire savas az ember fia,lánya, és ehhez mérten naponta mennyiszer kell inni. Ha nagyon savas, akkor napi 3 litert kell inni, az kb, másfél hónapig tart ki egy főnek.

Ezt a tanácsadós dolgot én sem csípem, csakhogy itt előadást tartanak, méghozzá ORVOS. persze utánna jön a marketinges is.

94. emagdi (válaszként erre: 93. - 4b6a2525df)
2007. okt. 9. 16:48

jó, akkor csak azt írhatnád le, hogy mennyiért vetted:))


(én azért alapból tartok ezektől a "tanácsadókon" keresztül kapható termékektől. én azt szeretem, amit meg tudok venni a boltban, és nem kell rendelgetni, meg ilyenek.)

93. 4b6a2525df (válaszként erre: 92. - Emagdi)
2007. okt. 9. 16:45
Én fogyasztó és nem terjesztő vagyok. bővebben kérdezd meg a Turul-t priviben:):)
92. emagdi (válaszként erre: 91. - 4b6a2525df)
2007. okt. 9. 15:32

ez az a supergreens, amiről itt már írtak mások is.

mennyibe kerül? nálad is lehet kapni?

2007. okt. 9. 14:25
Próbáltátok már az InnerLight szervezetlugosító port? (ez egy ronda zöld szinű lötty ha vizzel kevered:) Én közel egy éve iszom (persze nem folyamatosan), de határozottan jobban érzem magam fizikailag
2007. okt. 9. 12:07
Én a múltkor a rádióban hallottam valamelyik tv-s pasitól, hogy kondoba járt, fogyózott és semmit nem fogyott. Elment dokihoz és akkor derült ki, hogy túl savas a szervezete és ezért nem megy a dolog. Kapott rá gyógyszert és lőn csoda máris elindult a dolog. A másik... Pokrivcsák Móni mutogatott a tv-ben valami rettentő ronda színű löttyött és ő is említette ezt savas dolgot. Mi lehet ez a lötty nem tudjátok? A vicces az egészben, hogy vele volt a étkezési tanácsadója, aki mellett én cingár vagyok :) Hogy van ez?
89. Cszsuka (válaszként erre: 88. - Arwenn)
2007. szept. 24. 20:21

Szia!

Gyógyászati segédeszköz boltban.

88. arwenn
2007. szept. 10. 13:34

Sziasztok.

A kölest, mint nagyon jó lúgosítót nem láttam sehol leírva (ha mégis elnéztem akkor bocsi).

MÉg úgy tudom az összes gyógytea is lúgosít. Igaz ez?


Egyébként hol lehet kapni ph mérő papírt? Ami a szánkban vagy akár a vizeletből kimutatja a pillanatnyi ph értéket?

87. Pirosalma (válaszként erre: 86. - Edb6c38cef)
2007. aug. 27. 19:57

Szia!

Vizelet-pH, de ez nem feltétlenül mutat reális képet.

Amiből biztosan meg lehet állapítani (az okát - ha nem táplálkozási, márpedig a tisztán táplálkozási ok nagyon ritka - viszont nem feltétlenül): se-pH (vérszérum-pH) (plusz - nem feltétlenül szükséges - se-bikarbonát -> hidrogén-karbonát, mint a szódabikarbónában).

2007. aug. 27. 15:36
Ha már témánál vagyunk: azt, hogy mennyire van elsavasodva az ember, hogy lehet kideríteni? Vérvétellel?
2007. aug. 27. 09:29
Tetszik, hogy amint valakinek valami baja van, fejfájás, kimerültség stb., egyből el van savasodva. Ejnye, de felületes diagnózis:-)
2007. aug. 27. 01:03

Zöldségek:spenót,sóska,uborka,zeller,édeskömény,csicsóka,krumpli,endívia/ salátafélék/, káposztafélék, retek,/fekete,fehér,honapos/,franciabab,limabab,fehérbab,a gyökérzöldségek,articsóka,cukkini,csirák/mindegyik/,lehetőleg nyersen fogyasztva.Gyümőlcs:alma,körte,sárgabarack,egres,ribizli,sárga-és görögdinnye,szőlő, cseresznye,füge, naspolya.

Gabonák:köles,hajdina,amaránt,quinoa,árpafű,búzafű

Olajos magvak:gesztenye/sült/, mandula,kókuszdió/friss/

Gombák:sampion,laska,barna krémgomba, erdei gombák

Zöldfüszerek:bazsalikom,majoranna,petrezselyem,kapor.

2007. júl. 19. 08:54

Van egy nagyon jó köny ebben a témában: Dr.Eva-Maria Kraske: Sav-bázis egynsúly testnek és léleknek.

Ebben van heti étrend is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook