Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek csontvelődonor? fórum

Van köztetek csontvelődonor? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 16. 19:55
én szívesen segítek ha tudok
6. Anatita81 (válaszként erre: 4. - Marjann)
2011. márc. 10. 15:38

Sziasztok, egy körlevélben ezt írják, én is elgondolkoztam a dolgon, mivel egy velem egyidős lány kért segítéget:

"Ha jó vagy donornak, behívnak és kapsz injekciót, ami 1 héten keresztül szaporítja az őssejteket a véredben. Ez semmi különössel nem jár. Aztán vissza kell menni és megint vesznek vért, vagyis inkább olyan mint a véradás, csak ez kb. 3 órán át tart. Az OVSZ honlapja szerint a csípőlapátból vesznek le csontvelőt, de az új rendszer szerint ez csak a legutolsó esetben történik. Egyébként az is elviselhető, nekem már volt egy csontvelő biopsziám, és most lesz a második."

Ez a csípőlapátos dolog lehet, hogy fájdalmas, de én komolyan azt hittem, hogy gerincből veszik és akkor félnék a bénulástól, így viszont nem.

Az más kérdés, hogy tényleg meggyógyul-e az, akinek adnék.

5. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. máj. 11. 14:36
En ugytudom hogy , nagyon nagy fajdalommal jar !
4. Marjann (válaszként erre: 3. - 3e0ba54fb8)
2009. máj. 11. 14:10
Rendesen adatbázisba vagy véve? Gondolkozom a dolgon, csak szinte alig tudok róla valamit:)
2009. máj. 11. 13:43

Mindannyian azok vagyunk :)

Érvek mellette: megmentem egy ember életét.

Ellene: egy sem jut eszembe.

2009. máj. 11. 13:13
Érdekelne mivel jár, érvek pro és kontra...
2009. máj. 11. 13:13
Van köztetek csontvelődonor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook